Οι Διαχειριστές σας απαντάνε

  • Δημιουργός θέματος Il Padrino Corleone
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

[inso]
Τροφή για σκέψη:

Είναι όντως οξύμωρο να είναι ενάντια των κανόνων του παιχνιδιού μία λειτουργία του παιχνιδιού. Από τι μία ο στρατός τα επίπεδα των κτιρίων κλπ αποτελούν εικονικά/ιντερνετικά προσωπικά δεδομένα του χρήστη/παίκτη, από την άλλη η δυνατότητα ανίχνευσης τους από άλλους παίκτες παραβιάζει τα προσωπικά αυτά δεδομένα(?).

Ένα παράδειγμα από την πραγματική ζωή. Η χρήση φωτογραφικών μηχανών και των ταχυδρομείων δεν απαγορεύεται από κάποιον νόμο (εκτός από φωτογραφίσεις στρατοπέδων κλπ δημοσίων κτηρίων). Θεωρητικά κάποιος μπορεί να φωτογραφίσει από το μπαλκόνι του το εσωτερικού του σπιτιού κάποιου άλλου και ενδεχομένως να φωτογραφίσει και αυτόν. Από όσο ξέρω ούτε αυτό απαγορεύεται από κάποιον νόμο. Επίσης αυτές τις φωτογραφίες ο "φωτογράφος" μας μπορεί να τις αποστείλει μέσω του ταχυδρομείου σε πολλαπλούς παραλήπτες. Εδώ έγκειται το ερώτημα: Η πράξη αυτή απαγορεύεται; Κανονικά όχι επειδή το κράτος του δίνει το δικαίωμα να κάνει χρήση των ταχυδρομείων. Υπάρχει όμως ο νόμος που απαγορεύει την δημοσίευση προσωπικών δεδομένων...

Επανέρχομαι στο παιχνίδι, όπου έχεις τη δυνατότητα να στείλεις σε τρίτους τα προσωπικά δεδομένα κάποιου που απέκτησες με μη(?) παράνομο τρόπο. Ο κανόνας όμως σου απαγορεύει να το κάνεις αυτό...

Γεννούνται λοιπον 2 ερωτήματα. Η ανίχνευση (με χρήση ανιχνευτών) παραβιάζει τα προσωπικά δεδομένα του παίκτη; Η διαβίβαση (με κλικ στο διαβίβαση) και η δημοσιοποίηση (με κλικ στο δημοσιοποίηση) της αναφοράς ανίχνευσης παραβιάζει τα προσωπικά δεδομένα του χρήστη; Αν η απάντηση στα 2 προηγούμενα ερωτήματα είναι θετική, αφήνεται στον χρήστη η επιλογή να κάνει χρήση αυτών των λειτουργιών ρισκάροντας έναν αποκλεισμό ή χειρότερα μία μήνυση;

ΥΓ: Ο στρατός και τα επίπεδα κτιρίων κατατάσσονται όντως στα προσωπικά δεδομένα του παίκτη όπως το email και ο κωδικός;[/inso]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Για το κεφαλαιο (εξω ζωη) δεν θα πω κατι ,γιατι ειναι τα πραγματα αστεια..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΣΤΕΙΑ αυτα που γινονται και υπαρχουν για νομοι....


Τωρα για το Ιn Game πιστευω οτι ειναι απλα αστεια να Υπαρχουν Προσωπικα δεδομενα και αλλα τετοια διαφορα..Απλα μια Μπουρδα και μιση.

Τι δεδομενα και κουραφεξαλα..??? Σε ενα game που και μονο με το Που γραφεσαι και δινεις το mail σου ξεκινανε και (πατανε) το Προσωπικο σου Ασυλο.
Να μην μιλησουμε για το τι βλεπουν απο ολους εμας οι Εταιρια,ip,ισως mac adress και πολλα αλλα που δεν ξερουμε εμεις,αλλα βλεπουν αυτοι...(με καλο η κακο σκοπο)

Δεν ριχνω βαρος πουθενα,ουτε και πιστευω οτι κανουν κατι το πονηρο,απλα ειναι δεδομενο οτι (βλεπουν) ΠΟΛΛΑ για ολους εμας,παντα στο πλαισιο οτι γινεται για το
καλο της καθε εταιριας..οποια και να ειναι αυτη...δεν μιλαμε για τους γερμανους μονο.


Αρα ειναι οχι οξυμωρο,αλλα αστειο να θελουμε να εχουμε προσωπικα δεδομενα στο παιχνιδι..Ας μην ξεγελαμε τον εαυτο μας,οταν εμεις οι ιδιοι ,δινουμε τα στοιχεια μας
για πλακα ,παντου.


Τεσπα για εμενα ,δεν υπαρχουν προσωπικα στοιχεια στο παιχνιδι.....Ειμαι ο db.conan(ετσι εκανα την εισοδο μου) και απο την στιγμη που υπαρχουν απο το παιχνιδι τα Ασπρα αλογακια και η δυνατοτητα να μοιραζουμε τις αναφορες μας παντου,τοτε ολα τα αλλα ειναι ΑΕΡΑΣ και τιποτα αλλο.Κανονας 5 και αλλα τετοια δεν υπαρχουν.

Παντα να μενουμε σε αυτα τα στοιχεια,Ονοματα ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και που μενει ο καθενας,αν καποιος ξερει και τα βγαλει στο γενικο και και μεσα ,τοτε μονιμο ΜΠΑΝ...

Ας μαθουμε να προσεχουμε την εξω και πραγματικη μας συμπεριφορα,τι δινουμε,τι περνουμε και τι κανουμε και μεσα εδω σε ενα παιχνιδι,ειναι το πιο λιγο το να δουν τι εχω στο εικονικο μου χωριο,οταν πλεον εξω ,ξερουν τα παντα για εμενα σχεδον ολοι και ολοι ξερουμε για αλλους..ΜΠΑΧΑΛΟ..
 

DeletedUser6091

[mad]Για εσάς ο κανόνας 5 μπορεί να είναι αέρας, για εμενα είναι κανόνας που θα εφαρμόσω η ακόμα και θα επιβάλω μαζί με την ομάδα διαχείρισης. Αν θέλετε να συνεχίσετε να είστε μαζί μας στο forum θα πρέπει να τον τηρήσετε και ας σας φαίνεται και αέρας και στεριά και θάλασσα και ότι άλλο μπορεί να σας φανεί.

Το θέμα δεν αφορά σχολιασμό των κανόνων. Εδώ απλά λύνουμε γενικές απορίες για τους κανόνες. Δεν συζητήσαμε ποτε την ορθότητα των κανόνων στο forum και δεν θα το κάνουμε ούτε τώρα ούτε στο προσεχες μέλλον.

[/mad]
 

DeletedUser20020

παιδια θελω να παιξω μοιρασμενη συνδεση στον κοσμο 13 και θα κρατησει καιρο τι πρεπει να κανω για να μην φαω μπαν?
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Δηλώστε ο ένας τον άλλον για μοιρασμένη σύνδεση από τις ρυθμίσεις.
 

DeletedUser6091

παιδια θελω να παιξω μοιρασμενη συνδεση στον κοσμο 13 και θα κρατησει καιρο τι πρεπει να κανω για να μην φαω μπαν?

[mad]Η μοιρασμένη είναι για 2 άτομα που απλά παίζουν στον ίδιο κόσμο. Δεν είναι για να κανεις νόμιμο τον διπλό σου λογαριασμό, δεν είναι για να κανεις νόμιμη την είσοδο σου στον λογαριασμό ενός φίλου σου, δεν είναι για να πάρεις τον κωδικό ενός αλλου. Αν σε πιάσουμε να χρησιμοποιήσεις καταχρηστικά την μοιρασμένη σύνδεση θα σε αποκλείσουμε και ας έχεις δηλώσει όχι μια αλλα 300 μοιρασμένες συνδέσεις. Προσέχετε λίγο για να μην αποκλειστείτε.

[/mad]
 

DeletedUser

παιδια θελω να παιξω μοιρασμενη συνδεση στον κοσμο 13 και θα κρατησει καιρο τι πρεπει να κανω για να μην φαω μπαν?

Φιλέ αν μπορείς να έχεις άλλη γραμμή ip από τον πάροχο της τηλεφωνίας σου ζητά την ή αν δεν έχεις μπορείς να αποκτήσεις αν βασταει η τσέπη σου ….
Η μοιρασμένη συνήθως κατά 90% οδηγεί σε αποκλεισμό ….
Παίξε από διαφορετικές ip και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και θα είσαι και νόμιμος … :p
 

DeletedUser

[mad]Για εσάς ο κανόνας 5 μπορεί να είναι αέρας, για εμενα είναι κανόνας που θα εφαρμόσω η ακόμα και θα επιβάλω μαζί με την ομάδα διαχείρισης. Αν θέλετε να συνεχίσετε να είστε μαζί μας στο forum θα πρέπει να τον τηρήσετε και ας σας φαίνεται και αέρας και στεριά και θάλασσα και ότι άλλο μπορεί να σας φανεί.

Το θέμα δεν αφορά σχολιασμό των κανόνων. Εδώ απλά λύνουμε γενικές απορίες για τους κανόνες. Δεν συζητήσαμε ποτε την ορθότητα των κανόνων στο forum και δεν θα το κάνουμε ούτε τώρα ούτε στο προσεχες μέλλον.

[/mad]

Δε συζητάμε την ορθότητα του κανόνα 5 ούτε κάποιου άλλου κανόνα. αυτά σου δώσανε, αυτά πρέπει να τηρείς. αυτή είναι άλωστε η δουλειά σου. Σαν σωστός υπάλληλος της εταιρείας και εξουσιοδοτημένο "όργανο" που διαφυλάττει την τήρηση τους.

εγώ αναφέρθηκα στο σχόλιο του game administrator, που ανέφερε και για διαβίβαση αναφορών και όχι μόνο για δημοσιοποίηση (κατατάσσοντας με αυτό τον τρόπο και τις 2 ενέργειες κατά των κανόνων του παιχνιδιού), η οποία προφανώς έγινε edit από κάποιον που έχει το δικάιωμα να κάνει edit, χωρίς να αναγράφεται στο τέλος του post. ενέργεια αδιάφορη αλλά ταυτόχρονα, αλλάζει το νόημα της κουβέντας από κει και κάτω.

τώρα τα υπόλοιπα, είναι περιττά. "αέρας" όπως είπες και νωρίτερα.
 

DeletedUser25678

Θέλω να ξεκινήσω φυλετικές μάχες, αλλά παίζει ήδη και ο αδερφός μου.... Υπάρχει κάποιο πρόβλημα από τη στιγμή που μοιραζόμαστε την ίδια IP????? Θέλουμε να ήμαστε στον ίδιο κόσμο εννοείτε...
 

DeletedUser25678

Βασικά διάβασα τα απο πάνω σχόλια και απλά ΕΛΕΟΣ! Δηλαδή για να παίξω εγώ με τον αδερφό μου μαζί, θα πρέπει ή να μετακομίσω ή να βάλω 2η γραμμή (μαε περισέυουν...) ή να μπαίνε κάθε μέρα με proxy και να έυχομαι να μή το ξεχάσω 1 μερα γιατί θα φάμε ban??? οχι ευχαριστώ! Άν υπάρχει τρόπος να μας δηλώσετε ώς αδέρφια να μ το πεί καποιος
 

DeletedUser18454

[yioryos]Καλό θα είναι προτού κάνεις την εγγραφή σου στον ίδιο κόσμο με τον αδελφό σου να διαβάσεις τους Κανόνες του παιχνιδιού.

