Forum και μια προσωπική πικρία.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2088
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser24216

ωχ, δεν το εννοω ετσι οπως απαντας, προφανως.

Αλλα εφοσον συζηταμε για τις ποινες, εννοω οτι εσεις τις δινετε για πραγματα που κανουμε/γραφουμε εμεις.

φανταστηκα οτι δε θα ηθελε επεξηγηση αυτο.
 

DeletedUser2088

ποιο ανοιχτά δεν μπορούσα να πω την άποψή μου,
βλέπετε ότι στο φόρουμ απαντάνε 100-200 παίχτες
αλλά δεν προσέχετε ότι κάποια θέματα έχουν 10.000+(plus) εμφάνιση(εις)

είναι πασιφανές ότι το φόρουμ το παρακολουθεί πολύς κόσμος
αλλά h απαράδεκτη συμπεριφορά κάποιων τους αποθαρρύνει να λάβουν μέρος στην συζήτηση,

δεν έχει κέφι ο κάθε ένας να ακούει ένα σορό κοσμητικά επίθετα σε προσωπικό επίπεδο θέλω να πω,
δεν είναι τυχαίος αυτός ο κανόνας
Παρακαλούμε να προσέχετε όλες σας τα "πειράγματα" ή τα "flames" να έχουν αυστηρή σχέση με το παιχνίδι. Οτιδήποτε έχει να κάνει με την προσωπική ζωή του καθενός, θα τιμωρείται αυστηρά.

και λέω πάλι ΝΑΙ είναι πολεμικό παιχνίδι και θα έχουμε εντάσεις,
αλλά ας μένουν σε επίπεδο παιχνιδιού και μέχρι τα όρια που δίνουν οι κανόνες,
τότε όλοι αυτοί οι παίχτες που τώρα παρακολουθούν και δεν μιλάνε, θα λάβουν και αυτοί μέρος στην όμορφη πλάκα που θα κάνουμε.

και όχι @-Sweetest Love x3 δεν είμαι μόνος μου και μην επιμένετε να πάτε την συζήτηση αλλού!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser32596

Προφανώς και δεν υπάρχει διαχωρισμός σε "κάστες" στο forum, απλά κάποια ανάληψη ευθυνών από κάποια άτομα και μάλιστα εθελοντικά, πράγμα από μόνο του αξιόλογο. Τώρα, το κατά πόσο μπορεί να γίνει γενικά το παιχνίδι, άρα και το forum, "όπως παλιά" είναι θέμα το οποίο έχει ξανασυζητηθεί σε άλλα posts και θεωρώ δεν έχει να κάνει με το πόσο συχνά και για ποιους λόγους δίνουν ποινές οι διαχειριστές.

Κατ' εμέ, υπάρχει μία ελαστικότητα στο ζήτημα των ποινών, τουλάχιστον σε σχέση με την εικόνα που είχα κατά νου για το εξωτερικό forum πριν από 3-4 χρόνια, κάτι που έγινε έντονο ιδιαίτερα τις τελευταίες μέρες με όλα αυτά τα κοσμητικά και τις αναφορές για πράγματα εκτός του παιχνιδιού. Ίσως όταν κόβεις αυτήν την "ψευτομαγκιά" από κάποιους, διότι για κάτι μη αληθινό πρόκειται, νομίζω ότι τους περνάς ξεκάθαρα το μήνυμα ότι "Δεν έχεις δικαίωμα στα πάντα εδώ μέσα".
 

DeletedUser

Καλησπέρα και από εμένα, long time no see.

Η γλύκα με αυτό το φόρουμ δυστυχώς τυχαίνει να είναι και το μεγαλύτερό του μειονέκτημα. Προσωπικές αντιπαραθέσεις μεταξύ των παιχτών είναι δεδομένο ότι θα υπάρξουν σε ένα παιχνίδι στρατηγικής, και θεωρώ φοβερό προτέρημα οι παίχτες να έχουν την δυνατότητα να αντιπαρατίθεται σε ένα κεντρικό φόρουμ.

