Οι Διαχειριστές σας απαντάνε

  • Δημιουργός θέματος Il Padrino Corleone
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser8349

θα ηθελα να θεσω τα εξης ερωτηματα

1)καθε ποσο οι αντμινς των καθε κοσμων κοιταν τις αιτησεις υποστηριξης.
2)ποσο ειναι το λογικο χρονικο διαστημα να περιμενει καποιος μια απαντηση στην αιτηση του(καπου ειχα διαβασει για 48 ωρες μεγιστο)
3)απαντηση στην αιτηση σου δεχεσαι ακομη κι αν δεν εχεις δικιο πχ για εναν διπλο λογαριασμο ενος ατομου?


ευχαριστω
 

DeletedUser

Δεν το διαχωρίζει δυστυχώς ο κανόνας αυτό Δανη. Το μονο κοινό που μπορούν να έχουν 2 λογαριασμοί που συνδέονται από την ίδια ip είναι κοινή φυλή. Ούτε επιθέσεις ούτε άμυνες προς οπουδήποτε...

Με την ευκαιρία να θυμίσω πως ο κανόνας της μοιρασμένης σύνδεσης λέει πως κοινές ενέργειες ανάμεσα σε 2 λογαριασμούς που είχαν μοιρασμένη σύνδεση και την διέκοψαν επιτρέπονται μετά από 15 μέρες. Είναι μέσα στην αλλαγή που έγινε πριν από περίπου 2 μήνες στους κανόνες αλλα παρατηρούμε πως ελάχιστοι το προσέξατε αυτό. Δεν είναι μετά από 24 ώρες πλέον αλλα μετά από 15 μέρες και αφορά μονο όσους είχαν μοιρασμένη σύνδεση και όχι επιτήρηση!

Μεγάλο πρόβλημα πάντως αυτό... Δένει τα χέρια των παικτών, ένω παράλληλα δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο ως κανόνας... Θα το ρίξουν όλοι στο co-playing στρο τέλος! :p
 

DeletedUser

BAN

Στον κοσμο 9 ξεκίνησα να παίζω με τον γιο μου από το σπίτι με το που ανοιξε ο κόσμος και απο την αρχή είχα δηλώση μοιρασμενη σύνδεση
μετα από περιπου 20-25 μέρες σταμάτησε να παίζει και εδωσα τον λογαριασμό σε ένα φίλο μου . Αυτό φένεται και από την διαφορετική IP του υπολογιστή του μπορει να γίνει έλεγχος, σήμερα μου κάναν αποκλειμό από τον κοσμο 9 με την δικαιολογια ότι ειχα διπλό λογαριασμό κάτι το οποίο δεν ισχύει . αυτό έγινε απο την στιγμή που άρχισα να κάνω επιθέσεις σε καποιο παίχτη. είναι τυχαίο ή τρέχει κάτι μεταξύ τους ?
Παιζω στον κόσμο 6, 7, 8, 9 και πληρώνω premium θα απαιτούσα λίγο σεβασμό στο προσωπό μου και στις ατέλειωτες ώρες πάνω στον υπολογιστή που περνάω δεν μιλάμε για τα χρήματα που πληρώνω αλλά γι όλα τα παραπάνω.
Την απάντησή μου την έδωσε ο Exotic Support Leader
ζητώ να ξανασυνδεθώ αλλά δεν μου απαντάει πλεον κανείς.
 

DeletedUser

Στον κοσμο 9 ξεκίνησα να παίζω με τον γιο μου από το σπίτι με το που ανοιξε ο κόσμος και απο την αρχή είχα δηλώση μοιρασμενη σύνδεση
μετα από περιπου 20-25 μέρες σταμάτησε να παίζει και εδωσα τον λογαριασμό σε ένα φίλο μου . Αυτό φένεται και από την διαφορετική IP του υπολογιστή του μπορει να γίνει έλεγχος, σήμερα μου κάναν αποκλειμό από τον κοσμο 9 με την δικαιολογια ότι ειχα διπλό λογαριασμό κάτι το οποίο δεν ισχύει . αυτό έγινε απο την στιγμή που άρχισα να κάνω επιθέσεις σε καποιο παίχτη. είναι τυχαίο ή τρέχει κάτι μεταξύ τους ?
Παιζω στον κόσμο 6, 7, 8, 9 και πληρώνω premium θα απαιτούσα λίγο σεβασμό στο προσωπό μου και στις ατέλειωτες ώρες πάνω στον υπολογιστή που περνάω δεν μιλάμε για τα χρήματα που πληρώνω αλλά γι όλα τα παραπάνω.
Την απάντησή μου την έδωσε ο Exotic Support Leader
ζητώ να ξανασυνδεθώ αλλά δεν μου απαντάει πλεον κανείς.

ΑΙΤΗΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ
Όχι εδώ θέματα σχετικά με αποκλεισμούς.
 

DeletedUser

ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ξέρω που πρεπει να γράψω αλλά περιμένω απάντηση απο τις 22:03 πρεπει να κάνουμε και Ανάσταση ως τι ώρα πρέπει να περιμένω για την απαντησή σας?
 

DeletedUser13062

ξέρω που πρεπει να γράψω αλλά περιμένω απάντηση απο τις 22:03 πρεπει να κάνουμε και Ανάσταση ως τι ώρα πρέπει να περιμένω για την απαντησή σας?

Φιλε 1 ωρα εχει περασει λογικο ειναι να μην εχει μπει καπιος τετιες μερες δεν βρισκει και πολυ χρονο για το pc ο κοσμος
 

DeletedUser

ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ

ΤΟ να ρίχνουν BAN πριν από το Πάσχα μπορούν?
χωρις προειδοποίση και χωρίς να έχουν βάση αυτά που λένε?
Συγνώμη δεν μπορώ να το δεχθώ αδιαμαρτύρητα.
 

DeletedUser

ξέρω που πρεπει να γράψω αλλά περιμένω απάντηση απο τις 22:03 πρεπει να κάνουμε και Ανάσταση ως τι ώρα πρέπει να περιμένω για την απαντησή σας?

Από τις 22:03!!!
Δεν υπάρχει "εφ' όπλου λόγχη" administrator 24ώρες το 24άωρο και σαφώς οι αιτήσεις απαντώνται με χρονολογική σειρά λήψεως.
Παρακαλώ να μην συνεχισθεί άλλο η συζήτηση εδώ, δεν θέλω να τιμωρήσω. Έδωσα προειδοποίηση, ας μείνουμε εκεί...

Άλλωστε στο πρώτο post του συγκεκριμένου thread αναφέρεται ξεκάθαρα (τα υπογραμμισθέντα από εμένα)
Πήραμε την πρωτοβουλία να ανοίξουμε αυτό το θέμα ώστε να υπάρχει ένα μέρος επικοινωνίας με την 0μάδα Διαχείρησης του παιχνιδιού.

Θέλουμε κατ αρχάς να σεβαστείτε μερικά πράγματα όσοι αποφασίσετε να γράψετε:

1. Θα μιλάτε κόσμια και χωρίς χαρακτηρισμούς
2. Δεν θα πιάνετε κουβέντα μεταξύ σας και δεν θα σχολιάζετε τους άλλους, εδώ θα μιλάτε μαζί μας
3. Αν δεν σας ενδιαφέρει αυτό το θέμα, απλώς μην το διαβάζετε, αφήστε μόνο όσους ενδιαφέρονται, μην μας αναγκάσετε να το κλειδώσουμε
4. Εδώ γράφουμε για να λυθούν απορίες για το παιχνίδι και τους κανόνες, όχι για καταγγελίες και λοιπά προβλήματα. Για αυτό υπάρχει το Κέντρο Υποστήριξης.
5.Απαγορεύεται επίσης ο οποιοσδήποτε ερεθισμός των Διαχειριστών σχετικά με αποκλεισμούς.


Υ.Γ:Σε περίπτωση που καθυστερήσουμε να απαντήσουμε παρακαλώ να μας δικαιολογήσετε.Ανθρωποι είμαστε και εμείς με προσωπική ζωή και δουλειές.
 

DeletedUser

Κόσμος 10

Επειδή είμαι της άποψης πως δεν υπάρχουνε ηλίθιες ερωτήσεις, παρά μόνο ηλίθιες απαντήσεις, θέλω να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί εδώ και καιρό, για κάτι προσωπικούς μου λόγους. Ζητώ να αντιμετωπιστεί με σεβασμό η ερώτησή μου:

Φήμες λένε πως μετά από έναν αργό κόσμο, ανοίγει στα καπάκια και ένας γρήγορος. Τώρα έχουμε τον 8 και τον 9, οι οποίοι είναι αργοί. Καθημερινά περιμένω με αγωνία κάποια ανακοίνωσή σας, που θα αναφέρει πως ο Κόσμος 10 θα ανοίξει εντώς των ημερών. Αλλά μάταια κάνω χαρές, όπως φαίνεται.