ΚΑΝΟΝΕΣ

Αφού τους διαβάσεις προσεκτικά, τότε είσαι ελεύθερος να παίξεις με τον αδελφό σου στον ίδιο κόσμο δίχως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αν κάτι στους Κανόνες δε το καταλάβεις, μπορείς να μας κάνεις διευκρινιστικές ερωτήσεις.[/yioryos]

[swt]Σας έχουν απαντήσει στο θέμα που έχετε ανοίξει στις ερωτήσεις.[/swt]​
 

DeletedUser25678

Τέλεια! Συμφωνούμε με όλα απλά έχουμε 2 απορίες.
1) Ο μεγαλύτερος σε πόντους επιτρέπετε να στέλνει πόρους στον μικρότερο?
π.χ. μπορεί να μ στείλει ο αδερφός μου με το που ξεκινήσω για να αναπτυχθώ ευκολότερα??
2) Όταν ο Χ παίχτης μου κάνει επίθεση, ο 2ος λογαριασμός με το ίδιο IP απαγορέυετε να επιτεθεί στον Χ παίχτη!
α) ποιός ο λόγος??
β) επιτρέπετε να μου στείλει άμυνες?
γ) μπορόυμε να βαρέσουμε και οι 2 ταυτόχρονα έναν παίχτη???
 

DeletedUser4641

[yioryos]Μάλλον δε διάβασες τους κανόνες ή δε τους κατάλαβες. Εφ' όσον με τον αδερφό σου μοιράζεσε την ίδια σύνδεση και μας το δηλώσεις, δε θα μπορείς ούτε να στέλνεις, ούτε και να λαμβάνεις από αυτόν πόρους ή άμυνες.

Διαβάστε προσεκτικά τον Κανόνα 2.[/yioryos]
 

DeletedUser17867

Τέλεια! Συμφωνούμε με όλα απλά έχουμε 2 απορίες.
1) Ο μεγαλύτερος σε πόντους επιτρέπετε να στέλνει πόρους στον μικρότερο?
π.χ. μπορεί να μ στείλει ο αδερφός μου με το που ξεκινήσω για να αναπτυχθώ ευκολότερα??
2) Όταν ο Χ παίχτης μου κάνει επίθεση, ο 2ος λογαριασμός με το ίδιο IP απαγορέυετε να επιτεθεί στον Χ παίχτη!
α) ποιός ο λόγος??
β) επιτρέπετε να μου στείλει άμυνες?
γ) μπορόυμε να βαρέσουμε και οι 2 ταυτόχρονα έναν παίχτη???

1) οχι
2) οχι
α) γιατι ετσι θα γεμιζε ο κοσμος με παιχτες με διπλους λογαριασμους
β) οχι
γ) οχι

Θα σε συμβουλεβα να παιξετε κ οι 2 απο κοινου τον ιδιο λογαριασμο..
δοκιμασμενη συνταγη με επιτυχια χωρις κυνδινους για ban.
 

DeletedUser24864

Ελλάδα vs Μαδρίτη

Ελλάδα vs Μαδρίτη στο facebook είδα οτι για αυτο ειχε βγει η ανακοινωση!!θα μπορουσε καπιος διαχειριστης να το σιγουρεψει και να μας πει λεπτομεριες?:help:hmmm:
 

DeletedUser24864

Παρακαλω απαντηστε μου!:help:help

10 πόντοι για double posting

Αποφύγετε την δημιουργία πολλαπλών posts. Μπορείτε σε ένα post να κάνετε περισσότερα του ενός "αποσπάσματα" από posts άλλων παικτών (προκειμένου να απαντήσετε ή να σχολιάσετε πολλούς μαζί) καθώς και να χρησιμοποιήσετε την "επεξεργασία" για να διορθώσετε ένα post σας αντί να φτιάξετε καινούριο.

