Οι Διαχειριστές σας απαντάνε

  • Δημιουργός θέματος Il Padrino Corleone
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΙΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ g1kotsios.i ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 6 ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΤΙ Ι ΕΧΕΙ 2 ΛΟΓΙΑΡΙΑΣΜΟΥΣ Η ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΙΡΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΛΝΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο garalis
Επεξεργασία / Διαγραφή μηνύματος Απάντηση με παράθεση

Σταμάτα να το ποστάρεις συνεχώς... θεωρείται και spam αλλά και δεν ανήκει εδώ αυτό.

Για τέτοιο λόγο κάνε αίτηση υποστήριξης.
 

DeletedUser

ΕΓΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙΝ ΙΠΟΣΤΤΙΡΙΞΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 2 ΛΟΓΑΡΙΣΜΟΥΣ
 

Iris-dp

Team Leader - FOE CoMa
Βαθμολογία αντίδρασης
0
ΕΓΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙΝ ΙΠΟΣΤΤΙΡΙΞΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 2 ΛΟΓΑΡΙΣΜΟΥΣ

ο FICEMAN δε σου λέει να του στείλεις άμυνες, να τον καταγγείλεις σου λέει μέσα από το κέντρο υποστήριξης

ρυθμίσεις --- > αίτηση υποστήριξης ---> παράβαση κανόνων κλπκλπκλπ

το φόρουμ δεν είναι κατάλληλο μέρος για συζητήσεις αποκλεισμών ή καταγγελίες.

άλλο ένα τέτοιο θέμα και έχεις φύγει με ένα μήνα διακοπές
και πάλι Χρόνια Πολλά
 

Iris-dp

Team Leader - FOE CoMa
Βαθμολογία αντίδρασης
0
οκ!

και κοιταει εκεινη την ωρα αν εχει δικιο εκεινος που εκανε την αιτητηση ή οχι?δηλ βλεπει οτι εγω εχω υποψιες για διπλο λογαριασμο ενος αλλου.κοιταει εκεινη την ωρα τα δεδομενα και αν εχω δικιο του σκαει μπαν ή το βλεπει μελλοντικα.

καθως το μηνυμα που σου αποστελλεται σαν απαντηση ειναι στανταρ.


εσύ μπορεί να έχεις την υποψία ότι κάποιος παίζει με 30 λογαριασμούς γιατί εκείνη την ώρα σε χτυπάει μια φυλή ολόκληρη.
αυτό δε σημαίνει ότι έχεις δίκιο.

και τώρα θέλεις να μάθεις για έναν παίκτη αν αποκλείστηκε ή όχι, αν ήταν βάσιμη η υποψία σου.....

χμμμ.. καλός είσαι... αλλά κι εγώ είμαι παλιά....

θα σε αφήσω με αυτή την απορία.... :D
 

DeletedUser8349

εσύ μπορεί να έχεις την υποψία ότι κάποιος παίζει με 30 λογαριασμούς γιατί εκείνη την ώρα σε χτυπάει μια φυλή ολόκληρη.
αυτό δε σημαίνει ότι έχεις δίκιο.

και τώρα θέλεις να μάθεις για έναν παίκτη αν αποκλείστηκε ή όχι, αν ήταν βάσιμη η υποψία σου.....

χμμμ.. καλός είσαι... αλλά κι εγώ είμαι παλιά....

θα σε αφήσω με αυτή την απορία.... :D

μαλλον δεν θα καταλαβες την ερωτηση.

πχ εγω εχω υποψια οτι ο Παιχτης Α ειχε στην κατοχη του και τον λογαριασμου Β.

οταν ο αντμιν δει την αιτηση μου μου απανταει με το στανταρ μηνυμα που παει σε ολος.

στην συνεχεια κοιταει αμεσως τα δεδομενα για τους παιχτες Α και Β ή το αφηνει για αργοτερα?
 

