Οι Διαχειριστές σας απαντάνε

  • Δημιουργός θέματος Il Padrino Corleone
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6091

Αν εχω φυλη 40 παικτων και βαλω και τους 39 να μου αφηνουνε ανοιχτη επιτηρηση καθε φορα που φευγουνε. Και εγω που τους εχω φιλους και βλεπω ποιοι ειναι online, αποδεχομαι δυο επιτηρουμενους και τους κανω πασα σε καθε εναν που ειναι online. Και επαναλαμβανω διαρκως αυτην την διαδικασια... ειμαστε ολοι νομιμοι;

Τις 5 πρωτες μερες που ανοιγει ενας κοσμος, δεν τιθεται θεμα αλληλεπιδρασεων. Μην φαμε ομως και κανενα μπαν με το καλημερα.

Αυτο βεβαια θα μπορουσα να το κανω και για περισσοτερο καιρο, αν ξεκαθαρισω:
  • ποια χωρια θα φαρμαρει ο καθ' ενας,
  • σε ποιους θα δινω πασες τους επιτηρουμενους μου,
  • πως εγω δεν θα δεχομαι καμια ειδους βοηθεια απο ολους τους συμπαικτες μου

[mad]Πως θα τους βάλεις? Να σου θυμίσω πως απαγορεύεται να ζητήσεις από κάποιον να σου δώσει επιτήρηση. Αυτός πρέπει να σου το προτείνει, όχι να το ζητήσεις εσύ!!![/mad]
 

DeletedUser

Βεβαιως και θα μου το ζητανε οι ιδιοι. Εγω απλα θα τους πω να ενδιαφερονται ιδιαιτερως για τα χωρια τους. Και καθε φορα που θα χρειαζεται να λειψουνε εστω και για μιση ωρα, να μην δισταζουνε να μου αφηνουνε ανοιχτη επιτηρηση.

Αν δω πως εχω 10 συμπαικτες μου online, αποδεχομαι τις υπολοιπες 29 επιτηρησεις και μας βαζω τον καθ'ενα μας να επιτηρησει απο 3 ακομα λογαριασμους.
 

DeletedUser6091

[mad]Πρόσεχε τι πας να κανεις... Εδώ δεν παίζουμε με τις λέξεις. Αν δούμε πως λες με αλλα λόγια να σου δίνουν επιτήρηση τότε θα αποκλειστείς. Δεν μας νοιάζει πως το είπες και τι είπες, μας νοιάζει τι πραγματικά εννοείς. Το αν αυτό που εννοείς το κρύβεις μέσα σε ωραία και ευγενικά λόγια δεν μας αφορά καθόλου και δεν θα διαφέρει σε τίποτα η ποινή σου από κάποιον που το ζήτησε ξεκάθαρα. Μην πάρεις στο λαιμό σου όλη την φυλή...[/mad]
 

DeletedUser

Τις αποριες μου προσπαθω να λυσω, θετωντας υποθετικες ερωτησεις. Ολοι οι αρχηγοι αλλωστε λενε διαρκως στα μελη τους "βρε παιδια, θελουμε να ενδιαφερεστε για τα χωρια σας και να μας αφηνετε επιτηρησεις καθε φορα που θα λειπετε".

Απλα η διαφορα που κανει η φυλη μου απο τις αλλες, ειναι πως διαθετει συνηδητοποιημενους υποψηφιους επιτηρητες. Δεν καταλαβαινουνε πολλοι πως αν επιτηρησουνε υποδειγματικα, θα εχουνε το δικαιωμα να επιτηρουνται και υποδειγματικα.

Επιτρεπεται να λες στα μελη σου "να επιτηρουνε υποδειγμτατικα". Σωστα;

Αρα απο μονοι τους θα ενδιαφερονται κιολας, να αφηνουνε επιτηρησεις, οταν θα λειπουνε. Αφου ολοι οι συμπαικτες τους, θα ειναι καταλληλα εκπαιδευμενοι και θα γνωριζουνε πως να τους παιξουνε το χωριο.
 

DeletedUser22550

Παιδια τι εχει γινει με τον σπεεδ επρεπε να ειχε ανοιξει εδω και 27 λεπτα!???? :confused:
 

DeletedUser

Aν προαποφασισουμε με 10 φιλαρακια μου, να μπουμε για πλακα ολοι με ονοματα απο μαρκες αυτοκινητων, θα φαμε ολοι μπαν, λογω διαφημισης;
 

DeletedUser

πόσο καιρό κάνει να εγκριθεί ένα καθ' όλα έγκυρο και νόμιμο script, και να αναρτηθεί στο Wiki?



εχω στείλει 2 εδώ και καμπόσες μέρες και δεν τα βλέπω κάπου.


