Ο/Η πιο ολοκληρωμένος/η παικτης στις ΦΜ στον GR!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser35341
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser34912

Είπε το παλικάρι που γράφει στο προφίλ του αυτό: as **PG** k15 MIA ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ PREM και αυτό: W15: rank1(only to 60k points), και δεν χρειαζεται να αναφέρουμε ποσο πρεμ έχει χαλάσει στον 51. Α και που σαι, εγω στον Κ3 ημουν πρώτος μέχρι τους 120 πόντους, να το βάλω βιογραφικό όπως εσύ;

Φιλε μου.καλησπερα.απλά να πω εδώ ότι όταν εμείς παίζαμε προπό που έβαζε με σάλιο ο πρακτορας σφραγιδα ο timetolose έπαιζε αντερ οβερ και γκολ γκολ. Τέτοιος παίκτης ήτανε σε σχέση με τους τότε.
 

DeletedUser33711

Ο Γιαννης ειναι οντως πολυ καλος παικτης, αλλα σημασια εχει να εχεις και διαρκεια στις φυλετικες μαχες, για να μην πω οτι αυτο ουσιαστικα ειναι και το σημαντικοτερο. Αλλα οπως ειπατε και αλλοι το πιο ολοκληρωμενος παικτης δε μπορει να ειναι αντικειμενικο καθως δεν μπορεις να εχεις πληρη εικονα, καθως πολλοι δεν εχουν παιξει με πολλους.

Για μενα το μεγαλυτερο + ειναι να σε παραδεχονται αυτοι που παιζουν αντιπαλοι σου στο παιχνιδι, ολα τα αλλα λιγο πολυ ειναι περι ανεμων και υδατων συζητησεις.
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Ο uppercut ειχε κανει το θεικο ,ειχε χωρια σε δυο ηπειρους και αγοραζε απο την μια ηπειρο φτηνα και πουλουσε στην αλλη ακριβα .Εχω σκίσει το πτυχίο οικονομικών που εχω και το εχω καταθεση στα ποδια του να το πατησει .
 

DeletedUser35731

ρωτα κ49 uppercut τι θεματα ειχε δημιουργησει στον πυρηνα των *NM* (που για εμενα ειναι η καλυτερη συγχρονη φυλη μετα απο τους sol)


πολύ καλή φυλή ισχύει (βλέποντας τα στατς)...χωριό δεν σου αφήσανε. Έστω από ένα σε κάθε ήπειρο να κάνεις τις ανταλλαγές σου...
 
  • Like
Αντιδράσεις: ex.Con

DeletedUser20441

Ο uppercut ειχε κανει το θεικο ,ειχε χωρια σε δυο ηπειρους και αγοραζε απο την μια ηπειρο φτηνα και πουλουσε στην αλλη ακριβα .Εχω σκίσει το πτυχίο οικονομικών που εχω και το εχω καταθεση στα ποδια του να το πατησει .

Καλα εσυ πρεπει να εισαι πολυ χαζη, ειδες καπου να το ανεφερα αυτο; αυτο ειναι πολυ basic, ακομα και εσυ το ξερεις πλεον
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser20441

Γιατι
πολύ καλή φυλή ισχύει (βλέποντας τα στατς)...χωριό δεν σου αφήσανε. Έστω από ένα σε κάθε ήπειρο να κάνεις τις ανταλλαγές σου...
Απο ενα σημειο και μετα οταν σε βαραει μια ολοκληρη φυλη και ξερει να βαραει ειναι αδυνατον να μην χασεις χωρια, δεν γινεται ουτε να κοψεις ουτε τιποτα. ειναι απλα μαθηματικα αδυνατον να μην χασεις, το τι τριπλες ομως τους εκανα και εχαναν χωρια τα ξερουν οι ιδιοι.
Αναλυτικοτερα, πως φαινεται οτι δεν εχεις ιδεα απο το παιχνιδι
Μιση νυκε με αριστο κωβεται με 1700 βαρια (με τυχη +25)
Υπολογισε λοιπον ποσες μερες χρειαζεται η μιση nuke και ποσες μερες ή μαλλον βδομαδες χρειαζονται τα 1700 βαρια αντε με τον καθε ****υλη εδω μεσα
Η ηττα λοιπον στον 49 δεν οφειλοταν στο skill αλλα στην διαφορα μαζας 1 ηπειρος που δεν εριξε πρεμ vs 3 ή εστω 2μιση που εριξαν αρκετο πρεμ

υ.γ. Ευχαριστω αγαπητε ταμειε για την αναμεταδοση
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser34056