DeletedUser6748

Γεια σας και παλι. Μπορει παρακαλω να μου πει η ομαδα διαχειρισης ποιος ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος για ενα παικτη που τα παραταει να μοιρασει τα χωρια του? Φυσικα δεν αναφερομαι στην περιπτωση που τα μοιραζει μονος του αυτο ειναι ηλιου φαεινότερο. Μιλαω για το αν μπορει να κανει αιτηση υποστηριξης και να ορισει επιτηρητη που θα το κανει για αυτον. Πολλοι διαβαζοντας την ερωτηση μπορει να γελασουν γιατι μεχρι προτεινος ειχαμε την εντυπωση οτι μπορει να το κανει καποιος μεσω της αιτησης υποστηριξης. Μεχρι που ενας φιλος ελαβε το εξης στην αιτηση υποστηριξης.

"exotic
2010-03-23 22:09:03
Γεια σας χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ,

Απαγορεύεται οι επιτηρητές να μοιράζουν τα χωριά παικτών που παρατάνε το παιχνίδι. Θα πρέπει να τα μοιράσετε εσείς ο ίδιος ή να τα αφήσετε να βαρβαρέψουν.

Αν δώσετε τον κωδικό σας σε άλλο παίκτη για να τα μοιράσει θα αποκλειστείτε και οι 2 μόνιμα απο το παιχνίδι.

Καλή συνέχεια.

---
Παρακαλούμε να ΜΗΝ απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα αν το αίτημα σας έχει απαντηθεί!

Exotic
Support Leader "


Ισχυει το παραπανω ναι ή οχι?
 

DeletedUser6091

και δεν σου φτάνει η εξήγηση του υπευθυνου για την υποστήριξη των παικτών? Τι παραπάνω να σου πούμε εδώ? Σου εξήγησε πως το μοίρασμα πλέον μπορεί να το κάνει μονο ο ίδιος ο παίκτης και ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος. Είναι πολύ απλό νομίζω...
 

Iris-dp

Team Leader - FOE CoMa
Βαθμολογία αντίδρασης
0
μαλλον δεν θα καταλαβες την ερωτηση.

πχ εγω εχω υποψια οτι ο Παιχτης Α ειχε στην κατοχη του και τον λογαριασμου Β.

οταν ο αντμιν δει την αιτηση μου μου απανταει με το στανταρ μηνυμα που παει σε ολος.

στην συνεχεια κοιταει αμεσως τα δεδομενα για τους παιχτες Α και Β ή το αφηνει για αργοτερα?

το μόνο που θα πρέπει να σας ενδιαφέρει αγαπητέ μου είναι το παιχνίδι και τίποτε άλλο.

από τη στιγμή που κάνατε την καταγγελία (και πολύ καλά κάνατε), όλα τα υπόλοιπα είναι δική μας δουλειά.
το πότε... το εάν ... και η τιμωρία ή όχι είναι θέμα ΜΟΝΟ της ομάδας διαχείρισης και του παίκτη που τιμωρείται.
 

DeletedUser8349

το μόνο που θα πρέπει να σας ενδιαφέρει αγαπητέ μου είναι το παιχνίδι και τίποτε άλλο.

από τη στιγμή που κάνατε την καταγγελία (και πολύ καλά κάνατε), όλα τα υπόλοιπα είναι δική μας δουλειά.
το πότε... το εάν ... και η τιμωρία ή όχι είναι θέμα ΜΟΝΟ της ομάδας διαχείρισης και του παίκτη που τιμωρείται.

οκ!ευχαριστω πολυ.
 

DeletedUser6748

και δεν σου φτάνει η εξήγηση του υπευθυνου για την υποστήριξη των παικτών? Τι παραπάνω να σου πούμε εδώ? Σου εξήγησε πως το μοίρασμα πλέον μπορεί να το κάνει μονο ο ίδιος ο παίκτης και ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος. Είναι πολύ απλό νομίζω...

Μπορειτε να μου εξηγησετε ως υπευθυνος γιατι την τελευταια φορα που ειχατε αλλαξει τους κανονες, το ειχατε με κυκλικο μυνημα μεσα στο παιχνιδι , ενημερωνοντας την κοινοτητα, ενω τωρα δεν εχετε κανει τιποτα? ειναι μυστικο? Γιατι δεν ειναι γραμμενο ηδη στους κανονες ουτως ωστε να το ξερουμε απο την αρχη? δεν πρεπει να γνωριζουμε τους κανονες πριν "σηκωθει" ο παικτης και φυγει?