αν τα δώσω σε άλλο παίχτη να τα στείλει προς έγκριση, μήπως γίνει πιο γρήγορα?
 

DeletedUser

Φιλε μου υπομονη ..εχω δωσει και εγω πολλα σκριπτ και ακομα δεν εχουν αναρτηθει ...
Ας δωσουμε λιγο χρονο στην Ο.Δ να τα αναλυσει και να τα φτιαξει με την ησυχια της...
Η πιεση δεν ωφελει πουθενα μιας και δεν ειναι στο χερι μας να τα αναρτησουμε στο wiki
 

DeletedUser15845

*δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread,οπότε ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη σε μιά τέτοια περίπτωση.

αν και βλέπω οτι υπήρξε θέμα αναφορικά με τα χθεσινά και σημερινά τεκταινόμενα,αυτό κλειδώθηκε μετά από μερικά post.δεν θέλω να πώ αν αυτό ήταν σωστό-πρέπον-όμορφο-"δημοκρατικό",είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και ας βγάλει ο καθένας το συμπέρασμα του.


απλά θέλω να θίξω το θέμα "διαχείριση και ενημέρωση" της κατάστασης όπως το βλέπω εγώ,ένας απλός χρήστης-πελάτης-καταναλωτής (όπως θέλετε πέστε το).
προφανώς και 'shit happens' και όσον αφορά τα διαδικτυακά και συγκεκριμένα το online gaming,'shit happens a lot'.κατανοητό λοιπόν.

αυτό που με πείραξε ωστόσο είναι,οτι ok,συνέβει αυτό χθές το βράδυ,είναι κάπως "χοντρό" όμως να συμβαίνει στα καπάκια και την άλλη μέρα το πρωί.
και η αντίδραση από την ομάδα διαχειρισμού να είναι "2 μέρες δωρεάν premium" για το 1ο συμβάν,για το 2ο τπτ ή μάλλον...."κατάσταση ειρήνης".
συγγνώμη,αλλά αυτό κάνει κάποιον να νιώθει σαν "ιθαγενής".

το φρονιμότερο θα ήταν ένα backup ωραία και όμορφα.αυτό ώς πρώτη ενέργεια.
ως δεύτερη....καλά ρε παιδιά....έγινε που έγινε οτι έγινε....να loggarei ο άνθρωπος...και να βλέπει "κατάσταση ειρήνης" χωρίς καμία ενημέρωση το πώς και το γτ?
δλδ σε ανεβαίνει η πίεση.

ένα παιχνίδι είναι,αλλά όταν γίνονται κάποια πράματα που σε κάνουν να νιώθεις μακάκας,ε τσατίζεσαι...
 

DeletedUser

πόσο καιρό κάνει να εγκριθεί ένα καθ' όλα έγκυρο και νόμιμο script, και να αναρτηθεί στο Wiki?



εχω στείλει 2 εδώ και καμπόσες μέρες και δεν τα βλέπω κάπου.


αν τα δώσω σε άλλο παίχτη να τα στείλει προς έγκριση, μήπως γίνει πιο γρήγορα?

κανείς διαχειριστής να απαντήσει εδώ υπάρχει?

κοντεύει 20 μέρες από τότε που τα ανέβασα, 2 καθ' όλα νόμιμα scripts, τα οποία όμως έχουν πάει στα αζήτητα...

μιλάμε για τρελό lag, γενικότερα...
 

DeletedUser

ας κάνω άλλη μία ερώτηση (που μάλλον δε θα απαντηθεί ποτέ.)

μια διευκρίνηση πάνω σε αυτό για την έκδοση 7.1


bbcodes.jpg


τι ακριβώς είναι τα "ahoi" και τα "test1", "test2" κλπ?

Αν δεν υπάρχει απάντηση, τουλάχιστον δώστε κάποιο reference που να ψάξουμε.

όχι τίποτα άλλο, αλλά να μπορούμε να το δοκιμάσουμε, όπως προτείνει ο coma.
 

DeletedUser6091

[mad]Κάποια στοιχεια από τα bb-codes δεν περάστηκαν χτες λόγο τεχνικών προβλημάτων. Θα πρέπει να περιμένουμε να διορθωθούν και να περαστούν λογικά με κάποιο hotfix κάποια άλλη στιγμή.

[/mad]
 

DeletedUser

[mad]Κάποια στοιχεια από τα bb-codes δεν περάστηκαν χτες λόγο τεχνικών προβλημάτων. Θα πρέπει να περιμένουμε να διορθωθούν και να περαστούν λογικά με κάποιο hotfix κάποια άλλη στιγμή.