καλα εσυ εισαι μεγαλος ασχετος, οι μαθηματικοι τροποι που χρησιμοποιω στο start up δεν θα ξανα εμφανιστουν ουτε σε 30 χρονια. Εχεις καθολου ιδεα απο το παλιο στυλ φυλετικων; στο start up 500-1000 ποντοι διαφορα ο ενας απο τον αλλον θεωρουταν τεραστια διαφορα, δεν ειχε πετυχει κανεις διπλασια καν διαφορα απο τον δευτερο, εγω πετυχα το ακοτορθωτο, τριπλασια. ΑΧΧ θα μου πεις τωρα αυτος παιζει μονο start up τι νουμπας που ειναι, ναι ρε μπαγκλαμα γιατι δεν γουσταρα να παιζω 3-4 χρονια εναν κοσμο μεχρι να κλεισει(που τοσο επαιρναν τοτε οι κοσμοι) ειχα σχολειο και αθληματα, γουσταρα πιο πολυ τους speed που τοτε που επαιζα η εθνικη ειχε 3-0 και μαντεψε ποιος ηταν πρωταγονιστης. Οσο για τις ικανοτητες μου στα κοψιματα, σφηνες, επιθετικα πλανα ειτε επιθετικα ειτε αμυντικα; ρωτα κ10 timetolose, εγω και αλλος εναν στον αντιπαλο πυρηνα των υπερνουμποφυλων νο1 εως νο5 τους περναμε χωρια μονοι μας και δεν χασαμε ουτε ενα, ρωτα κ46uppercut τι θεματα ειχε δημιουργησει στην γραμμη των OMG πριν φαει περμαμπαν, ρωτα κ49 uppercut τι θεματα ειχε δημιουργησει στον πυρηνα των *NM* (που για εμενα ειναι η καλυτερη συγχρονη φυλη μετα απο τους sol) οσο για το εαν ξερω να βγαζω πλανα και να τρεχω φυλη; θα το δεις στον 51

α καλα τοσο ασχετος που νομιζεις οτι ο uppercut παιζει με πρεμ.. αντε να σου λυσω την απορια εχουμε ριξει μονο 2.500 πρεμ (τα υποδιπλασια-υποτριπλασια απο ολους στην 25αδα) τα οποια σε 5 μερες θα τα εχουμε πισω, απλα θελει λιγα μαθηματικα για το πως να αξιοποιεις το πρεμ
αντε να σου πω και ποσο ευκολα θα τα βγαλουμε πισω ασχετε, δες την εικονα http://prntscr.com/i8d25j και μετα κανε
2.500/78=32
32*20.000=640.000
uppercut/day 400.000

συμπερασμα το φαρμ μονο 1,5 ημερων (αγορα 15 που τωρα παει 20 για να πουλαμε)
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΑΣΧΕΤΕ
Εγώ καινούριος είμαι δεν ξέρω για παλιες εποχές τι γινόταν, αλλά αυτό που βλέπω είναι ότι είσαι ένας παίχτης που ξεκινάς καλά κλπ και τελικά δε καταφέρνεις τίποτα, μία γιατί σε μισούνε όλοι και σε βαράει όλος ο κόσμος, μία γιατί δεν έχεις χρόνο. Και ξέρουμε και οι 2 ότι δεν παίζεις μόνος σου τον λογαριασμό, οπότε 500-1000 πόντοι διαφορά απο τον δεύτερο που παίζει μόνος του το ακκ και εσείς είστε 3 δεν μου λέει κάτι. Μιλάς υπερβολικά πολύ για τον εαυτό σου νομίζοντας ότι είσαι κάποιος, και το πιο αστείο είναι ότι θεωρείς καλύτερη σύγχρονη φυλή την σολ απ'τη στιγμή που οι παππούδες της cxc δεν έχουν πάρει ακόμα σύνταξη :);):D.Δεν σε αδικώ για αυτα που λες και που πιστευεις, της ηλικιας σου ειναι, μεχρι εκει φτανει το μυαλο σου μεχρι εκει θα λες
Συμφωνώ ότι όλοι στην 25αδα έχουν ρίξει πάνω απο δεκαχίλιαρο πρεμ(και δικαιωμα τους, αυτοι δεν υπερηφανευονται για προ πρεμ εποχες κλπ), αλλά διαφωνώ στο ότι έχεις ρίξει 2,500κ, μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας :)
 