Η επομενη ερωτηση ειναι γιατι οι κανονες του παιχνιδιου αλλαζουν τοσο ευκολα? δεν υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι σταθεροι και να "κρατανε" το παιχνιδι?


Υ.Γ. Και κατι ακομα. "Οι Διαχειριστές σας απαντάνε" ονομαζεται το θεμα. Αν δεν θελετε να απαντατε , κλειδωστε το. Μιας και διακρινω μια δυσφορια στα γραφομενα
 

DeletedUser17392

Μπορειτε να μου εξηγησετε ως υπευθυνος γιατι την τελευταια φορα που ειχατε αλλαξει τους κανονες, το ειχατε με κυκλικο μυνημα μεσα στο παιχνιδι , ενημερωνοντας την κοινοτητα, ενω τωρα δεν εχετε κανει τιποτα? ειναι μυστικο?

Αυτό που πρέπει να κάνει ένας υπεύθυνος είναι να ενημερώσει τους κανόνες όταν υπάρχει κάποια αλλαγή σε αυτούς. Το ότι έχει σταλεί κυκλικό μήνυμα κάποτε δεν σημαίνει ότι πάντα έτσι πρέπει να γίνετε. Και οι κανόνες ενημερώθηκαν έγκυρα και ανακοίνωση βγήκε στο φόρουμ (που είναι βασικό και αναπόσπαστο κομμάτι αυτού του παιχνιδιού) αμέσως από τον υπεύθυνο. Οπότε οι κοινότητα ενημερώθηκε αμέσως και έγκυρα. Τώρα αν αυτά που έγιναν είναι τίποτα όπως λες και ότι κρατήθηκε μυστικό δεν μπορώ να πω εγώ κάτι άλλο.

Γιατι δεν ειναι γραμμενο ηδη στους κανονες ουτως ωστε να το ξερουμε απο την αρχη? δεν πρεπει να γνωριζουμε τους κανονες πριν "σηκωθει" ο παικτης και φυγει?

Καλό είναι να διαβάζουμε τους κανόνες καλά και να τους κατανοούμε. Οι οποίοι λένε το εξής:
"Δεν επιτρέπεται η επιτήρηση ενός λογαριασμού με σκοπό τη χρήση του σε δραστηριότητες προς όφελος άλλων λογαριασμών. Οι λογαριασμοί που χρησιμοποιούνται φανερά προς όφελος άλλων λογαριασμών κατά αυτόν τον τρόπο θα αποκλείονται. Οι παίκτες και οι επιτηρητές θα είναι εξίσου υπεύθυνοι για τις πράξεις οποιουδήποτε λογαριασμού υπό επιτήρηση. Βεβαιωθείτε ότι το πρόσωπο που επιλέγετε ως επιτηρητή ή του οποίου το λογαριασμό επιτηρήτε είναι άξιο εμπιστοσύνης.

Ο υπό επιτήρηση λογαριασμός πρέπει να χρησιμοποιείται προς όφελος του ίδιου του λογαριασμού υπό επιτήρηση. Δεν επιτρέπεται η κακόβουλη χρήση της δυνατότητας επιτήρησης λογαριασμού. Οι επιτηρητές λογαριασμών, οι οποίοι ηθελημένα καταστρέφουν ή επιφέρουν σημαντική ζημία σε κάποιο λογαριασμό με τη επιτήρηση του οποίου έχουν επιφορτισθεί, θα τιμωρούνται."

Η επομενη ερωτηση ειναι γιατι οι κανονες του παιχνιδιου αλλαζουν τοσο ευκολα? δεν υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι σταθεροι και να "κρατανε" το παιχνιδι?

