Οι Διαχειριστές σας απαντάνε

  • Δημιουργός θέματος Il Padrino Corleone
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Δεν έχει αποφασιστεί ακόμα κατι τετοιο

Θα ανακοινωθεί ομως στα δημόσια φόρουμ εγκαίρως.
 

DeletedUser

οταν πας να βάλεις κτίρια στην ουρά κτίσης λέει Δεν επιστρέφονται πόντοι από τα κτίρια που έβαλες στην ουρά κτίσης.Αυτό που έκανα κοκκινο μήπως ενοεί πόροι και όχι πόντοι?
 

DeletedUser997

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ.ΑΠΟ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΩ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΘΕΙ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΕΡΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΩΣΤΑ ?
Η ΒΑΣΙΚΗ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ Κ44 ΣΤΟΝ ΝΕΤ ΟΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΠΟΛΛ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΕΚΛΙΣΙΕΣ.ΤΟ ΠΟΛΛ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΨΗΦΟΥΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΑΚΟΜΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΥΤΗ Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?
ΚΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΝΕΤΕ..!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ.ΑΠΟ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΩ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΘΕΙ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΕΡΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΩΣΤΑ ?
Η ΒΑΣΙΚΗ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ Κ44 ΣΤΟΝ ΝΕΤ ΟΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΠΟΛΛ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΕΚΛΙΣΙΕΣ.ΤΟ ΠΟΛΛ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΨΗΦΟΥΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΑΚΟΜΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΥΤΗ Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?
ΚΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΝΕΤΕ..!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνήθως δεν γείνεται.Και ο λόγος είναι ότι οι ρυθμίσεις και οι αλλαγές γείνονται σε συγκεκριμένες στιγμές που θα αποφασίσει η εταιρεία.Εμεις σαν Ομάδα Διαχείρησης απλά προτείνουμε ρυθμίσεις που θεωρούμε καταλυτικές για το παιχνιδι.
 

DeletedUser

Η δική μου ερώτηση είναι για το θέμα με τους διαχειριστές/συντονιστές forum.

Υπάρχει συγκεκριμένη ηλικία και πάνω για να γίνει κάποιος διαχειριστής/συντονιστής?

ή απλά βλέπετε την αίτηση και αν είναι αυτός που ψάχνετε ανεξαρτήτως ηλικίας τον δέχεστε.

Αν υπάρχει όριο ηλικία καλύτερα να μας το πείτε για να ξέρουμε αν είμαστε κάτω αυτής τις ηλικίας να μην κάνουμε

Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6091

Φιλε μου δεν υπάρχει όριο, τουλάχιστον όχι ακόμα αν και προσωπικά το σκέφτομαι να μπει ώστε να μην απασχολούμε παραπάνω ώρες παιδιά που έχουν σχολείο η άλλες υποχρεώσεις στην πραγματική τους ζωή αλλα είναι κάτι που πρέπει να το δούμε και με την υπόλοιπη ομάδα.

Αν αναρωτιέσαι γιατί δεν έχεις επιλεγεί η απάντηση είναι στις ανακοινώσεις για αναζήτηση μελών. Το βασικό που μόλις πρόσεξα είναι πως ζητάμε σωστή ορθογραφία και εσύ δυστυχώς δεν γραφεις ορθογραφημένα σε καμια περίπτωση. Επίσης ελέγχουμε όλα τα post στο forum του μέλους που θέλει να μπει στην ομάδα και την πορεία του στο παιχνίδι. Είναι πολλά που κοιτάμε πριν αποφασίσουμε να κάνουμε add κάποιον στο skype για συνέντευξη.

καλή συνεχεια.
 

DeletedUser

Θελω να αλλαξω το μειλ μου στον λογριασμο,αλλα πριν καιρο ειχα μπει με το μειλ μου για ακκουντ αλλου φιλου....
Εκεινος ο λογοριασμος εχει διαγραφει..
Μπορω να βαλω το μειλ που ειχα βαλει στον λογοριασμο του φιλου?
Ευχαριστω.
 