Τι θα γίνει κύριοι διαχειριστές; Πόσο ακόμα (τουλάχιστον) πιστεύετε πως θα χρειαστεί να περιμένω, για να ανοίξει ο Κόσμος 10;
 

DeletedUser

Επειδή είμαι της άποψης πως δεν υπάρχουνε ηλίθιες ερωτήσεις, παρά μόνο ηλίθιες απαντήσεις, θέλω να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί εδώ και καιρό, για κάτι προσωπικούς μου λόγους. Ζητώ να αντιμετωπιστεί με σεβασμό η ερώτησή μου:

Φήμες λένε πως μετά από έναν αργό κόσμο, ανοίγει στα καπάκια και ένας γρήγορος. Τώρα έχουμε τον 8 και τον 9, οι οποίοι είναι αργοί. Καθημερινά περιμένω με αγωνία κάποια ανακοίνωσή σας, που θα αναφέρει πως ο Κόσμος 10 θα ανοίξει εντώς των ημερών. Αλλά μάταια κάνω χαρές, όπως φαίνεται.

Τι θα γίνει κύριοι διαχειριστές; Πόσο ακόμα (τουλάχιστον) πιστεύετε πως θα χρειαστεί να περιμένω, για να ανοίξει ο Κόσμος 10;

Για την ερώτηση σου αρμόδιος να σου απαντήσει είναι game administrator.

Για την τάξη του forum (για την οποία είμαι υπεύθυνος) να σου αναφέρω το κάτωθι:
Από το http://forum.fyletikesmaxes.gr/showpost.php?p=199732&postcount=1
Επίσης θέλουμε να αναφέρουμε ότι οι ερωτήσεις περί το άνοιγμα νέων κόσμων θα λαμβάνουν ποινή για spam. Είχε, έχει και συνεχίζει να ισχύει ότι οι νέοι κόσμοι θα ανοίγουν οποτε πρέπει να ανοίξουν και θα ενημερώνεστε έγκαιρα μέσω των κεντρικών ανακοινώσεων.

Για ότι νέο θα υπάρξει πρόσθετη ενημέρωση.
 

DeletedUser

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, αλλά δεν με κάλλυψες. Η αλήθεια είναι πως αν βρισκόμουνα στη θέση σου, τα ίδια λόγια θα έλεγα. Γι' αυτό ετοίμασα και ολόκληρη εισαγωγή. Κάποιες φορές, είναι καλύτερο να μασάς λένε!

Κατ'αρχήν δεν είμαι κανένας που να χρειάζεται να του δείχνουνε "αποσπάσματα" από κανόνες. Τους ξέρω όλους, τους τηρώ και τους υπερασπίζομαι. Διάβασα και τους κανόνες της συγκεκριμένης ενότητας. Ο λόγος που "ανοίγω διάλογο", είναι επειδή ένιωσα πως η ερώτηση μου, δεν αντιμετωπίστηκε με τον σεβασμό που θα έπρεπε.

Δεν ζητώ άμεση απάντηση. Ζητώ όμως μια κατατοπιστική απάντηση. Είμαι τόσο καμμένος με τις φυλετικές. που κανονίζω τις δουλειές μου σύμφωνα με το παιχνίδι. Άλλη ψυχολογία έχει κανείς, όταν καθημερινά πιστεύει πως "αύριο ίσως βγει η ανακοίνωση για τον 10" και άλλη ψυχολογία έχει κανείς, όταν ξέρει πως "η ανακοίνωση θα βγεί μετά το καλοκαίρι".

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

DeletedUser

αν και όλοι θέλουμε να μάθουμε πότε περίπου θα ανοίξει ένας κόσμος,οι διαχειρηστές δεν πρόκειται να μας πουν...εγώ πάντως πιστεύω πως θα αργήσει να βγει επειδή είπαν και μόνοι τους πως η εκδοση 6.1 θα είναι μια σταθερή έκδοση...
επίσης κατάλαβα ότι οι περισσότεροι θέλουμε έναν γρήγορο κόσμο σχετικά με τους προηγούμενους.Οπότε μπορούν οι διαχειρηστές να μετραφέρουν το αίτημα μας στην εταιρία?
 

DeletedUser

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, αλλά δεν με κάλλυψες. Η αλήθεια είναι πως αν βρισκόμουνα στη θέση σου, τα ίδια λόγια θα έλεγα. Γι' αυτό ετοίμασα και ολόκληρη εισαγωγή. Κάποιες φορές, είναι καλύτερο να μασάς λένε!

Κατ'αρχήν δεν είμαι κανένας που να χρειάζεται να του δείχνουνε "αποσπάσματα" από κανόνες. Τους ξέρω όλους, τους τηρώ και τους υπερασπίζομαι. Διάβασα και τους κανόνες της συγκεκριμένης ενότητας. Ο λόγος που "ανοίγω διάλογο", είναι επειδή ένιωσα πως η ερώτηση μου, δεν αντιμετωπίστηκε με τον σεβασμό που θα έπρεπε.