Από την αρχή της δημιουργίας του φόρουμ, και κάθε φόρουμ, θέτονται κανόνες για την προστασία των χρηστών, και μια ομάδα διαχειριστών που αναλαμβάνει να φροντίζει πως αυτοί οι κανόνες τηρούνται. Η αρνητική στάση των παιχτών προς τους διαχειριστές δεν πρόκειται να αλλάξει δυστυχώς ποτέ, επειδή η εξουσία φέρνει αναπόφευκτα στους υπόλοιπους μια ανασφάλεια και καχυποψία. Την δυσκολία του να είναι κανείς διαχειριστής δεν την αρνήθηκε ποτέ κανείς, οπότε όσον αφορά αυτό, σου εύχομαι καλό κουράγιο και καλή δύναμη aigokairos.

Προσωπικά βρίσκω το ασύστολο βρίσιμο βαρετό και ξεπερασμένο. Η προπαγάνδα πάντα είχε άλλη γλύκα αν οι χαρακτηρισμοί ήταν εύστοχοι και ελαφρώς τσιμπημένοι.

Αυτά από μένα, μου λείψατε άτιμοι!
 

DeletedUser

πολυ ωραιο θεμα συζητησης απο τον aigokairos και φυσηκα βγηκαν και οι 2-3 που θα προσπαθησουν να το υποβαθμησουν με ασχετα σχολια οπως σχεδον σε ολα τα θεματα
για μενα θα πρεπει να τηρουνται αυστηρα οι κανονες του φορουμ με της αναλογες ποινες απο τους υπευθηνους και ακομη αυστηροτερα απο οτι μεχρι τωρα
οσοι θελουν αντιπαραθεση μπορουν να την εχουν στο Πολιτική και Προπαγάνδα που ειναι ελαστικοτεροι οι κανονες και σπανια το χρησημοποιουν
στα οιπολοιπα θεματα αυτηροτερες ποινες μιας και σχεδον παντα οι ιδιοι κανουν το φορουμ μπαχαλο
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
και όχι @-Sweetest Love x3 δεν είμαι μόνος μου και μην επιμένετε να πάτε την συζήτηση αλλού!!!

Δεν προσπαθω να παω αλλου τη συζητηση κυριε αιγοκαιρε. Αλλα για την κατασταση στο φορουμ και η ΟΔ εχει ευθυνη με καποιες ενεργειες τοσο στο παιχνιδι οσο και στο φορουμ(σπανιοτερα).
Βεβαια πρεπει να αναφερουμε οτι εχουν περασει και πολλα χρονια και πολλοι εχουν βαρεθει να παιζουν...
 

DeletedUser24216

για μενα θα πρεπει να τηρουνται αυστηρα οι κανονες του φορουμ με της αναλογες ποινες απο τους υπευθηνους και ακομη αυστηροτερα απο οτι μεχρι τωρα

στα οιπολοιπα θεματα αυτηροτερες ποινες


sorry αλλα το 75% των ποινων, δεν ειναι "αυστηρες" ειναι αστειες. Και ειναι κριμα να γελας με 4-5 ατομα που δειχνουν σοβαρα οταν ριχνουν ποινη για "posthunting". (ναι, στο φορουμ των Φυλετικων θα παω να δειχτω με πολλα ποστς, τι να σου πω)
 

DeletedUser

sorry αλλα το 75% των ποινων, δεν ειναι "αυστηρες" ειναι αστειες.
για πιο αυστηρες ποινες μιλαω μιας και οπως το λες ειναι οι περισοτερες αστειες

Και ειναι κριμα να γελας με 4-5 ατομα που δειχνουν σοβαρα οταν ριχνουν ποινη για "posthunting". (ναι, στο φορουμ των Φυλετικων θα παω να δειχτω με πολλα ποστς, τι να σου πω)
δε σε πολυκαταλαβα αλλα νομιζω οτι στο ιδιο πνευμα ειμαστε
 

DeletedUser24216

Oχι, νομιζω δεν ειμαστε.

οταν λεω αστειες μερικες ποινες τυπου ποστχαντινγκ η κεφαλαιων, δε λεω αστειες γιατι ειναι "μικρες" και θελει αυστηροτερες.
αστειες επειδη ειναι γελοιες εννοω.