DeletedUser

Φιλε μου δεν υπάρχει όριο, τουλάχιστον όχι ακόμα αν και προσωπικά το σκέφτομαι να μπει ώστε να μην απασχολούμε παραπάνω ώρες παιδιά που έχουν σχολείο η άλλες υποχρεώσεις στην πραγματική τους ζωή αλλα είναι κάτι που πρέπει να το δούμε και με την υπόλοιπη ομάδα.

Αν αναρωτιέσαι γιατί δεν έχεις επιλεγεί η απάντηση είναι στις ανακοινώσεις για αναζήτηση μελών. Το βασικό που μόλις πρόσεξα είναι πως ζητάμε σωστή ορθογραφία και εσύ δυστυχώς δεν γραφεις ορθογραφημένα σε καμια περίπτωση.

Εγώ δεν μίλησα για μένα και δεν με πειράζει που δεν με διαλέξατε. Αλλά στην ορθογραφία θα διαφωνήσω μαζί σου επειδή έχω προσθέσει στο Οpera ένα ορθογράφο και πριν ποστάρω πάντα διορθώνω αν έχω λάθη στο κείμενο που έγραψα. Και για να στο δείξω αυτό θέλω να μου βρεις ένα ποστ μου που έχω κάνει ορθογραφικό λάθος εκτός από τις λέξεις banάρω, ποστάρω και πολλές που προέρχονται από αγγλικές λέξεις.

Δεν το λέω αυτό για να σε προσβάλω αλλά για να σου δείξω πως ελέγχω πάντα αν έχω ορθογραφικά λάθη.

Ευχαριστώ Ραφαέλλος
 

DeletedUser6091

Εγώ δεν μίλησα για μένα και δεν με πειράζει που δεν με διαλέξατε. Αλλά στην ορθογραφία θα διαφωνήσω μαζί σου επειδή έχω προσθέσει στο Οpera ένα ορθογράφο και πριν ποστάρω πάντα διορθώνω αν έχω λάθη στο κείμενο που έγραψα. Και για να στο δείξω αυτό θέλω να μου βρεις ένα ποστ μου που έχω κάνει ορθογραφικό λάθος εκτός από τις λέξεις banάρω, ποστάρω και πολλές που προέρχονται από αγγλικές λέξεις.

Δεν το λέω αυτό για να σε προσβάλω αλλά για να σου δείξω πως ελέγχω πάντα αν έχω ορθογραφικά λάθη.

Ευχαριστώ Ραφαέλλος

Last edited by Rafaellos G9; Σήμερα at 15:13. :p:p:rolleyes:
 

DeletedUser

Last edited by Rafaellos G9; Σήμερα at 15:13. :p:p:rolleyes:

Και ποιο είναι το λάθος? Στο edit μου συμπλήρωσα την πρώτη πρόταση και έγραψα αυτό "και δεν με πειράζει που δεν με διαλέξατε"

Σε αυτήν που διορθώνω τώρα στην αρχή έγραψα μόνο "και ποιο είναι το λάθος"

για να μην έχουμε παρεξηγήσεις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Εγώ δεν μίλησα για μένα και δεν με πειράζει που δεν με διαλέξατε. Αλλά στην ορθογραφία θα διαφωνήσω μαζί σου επειδή έχω προσθέσει στο Οpera ένα ορθογράφο και πριν ποστάρω πάντα διορθώνω αν έχω λάθη στο κείμενο που έγραψα. Και για να στο δείξω αυτό θέλω να μου βρεις ένα ποστ μου που έχω κάνει ορθογραφικό λάθος εκτός από τις λέξεις banάρω, ποστάρω και πολλές που προέρχονται από αγγλικές λέξεις.

Δεν το λέω αυτό για να σε προσβάλω αλλά για να σου δείξω πως ελέγχω πάντα αν έχω ορθογραφικά λάθη.

Ευχαριστώ Ραφαέλλος

Συγνώμη εάν απαντάω εγώ, αλλά τουλάχιστον έχε το θάρρος και της γνώμης σου και των λαθών σου.
Δεν έχω πρόθεση ούτε να σε προσβάλω, ούτε να σε ειρωνευθώ.
Αλλά ως "αυτόπτης μάρτυρας" (είδα το αρχικό post πριν την διόρθωση) θεωρώ ότι οφείλω να το αναφέρω.