[/mad]

Ο WeedFarmer Κ.Mad νομιζω ότι ρώτησε τι είναι,και οχι αν περάστηκαν στις φυλετικες μάχες.
 

DeletedUser22550

Προς WeedFarmer Λοιπον φιλαρα θα σου απαντησω εγω τα τεστ1 τεστ2 αχοι κτλπ δεν ειναι τιποτε αλλο απο παραδειγματα δηλαδη εκει που λεει τεστ1 εσυ μπορεις να βαλεις πχ ΑΡΗΣ ή παοκ ή οτι αλλο θες το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ψαχτεις λιγο να κανεις παραλαγες πανω σε αυτο το πρωτυπο που σου δωσανε και θα τα βρεις μονος σου εγω αυτο εκανα και εχω μαθει να φτιαχνω τα table πριν τα βαλουν ακομα στον gr δοκιμες θελει φιλε μου δοκιμες για οτι αλλο θες πες μου
 

DeletedUser

ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

5. Προσωπικά Δεδομένα
Παρακαλούμε μην αναφέρετε Προσωπικά Δεδομένα και πληροφορίες σχετικά με άλλα μέλη δίχως την προέγκρισή τους, καθώς είναι ενάντια στους Νόμους περί Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων. Σημειώστε ότι εδώ αναφερόμαστε στην εισαγωγή φωτογραφιών μελών καθώς και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία σχετικά με οικογενειακό, μαθητικό και εργασιακό περιβάλλον κλπ.

5.α. Προσωπικά μηνύματα/ Αναρτήσεις από φόρα του παιχνιδιού Απαγορεύεται ρητά η ανάρτηση προσωπικών μηνυμάτων από το παιχνίδι και post που έκαναν μέλη στα εσωτερικά φόρα των φυλών. Μπορείτε να αναρτήσετε προσωπικά μηνύματα & in game post μονο αν έχετε επεξεργαστεί το όνομα του αλλου χρήστη ώστε να μην φαίνεται καθόλου και έχετε αφαιρέσει τον σύνδεσμο προς το προφίλ του.


Ερωτησεις

1)
Θα παρακαλεσω στην ομαδα του φορουμ,στους παραπανω 2 κανονες που γραφει οτι μια αναφορα (επιθεσεις)του παιχνιδιου που λαμβανουμε μεσα στο game ειναι προσωπικο δεδομενο και αν το γραφει καπου στους 2 κανονες αυτους...?? Και αν ειναι πως μας δινει τα προσωπικα του δεδομενα,ΟΤΑΝ μαλιστα υπαρχουν εργαλεια που δινουν πολυ παραπανω για αυτον..Τwstas και αλλα πολλα....???

2)
Οταν αναφερουμε τα ονοματα μας μεσα στο φορουμ το γενικο ,ειναι παραβιαση των προσωπικων δεδομενων.???

3)
Το http://gr.twstats.com/gr5/index.php που δινει ολα αυτα τα στοιχεια ,ειναι παρανομο..???

4)Στους κανονες του φορουμ που εχουμε,πρεπει να ειμαστε σωστοι σε αυτους που γραφονται η σε αυτους που δεν γραφονται και ΕΝΝΟΟΥΝΤΑΙ.??



Η ερωτησεις μου παρακαλω ειναι πολυ απλες και το ιδιο θα ηθελα να ηταν και η απαντησεις σας αν μου τις δωσετε.???..

Ευχαριστω πολυ ολη την ομαδα
 

DeletedUser

Προς WeedFarmer Λοιπον φιλαρα θα σου απαντησω εγω τα τεστ1 τεστ2 αχοι κτλπ δεν ειναι τιποτε αλλο απο παραδειγματα δηλαδη εκει που λεει τεστ1 εσυ μπορεις να βαλεις πχ ΑΡΗΣ ή παοκ ή οτι αλλο θες το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ψαχτεις λιγο να κανεις παραλαγες πανω σε αυτο το πρωτυπο που σου δωσανε και θα τα βρεις μονος σου εγω αυτο εκανα και εχω μαθει να φτιαχνω τα table πριν τα βαλουν ακομα στον gr δοκιμες θελει φιλε μου δοκιμες για οτι αλλο θες πες μου

τι σχέση έχει ο Άρης και ο ΜΠΑΟΚ με τα bbcodes των φυλετικών?


μπορείς λίγο να μου εξηγήσεις τι ακριβώς μπορείς να επιτύχεις με τη χρήση ενός τέτοιου πίνακα και που μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις?

θεωρώ ότι ξέρω αρκετές πτυχές του παιχνιδιού αλλά κάτι τέτοιο μου διαφεύγει και θα το εκτιμούσα αν γινόσουν λίγο πιο συγκεκριμένος.
 
Κορυφή