:)
 

DeletedUser

οντως δεν ειμαστε αλλα ειπα οτι δεν πολυκαταλαβα τι ενοεις
τωρα που καταλαβα διαφωνω μαζι σου

και σου απαντησε γιαυτο ο αιγοκαιρος

καταλάβατε ότι προσπαθισαμε να μην δίνουμε ποινές για ''ψύλλου πήδημα''
και το αποτέλεσμα... όλεθρος!!!,
για κάθε μια ανοχή που δείχναμε βλέπαμε ένα ακόμα χειρότερο ποστ από το προηγούμενο (γιατί όλα τα βλέπαμε)

και εχει δικιο κατα την αποψη μου παντα
 

DeletedUser24216

τι να σου πω, με τη λογικη σου ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ πρεπει να φαει 10 ποντους ποινης.

αν αυτο δε σας φαινεται ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΕΛΟΙΟ, εγω παω πασο :)
 

DeletedUser

1.β. Κεφαλαία
Τα κεφαλαία στην γλώσσα του internet δείχνουν πως κάποιος φωνάζει-τονίζει με έντονο τρόπο αυτό που λέει. Παρακαλούμε να αποφεύγετε την εκτεταμένη χρήση τους και να την περιορίζετε σε συγκεκριμένες λέξεις-φράσεις που θέλετε να τονίσετε.

δε θα απαντησω απλα σου παραθετω τον κανονα για να δεις μονος σου αν εχεις δικιο η αδικο
 

DeletedUser24216

χαιρω πολυ, δε χρειαζεται να δω τον κανονα, εχω φαει δεκαρικο γι αυτο!

οτι ειναι γελοιος ο κανονας λεω!
 

DeletedUser

τι να πω τωρα δε συνεχιζω ουτε θα πω αν εχω εγω η εσυ δικιο εχουμε εντελως αντιθετη αποψη
 

DeletedUser24216

ε αυτο ειπα απ την αρχη, οτι διαφωνουμε!
χοχο.


επισης εχω απορια και τρυπα στους κανονες.
τα greeklish τιμωρουνται, αλλα αν γραψω ηνγκλις γουωρντς γουηθ γκρηκ λεττερς, αμ αη γκοινγκ του τεηκ τεν ποιντς οφ πεναλτυ?
 

DeletedUser

οκ 10 ποντους ποινης
και παλι γιαυτο δεν εχει ποινη βαση του κανονα αρα για τετοιο ποστ δε νομιζω να εχεις φαει δεκαρικο που λες
 

DeletedUser24216

εχω φαει 100% και εχω δει κι αλλους να τρωνε.

δεν ειμαι παρανοικος, δε φορτωνω χωρις λογο :)
 

DeletedUser31147

Από όταν εμφανίστηκε ο Αιγόκερος σαν forum moderator , η ελευθερια έκφρασης έχει φτάσει σε πολύ καλλίτερα επίπεδα από ότι ήταν πριν . Κακά τα ψέματα , είναι φανερή η προσπάθεια του να αντιμετωπίσει την δουλειά του όσο μπορεί ποιο δημοκρατικά .
Αν κάποιος φταίει κατά την γνώμη μου για όσα γίνονται εδώ είναι οι παθητικοί χρηστες και αναγνώστες του forum .
Αν τους αρέσουν αυτά που διαβάζουν αν αυτό είναι το ζητούμενο , να διαλέγουμε κάθε φορα έναν από εμάς σαν θύμα και να προσπαθούμε να τον ξεφτιλίσουμε για να τρομοκρατήσουμε τους υπολοιπους , καλά κάνουν και δεν αντιδρούν .
Αν όμως δεν τους αρέσει αυτό που διαβάζουν τότε γιατί δεν βγαίνουν να γράψουν την γνώμη τους και να υποστηρίξουν την πλευρά που πιστεύουν ότι έχει δίκιο ? Ακόμα και αν δεν τους αφορά το θέμα αν βγούν και πουν ..τι λες ρε easy rider , αυτά που λες είναι δικαιολογίες οι αποδείξεις σου δεν είναι αρκετές να "στοιρικουν" τους ισχυρισμούς σου και τέλος .. Αν δηλαδή ενεργά εκφράσουν την δυσαρέσκεια τους στην μια η άλλη πλευρά ποιο θα είναι το αποτέλεσμα ? Μήπως μετά αντί να "τρολαρει" ο ένας τον άλλον θα το σκέφτεται να βγει να γράψει κάτι χωρίς και να μπορεί να το αποδείξει ? Μήπως υπό την απειλή της κοινής γνώμης αναθεωρήσει το λεξιλόγιο του και θα διαλέγει μετά θύματα μονο και μονο για να κερδίσει εντυπώσεις ?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή