North awakens

  • Δημιουργός θέματος SS5 GOKU
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Επειτα απο καιρο απραξιας, οι τσεκουρομαχοι μας βαρεθηκαν να πινουν, να κοιμουνται σε πανδοχεια και να ακονιζουν τους πελεκεις τους

Σημερα 10/01 00:08:16 Ξεκινησε ο πολεμος της ανατολης
kSYbaDA.jpg


Καλες μαχες να χουμε


οσο για καποιους που εσπευσαν να γραψουν στο φορουμ τους , "αρχιζει το παρτυ" .. η υπομονη ειναι αρετη



Lets have fun :axe:
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
Τι εγινε δηλαδη; Η ανατολη δεν θα κανει αγκαλιτσες;
 

DeletedUser2769

Και δεν ερχεστε να τα παρετε? Χαρη θα μας κανετε...
 

DeletedUser

Ωπα οι νεσκαφε πανε πολεμο με το ονομα μας για να τρομαξουν του δνδ και εσυς ακαδημια μας θα γντ και δεν με ενημερωσε ο κλικος :rolf: .Καλες μαχες να εχετε αλλα κανιβαλισμο του 3 μεγαλυτερου σας λογαριασμου τελευταια μερα γιατι ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31689

Φάγανε τον πιο αξιόλογο λογαριασμό τους χάνοντας επιθετικά λίγο πριν λήξη η σύμβαση με DnD...
 

DeletedUser

Ναι ρε μαν αυτο καναμε, ωραια τα λες, εναλλακτικες ξερεις αν ειχαμε?
Εδω οι dnd στειλαν και να τον νομπλαρουν σημερα :p
 

DeletedUser33970

LOCA παΝΤΟΥ... Καλες μαχες και ας κερδισει η LOCA
 

DeletedUser2769

Ναι ρε μαν αυτο καναμε, ωραια τα λες, εναλλακτικες ξερεις αν ειχαμε?
Εδω οι dnd στειλαν και να τον νομπλαρουν σημερα :p

Γιατι οχι? Μηπως ο φιλος ειχε καμια private και παρατεταμενη ΣΕ μαζι μας για να μην το κανουμε? Και γενικοτερα τι σχεση εχει το σχολιο που εκανες με το σχολιο που εκανε τραμπλμεικερ? Εμεις βαρεσαμε για να κερδισουμε χωριο, ενω εσεις βαρατε για να ξανακερδισετε αυτο που χασατε σαν φυλη και σε πολυ λαθος χρονικο σημειο... Αυτο δεν το λες και την καλυτερη στρατηγικη σε ενα στρατηγικο παιχνιδι σαν τις φυλετικες...
 

DeletedUser

Γιατι οχι? Μηπως ο φιλος ειχε καμια private και παρατεταμενη ΣΕ μαζι μας για να μην το κανουμε? Και γενικοτερα τι σχεση εχει το σχολιο που εκανες με το σχολιο που εκανε τραμπλμεικερ? Εμεις βαρεσαμε για να κερδισουμε χωριο, ενω εσεις βαρατε για να ξανακερδισετε αυτο που χασατε σαν φυλη και σε πολυ λαθος χρονικο σημειο... Αυτο δεν το λες και την καλυτερη στρατηγικη σε ενα στρατηγικο παιχνιδι σαν τις φυλετικες...

που ακριβως μπερδευτηκες?

επειδη καπου δυσκολευτηκες θα στο εξηγησω :p

Μας "κατακρινει" που φαγαμε τον πιο αξιολογο λογαριασμο της φυλης μας

μεχρι εδω καλα? αποδεχομαστε οτι αυτο λεει?

ωραια

και του λεω

"τι αλλο να καναμε?" , τι εννοω εδω? εννοω οτι, δεν μπορουσαμε να κανουμε και τιποτα αλλο μονος του εφυγε κ αρχισε να βαραει

και μετα
"εδω του πηραν χωρια οι dnd" , τι ακριβως εννοω? εννοω οτι καλα καναμε κ σπασαμε καποια επιθετικα γιανα τον παρουμε, γιατι αν δεν το περναμε εμεις θα τον περναν οι dnd

Ελπιζω να σε βοηθησα :)
 

DeletedUser

Ένα χωριό του πήραν οι DND και το πήραμε χαλαρά. Τέλος πάντων, καλές μάχες να έχουμε!
 