DeletedUser20441

Αφου λοιπον δεν ξερεις και ποσο δε δεν με εχεις αντιμετωπισει τοτε γιατι εκφερεις αποψη για εμενα; Α ξεχασα λογικα θα σου προσβαλα τα δικα σου προτυπα και ατομα που θαυμαζεις ωστοσο ειπες να με κριτικαρεις και ας μην εχεις κριτιρια, ενταξει συγχωρεμενος αλλα αφου ρε φιλε φαινεται οτι δεν με γνωριζεις καθολου τι μιλας για εμενα και βγαζεις συμπερασματα σαν να καταλαβες ολη μου την ιστορια στο tw απο μια υπογραφη; τι εννοεις ολοι με βαρανε γιατι με μισουνε; κ10 ολοι με χτυπουσαν γιατι με επεισαν τα φιλαρακια μου να μπω 3 μηνες μετα στο ριμ μαζι με αλλον εναν και επαιζα για φυλη σε αλλη ηπειρο με σκοπο την κατακτηση του κοσμου τι εννοεις δεν καταφερνω τιποτα; το καταφεραμε και το πηραμε το ριμ 2vs160 και μετα μοιρασα τα χωρια μου( οι παικτες της φυλης μου οπως μπορεις να δεις ειναι οι νικητες του κοσμου) και δες ποσα χωρια πηρα απο no
Ξανα λεω μα πως φαινεται οτι δεν εχεις ιδεα απο το παιχνιδι με χτυπαγαν ολοι γιατι ολοι χτυπαγαν την σολ, ισα ισα ο uppercut ειναι απο τους μονους λογαριασμους που εχει φιλους παντου ειδικα στην *νμ* που τον χτυπαγαν, ειναι ωστοσο φανατικος σολιστας και δεν αλλαζει φυλες, δηλαδη συμφωνα με εσενα οποιος σου στελνει σπαθακια στο tw σε μισει;
Το οτι δεν παιζω μονος μου δεν κολλαει καπου ουτε σημαινει οτι ειναι απαραιτητα πιο ενεργος ο λογαριασμος μας, μονο χθες ηταν 20/24, τωρα μπαινω σε λεπτομερεις που δεν θα επρεπε να μπαινω αλλα τεσπα η διαφορα χθεσινου φαρμ με προχθεσινου το αποδυκνειει.
Οσο για αυτο περι πρεμ οσοι ειναι στην 25αδα εχουν χαλασει περισσοτερο απο 10κ πρεμ; λοιπον παμε στοιχημα οτι δεν εχω χαλασει ουτε τα μισα απο οσα λες; σου κανω διαμοιρασμο οθονης οποτε θες στο σκαιπ! Εγω οχι απλα εχω βγαλει το καλυτερο φαρμ του κοσμου με εξυπνο τροπο αλλα ξερω και να αξιοποιω το πρεμ σαν κανενας αλλος οσο ψωνιστηκο και ας ακουγεται δεν με νοιαζει, στο αποδυκνειω οποτε θες! βλεπεις λοιπον; για αυτο γραφω και εγω μια φορα κι εναν καιρο χωρις πρεμ γιατι αρκετοι που δεν ξερουν μπερδευουν τους παικτες με τους φορτωγκες. Εγω αν υστερω καπου ειναι εκει που ειπε ο aser και αυτο λογω του οτι ειμαι πολυδραστηριος στην ζωη μου κι οχι επειδη η ενεργητικοτητα σχετιζεται καπως με το skill οπως αλλωστε ειπες κι εσυ εμμεσα.
Πραγματικα εισαι τυχερος που ταξιδευω και κοβω φλεβες απο την βαρεμαρα διαφορετικα δεν υπηρχε περιπτωση να σου απαντησω σε τοσες αστοχιες που γραφεις, ελπιζω τουλαχιστον να απαντησεις και εσυ επιτελους ενα, ενα σε αυτα που γραφω με επιχειρηματα καπως να τα αποδειξεις λαθος γιατι διαφορετικα καλυτερα να μην απαντησεις καν, απλα θα συνεχισεις να αποδεικνυεις οτι εισαι ενας ανθρωπος χωρις αυτοκριτικη και ψαχνει να βρει την μια βλακεια μετα την αλλη προκειμενου να μειωσει τον αλλον
Δεν θα κατσω καν να μπω στον κοπο να σε ρωτησω με ποιο ονομα παιζεις γιατι φαινεται οτι εισαι γιοτα3 βοηθητικος σε καποια εχθρικη φυλη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

ex.Con

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
209
@timetolose

τρομερη διαφήμιση του εαυτου σου μπραβο. Μονο και μονο αυτο που κανεις ομως σε ριχνει 2 επιπεδα

συνεχιστε να τσακωνεστε, ο ζεν παραμένει η απαντηση του ποστ.