Ποιοι κανόνες αλλάζουν τόσο εύκολα? Είναι επίσημη μετάφραση από τους κανόνες του νετ που έγινε από τους υπεύθυνους της εταιρίας. Και ο λόγος που υπάρχουν και οποιαδήποτε αλλαγή γίνεται είναι για να "κρατάνε" όπως λες το παιχνίδι. Και εμείς οι παίχτες οφείλουμε να τους γνωρίζουμε πάντα.


Υ.Γ. Και κατι ακομα. "Οι Διαχειριστές σας απαντάνε" ονομαζεται το θεμα. Αν δεν θελετε να απαντατε , κλειδωστε το. Μιας και διακρινω μια δυσφορια στα γραφομενα

Μάλιστα. Έκανες (ή κάποιος άλλος) μια αίτηση υποστήριξης. Πήρες μια απάντηση. Την έβαλες έβαλες στο φόρουμ παρόλο που είναι γνωστό ότι το φόρουμ δεν αποτελεί μέρος συζήτησης για τις αιτήσεις. Έκρυψες το όνομα αυτού που την έκανε αλλά άφησες το όνομα του διαχειριστή. Θα μπορούσες να κοιτάξεις ποιος από τους Admin σου απάντησε και την ιεραρχία που έχει. Καθώς επίσης και όποιος άλλος και να σου απαντούσε από την ομάδα διαχείρισης γνωρίζεις πολύ καλά ότι η πιο επίσημη απάντηση που μπορεί να λάβει κάποιος είναι μέσω της αίτησης υποστήριξης. Γνωρίζοντας όλα αυτά το έγραψες και εδώ. Αν μία απάντηση δεν σου άρεσε δεν είναι λόγος να ρωτήσεις ξανά και σε μέρος που δεν επιτρέπεται.
Αλλά κατά τα άλλα οι διαχειριστές είναι αυτοί που δυσφορούν!!!

Σε ένα πάντως συμφωνούμε: αν όλοι κάναν ερωτήσεις σαν αυτή που έκανες ναι τότε δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης αυτού του θέματος και θα έπρεπε να κλειδωθεί. Αλλά ευτυχώς δεν είναι έτσι..............
 

DeletedUser6748

Δεν νομιζω να ανακοινωθηκε στο εξωτερικο φορουμ η αλλαγη του αποδεκτου τροπου "μοιρασματος" των χωριων ενος παικτη που αποχωρει που μεχρι προτεινος ηταν ο ορισμος επιτηρητη και ολα καλα. Ακομα και αν αυτο εγινε στο "αναποσπαστο" αυτο κομματι του παιχνιδιου ευτυχως ή δυστυχώς δεν ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ η συμμετοχη και η αναγνωση του. Σε αυτο να προσθεσω και παικτες που ειναι μπαναρισμενοι απο το φορουμ για καποιο λογο. Αρα καλο θα ηταν κατα την ταπεινη μου αποψη να ενημερωνετε η κοινοτητα με καποιον πιο αποδεκτο τροπο οπως τα κυκλικα. Νομιζω οτι θα εισαστε πιο κατοχυρωμένοι με ενα κυκλικο μυνημα που στο κατω κατω νομιζω οτι ειναι και δωρεαν.
 

DeletedUser17392

Γιατί να ανακοινωθεί αυτό συγκεκριμένα? Ανακοινώθηκαν οι κανόνες και μέσα από αυτούς είναι και αυτό. Οι κανόνες δεν είναι στο φόρουμ και μπορεί να τους διαβάσει ο καθένας. Επίσης στο φόρουμ έχουν πρόσβαση όλοι και ας είναι "μπαναρισμένοι" ως επισκέπτες. Και αν κάποιος δεν διαβάζει το φόρουμ και δεν ενημερώνετε από αυτό (λάθος κατά με) θα έπρεπε να διαβάζει τους κανόνες. Η άγνοια των κανόνων από την στιγμή που υπάρχουν δεν είναι δικαιολογία για κανέναν. Και πιο κατοχυρωμένος, λίγο κατοχυρωμένος δεν νομίζω να υπάρχει. Όλα όσα έπρεπε να γίνουν από τους υπεύθυνους έγιναν.
 

