Οι Διαχειριστές σας απαντάνε

  • Δημιουργός θέματος Il Padrino Corleone
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Σε ευχαριστω πολυ . ναι κατι τετοιο γενικο ετσι ωστε να δημιουργησω ενα ομορφο κομματι με κανονες για την φυλη μου.σε ευχαριστω πολυ και παλι.

καλη συνεχεια σου ευχομαι.
 

DeletedUser

καλημερα.
Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος Beta κοσμος στον οποιο θα δοκιμαζονται νεες ρυθμισεις...
Ρωταω επειδη και σε αλλα παιχνιδια υπαρχει τετοιος κοσμος...
Και επισης αν υπαρχει ειναι μονο αγγλικος ή εχει και αντιστοιχο Ελληνικο?

Αυτα ευχαριστω:help
 

DeletedUser

***

?????????????????????????????/
που το αναρμοστο????
μετα απο τοσους μηνες το ειδανε οι Moderators?????
και γιατι ενω εκανα αιτηση υποστηρηξης (ακομα ανοιχτη εδω και 2μερες) μου κανει και απο πανω infraction?
ασε δε που ψαχνω και "τους κανονες" περι τιουτης (υπογραφης) και δεν βρησκω τιποτα

[zief]Δεν απαντιούνται τέτοιου είδους θέματα στο εξωτερικό φόρουμ παρά μόνο σε αίτηση υποστήριξης, η δημιουργία άλλο ποστ με αυτό το θέμα θα οδηγηθεί σε ποινές
edit by Zief[/zief]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Κανονες φορουμ


7. Υπογραφές και Θυρεός (Avatar)

Θυρεός (avatar)
Ο προσωπικός θυρεός σας (avatar) δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 80x80 Pixels. Κινούμενες εικόνες και αναφορές σε ιστότοπους (sites) σχετικούς με αυτές δεν επιτρέπονται.

Υπογραφές
Η υπογραφή σας δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 700px πλάτος και τα 80px ύψος.Αυτό είναι το μέγιστο επιτρεπτό όριο ολόκληρης της υπογραφής σας και όχι για κάθε ενότητα της υπογραφής σας ξεχωριστά (ποχ εικόνα, κείμενο, links κλπ). Δύο εικόνες με ύψος 80px η κάθε μία η μία πάνω από την άλλη (= σύνολο 160 px) είναι επίσης απαγορευμένες. Οποιοδήποτε περιεχόμενο που ξεπερνά τα 700px x 80px θα τιμωρείται.

Ακολουθεί η λίστα με το ύψος κάθε είδους περιεχομένου που μπορεί να αποτελεί την υπογραφή σας.
Μια γραμμή κειμένου (μέγεθος 2) = 15px
Μια γραμμή μικρού κειμένου (μέγεθος 1) = 10px
Μια κενή γραμμή = 15px
Μια παράθεση με χρήση BB-code = 65px
Δύo ή τρεις γραμμές παράθεσης με χρήση BB-code = 80px
Spoiler = 50px
Mια εικόνα = οποιοδήποτε ύψος έχει η εικόνα έως 80px φυσικά το μέγιστο (το βλέπετε με δεξί κλικ από το ποντίκι σας πάνω σην εικόνα και "ιδιότητες").
Τα emoticons του forum = 15 px (πρόκειται για τα ;), , κλπ)

Παρακαλούμε προσέξτε:
- Περιεχόμενα που δεν συμφωνούν με την ανωτέρω λίστα απαγορεύονται.
- Κινούμενες εικόνες επίσης απαγορεύονται. Σε αυτό συμπεριλαμβάνονται και κινούμενα emoticons που υπάρχουν στο forum (αναφορά για το forum του .net).
- Αυτόματοι δημιουργοί αποσπασμάτων (quοtes) απαγορεύονται.
- Οι κανονισμοί που υπάρχουν σχετικά με την δημιουργία threads/posts ισχύουν και για την δημιουργία υπογραφών, αν και είμαστε πιο αυστηροί σε εικόνες που περιέχουν σεξουαλικό περιεχόμενο ή δημιουργούν συνειρμούς τέτοιου είδους σε υπογραφές.
- Υπογραφές που περιέχονται σε Spoiler δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τα 700px σε πλάτος,και τα 300px σε ύψος.
- Οτιδήποτε περιέχεται εντός Spoiler θα πρέπει να είναι σύμφωνα με τους κανονισμούς (κανονισμοί δημιουργίας threads/posts και κανονισμοί υπογραφών), εκτός από το ότι μπορεί να έχει ύψος μεγαλύτερο των 80px (έως 300px).
 

DeletedUser

[zief]Οι κανόνες του φόρουμ υπάρχουν γραμμένες στο http://forum.fyletikesmaxes.gr/showthread.php?t=11045 και υπάρχει η ομάδα διαχείρισης του φόρουμ που προσέχει ώστε να τηρούνται. Δεν χρειάζεται να γίνονται παρατηρήσεις, ούτε αναρτήσεις κανόνων από παίκτη σε παίκτη[/zief]
 

DeletedUser

Το θέμα απαντήθηκε.Δεν θα το κάνουμε ολόκληρη ιστορία.Υπάρχουν οι κανονισμοί που το αναφέρουν.
 

DeletedUser

δεν απαντηθηκε ....

γιατι τονιζω οτι ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΡΩΩ WARNING ΚΑΙ ΚΑΠΑΚΙ INFRACTION και εχω κανει αιτηση εδω και 2μερες και ειναι απλα ανοιχτη ακομα....


οποτε ξανα ρωταω ΓΤ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕ????
και να με συγχωρει η χαρη ολων μας εδω μεσα...δεν ειμαι pc freak για να κατανοω τα 10px 80px κλπ κλπ κλπ


δλδ πρι απο 3μηνες ηταν στα σωστα px και προσθες αλλαξε και εγινε παραπανω???????????
και που ξερω πως να τα υπολογισω τα px γτ αυτα που μου γραψατε εμενα με κινεζικα μου φανηκαν

1.εγω γραφω με μεγεθος 3...ποσα px?
2.εχω χρωμα ποσα px
3.εχω εντονα ποσα px?
4.εχω πλαγια γραφη ποσα px?



αυτα δεν τα βρισκω πουθενα.....δωστε μου λοιπον ενα δειγμα του πως μπορω να την κανω την υπογραφη να εχει ολα τα παραπανω (χρωμα πλαγια εντονα) και να ειναι μεσα στα 700px!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Δεν καταλαβαίνω που είναι το δύσκολο.

Το μέγιστο επιτρεπόμενο όριο της υπογραφής σας είναι συνολικά 700x80 pixels. Από εκεί και πέρα σας έχουμε δώσει μια λίστα με τα pixel που καταλαμβάνουν διαφορετικοί τύποι κειμένου. Βρίσκετε πόσα pixel καταλαμβάνει το κείμενο που χρησιμοποιείτε σύμφωνα με τη λίστα, κάνετε τα αθροίσματα και βλέπετε αν η υπογραφή σας ξεπερνά τα επιτρεπόμενα όρια ή βρίσκεται μέσα σε αυτά.

Μια γραμμή κειμένου με μικρά γράμματα μεγέθους 1 καταλαμβάνει 10 pixels σε ύψος. Μια γραμμή κειμένου με μέγεθος 2 καταλαμβάνει 15 pixels σε ύψος. Με την ίδια λογική μια γραμμή κειμένου με μέγεθος 3 καταλαμβάνει 20 pixels σε ύψος.

Πιστεύω πως δεν είναι κάτι ιδιαίτερα δύσκολο... Αν παρ' όλα αυτά έχετε ακόμα απορίες, ρωτήστε.
 

DeletedUser

χρωμα ποσα Px πιανει?
εντονη γραφη και πλαγια ?

οχι τιποτε αλλο αλλα με αυτα που λετε στην λιστα δεν νομιζω οτι ξεπερασα ποτε τα 700px longituted και τα 80 στο πλατος
 

DeletedUser

με την τρεχον υπογραφη μου μια εικονα τι μεγεθους με περνει να βαλω?
διαβασα τους κανονες αλλα επειδη ειμαι μεγαλος σε ηλικια δεν τα καταλαβαινω αυτα με τους υπολογιστες..ακομα και τραινο εμαθα να στελνω μετα απο 2 εβδομαδες μαθηματος στις ρυθμισεις,γιατι δν καταλαβαινα τιποτα...(αυτο ειναι λιγο ακυρο αλλα το γραφω για να καταλαβαιτε πως δεν μπορω να κατανοησω τον 7ο κανονα..)
ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση..
 

DeletedUser

συγνωμη για το διπλο ποσταρισμα,αλλα θα με βοηθησει κανεις διαχειριστης,ή καποιος που να γνωριζει?
 

DeletedUser7539

Απο το Σαββατο εχω κανει μια αιτηση για 600 ποντους πρεμιουμ που ενω πιστωθηκαν στην εταιρεια, το συστημα δεν τους εχει βαλει ακομα στο παιχνιδι.

*****

Καθε ποτε τις κοιτατε ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Για θέματα πληρωμών, παρακαλώ απευθυνθείτε στο Κέντρο Υποστήριξης και όχι στο Κεντρικό Φόρουμ. :)
 

DeletedUser7539

Ρωταω καθε ποτε κοιτατε τις Αιτησεις Υποστηριξης.
Και ειδικα για θεματα πρεμιουμ.
Για να παρω μια καρτα παω 30 χιλιομετρα μακρυα.
 

DeletedUser

Ειμαι αρχηγος φυλης. Εχει πεσει επιδημια στην φυλη μου και σχεδον ολοι μου ζητανε να τους επιτηρησω για το ερχομενο ΣΚ. Εως ποσους μπορω να αποδεχτω, χωρις να κινδυνεψουμε να φαμε μπαν;

ΥΓ: μια υποθετικη ερωτηση κανω βρε παιδια. Δεν χρειαζεται ολοι οι διαχειρηστες να πεσετε με τα μουτρα επανω μου τωρα, να τσεκαρετε τις επιτηρησεις μου :)
 

DeletedUser6091

[mad]Δεν υπάρχει όριο στους κανόνες. Δεν ξέρω αν έχουν βάλει κάποιο όριο οι τεχνικοί αλλα όσες και να έχετε δεν παραβιάζετε κανόνες. Μονο στον εαυτό σας κάνετε κακό :p

[/mad]
 

DeletedUser

Αν εχω φυλη 40 παικτων και βαλω και τους 39 να μου αφηνουνε ανοιχτη επιτηρηση καθε φορα που φευγουνε. Και εγω που τους εχω φιλους και βλεπω ποιοι ειναι online, αποδεχομαι δυο επιτηρουμενους και τους κανω πασα σε καθε εναν που ειναι online. Και επαναλαμβανω διαρκως αυτην την διαδικασια... ειμαστε ολοι νομιμοι;

Τις 5 πρωτες μερες που ανοιγει ενας κοσμος, δεν τιθεται θεμα αλληλεπιδρασεων. Μην φαμε ομως και κανενα μπαν με το καλημερα.

Αυτο βεβαια θα μπορουσα να το κανω και για περισσοτερο καιρο, αν ξεκαθαρισω:
  • ποια χωρια θα φαρμαρει ο καθ' ενας,
  • σε ποιους θα δινω πασες τους επιτηρουμενους μου,
  • πως εγω δεν θα δεχομαι καμια ειδους βοηθεια απο ολους τους συμπαικτες μου
 
Κορυφή