DeletedUser2769

που ακριβως μπερδευτηκες?

επειδη καπου δυσκολευτηκες θα στο εξηγησω :p

Μας "κατακρινει" που φαγαμε τον πιο αξιολογο λογαριασμο της φυλης μας

μεχρι εδω καλα? αποδεχομαστε οτι αυτο λεει?

ωραια

και του λεω

"τι αλλο να καναμε?" , τι εννοω εδω? εννοω οτι, δεν μπορουσαμε να κανουμε και τιποτα αλλο μονος του εφυγε κ αρχισε να βαραει

και μετα
"εδω του πηραν χωρια οι dnd" , τι ακριβως εννοω? εννοω οτι καλα καναμε κ σπασαμε καποια επιθετικα γιανα τον παρουμε, γιατι αν δεν το περναμε εμεις θα τον περναν οι dnd

Ελπιζω να σε βοηθησα :)

Εγω φιλε μου δεν εχω μπερδευτει, εγω σχολιαζω στο τι διαβαζω, αν εσυ αλλα γραφεις και αλλα εννοεις τοτε δεν ειναι δικο μου λαθος αλλα δικο σου... Επισης αλλα σου γραφουν και εσυ αλλα διαβαζεις διοτι ο τραμπλ μιλησε και για το ταιμινγκ αλλα αυτο ολο τυχαιος σου ξεφυγε... Καταλαθος δεν θα το διαβασες μαλλον...
 

DeletedUser

Τι ακριβως μπορουσε η φυλη nes να κανει για το ταιμινγκ?
Το οτι καποιος λιγο πριν ληξει η ΣΕ αποφασησε να παρατησει τη φυλη επειδη δεν συμπαθουσε καιρο τον αρχηγο της, και να μας βαρεσει, δεν ηταν κατι που μπορουσαμε να το προγραμματισουμε για νωριτερα :)
 

DeletedUser2769

Τι ακριβως μπορουσε η φυλη nes να κανει για το ταιμινγκ?
Το οτι καποιος λιγο πριν ληξει η ΣΕ αποφασησε να παρατησει τη φυλη επειδη δεν συμπαθουσε καιρο τον αρχηγο της, και να μας βαρεσει, δεν ηταν κατι που μπορουσαμε να το προγραμματισουμε για νωριτερα :)

Των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν... Ολα τα αλλα αγαπητε μου ακουγονται καπως σαν να δικαιολογησουμε και καλυψουμε την αποτυχια που συνεβη...
 

DeletedUser

Των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν... Ολα τα αλλα αγαπητε μου ακουγονται καπως σαν να δικαιολογησουμε και καλυψουμε την αποτυχια που συνεβη...

ποια αποτυχια ρε μαν, ακομα δν αρχισε ο πολεμος τον κερδισες εσυ και το φταιξιμο ηταν οτι ειχαμε τσακωμους στην φυλη λιγο πριν ληξη η ΣΕ ...
 

DeletedUser15970

Χαλαρα παιδες, ολα αυτα ειναι απλα κουβεντες του καφενε. Ο χρονος θα δειξει πως θα ανταποκριθει καθε φυλη. Καλες Μαχες να εχουμε και ειθε η DND na κερδισει. Καλησπερα σας!
 

DeletedUser2769

ποια αποτυχια ρε μαν, ακομα δν αρχισε ο πολεμος τον κερδισες εσυ και το φταιξιμο ηταν οτι ειχαμε τσακωμους στην φυλη λιγο πριν ληξη η ΣΕ ...

Φυσικα και ειναι αποτυχια. Γενικοτερα η πολιτικη που ακολουθησατε τον τελευταιο καιρο... Θες να σου μιλησω με γεγονοτα και δεδομενα δλδ?