Η δική μου ερώτηση είναι για το θέμα με τους διαχειριστές/συντονιστές forum.

Υπάρχει συγκεκριμένη ηλικία και πάνω για να γίνει κάποιος διαχειριστής/συντονιστής?

ή απλά βλέπετε την αίτηση και αν είναι αυτός που ψάχνετε ανεξαρτήτως ηλικίας τον δέχεστε.

Αν υπάρχει όριο ηλικία καλύτερα να μας το πείτε για να ξέρουμε αν είμαστε κάτω αυτής τις ηλικίας να μην κάνουμε

Ευχαριστώ

- Το ανεκαρτήτος που είχες στο αρχικό σου post το διόρθωσες αφού διάβασες την απάντηση του mad18

- Η κατανοητή έκφραση και η σωστή σύνταξη είναι
"Αν υπάρχει όριο ηλικίας καλύτερα να μας το πείτε για να ξέρουμε αν είμαστε κάτω από αυτήν την ηλικία να μην κάνουμε αίτηση
 

DeletedUser

Συγνώμη εάν απαντάω εγώ, αλλά τουλάχιστον έχε το θάρρος και της γνώμης σου και των λαθών σου.
Δεν έχω πρόθεση ούτε να σε προσβάλω, ούτε να σε ειρωνευθώ.
Αλλά ως "αυτόπτης μάρτυρας" (είδα το αρχικό post πριν την διόρθωση) θεωρώ ότι οφείλω να το αναφέρω.



- Το ανεκαρτήτος που είχες στο αρχικό σου post το διόρθωσες αφού διάβασες την απάντηση του mad18

- Η κατανοητή έκφραση και η σωστή σύνταξη είναι
"Αν υπάρχει όριο ηλικίας καλύτερα να μας το πείτε για να ξέρουμε αν είμαστε κάτω από αυτήν την ηλικία να μην κάνουμε αίτηση

Δεν θα το συνεχίσω άλλο αυτό αλλά θα σου απαντήσω. Δεν πρόσεξα ότι έλειπε το ς επειδή δεν μου το έβγαλε λάθος, και εννοούσα την λέξη αίτηση επειδή την είχα γράψει ποιο πάνω.

- Το ανεκαρτήτος που είχες στο αρχικό σου post το διόρθωσες αφού διάβασες την απάντηση του mad18

αυτό δεν είναι ορθογραφικό. Και το είπα στο ποιο πάνω ποστ μου
 

DeletedUser

Στο πόστ του Ραφαέλλου ήδη έχουν δωθεί οι πρέπουσες απαντήσεις.Παρακαλούμε να μην συνεχιστεί ο σχολιασμός του.
 

DeletedUser

Θελω να αλλαξω το μειλ μου στον λογριασμο,αλλα πριν καιρο ειχα μπει με το μειλ μου για ακκουντ αλλου φιλου....
Εκεινος ο λογοριασμος εχει διαγραφει..
Μπορω να βαλω το μειλ που ειχα βαλει στον λογοριασμο του φιλου?
Ευχαριστω.
???θα το απαντησετε?
 

DeletedUser

Αυτο μαλλον ειναι για αιτηση
Δεν θα την καταργησουμε ξερετε ..
 

DeletedUser

Σχετικά με πόντους και το όριο 1:20

Σχετικά με τους πόντους και το όριο του 1:20.
Ερώτηση:

Ας υποθέσουμε ότι ο παίκτης Α έχει 1,000 πόντους και ο παίκτης Β 50. Συνεπώς ο παίκτης Α μπορεί οριακά να επιτεθεί στον παίκτη Β (ακριβώς το όριο του 1:20)

1, Την ώρα που πατάει το πλήκτρο "Επίθεση" ο παίκτης Α έχει ήδη τελειώσει (ή τελειώνει στην διάρκεια που θα κάνει ο στρατός του Α να φτάσει στο χωριό του Β) κάποιο αναβάθμιση στα κτίρια που του δίνει 10 πόντους και τον πάει στους 1,010 - ουσιαστικά τον βγάζει πάνω από το όριο 1:20 - αλλά το σύστημα δεν έχει κάνει refresh ακόμα και φαίνεται ακόμα με 1,000 πόντους.
Γίνεται το refresh στον χρόνο που κάνει ο στρατός του παίκτη Α να φτάσει στο χωριό του παίκτη Β (άρα πριν την επίθεση). Και συνεπώς την στιγμή της επίθεσης ο Α έχει 1,010 και ο Β 50 πόντους.