Allastor

**Πριν ξαναποστάρετε στο παρόν θέμα, παρακαλώ ξαναδιαβάστε ΕΔΩ.**
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser23045

****** την 02.07., ώρα 21:30
gt m kanis epi8esi re esi

****** την 02.07., ώρα 21:41
na kano famring :]

****** την 11.07., ώρα 13:22
**** tin mana s


Τη ειναι ρε εδω?Πως μιλανε ετσι τα παιδακια?τους εχουνε μαθει να σεβονται?η απο τους δρομους ειναι?:clap:


10 πόντοι για Παράβαση των Κανόνων του Φόρουμ

Προσωπικά μηνύματα/ Αναρτήσεις από φόρα του παιχνιδιού Απαγορεύεται ρητά η ανάρτηση προσωπικών μηνυμάτων από το παιχνίδι και post που έκαναν μέλη στα εσωτερικά φόρα των φυλών. Μπορείτε να αναρτήσετε προσωπικά μηνύματα & in game post μονο αν έχετε επεξεργαστεί το όνομα του αλλου χρήστη ώστε να μην φαίνεται καθόλου και έχετε αφαιρέσει τον σύνδεσμο προς το προφίλ του.

..by Allastor..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6091

[mad]Νέος τρόπος παραπόνων για την ομάδα διαχείρισης.

Το παρακάτω αφορά το σύνολο των φυλων και όχι μεμονωμένα παίκτες.

Αν μια φυλή πιστεύει πως η ομάδα διαχείρισης της φέρεται άδικα, δίνοντας αδικους αποκλεισμούς στα μέλη της τότε θα μπορεί να επικοινωνεί απευθείας μαζί μου μέσω skype.

Θα πρέπει πρώτα να σταλεί ένα e-mail στο george.vasiliadis@innogames.de όπου θα μας αναφέρετε το γενικό πρόβλημα σας (επαναλαμβάνω, όχι μεμονωμένα παίκτες!) και τους λογαριασμούς skype όσων έχουν προνόμια δούκα στην φυλή. Θα κλείνουμε μια ημερομηνία που βολεύει όλους και μετά θα μπαίνουμε σε μια γραπτή συζήτηση στο skype. Η συζήτηση θα καταγράφεται ώστε να αποφύγουμε παρερμηνεία των λεγομενων μου η των όσων πουν οι δούκες. Εκεί θα μπορούμε να συζητήσουμε αναλυτικά όσα σας απασχολούν και να μου παρουσιάσετε με στοιχεια το πρόβλημα σας.

Σε καμια περίπτωση δεν θα δεχτώ στην συζήτηση προσθήκη παικτών η βαρόνων των φυλων. Δεν θα γίνει καμια κλήση για ηχητική συνομιλία ποτε και σε περίπτωση ύβρεων αποχωρώ από την συζήτηση και αποκλείω κάθε ενδεχόμενο για νέα συζήτηση. Επίσης δεν μπορείτε να βάλετε τώρα προνόμια δούκα σε μέλη και μετά να μου ζητήσετε να μιλήσουμε. Θα συνομιλήσω με όσους είχαν προνόμια δούκα μέχρι την ώρα που βγαίνει αυτή εδώ η ανακοίνωση.


Καλή συνεχεια και καλές μάχες σε όλους σας.

[/mad]
 

DeletedUser6422

Παρακαλώ πολύ,όπως με ενημερώσετε,αν οι κανόνες-κανονισμοί του παιχνιδιού είναι σε όλους τους κόσμους κοινοί(π.χ αν υπάρχουν scipt τα οποία να επιτρέπονται σε έναν κόσμο και σε κάποιον άλλο να απαγορεύονται).
Ευχαριστώ.
 

DeletedUser

Oι Κανονες του Παιχνιδιου ειναι ΕΝΙΑΙΟΙ σε ολους τους Κοσμους.​
 
Κορυφή