Ο/Η πιο ολοκληρωμένος/η παικτης στις ΦΜ στον GR!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser35341
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser25720

(απανταω και αν δεν εχεις σοβαρες ενστασεις ελα πριβε μην το κανουμε αμερικαν μπαρ παλι εδω)

1) συμφωνω απολυτα για αυτο που λες με την διπλωματια του σαββα αλλα τα περι αμυνων δεν ειναι δικα μας λογια , απο κ45 μερια ειχαν ακουστει. Το ποσο ασχολουμουν την δεδομενη χρονικη περιοδο με τον κοσμο ασε να το ξερω καλυτερα :p

2)Εκρηκτικα στο χερι μου δεν εχω πιασει ποτε ουτε σκοπευω , δεν μου περισσευουν τα λεφτα :rolleyes: Αλλα το επιχειρημα ειναι το ιδιο , και ειναι πολυ απλο, αντικειμενικα εισαι σε μια ηπειρο που μπορει να μην ειναι τοσο πυκνη οσο η 54 αλλα φαρμαρεις μονος (στο τοπ25 ειναι μονο o dtoxic στην ηπειρο σου και αυτος στην γραμμη με 44, και στο 25-50 αλλοι 2-3 διασπαρτοι.). Το 002 ειναι ετοιμο χωριο για την φαση του κοσμου, οποτε βγαζεις στρατο σαν ακκ στο διπλασιο ρυθμο απο οτι οι αλλοι οποτε σιγουρα σου εχει ανοιξει την περιοχη. Ενω στην 54 γινεται του νινιου το πανηγυρι στα βαρβαρα τα οποια ειναι απλησιαστα:p Οπως και να χει το ποιντ μου δεν ηταν να σας μειωσω σαν ακκ , απλα να δωσω στο κοπλει σου να καταλαβει οτι δεν ανακαλυψε ουτε κανα μποζονιο ουτε την αμερικη.

Ας το κανουμε μια αμερικαν μπαρ δν πρζει να δωσουμε λιγο ενδιαφερον :p.

1.) Από κ45 ακούστηκε το ότι πήραμε κάποιες άμυνες σε 1 χωριό από SOL και καθίσαμε να αναγνωρίζουμε 1-1 τις επιθεσεις παρέα με τον Gaseus και ότι ναι σε ένα πλάνο ψαρωσαμε ας το πω και δεν ασχοληθηκαμε να παρουμε παλι ολη τη φυλή επιτήρηση ( ελαχιστη σημασια εχει )

2.) δεν μιλάω συγκεκριμενα για εσενα ( νομιζω καταλαβαινομαστε ;) ) . Μπορεί όντως να είναι λιγότερο ανταγωνιστικό το φαρμ αλλα τη δεδομενη στιγμή που τα ποράδικα από τα βαρβαρα είναι σε πολύ χαμηλό επίπεδο και τα lc μας δε γεμίζουν ουτε 1 nuke μπορεί να έχει κάποιο ρόλο αυτό στο φαρμ , αλλά όχι καθοριστικό .

Σκοπός του πρώτου μου post είναι ότι ο Γιαννης απαντησε με αυθορμητισμό γιατί σέβεται κάθε γνώμη και προσπαθεί τεκμηριωμένα να αποδείξει πως είναι λάθος, αλλιώς θα έκανε αυτό που "προτεινε" ο ex.con δηλαδή το "σνομπάρισμα" που το θεωρώ ότι πιο απαξιοτικό . Δεν νομίζω να είπε κάτι λάθος ο Γιάννης απλά σε ενόχλησε ο τρόπος που το ειπε. Σε καθε περιπτωση δεν ειμαι δικηγόρος του απλα ειπώθηκαν κάποια πράγματα για το ακκ και πηρα θεση :p.
 

ex.Con

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
209
Εγώ το μόνο που είπα είναι ότι "όπου ακούς πολλά κεράσια να κρατάς μικρό καλάθι"

Όταν ο άλλος βγαίνει δημόσια και μας λέει ποσο μεγάλη την έχει (την εμπειρία), αυτοί που όντως την έχουν γελάνε.

Το τι έχει κάνει ο κάθε ένας στο παιχνίδι φαίνεται στα στατιστικά του. Τα υπόλοιπα είναι προπαγάνδα για χθεσινούς άσχετους και πυξιδιαρηδες.
 

DeletedUser25720

Εγώ το μόνο που είπα είναι ότι "όπου ακούς πολλά κεράσια να κρατάς μικρό καλάθι"

Όταν ο άλλος βγαίνει δημόσια και μας λέει ποσο μεγάλη την έχει (την εμπειρία), αυτοί που όντως την έχουν γελάνε.

Το τι έχει κάνει ο κάθε ένας στο παιχνίδι φαίνεται στα στατιστικά του. Τα υπόλοιπα είναι προπαγάνδα για χθεσινούς άσχετους και πυξιδιαρηδες.

Απέκρουσε μια αντίθετη γνώμη και δεν το έκανε απέναντι σου ,δε καταλαβαινω γιατί να μπεις στον κόπο εξαρχής να ασχοληθείς.