Παιχτης πρωτο βιολι της φυλη και του κοσμου τα παραταει λιγο πριν ξεκινησει πολεμος που θα καθορισει το ανατολικο μερος του κοσμου. Τοσους μηνες δηλαδη γιατι επαιζε, απλα για να τα παρατησει απο εναν τσακωμο? Δεν νομιζω... Τα παρατησε γιατι θεωρει οτι αποτυχατε σαν δοικηση φυλη και δεν πιστευει οτι αξιζει να κατσει να παιξει σε εναν χαμενο πολεμο... Διοτι ειναι θεμα χρονου πλεον ο κοσμος για την ΝΕΣ. Και οχι δεν το λεω διοτι δεν σας θεωρω καλους παιχτες το αντιθετο μαλιστα, αλλα δεν υπαρχει αρμονια και τα γεγονοτα δειχνουν οτι ειστε σε μια πολυ μοιονεκτικη θεση η οποια πολυ δυσκολα θα γυρισετε την τυχη με το μερος σας διοτι εχετε κανει καποιες πολυ λαθασμενες κινησεις... Μπηκατε σε πολεμο τελειως ανετοιμοι και τι κανετε? Κλεφτοπολεμο κανετε μεχρι τωρα... Πραγμα που δεν το κανει καμια οργανωμενη φυλη και καμια φυλη που εχει πλεονεκτημα ή παιζει στα ισια εναν πολεμο... Οποτε εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι εχετε ουτε μια ελπιδα στον κοσμο και αυτο θα φανει πολυ συντομα και στην πορεια του πολεμου...
 

DeletedUser

Ο χρόνος θα δείξει. Η nes δεν έχει κάτι να ζηλέψει σε κανένα τομέα.
Μπορούμε.... και θα κοιτάξουμε στα μάτια τους DND. Σεβαστή η γνώμη σου όμως φίλε μου.
 

DeletedUser

Τα παρατησε γιατι θεωρει οτι αποτυχατε σαν δοικηση φυλη και δεν πιστευει οτι αξιζει να κατσει να παιξει σε εναν χαμενο πολεμο...

βγηκατε για καφε και στα πε αυτα?

Διοτι ειναι θεμα χρονου πλεον ο κοσμος για την ΝΕΣ. Και οχι δεν το λεω διοτι δεν σας θεωρω καλους παιχτες το αντιθετο μαλιστα, αλλα δεν υπαρχει αρμονια και τα γεγονοτα δειχνουν οτι ειστε σε μια πολυ μοιονεκτικη θεση η οποια πολυ δυσκολα θα γυρισετε την τυχη με το μερος σας διοτι εχετε κανει καποιες πολυ λαθασμενες κινησεις...

οταν λοκα-ντν ειναι πριμειντ μαζι, και λοκα κανει ανεπισιμη ακαδημια της τους dc, τι "λαθος κινησεις" κανεις?
ολα κοκκινα τα χεις.. δυστυχως δν ειναι σαν παλια οι φυλετικες.. δν υπαρχει ο ιδιος ογκος
οταν ξεκιναει κοσμος και εχει 1 dnd 1 titans 1 karpouzaki και 3 loca στο νοτο ενωμενους, ε τι να κανεις οταν η μονη πριμειντ φυλη του βορρα ειναι το αστειο η ντουμ?


Μπηκατε σε πολεμο τελειως ανετοιμοι και τι κανετε? Κλεφτοπολεμο κανετε μεχρι τωρα...

το τελειως ανετοιμοι που το ειδες? βαρεσες και μας πηρες σβαρνα ? οχι... και οταν-αμα γινει αυτο δν θα ναι λογω ανετοιμοτητας, απλα θα ναι δειγμα πως παιξατε σωστοτερα

Οσο για το κλεφτοπολεμο, ρε μαν βρισκουμε χωρια σας αδεια, να μη τα βαρεσουμε? :p και ας τα παρετε πισω μετα, χαλαλι...


Πραγμα που δεν το κανει καμια οργανωμενη φυλη και καμια φυλη που εχει πλεονεκτημα ή παιζει στα ισια εναν πολεμο... Οποτε εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι εχετε ουτε μια ελπιδα στον κοσμο και αυτο θα φανει πολυ συντομα και στην πορεια του πολεμου...