DeletedUser6748

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Οσο για το περιεχομενο της νομιζω οτι οσοι διαβασαν το νημα καταλαβαν αρκετα.

Μηπως θα μπορουσατε να μου απαντησετε πανω στην πρωτη μου ερωτηση περι επιθεσεων κατω των 150 ms? περι των βοηθειων κατω των 150 ms και αν ειναι και αυτες παρανομες?

Ευχαριστω για τον χρονο σας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6748

Αυτό που πρέπει να κάνει ένας υπεύθυνος είναι να ενημερώσει τους κανόνες όταν υπάρχει κάποια αλλαγή σε αυτούς. Το ότι έχει σταλεί κυκλικό μήνυμα κάποτε δεν σημαίνει ότι πάντα έτσι πρέπει να γίνετε. Και οι κανόνες ενημερώθηκαν έγκυρα και ανακοίνωση βγήκε στο φόρουμ (που είναι βασικό και αναπόσπαστο κομμάτι αυτού του παιχνιδιού) αμέσως από τον υπεύθυνο. Οπότε οι κοινότητα ενημερώθηκε αμέσως και έγκυρα. Τώρα αν αυτά που έγιναν είναι τίποτα όπως λες και ότι κρατήθηκε μυστικό δεν μπορώ να πω εγώ κάτι άλλο.



Καλό είναι να διαβάζουμε τους κανόνες καλά και να τους κατανοούμε. Οι οποίοι λένε το εξής:
"Δεν επιτρέπεται η επιτήρηση ενός λογαριασμού με σκοπό τη χρήση του σε δραστηριότητες προς όφελος άλλων λογαριασμών. Οι λογαριασμοί που χρησιμοποιούνται φανερά προς όφελος άλλων λογαριασμών κατά αυτόν τον τρόπο θα αποκλείονται. Οι παίκτες και οι επιτηρητές θα είναι εξίσου υπεύθυνοι για τις πράξεις οποιουδήποτε λογαριασμού υπό επιτήρηση. Βεβαιωθείτε ότι το πρόσωπο που επιλέγετε ως επιτηρητή ή του οποίου το λογαριασμό επιτηρήτε είναι άξιο εμπιστοσύνης.

Ο υπό επιτήρηση λογαριασμός πρέπει να χρησιμοποιείται προς όφελος του ίδιου του λογαριασμού υπό επιτήρηση. Δεν επιτρέπεται η κακόβουλη χρήση της δυνατότητας επιτήρησης λογαριασμού. Οι επιτηρητές λογαριασμών, οι οποίοι ηθελημένα καταστρέφουν ή επιφέρουν σημαντική ζημία σε κάποιο λογαριασμό με τη επιτήρηση του οποίου έχουν επιφορτισθεί, θα τιμωρούνται."



Ποιοι κανόνες αλλάζουν τόσο εύκολα? Είναι επίσημη μετάφραση από τους κανόνες του νετ που έγινε από τους υπεύθυνους της εταιρίας. Και ο λόγος που υπάρχουν και οποιαδήποτε αλλαγή γίνεται είναι για να "κρατάνε" όπως λες το παιχνίδι. Και εμείς οι παίχτες οφείλουμε να τους γνωρίζουμε πάντα.




Μάλιστα. Έκανες (ή κάποιος άλλος) μια αίτηση υποστήριξης. Πήρες μια απάντηση. Την έβαλες έβαλες στο φόρουμ παρόλο που είναι γνωστό ότι το φόρουμ δεν αποτελεί μέρος συζήτησης για τις αιτήσεις. Έκρυψες το όνομα αυτού που την έκανε αλλά άφησες το όνομα του διαχειριστή. Θα μπορούσες να κοιτάξεις ποιος από τους Admin σου απάντησε και την ιεραρχία που έχει. Καθώς επίσης και όποιος άλλος και να σου απαντούσε από την ομάδα διαχείρισης γνωρίζεις πολύ καλά ότι η πιο επίσημη απάντηση που μπορεί να λάβει κάποιος είναι μέσω της αίτησης υποστήριξης. Γνωρίζοντας όλα αυτά το έγραψες και εδώ. Αν μία απάντηση δεν σου άρεσε δεν είναι λόγος να ρωτήσεις ξανά και σε μέρος που δεν επιτρέπεται.
Αλλά κατά τα άλλα οι διαχειριστές είναι αυτοί που δυσφορούν!!!