Το γεγονός ότι αποκαλείς κάποιος χθεσινούς άσχετους και πυξιδιάριδες ας πούμε και εμμεσα κατατασσεις τον εαυτό σου πάνω από όλους ;
Εγώ εξαρχής για αυτό ασχολήθηκα με το post . Επειδή με ενόχλησε η "ανωτερώτητα" που υποδεικνύεις πως έχεις.

Σε κάθε κόσμο πολλά παίζουν το ρολο τους και καλό θα ήταν να μην υποτιμάς κανέναν όσο τρολ και να δειχνει :cool:
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Εγώ εξαρχής για αυτό ασχολήθηκα με το post . Επειδή με ενόχλησε η "ανωτερώτητα" που υποδεικνύεις πως έχεις.

Πού να δεις και οι QQ τί τουπέ που είχαν. Λογικό είναι να έχουν και οι CxC. :p
Αφου σε 2 μηνες το ακκ uppercut δεν θα υπαρχει,τι μας αναλυετε το φαρμ σας;Διαφορα δεν θα κανει :D
Απλά, συνοπτικά και με λογική σκέψη :D
Για μενα το μεγαλυτερο + ειναι να σε παραδεχονται αυτοι που παιζουν αντιπαλοι σου στο παιχνιδι, ολα τα αλλα λιγο πολυ ειναι περι ανεμων και υδατων συζητησεις.
Εξαρτάται λίγο από το ποιοί είναι οι αντίπαλοι σου αλλά σε γενικές γραμμές ισχύει...
Ο uppercut αν δεν κάνω λάθος είναι coplay απο 2-3 παίχτες. Άλλο το start up, αλλο το μέσο ενός κόσμου, άλλο 2 κόσμοι άλλο 20 κόσμοι, άλλο 1 χρονος φυλετικές άλλος 10. Εγώ αποδέχομαι να βγεις να πεις είμαι ο καλύτερος δικαιωμά σου είναι αλλά με λειπεί το γεγονός να μην δεχόμαστε παίχτες υποδείγματα του παρελθόντος σαν τους καλύτερους και να βγω να πω εγώ είμαι ο καλύτερος επειδή κάνω καλύτερο start up. Ε σε πληροφορώ οτι ο kokkinos drakos μου ριχνει πυξιδα στο πιτς φυτίλι αν βγω δίπλα του :D

________________________________
Αν πουμε στην διαδικασια στο ποδοσφαιρο να επιλεξουμε pele, maradona, messi, ronaldo, ronaldo(φαινομενο), ronaldinio, kroyf και δεν ξερω εγω ποιον αλλον σαν τον καλυτερο πόσες διαφορετικές απόψεις θα ακούσουμε; Ε φαντάσου στις φυλετικές... Καταρχήν πρεπει να καταλήξετε σε 5-10 ονόματα με καποια κριτηρια σαν τους καλυτερους. Και να καταληξετε πρωτα στο ποια ειναι αυτα τα κριτηρια :D Και επειδη θα βγω και βαριεμαι να γραφω you know what I mean. Ακρη δυσκολα βρισκεις :confused:

ΥΓ. πόσο μ' αρεσει που οταν βγει καποιος και πει ειμαι ο καλυτερος πεφτουν ολοι να τον φανε. Αλλα απο μονοι τους να βγουν να πουν μια γνωμη δεν μπορουν :D
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Απο ενα σημειο και μετα οταν σε βαραει μια ολοκληρη φυλη και ξερει να βαραει ειναι αδυνατον να μην χασεις χωρια, δεν γινεται ουτε να κοψεις ουτε τιποτα. ειναι απλα μαθηματικα αδυνατον να μην χασεις, το τι τριπλες ομως τους εκανα και εχαναν χωρια τα ξερουν οι ιδιοι
Τελικά είσαι υπερνουμπας οχι απλος νουμπας
 

DeletedUser27712

Στο παιχνίδι τις περισσότερες περιπτώσεις κερδίζει ή ο πιο επίμονος ή η καλή διπλωματία!
Ας είμαστε ειλικρινής.Όλοι μπορούν να βάλουν μια σφήνα,να στείλουν ένα τρένο,να κάνουν μια αναγνώριση.
Το θέμα είναι ποιός θα έχει την όρεξη και τον χρόνο να κάτσει πάνω από ένα πσ όσο χρειαστεί για να κλείσει ο κόσμος!
Άρα τι καλύτερος παίκτης και βλακείες...
 

DeletedUser34912

Αφήστε τους τσακώμους και δείτε μια χωριούδαρα που οποίος στείλει πρώτος πρόσκληση θα ενταχθεί στην φυλή του.:p.δεν έχω θέμα εγώ παιζω παντού για όσο παίξω. Όπως ξέρετε έχω αντίπαλους όχι εχθρούς. :)λοιπόν κλείνω και αναμενω..όταν στείλετε μην τρέμει το χερι σας απλός θνητος είμαι και γω.:p:p
 

DeletedUser33711

Άρα τι καλύτερος παίκτης και βλακείες...