Που ειδες να λεμε "εχουμε πλεονεκτημα" ?
το αντιθετο μαλιστα, προφανως δεν εχουμε οπως εξηγησα πιο πανω.. Κανεις δεν το αρνειται

Καλες μαχες να χουμε.. παω να μπω στο λαγουμι μου μεχρι τα πρωτα πλανα
 

DeletedUser34034

Για να κοπούν οι ασυναρτησίες και να μπουν μερικά πράγματα στη θέση τους
Ναι έφυγα μόνος μου γιατί με κανίβαλους δε θέλω να παίζω. Πόσο μάλλον όταν κανιβαλίζουν με προφάσεις και όχι λόγω παραβίασης κάποιου κανονισμού της φυλής. Αυτή ήταν η αιτία και αφορμή, ο κανιβαλισμός συμπαίκτη και γείτονά μου στο χάρτη χωρίς ουσιαστικό λόγο.

Επιπλέον δε βάρεσα κανέναν. Μάλλον ο λογαριασμός μου που άφησα επιτήρηση βοήθησε στην επιτυχία του πλάνου στο ριμ. Ελπίζω να μη χρειαστεί να δείξω αναφορές που άλλωστε η ηγεσία της NES ξέρει πως υπάρχουν.

Είχα δώσει οδηγίες στον επιτηρητή που δεν τηρήθηκαν (που περιλάμβαναν οδηγία για τα χωριά) και έτσι ξαναμπήκα. Ο επιτηρητής βάρεσε ένα χωριό του αρχηγού της φυλής σε συνενόηση μαζί του για να μπορεί ο δεύτερος να ισχυριστεί μετά στη φυλή πως τάχα τον χτύπησα...Ο επιτηρητής μπαινόβγαζε το λογαριασμό και γενικά έκανε ότι ήθελε. Εμπιστεύτηκα λάθος άτομο. Όσοι άλλοι ήθελα και όσοι μίλησαν μαζί μου πήραν χωριά άδεια όταν επέστρεψα στο λογαριασμό.

Αυτή τη στιγμή η ΝΕΣ είναι κρίμα να διοικείται από ικανούς μεν αλλά ψεύτες ραδιούργους και αλαζόνες. Λυπάμαι πολύ που οι DnD δε θα δουν τα τσεκουράκια μου. Μην είστε αλαζόνες κι εσείς παλικάρια και θεωρείτε πως κάποιος σας φοβάται ή θεωρεί το πόλεμο μαζί σας χαμένο. Θα βρεθείτε προ εκπλήξεως. Απλά η προσωπική μου ηρεμία και αυτοσεβασμός είναι πάνω από τη χαρά της ήττας σας...

Για όλα τα παραπάνω όποιος θέλει ingame υπάρχουν οι σχετικές αναφορές και αλληλογραφία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2769

βγηκατε για καφε και στα πε αυτα?



οταν λοκα-ντν ειναι πριμειντ μαζι, και λοκα κανει ανεπισιμη ακαδημια της τους dc, τι "λαθος κινησεις" κανεις?
ολα κοκκινα τα χεις.. δυστυχως δν ειναι σαν παλια οι φυλετικες.. δν υπαρχει ο ιδιος ογκος
οταν ξεκιναει κοσμος και εχει 1 dnd 1 titans 1 karpouzaki και 3 loca στο νοτο ενωμενους, ε τι να κανεις οταν η μονη πριμειντ φυλη του βορρα ειναι το αστειο η ντουμ?




το τελειως ανετοιμοι που το ειδες? βαρεσες και μας πηρες σβαρνα ? οχι... και οταν-αμα γινει αυτο δν θα ναι λογω ανετοιμοτητας, απλα θα ναι δειγμα πως παιξατε σωστοτερα

Οσο για το κλεφτοπολεμο, ρε μαν βρισκουμε χωρια σας αδεια, να μη τα βαρεσουμε? :p και ας τα παρετε πισω μετα, χαλαλι...




Που ειδες να λεμε "εχουμε πλεονεκτημα" ?
το αντιθετο μαλιστα, προφανως δεν εχουμε οπως εξηγησα πιο πανω.. Κανεις δεν το αρνειται

Καλες μαχες να χουμε.. παω να μπω στο λαγουμι μου μεχρι τα πρωτα πλανα

Οτι ειχαμε να πουμε το ειπαμε νομιζω, οποτε μενει απλα να δουμε ποιος ειχε δικιο... Καλες μαχες να εχουμε...
 
Κορυφή