Έχει κάνει παράβαση κανονισμών ο παίκτης Α;


2. Όταν μία επίθεση (καταπέλτες, κριοί) κατεβάζει το επίπεδο των κτιρίων, κατεβαίνουν αντίστοιχα και οι πόντοι του παίκτη;

Εάν ΝΑΙ τότε:

Ο παίκτης Α με 1,000 πόντους επιτίθεται στον Β με 50 πόντους.
Μέχρι να φτάσει η επίθεση του Α στο χωριό του Β, έχει επιτεθεί στον Β ένας άλλος τρίτος παίκτης, του έχει κατεβάσει κτίρια (άρα και πόντους) και όταν τελικά φτάνει η επίθεση του Α, ο παίκτης Β είναι πλέον με 45 πόντους (άρα δεν ισχύει το όριο 1:20)

Έχει κάνει παράβαση κανονισμών ο παίκτης Α;
 

DeletedUser

Η αναλογια επιτιθεμενου αμυνμενου 20:1 δεν ειναι ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ
ειναι μια αυτοματη συναρτηση του συστηματος που λειτουργει για να προστατευσει τον μικρο (ή τον μεγαλο ) παιχτη .

Δεν υπαρχει καμια ποινη για τις παραπανω περιπτωσεις που ανεφερες
 

DeletedUser

Η αναλογια επιτιθεμενου αμυνμενου 20:1 δεν ειναι ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ
ειναι μια αυτοματη συναρτηση του συστηματος που λειτουργει για να προστατευσει τον μικρο (ή τον μεγαλο ) παιχτη .

Δεν υπαρχει καμια ποινη για τις παραπανω περιπτωσεις που ανεφερες

Οκ αντιληπτόν και ξεκάθαρο :)
Ευχαριστώ
 

DeletedUser

Λοιπον εγω ως παιχτης Α κανω επηθεση στον πεχτη Γ και δεινω επητηρησει στον παιχτη Β που βαραει τον παιχτη Γ και αυτος


1)Αν οι επηθεσεις σκασουν οι δικες μου πριν με παρει επητηρησει ο παιχτης Β και εκεινου σκασουν την ωρα που με εχει επητηρησει...τοτε ειναι παρανομα??
2)Στηλω τις επηθεσεις σκασουν οι δικες του πριν τις δικες μου και οταν παρω πισω την επητηρησει σκασουν οι δικες μου ειναι παρανομο???
3)Εγω στελνω στο χωριο Α επηθεσεις και ο παιχτης Γ στο χωριο Β και τα χωρια τα παρει ο παιχτης Δ και εμας σκασουν οι επηθεσεις στο ιδιο παιχτη θεωρητε συντονησμενει επηεθσει???


Υ.Γ.οταν λεω παραναμο ενωω αν παραβενουν τον κανονα για της συντονισμενες επηθεσεις απο επητηρητες
 

DeletedUser

1)Αν εσύ και ο Β έχετε στείλει τις επιθέσεις στον Γ ΠΡΙΝ δώσεις την επιτήρηση, ΔΕΝ υπάρχει παράβαση. Αν επιτεθείτε ενώ είναι ανοικτή η επιτήρηση ή μέσα σε λιγότερο απο 24 ώρες απο την λήξη της τότε υπάρχει παράβαση.
2)Όχι, ισχύει ότι και στο (1)
3)Δεν θεωρείται συνδιασμένη επίθεση αν οι επιθέσεις είναι ήδη στον δρόμο όταν αλλάξει χέρια το χωριό. Ισχύει φυσικά ότι γράφω στο (1) που είναι γενικός κανόνας.

(Άν κάνω κάπου λάθος, που δε νομίζω, ας με διωρθώσετε)
 
Κορυφή