Συμφωνω σε ολα , αλλα η αμυνα για μενα θελει και ενα σκιλ. Και στο πως θα διαχειριστεις τα στρατευματα σου και στο πως θα διαχειριστεις κατασταση πιεσης. Η επιθεση ευκολη ειναι και οπως τα λες, αλλα αλλο ειναι να πρεπει να στειλεις 100 τρενα και αλλο να πρεπει να παιξεις αμυνα σε 100 τρενα σε μιση ωρα. Για αυτο εγω θα βγω να πω οτι ενας παικτης παικτικα ειναι καλος μονο εαν ξερει να παιζει καθαρη αμυνα. Τωρα απο κει και περα υπαρχουν και τα ατομα που το βλεπουν το παιχνιδι αλλιως, τους αρεσει να κανουν το διπλωματικο παιχνιδι, τα επιθετικα πλανα και αυτα θελουν ενα αλφα επιπεδο στρατηγικης ικανοτητας αρα και εκει πας σε μια διαβαθμιση παικτων που αναλογα την αντιληψη τους φερνουν καλυτερα ή χειροτερα αποτελεσματα. Το παιχνιδι αυτη τη στιγμη για μενα στηριζετε σε 3 πραγματα. Διπλωματια, ικανοτητα πολεμου και Premium. Εαν εχεις το τριπτυχο αυτο δυσκολα χανεις σα φυλη.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Στο παιχνίδι τις περισσότερες περιπτώσεις κερδίζει ή ο πιο επίμονος ή η καλή διπλωματία!
Ας είμαστε ειλικρινής.Όλοι μπορούν να βάλουν μια σφήνα,να στείλουν ένα τρένο,να κάνουν μια αναγνώριση.
Το θέμα είναι ποιός θα έχει την όρεξη και τον χρόνο να κάτσει πάνω από ένα πσ όσο χρειαστεί για να κλείσει ο κόσμος!
Άρα τι καλύτερος παίκτης και βλακείες...

Ευχαριστώ για το πάτημα και ας μην σε ξέρω :p
Συμφωνούμε πιστεύω αρκετοί με τον κύριο σαρακη αλλά διαφωνούμε με το φινάλε του. Οπότε ψάχνουμε κάτι ή κάποια πράγματα που κάνουν κάποιους ή καποιον παίχτη να ξεχωρίζει.
Η γνώμη μου είναι οτι αυτά τα πράγματα δεν διαφέρουν στις φυλετικές από ότι στα πραγματικά αθλήματα.

MJ. (air jordan). Ο πιο γρήγορος; οχι, ο πιο ψηλός; οχι, ο πιο αλτικός; οχι, ο καλύτερος αμυντικός; οχι, ο καλύτερος επιθετικός; (άντε ισως ναι :p), ο καλύτερος συμπαίχτης; οχι, ο καλύτερος αρχηγός; όχι, ο καλύτερος πασέρ; όχι,

Ο καλύτερος παίχτης ever; Ναι.

Με ποια κριτήρια; :eek::rolleyes:

Η εμπειρία μου λέει οτι οι καλύτεροι ξεχωρίζουν λόγω κάποιον συνδυαστικών πραγμάτων.
* Πρέπει να έχεις skill κάποιου επιπέδου δηλαδή τεχνικές γνώσεις σε αυτό που κάνεις στην προκειμένη περίπτωση άμυνα, επίθεση, farming, νομπλαρίσματα κλπ. Όσο πιο υψηλό το επίπεδο τόσο περισσότερους πόντους παίρνεις
*Πρέπει να πιστεύεις στον εαυτό σου, να αφιερώσεις χρόνο σε ότι και να κάνεις και να το κάνεις όσο καλύτερα μπορείς. Στις φυλετικές αυτό ισοδυναμεί με κάψιμο στο pc και να παίζεις σε όσο πιο ανταγωνιστικούς κόσμους γίνεται.
* Πρέπει να έχεις αντίληψη χώρου, χρόνου στο παιχνίδι. Τη θέση σου στο χάρτη, θέση συμπαιχτών, αντιπάλων, διπλωματικές γνώσεις, έναρξης πολέμου, έναρξη σύμβασης ειρήνης κλπ. και να παίρνεις τις καλύτερες δυνατές αποφάσεις
* Πρέπει να κάνεις τους συμπαίχτες σου καλύτερους παίχτες και τους αντιπάλους σου να νιώθουν χειρότεροι
* Πρέπει να εμπνέεις τους συμπαίχτες σου, να ακουν τη γνώμη σου, να βασίζονται σε σένα, να σε εμπιστεύονται, να θέλουν να γίνουν καλύτεροι
* Πρέπει να είσαι μπροστά από την εποχή σου. Να κάνεις τη διαφορά, να προσφέρεις στο παιχνίδι κάτι που δεν έχουν ξαναδεί. Πηγαιντε π.χ. και ρίξτε μια ματια Κ3 στις αρχές που μιλούσαν για τον 1a2a3a να δείτε με τι θαυμασμό έγραφαν οι παίχτες.
* Πρέπει να βοηθάς. Μην περιμένεις επειδή είσαι ο καλός παίχτης της φυλής να δουλεύει η φυλή για σένα. Πρέπει πρώτα απ' όλα να δουλεύεις εσύ για τη φυλή.
* Πρέπει να έχεις φαντασία, μυαλουδάκι και να μη φοβάσαι τί θα πει ο κόσμος. Να κάνεις αυτό που νιώθεις σωστό
* Πρέπει σαν τον uppercut (ή σαν τον ΖΕΝ:cool:) που και που να πεις: CxC? Δεν με νοιάζει αν θα χάσω. Εγώ μπήκα να σας παίξω και ότι γίνει ;) Να έχεις τσαγανό με λίγα λόγια και να μην βασίζεσαι στην καθαρή λογική.