Δεν ζητώ άμεση απάντηση. Ζητώ όμως μια κατατοπιστική απάντηση. Είμαι τόσο καμμένος με τις φυλετικές. που κανονίζω τις δουλειές μου σύμφωνα με το παιχνίδι. Άλλη ψυχολογία έχει κανείς, όταν καθημερινά πιστεύει πως "αύριο ίσως βγει η ανακοίνωση για τον 10" και άλλη ψυχολογία έχει κανείς, όταν ξέρει πως "η ανακοίνωση θα βγεί μετά το καλοκαίρι".

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.


που δε σε καλυψε ρε μαστορα? σου ειπε οτι θα ενημερωθεις εγκαιρως αν προκειται να ανοιξει νεος κοσμος..τι αλλο θες να σου πει? Ασε που μας λες οτι τηρεις και ξερεις ολους τους κανονες αλλα οτι πρεπει να παρεις ποινη για spam το ξερεις? ειπαμε να τους κραζουμε τους admins αλλα εδω εισαι off side αρχηγε μου
 

Iris-dp

Team Leader - FOE CoMa
Βαθμολογία αντίδρασης
0
Δεν ζητώ άμεση απάντηση. Ζητώ όμως μια κατατοπιστική απάντηση. Είμαι τόσο καμμένος με τις φυλετικές. που κανονίζω τις δουλειές μου σύμφωνα με το παιχνίδι. Άλλη ψυχολογία έχει κανείς, όταν καθημερινά πιστεύει πως "αύριο ίσως βγει η ανακοίνωση για τον 10" και άλλη ψυχολογία έχει κανείς, όταν ξέρει πως "η ανακοίνωση θα βγεί μετά το καλοκαίρι".

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

θα σας ήταν πιο εύκολο αν βγάζαμε κάθε μέρα μία ανακοίνωση που να έλεγε:

"ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ 10"

???

έτσι θα μπορούσατε να κανονίζετε τις δουλειές σας και για μία εβδομάδα τουλάχιστον χωρίς αυτό το άγχος.
 

DeletedUser8349

θα ηθελα να θεσω τα εξης ερωτηματα

1)καθε ποσο οι αντμινς των καθε κοσμων κοιταν τις αιτησεις υποστηριξης.
2)ποσο ειναι το λογικο χρονικο διαστημα να περιμενει καποιος μια απαντηση στην αιτηση του(καπου ειχα διαβασει για 48 ωρες μεγιστο)
3)απαντηση στην αιτηση σου δεχεσαι ακομη κι αν δεν εχεις δικιο πχ για εναν διπλο λογαριασμο ενος ατομου?


ευχαριστω

δεν μου απαντησατε :D
 

Iris-dp

Team Leader - FOE CoMa
Βαθμολογία αντίδρασης
0
θα ηθελα να θεσω τα εξης ερωτηματα

1)καθε ποσο οι αντμινς των καθε κοσμων κοιταν τις αιτησεις υποστηριξης.
2)ποσο ειναι το λογικο χρονικο διαστημα να περιμενει καποιος μια απαντηση στην αιτηση του(καπου ειχα διαβασει για 48 ωρες μεγιστο)
3)απαντηση στην αιτηση σου δεχεσαι ακομη κι αν δεν εχεις δικιο πχ για εναν διπλο λογαριασμο ενος ατομου?


ευχαριστω

1. ο κάθε διαχειριστής έχει 3 ημέρες στη διάθεση του να ελέγξει ή να απαντήσει σε μια αίτηση υποστήριξης
* εξαιρούνται οι εορταστικές περίοδοι, όπως Πάσχα, Χριστούγεννα, επίσημες αργίες που όπως είναι φυσιολογικό πολλοί από εμάς φεύγουν

2. ισχύει το 1

3. ναι, όλες οι αιτήσεις απαντούνται, άσχετα με το αν έχετε δίκιο ή όχι
 

DeletedUser6748

επιθέσεις σε λιγότερο από 150ms

§10) Τεχνικά πλεονεκτήματα

Απαγορεύεται αυστηρώς η χρήση ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ τεχνικής βελτίωσης, τροποποίησης λειτουργικών συστημάτων ή/και bugs στο υλικό, εφόσον επηρεάζεται ο χρονισμός (timing) των επιθέσεων. Σε αυτή την περίπτωση περιλαμβάνεται και η χρήση γεννητριών πακέτων ή κώδικα καθυστέρησης πακέτων. Απαγορεύονται όλες οι επιθέσεις και υποστηρίξεις τεσσάρων εντολών (συχνά αναφέρονται ως trains) που ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ διαδοχικά εντός 149ms (milliseconds) ή σε μικρότερο χρονικό διάστημα. Όλες οι άλλες κατευθυντήριες αρχές που περιγράφονται στον Κανόνα §8) Bots και Scripts πρέπει να τηρούνται επίσης.