Σε ένα πάντως συμφωνούμε: αν όλοι κάναν ερωτήσεις σαν αυτή που έκανες ναι τότε δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης αυτού του θέματος και θα έπρεπε να κλειδωθεί. Αλλά ευτυχώς δεν είναι έτσι..............

Επειτα απο καποιες μερες αναμονης απαντησης σε καποιες ερωτησεις αποφασισα να κλεισω τον κυκλο των απαντησεων και ερωτησεων γιατι προσωπικα εχω την αισθηση οτι απλα δεν εχει νοημα.

Φιλε Τασο αναφερθηκες στον κανονα επιτηρησεων οταν ομως εγω δεν σε ρωτησα κατι τετοιο. Σε ρωτησα σε οσο καλυτερα Ελληνικα γνωριζω, ποιος ειναι ο αποδεκτος τροπος μοιρασματος των χωριων ενος παικτη που τα παραταει. Δεν γνωριζω ποτε εγινες Διαχειριστης στο παιχνιδι αλλα για να εγινες νομιζω θα θυμασαι την περιοδο που εγινε σαλος με τα μπαναρισματα σε καννιβαλισμους. Τοτε οι Διαχειριστες εθεσαν ως κανονα την αιτηση υποστηριξης σαν αποδεκτη μεθοδο μοιρασματος. Η αποφαση αυτη ειχε διαβιβαστει με κυκλικο μυνημα σε ολους.
Εσυ επελεξες να μου παραθεσεις τον κανονα περι επιτηρησεων γενικα και αοριστα. Πολυ καλα γραμμενος ειναι αλλα μαλλον χρειαζεται ερμήνευση. Ειναι η καλυτερη τακτικη οταν βλεπεις οτι κατι που εχεις θεσει ως κανονα δημιουργει προβληματα. Αν αυτο που ανεφερες καλυπτει εσενα τοτε ισως να καλυπτει και εμενα. Δεν αποτελει ομως απαντηση στο ερωτημα.

Δευτερον που παρατηρησα ειναι οτι με επεκρινες γιατι παρεθεσα λογια Διαχειριστη στο φορουμ. Και σε ρωτω ευθεως. Ειναι παρανομο? Ο Διαχειριστης ειναι δημοσιο προσωπο σε αυτο το παιχνιδι και οι αποφασεις του επηρεαζουν αμεσα την εκβαση του. Αν δεν θελει να εκτιθεται δημοσια τοτε το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να μην απανταει ή να παραχωρησει τη θεση του σε καποιον που θελει να το κανει. Και στο κατω κατω της γραφης δεν νομιζω να ειναι μυστικο.

Τριτον με επεκρινες οταν ρωτησα γιατι οι κανονες αλλαζουν, λεγοντας μου οτι οι κανονες ειναι επισημη μεταφραση των κανονων του νετ. Ξεχασες να αναφερεις οτι δεν ειναι μερος των επισημων κανονων του νετ καθως και του γερμανικου σερβερ και του αγγλικου σερβερ μιας και ο κανονας των 149ms απλα δεν υπαρχει εκει.

Τωρα για το αν συμφωνουμε οτι αλλοι κανουν καλυτερες ερωτησεις απο τις δικες μου και θα επρεπε να κλειδωθει ή οχι και αν ειναι ετσι ή αλλιως αυτο αναφερεται στον τροπο που αντιλαμβανεται τα πραγματα ο καθενας. Καλημερα σας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Iris-dp

Team Leader - FOE CoMa
Βαθμολογία αντίδρασης
0
ο νόμιμος τρόπος για να μοιραστούν πλέον χωριά παίκτη στη φυλή του είναι να τα αδειάσει και να τα μοιράσει ο ίδιος.
αν αυτό δεν είναι δυνατόν, δλδ έχει αφήσει επιτήρηση και έχει εξαφανιστεί, τότε θα πρέπει να τερματιστεί η επιτήρηση (χωρίς να έχει πραγματοποιηθεί καμία εντολή από τον/τους επιτηρητή-ες του) και να νομπλαριστούν τα χωριά.
 