Άνετα έγραφα 1 σελιδούλα ακόμα; Άνετα :D
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Α, να πάρω και μια πάσα από το Bill. Άλλη π@π@ριά αυτή που οι pro παντού προωθούν. (Το λέω παντού γιατι το βλεπω και στο ποκερ. ) Αν χάσεις λιγότερα λεφτά είσαι και πολύ pro. Δεν εχει σημασια αν θα κερδίσεις κιολας αλλα σημασία έχει να μη χασεις :D

Αυτό είναι η μεγαλύτερη π@π@ριά ever. Αυτό που σκοτώνει το παιχνιδι και διωχνει παιχτες.

Μην παρω 20 χωρια και φαω 8 reclaim θα με πουν ασχετο. :oops: Ας παρω 5 χωρια σιγουρα :cool: Λαθος για μενα. Εγω θελω να παρω 30 χωρια και ελα παρε μου τα 12 πισω δεν με νοιαζει :D

Τον κακο τον παιχτη τον θες στις φυλετικές. Θελεις να χαρει να σου παρει χωριο. Αν δεν χαρει δεν θα ξαναπαιξει. Οι κόσμοι κερδίζονται με τα νομπλαρίσματα όχι με τα κοψίματα και τα πολλά κοψίματα σκοτώνουν το ιδιο το παιχνίδι. Γι' αυτο ευχαριστιόμασταν τους παλιους κοσμους, γιατί γινοταν ένα μπαχαλο, ένας χαμός αλλα είχε την ομορφιά του. Τωρα πλεον αν χάσεις χωριό βγαινει ο καθε "pro" και σε λεει ασχετο και αντι το μυαλο σου να ειναι στο να νομπλαρεις 10 εχθρικα χωριά θα είναι μην ανοιχτώ πολύ θα φαω πλανο και θα με πουν νουμπα :rolleyes:

Αντε παλι γράφω... Εμ με τσιγκλάτε :D
 

DeletedUser27712

Έχετε δίκιο η άμυνα όντως είναι ένα μεγάλο συν σε ένα παίκτη.Δεν θα μπορούσαν όλοι να επεξεργαστούν μεγάλη πληθώρα επιθέσεων αποτελεσματικά.Δεν είναι και ακατόρθωτο πάντως με τα τωρινά νούμερα.
Το δεν υπάρχουν καλύτεροι παίκτες το δέχομαι είναι υπερβολικό.Πάντα θα μπορείς να ψάξεις την λεπτομέρεια.Όμως πιστεύω ότι και οι φυλετικές ικανότητες έχουν ένα τέλμα.Το παιχνίδι δεν είναι επιστήμη.Άμα παίξεις 2-3 κόσμους θα το μάθεις.Θα αποκτήσεις αντίληψη του χώρου και θα μπορείς να προσαρμόζεις το είδος των χωριών σου στις απαιτήσεις.Δεν θα μπορούσα να πώ α ο chess είναι καλύτερος από τον aser όταν και οι δύο έχουν αρκετή εμπειρία και έχουν παίξει σε μεγάλους λογαριασμούς για πολύ καιρό.Μπορείτε να ανταπεξέλθετε στις απαιτήσεις του παιχνιδιού το ίδιο καλά και οι δύο το ερώτημα είναι αν έχετε τον χρόνο για κάτι τέτοιο.
chess φίλε είσαι πολύ σωστός.Την ίδια λογική είχα και εγώ.Άμα το παιχνίδι ήταν φιλικό προς τους νέους παίκτες,λιγότερο ανταγωνιστικό στην αρχή ,θα είχε πολύ κόσμο και θα γινόταν μεγάλο μπάχαλο όπως λες και εσύ,οι κόσμοι θα κρατούσαν πιο πολύ και θα έμπαιναν πιο πολλές ήπειροι και πιο πολλά χωριά.Πολυσυζητημένο θέμα θα έλεγα και η μόνη απάντηση είναι ότι κανείς δεν θέλει να αλλάξει την τωρινή κατάσταση του παιχνιδιού καθώς είναι πιο επικερδής για την εταιρία!!Εγώ το έχω αποδεχτεί το παιχνίδι το έχουν αφήσει να πεθάνει και δεν πεθαίνει χαχα.
 

DeletedUser34912

Ρε συ ταμείε δε θέλω να μπαίνω σε αντιπαραθέσεις πλέον αλλά βρήκες άτομο να πεις για τον 40?