Επιτρέπεται ο χρονικός καθορισμός ή ο συγχρονισμός των επιθέσεών σας από διαφορετικά χωριά ή από το ίδιο χωριό, ώστε να ΦΤΑΣΟΥΝ ταυτόχρονα, με την προϋπόθεση ότι δεν αποστέλλονται πάνω από 3 επιθέσεις συνολικά εντός 149ms.

Αν αποστείλετε 4 επιθέσεις σε λιγότερο από 150ms, πρέπει να τις ακυρώσετε αμέσως για να μην ληφθούν μέτρα εναντίον σας.



ο παραπάνω είναι κανονας που ισχυει και εφαρμοζεται στο παιχνιδι. Θα ηθελα μια απαντηση στο γιατι απαγορευεται. Αν δεν κανω λαθος οι περισσοτεροι παικτες που παιζουν αρκετο καιρο το παιχνιδι εχουν τη γνωση και την εμπειρια να στελνουν επιθεσεις μεσα στο ιδιο δευτερολεπτο και μαλιστα σε λιγοτερο απο 150 ms. Αν δεν κανω λαθος μαλιστα, αν δεν το κανεις θεωρησε και νουμπας (λεμε τωρα). Οπως γνωριζει και η ομαδα διαχείρισης ειναι ο πλεον ενδεδειγμένος τροπος για να μην σου σπασουν το τρενακι. Εννοειται φυσικα οτι ο τροπος που "παραγεται" το τρενακι ειναι χειροκινητα και οχι με καποιο παρανομο βοηθημα. Ποιο το σκεπτικο του κανονα και γιατι συμπεριληφθηκε;

Αν η απαντηση στην ερωτηση ειναι τελικα οτι απαγορευεται θα ηθελα η ομαδα διαχειρησης να μου απαντησει και στην εξης ερωτηση. Πολλοι παικτες χρησιμοποιουν το παραπανω σκεπτικο και για την αποστολη βοηθειας στο χωριο που χτυπιεται. Με λιγα λογια ειναι παρανομες μονο οι επιθεσεις στο ιδιο δευτερολεπτο και κατω απο 150 ms ή και οι αποστολες βοηθειας σε χρονο κατω των 150 ms; Αν ειναι παρανομες και αυτες τοτε ελεγχονται και οι βοηθειες ναι ή οχι?


Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.
 

DeletedUser

ΕΝΣΤΑΣΗ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΙΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ g1kotsios.i ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 6 ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΤΙ Ι ΕΧΕΙ 2 ΛΟΓΙΑΡΙΑΣΜΟΥΣ Η ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΙΡΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΛΝΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο garalis
 

DeletedUser8349

1. ο κάθε διαχειριστής έχει 3 ημέρες στη διάθεση του να ελέγξει ή να απαντήσει σε μια αίτηση υποστήριξης
* εξαιρούνται οι εορταστικές περίοδοι, όπως Πάσχα, Χριστούγεννα, επίσημες αργίες που όπως είναι φυσιολογικό πολλοί από εμάς φεύγουν

2. ισχύει το 1

3. ναι, όλες οι αιτήσεις απαντούνται, άσχετα με το αν έχετε δίκιο ή όχι

οκ!

και κοιταει εκεινη την ωρα αν εχει δικιο εκεινος που εκανε την αιτητηση ή οχι?δηλ βλεπει οτι εγω εχω υποψιες για διπλο λογαριασμο ενος αλλου.κοιταει εκεινη την ωρα τα δεδομενα και αν εχω δικιο του σκαει μπαν ή το βλεπει μελλοντικα.

καθως το μηνυμα που σου αποστελλεται σαν απαντηση ειναι στανταρ.
 

DeletedUser

ΕΝΣΤΑΣΗ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΙΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ g1kotsios.i ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 6 ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΤΙ Ι ΕΧΕΙ 2 ΛΟΓΙΑΡΙΑΣΜΟΥΣ Η ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΙΡΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΛΝΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο garalis
Επεξεργασία / Διαγραφή μηνύματος Απάντηση με παράθεση
 
Κορυφή