DeletedUser2

Ο κανόνας τον 149ms δεν υπάρχει πλέον εκεί γιατί το σύστημα δεν σου επιτρέπει να κάνεις αυτού του είδους τα τρενάκια μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 6.1

Ο κανόνας παραμένει εδώ, έστω αν και τεχνικά δεν μπορεί κανένας να τον παραβεί, γιατί συνεχίζει να ισχύει.
 

DeletedUser

Μηπως θα μπορουσατε να μου απαντησετε πανω στην πρωτη μου ερωτηση περι επιθεσεων κατω των 150 ms? περι των βοηθειων κατω των 150 ms και αν ειναι και αυτες παρανομες?

Τριτον με επεκρινες οταν ρωτησα γιατι οι κανονες αλλαζουν, λεγοντας μου οτι οι κανονες ειναι επισημη μεταφραση των κανονων του νετ. Ξεχασες να αναφερεις οτι δεν ειναι μερος των επισημων κανονων του νετ καθως και του γερμανικου σερβερ και του αγγλικου σερβερ μιας και ο κανονας των 149ms απλα δεν υπαρχει εκει.

Προφανως και η ενημερωση σου για τους κανονες του παιχνιδιου στους σερβερ του .net και .de ειναι ελλιπης ή απλα θελεις να διασκεδασεις την ακαταπαυστη επιθυμια σου να εισαι εριστικος .

Ο κανονας ~9 στον .net σχετικα με τα 150ms καταργηθηκε , αλλα την θεση του πηρε μια σπουδαια ρυθμιση.

Πλεον λοιπον οταν στελνεις ενα "τρενακι" επιθεσεων το συστημα θα φτιαχνει απο μονο του το κενο μεταξυ των επιθεσεων που χουν διαφορα μικροτερη των 50ms και θα την βαζει αυτοματα στα 50ms .

Οποτε για ενα τρενακι 4 επιθεσεων θα χρειαζεστε 150ms minimum
Και για ενα τρενακι 5 επιθεσεων θα χρειαζεστε 200ms minimum

πχ:

Noble 1 - 1:55:01:105

Noble 2 - 1:55:01:110
Η 2η επιθεση ειναι σε χρονο μικροτερο απο 50ms απο την 1η επιθεση οποτε η εντολη περνει αυτοματη καθυστερηση για το 1:55:01:155

Οποτε η εντολη εμφανιζετε τωρα ετσι :
Noble 1 - 1:55:01:105
Noble 2 - 1:55:01:155

Και στην συνεχεια
Noble 3 - 1:55:01:210
Η 3η επιθεση ειναι σε χρονο μεγαλυτερο απο 50ms απο την 2η επιθεση που σταλθηκε αρχικα στις 1:55:01:110 οποτε δεν περνει την αυτοματη καθυστερηση
Noble 4 - 1:55:01:250
Η τελευταια επιθεση ειναι σε χρονο μικροτερο απο 50ms απο την 3η επιθεση οποτε η εντολη περνει αυτοματη καθυστερηση για το 1:55:01:260

Υπενθυμιζω πως αυτη η ρυθμιση δεν εχει μπει ακομα στον σερβερ μας

Μπηκε σε εφαρμογη στις 30/3 στον .net
 

DeletedUser

@atomaki : φαντάζομαι η ρύθμιση αυτή ισχύει ΜΟΝΟ για επιθέσεις που προέρχονται από το ίδιο χωριό

δηλαδή αν εγώ συντονίσω από ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ χωριά τραίνο που σκάει σε 10ms (απόσταση πρώτου από τέταρτο αριστοκράτη) αυτό δεν θα μεταβληθεί, σωστά?
 
Κορυφή