Έπαιζα 40...

Ποια μεταγραφή και άλλα 5 άτομα άλλαξαν τον κόσμο?

Η ένωση της γκέτο με κλόουν τον άλλαξε και δε θα εξετάσουμε τους λόγους που έγινε.

Μη γράφετε ανακρίβειες.

Η μισή αλήθεια είναι ανανακρίβεια ρε μαν.η γλεττο πριμειντ φυλή με την κλόουν που μπηκε με 10 παίκτες ναι όντως έτσι έγινε και με τιμαεΙ που το λες.αλλά για να φτάσει εκεί το πράγμα ένας προ μεσολάβησε εκεί θέλω να καταλήξω. Στο ότι δηλαδή απαντώ στο παιδί που λέει ότι τι να τον κάνω τον προ για ένα μήνα ζημιά κάνει. Σε ένα σεκόντ μέτρησε η παρουσία του προ όχι μήνα καν.εκεί θέλω να καταλήξω.

Και φυσικά λέω για τον blacko που όσο έχει να κάνει με την στάση του την αξιοπρέπεια του και τον λόγο τιμής του δεν τον συγκρίνω με κανέναν.τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη. Το έχω πει χίλιες φορές. Είδωλο μου ο τουρλουμπουκι.αγάπη μου η κλόουν.χίλιες ευχές στον Νικόλα τον μπλακο να γίνει το μεγαλύτερο όνομα στις φυλετικες του εύχομαι. Γιατί είναι και μαμω τα παιδιά και του αξίζει.

ΥΓ. Πρόσκληση ακόμα τίποτα ε;μάλλον με βλέπετε σαν mam σύντομα. Χαχαχα. Για ελάτε να σας δω γατάκια.χαχαχα. σαν τσες παίζω στον 51.σαν θρησκεία. :p:p:rolleyes:
 

DeletedUser34699

Καλησπερα και απο μενα,σε γενικες γραμμες συμφωνω αλλα βρηκα μερικες αστοχιες

Μην παρω 20 χωρια και φαω 8 reclaim θα με πουν ασχετο. :oops: Ας παρω 5 χωρια σιγουρα :cool: Λαθος για μενα. Εγω θελω να παρω 30 χωρια και ελα παρε μου τα 12 πισω δεν με νοιαζει :D
νομιζω οτι κανεις δεν σκεφτεται με τον τροπο που περιγραφεις, ολοι αυτο που κοιτανε ειναι στο ποσο + βγηκαν στο τελος της μερας, τα ρικλειμ ειναι απλα ενα αναγκαιο κακο.

Α, να πάρω και μια πάσα από το Bill. Άλλη π@π@ριά αυτή που οι pro παντού προωθούν. (Το λέω παντού γιατι το βλεπω και στο ποκερ. ) Αν χάσεις λιγότερα λεφτά είσαι και πολύ pro. Δεν εχει σημασια αν θα κερδίσεις κιολας αλλα σημασία έχει να μη χασεις :D

Αυτό είναι η μεγαλύτερη π@π@ριά ever. Αυτό που σκοτώνει το παιχνιδι και διωχνει παιχτες.

Δυστυχως εδω ανοιγεις μια μεγαλη κουβεντα, και ενω η φιλοσοφια ειναι η σωστη νομιζω καταληγεις λαθος, το παιχνιδι ειναι εδω και χρονια στην πορεια του για θανατο, και ειναι λογικο. Οι παραγοντες που συντελουν σε αυτο εχουν να κανουν με την real time φυση του και το γεγονος οτι εκανε πλεον τον κυκλο του.

Νομιζω συμφωνουμε πως ειναι ενα παιχνιδι που δεν ειναι για ολους , οποτε αν ειχαμε στο peak του παιχνιδιου που υπηρχε εισροη κοσμου κτλπ 100 ατομα τα 30 το δοκιμασαν δεν τους εκανε εφυγαν, τα 40 το δοκιμασαν επαιξαν του αρεσε αλλα εφυγαν λογο του real time γιατι δεν γινεται να βαλεις την ζωη σου σε δευτερη μοιρα, απο κει και περα ατομα που ειχαν και αφιερωσαν χρονο αρχισαν να φευγουν 1-1 λογο των αλλαγων στο ιδιο το παιχνιδι και την τριβη τους με αυτο.

Και φτανουμε στην σημερινη μερα που ειμαστε εμεις οι 5-10 που εχουμε μεινει στο οπως εχει διαμορφωθει παιχνιδι. Με το πρεμ του, με τα παρατηρητηρια, τα παρανομα λογισμικα και κυριως με μικρους χαρτες. Στα 3 πρωτα υπαρχουν λυσεις αλλα στους χαρτες δεν υπαρχει γυρισμος ,εμεις ειμαστε , αντε να ερθουν πισω οι αλλοι 10-15 που φυγαν λογο των αλλαγων.

Τον κακο τον παιχτη τον θες στις φυλετικές. Θελεις να χαρει να σου παρει χωριο. Αν δεν χαρει δεν θα ξαναπαιξει. Οι κόσμοι κερδίζονται με τα νομπλαρίσματα όχι με τα κοψίματα και τα πολλά κοψίματα σκοτώνουν το ιδιο το παιχνίδι. Γι' αυτο ευχαριστιόμασταν τους παλιους κοσμους, γιατί γινοταν ένα μπαχαλο, ένας χαμός αλλα είχε την ομορφιά του. Τωρα πλεον αν χάσεις χωριό βγαινει ο καθε "pro" και σε λεει ασχετο και αντι το μυαλο σου να ειναι στο να νομπλαρεις 10 εχθρικα χωριά θα είναι μην ανοιχτώ πολύ θα φαω πλανο και θα με πουν νουμπα :rolleyes:

Εκει που θελω να καταληξω απο τα παραπανω ειναι οτι το παιχνιδι ειναι πλεον σε πολυ κλειστο κυκλο, σε διαφορετικες συνθηκες απο παλια.
Τον κακο παιχτη τον ηθελες στις φυλετικες , οταν ο χαρτης ηταν χαοδης, οταν υπηρχαν κακοι παιχτες και απεναντι , οταν υπηρχαν ισορροπιες και ειχες τον χρονο τον κακο τον παιχτη να τον βοηθησεις να βελτιωθει.

Πλεον σε αυτο το κλειστο κλαμπ κακοι παιχτες ειναι λιγοι, ειμαστε πολλοι μετριοι και καποιοι που ξεχωριζουν ως καλυτεροι. Μετα απο τοσα χρονια οσοι μειναν κακοι ειναι απο επιλογη, ειχαν ευκαιριες να μαθουν μεσα στα χρονια και δεν το καναν, πλεον ο κακος παιχτης ξεχωριζει και στοιχιζει σε μια φυλη πολυ περισσοτερο απο οτι στο παρελθον γιατι κινουμαστε σε πολυ μικροτερους χωρους. Πλεον και η μια βουτια που θα γινει μπορει να αλλαξει δεδομενα.

Νομιζω οτι ειναι ωρα να σταματησουμε να αναπολουμε το παρελθον,να ψαχνουμε τους καλυτερους , να συνειδητοποιησουμε τις δεδομενες συνθηκες και το γεγονος οτι αυτο ειναι το playerbase και μονο να μικρυνει μπορει και να συνεργαστουμε, να προτεινουμε ιδεες ωστε να περναμε εμεις καλα τον χρονο μας και ισως σε συνεργασια με την ΟΔ να φερουμε πισω και αυτους τους 10-15 ξενερωσαν αδικα.

Αυτα τα 2 cents απο μενα , και συγγνωμη αν κουρασα ή αν σας φαινονται ασυναρτησιες :rolleyes::rolleyes:
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
Τωρα πλεον αν χάσεις χωριό βγαινει ο καθε "pro" και σε λεει ασχετο και αντι το μυαλο σου να ειναι στο να νομπλαρεις 10 εχθρικα χωριά θα είναι μην ανοιχτώ πολύ θα φαω πλανο και θα με πουν νουμπα :rolleyes:

Αντε παλι γράφω... Εμ με τσιγκλάτε :D


Οτι πιο σωστο εχει ειπωθει εδω περα, μαζι με την αποψη ενος παιδιου που η αμυνα κανει τον καλο παικτη
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Νομιζω οτι ειναι ωρα να σταματησουμε να αναπολουμε το παρελθον,να ψαχνουμε τους καλυτερους , να συνειδητοποιησουμε τις δεδομενες συνθηκες και το γεγονος οτι αυτο ειναι το playerbase και μονο να μικρυνει μπορει και να συνεργαστουμε, να προτεινουμε ιδεες ωστε να περναμε εμεις καλα τον χρονο μας και ισως σε συνεργασια με την ΟΔ να φερουμε πισω και αυτους τους 10-15 ξενερωσαν αδικα.

Αυτα τα 2 cents απο μενα , και συγγνωμη αν κουρασα ή αν σας φαινονται ασυναρτησιες :rolleyes::rolleyes:

Νομίζω οτι οι περισσότεροι γράφουν απαντώντας στο θέμα "πιο ολοκληρωμενος παιχτης...". Οπότε εγώ μόνο σε αυτό απάντησα. Στα "πρέπει" δεν είδα να διαφώνησες :p Αλλά διαφώνησες στο 2 λεπτών αυθορμητο κείμενο απάντηση στον aser. Ναι προσωπικά πιστεύω οτι ευθύνονται και οι ηγεσίες των φυλών, η αντιληψη των pro παιχτων και όχι μονο η ΟΔ για το παιχνίδι. Όταν γίνεται μαζική στρατολόγηση με σκοπό τον κανιβαλισμό ή του να πιάσουμε χώρο στο χάρτη (δεν μιλάω μονο για τωρα που ειναι 2 ηπειροι) και όχι με σκοπο να βρούμε παίχτες που αξίζουν, οταν δημιουργούνται κλικες μεσα σε μια φυλη στο skype δεν φταίνε τα παρατηρητήρια ούτε η φθορά του παιχνιδιού.

Εδώ ανταλλάσονται συγχαρητηρια απο τους "προ" για το ποιός πουλάει καλυτερα premium, ποιος κοβει σε λιγοτερα ms, ποιος εχει τα καλυτερα ****ακια, ποιος έχει τους περισσοτερους coplayers κλπ. μη μας ενοχλεί μετά η εξελιξη. Οι pro μπαινουν σε κοσμο να αγοραπωλησουν premium οχι οι νουμπάδες.

Τεσπα, εγώ βλέπω μια αντίδραση όπως πάντα και από ουσία τίποτα. Να βγεις να πεις ως μελος της CxC, ο πιο ολοκληρωμενος παιχτης που εχω δει ειναι ο kpap, o tomaraya, ο iustinianus, ο τάδε. Αυτο δεν μπορουμε όμως να το κανουμε. Θα μας παρεξηγήσουν. Να απαντήσουμε στον chess να δειξουμε ποσο ρήτορες ειμαστε ομως μπορουμε :p

Τεσπα, αντε πειτε τα εσεις οι προ για αλλη μια φορα σε ενα κοσμο και την επομενη φορα που θα βγει ενας timetolose να πει κατι να τον κανετε πλάνο :rolleyes:

(αλλη βλακεια κ αυτη μιας και το ανεφερα, εκει που παλια ηταν μαγκια να πας εσυ αντε με εναν αλλον να φας καποιον, τωρα κανει πλανο οοοολη η φυλη και ειμαστε πολυ pro αν φαμε ενα λογαριασμο που φυσικα δεν ειναι τοσο καλος αμυντικος παιχτης σαν εμας να ανταπεξελθει) :p Είμαστε οι καλυτεροι...

_______________________

YΓ. Εγω θαυμασα boromir, kpap, speeda, fumal, pink, 1a2a3a, digol, djskiniko, ANOYBH, dreamer, greekdiavolo, da vinci, aser, equalizer, uppercut, extreme, tomaraya, elfas, dunkelheit., blacko, αγαθων, tourloubouki, vagner love και αλλους πολλους τον καθένα για συγκεκριμένους λόγους και χωρίς να έχω παίξει με όλους μαζί ή αντίπαλος.

Αν μου ελεγες να διαλέξω 4αδα το βασικο μου κριτηριο θα ηταν η επιρροη σε αλλους παιχτες, η αντιληψη για το παιχνιδι, οι ικανοτητες εντος παιχνιδιου αλλα και τα "social tw media" και νομιζω θα κατεληγα καπου μεταξυ 1a2a3a, tourloubouki, speeda, fumal. 2αδα θα έπαιζα μεταξυ 1a2a3a και tourloubouki και προσωπικα ως επιρροη θα εκλεινα προς 1a2a3a. Οχι οτι συμπαθω το Βασίλη ή τον ξέρω καλά αλλά μ' αρέσει πάντα η αύρα σε έναν παίχτη. Για να σας δω, μπορείτε να κάνετε το ίδιο; :D
 

DeletedUser34699

Τεσπα, εγώ βλέπω μια αντίδραση όπως πάντα και από ουσία τίποτα. Να βγεις να πεις ως μελος της CxC, ο πιο ολοκληρωμενος παιχτης που εχω δει ειναι ο kpap, o tomaraya, ο iustinianus, ο τάδε. Αυτο δεν μπορουμε όμως να το κανουμε. Θα μας παρεξηγήσουν. Να απαντήσουμε στον chess να δειξουμε ποσο ρήτορες ειμαστε ομως μπορουμε :p

Τεσπα, αντε πειτε τα εσεις οι προ για αλλη μια φορα σε ενα κοσμο
lol γιατι τσινάς; Ουτε να στην πω προσπαθησα , ουτε να σε προσβαλω, δομημενος διαλογος λεγεται

Τωρα βεβαια αν εσυ πιστευεις οτι η ουσια ειναι στο να ξανα αναλυουμε για χιλιοστη φορα ποιος την εχει μεγαλυτερη ο σταυρος η ο κωστας , οταν εσυ ο ιδιος πριν 5 ποστ εγραφες οτι δεν μπορουμε να κρινουμε ποιος ειναι ο καλυτερος γιατι πρεπει να συνυπολογισουμε πολλα κριτηρια και παραμετρους τα οποια δεν υπαρχει καποιος να τα ορισει, μαλλον καπου χανεσαι:p
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
lol γιατι τσινάς; Ουτε να στην πω προσπαθησα , ουτε να σε προσβαλω, δομημενος διαλογος λεγεται

Τωρα βεβαια αν εσυ πιστευεις οτι η ουσια ειναι στο να ξανα αναλυουμε για χιλιοστη φορα ποιος την εχει μεγαλυτερη ο σταυρος η ο κωστας , οταν εσυ ο ιδιος πριν 5 ποστ εγραφες οτι δεν μπορουμε να κρινουμε ποιος ειναι ο καλυτερος γιατι πρεπει να συνυπολογισουμε πολλα κριτηρια και παραμετρους τα οποια δεν υπαρχει καποιος να τα ορισει, μαλλον καπου χανεσαι:p

Μαλλον καπου χανομαι αλλα κατα τ' αλλα τσιναω :p Αλλα τα κριτηρια τα δικα μου, αλλα τα κριτηρια αυτου που μπηκε 1η φορα στον 50 και βλεπει τον kokkinodrako πρωτο,, αλλα αυτου που παίζει ενεργά από τον Κ2. Εγω φιλοσοφώ αλλά αιτιολογώ και γραφω και ονοματα. Και δεν είπα οτι δεν μπορούν να βρεθούν τα κριτήρια . Εξαλου αν σου πω, Τολη έχεις δίκιο σε όλα δεν το λες και διάλογο, περισσότερο συλλογή μονολόγων θα είναι :rolleyes:
 

DeletedUser8432

Αν και δεν συνηθίζω να γράφω στο εξωτερικό φόρουμ , θα πω κι εγώ μια άποψη γιατί μου άρεσε το επίπεδο των ομιλητών chess και Τόλη
- Καταρχην όταν βγαίνετε και γράφετε εδώ θα πρέπει να γράφετε την άποψη σας χωρίς να θιγετε πρόσωπα και φυλές διότι με αυτόν τον τρόπο διώχνετε απ το παιχνίδι παίκτες και φυλές που το tw τους έχει ανάγκη (sol , Μάο , out ,cxc κλπ)
- Στα 10 χρόνια που παίζω φμ έχω υπάρξει μέλος τεραστιων φυλων ( vip,nobles,bbq,jheezzz,cxc, nap) που και μόνο που τις αναπολείς ανατριχιαζεις !
Παικταραδες πολλοί , διαφορετικά πράγματα απ' τον καθένα , πήραμε και δώσαμε !
Ο καλύτερος όμως δεν μπορεί να υπάρξει διότι δεν έχουμε θεσμοθετημένα κριτήρια !
Άρα όλες οι απόψεις είναι σεβαστές αλλά και υποκειμενικές !
Συμφωνώ και διαφωνώ
- Κατά την άποψη μου όσοι έχουν ανταπεξέλθει στον χρόνο είναι υποδείγματα φυλετικομαχων και τους ευχαριστούμε που είναι εδώ ακόμα !
- Μάθετε να σέβεστε και προσπαθήστε να κάνετε περισσότερα απ αυτούς
- Διαδωστε τα κατορθώματα τους γιατί έτσι πρέπει
- Το παιχνίδι αργοπεθαίνει και μόνο εμείς οι παλιότεροι σε συνδυασμο με το νεο αίμα μπορούμε να το κρατήσουμε ζωντανό
- Γουστάρω sol και το νέο αίμα που βράζει διότι έτσι ήμουν κι εγώ (απλά κρατήστε επίπεδο)
- Προτείνετε νέα πράγματα , δώστε ιδέες στην ΟΔ για να συνεχίσει το παιχνίδι να υπάρχει
- Παίζουμε ένα παιχνίδι σε 4 ηπείρους που όταν το ξεκίνησα βγήκα στην Ήπειρο 50 !!!
 

DeletedUser33711

Δε θυμαμαι να εχω διαβασει ολοκληρη σελιδα φυλετικου φορουμ και να εχω χαρει με ολα οσα διαβαζω, μπραβο !!

Συμφωνω οτι πρεπει να κανεις κατι για να προσελκυσεις τον νεο παικτη, αλλα νομιζω κατα βαση πρεπει να γινει καποια αλλαγη απο το παιχνιδι μονο του. Το συστημα καθοδηγησης που εχουν βαλει δε βοηθαει, και οι αποστολες στην αρχη ειναι ενα μηδενικο μπροστα στην πραγματικη εννοια του παιχνιδιου, πιστευω κατι πρεπει να γινει προς αυτη την κατευθυνση. Θυμαμαι χαρακτηρηστικα στον net, ειχα μπει να βγαλω πρεμ και ειπα να δοκιμασω το συστημα mentoring, ειχα ετοιμασει βιντεακια στο γιουτουμπ βοηθους σταρτ απ, πως να βγαζουν χρονους και προτυπα στρατου και χωριων. Τα εστειλα στους πρωτους και μου λενε παιζω 6 χρονια για την πλακα μου και ποτε κανενας δε μου τα εδειξε αυτα. Δε πιστευω οτι ειναι τοσο δυσκολο στο μηνυμα καλοσωρισματος να βαλετε 5-10 link με χρησιμες πληροφοριες, και αυτο θα ηταν μονο η αρχη σε κατι τετοιο. Επισης για μενα η ιστορια του παιχνιδιου οι φυλες και οι παικτες ειναι αναποσπαστο κομματι του, κρατηστε καπου σαν ΟΔ ενα μερος να μιλατε για τις φυλες να δει ο παικτης οτι το παιχνιδι εχει ιστορια και πως μπορει να αποτελεσει μερος αυτης, ποτε δε ξερεις τι μπορει να τραβαει τον καθενα.

Για ολα τα υπολοιπα μπορω οπως και ο Κωστας να γραφω σελιδες και να μιλαμε για ωρες.
 
Κορυφή