ΥΓ. ειπες στο @DHM.. οτι δεν εχει ιδεα απο το παιχνιδι... θα πεσει φωτια να σε καψει.. ημαρτον με τα τρολς εδω μεσα
 

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
Όταν καταλάβετε ότι το βασικότερο και σημαντικότερο προσόν σε αυτό το παιχνίδι είναι πρώτον η ενεργητικότητα και δεύτερον η διάρκεια (με εξίσου σημαντικά και τα 2) τότε ίσως ξεκαβαλίσετε το καλάμι...

Τι να τον κάνω τον προ και διαφημισμένο αν μου σταματήσει ή φάει ban στον ένα μήνα??

Και το πιό πιθανό να σταματήσει ΧΩΡΙΣ να ενημερώσει (βλέπε digol στον 49 - που τον πάω με 1000 σαν άτομο και το ξέρει αλλά είναι η πικρή αλήθεια).

Ζημιά κάνει...

Προτιμώ έναν ΜΕΤΡΙΟ με όρεξη που καίγεται 18-20 ώρες και δε θα με κρεμάσει ΠΟΤΕ. Στη χειρότερη θα αφήσει επιτήρηση.
 

DeletedUser34912

Όταν καταλάβετε ότι το βασικότερο και σημαντικότερο προσόν σε αυτό το παιχνίδι είναι πρώτον η ενεργητικότητα και δεύτερον η διάρκεια (με εξίσου σημαντικά και τα 2) τότε ίσως ξεκαβαλίσετε το καλάμι...

Τι να τον κάνω τον προ και διαφημισμένο αν μου σταματήσει ή φάει ban στον ένα μήνα??

Και το πιό πιθανό να σταματήσει ΧΩΡΙΣ να ενημερώσει (βλέπε digol στον 49 - που τον πάω με 1000 σαν άτομο και το ξέρει αλλά είναι η πικρή αλήθεια).

Ζημιά κάνει...

Προτιμώ έναν ΜΕΤΡΙΟ με όρεξη που καίγεται 18-20 ώρες και δε θα με κρεμάσει ΠΟΤΕ. Στη χειρότερη θα αφήσει επιτήρηση.

Μέσα στον μήνα όμως ο προπατζης και διαφημιζομενος έμμεσα σου έχει φτιάξει μια στρατολογήσεις και διπλωματία μούρλια.μόνο με το όνομα. ;)
 

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
Ούτε καν όμως...

Αλλά είναι μεγάλη συζήτηση αυτή.
 

DeletedUser25720

@timetolose

τρομερη διαφήμιση του εαυτου σου μπραβο. Μονο και μονο αυτο που κανεις ομως σε ριχνει 2 επιπεδα

συνεχιστε να τσακωνεστε, ο ζεν παραμένει η απαντηση του ποστ.

ΥΓ. ειπες στο @DHM.. οτι δεν εχει ιδεα απο το παιχνιδι... θα πεσει φωτια να σε καψει.. ημαρτον με τα τρολς εδω μεσα

Πέφτει 2 επίπεδα , επειδή παίρνει στα σοβαρά ακόμη και τη γνώμη μη έμπειρων παικτών και επειδή προσπαθεί να τους εξηγήσει πως έχουν λανθασμένη άποψη ,εξηγώντας και ορισμένα πράγματα για το παιχνίδι ;
Ο Γιάννης έχει βοηθήσει ακόμη στους τελευταίους κόσμους πάρα πολλά άτομα να μάθουν το παιχνίδι και έχει δώσει πάρα πολλές συμβουλές , αντί απλώς να μπαίνει "με την κλικα του" . ( μερικοί από αυτούς είναι και μέλη της SOL πλέον )

Τι θα έπρεπε δηλαδή να κάνει να τον σνομπάρει απλώς επειδή είναι "ανώτερος" ; Αυτό το θεωρώ πολύ πιο αλαζωνικό από το να κάνει μια "διαφήμιση του εαυτού του" όπως τη χαρακτηρίζεις , παρόλο που εγω θα τη χαρακτήριζα απλή παράθεση γεγονότων.

Επίσης τι είναι ακριβώς τα "επίπεδα" και ποιος τα κρίνει;
 

DeletedUser34912

Ούτε καν όμως...

Αλλά είναι μεγάλη συζήτηση αυτή.
Ναι ούτε καν τώρα με την πιστωτική
Συμφωνώ.όταν όμως είχες στην φυλή σου βαγκνερ Λοβ μαρβελά και κατι τέτοια παιδιά ούτε καν διπλωματία δεν έκανες.ήξερες ότι τους γλυφει όλος ο κόσμος που άνοιξε. Σαν ποτάμακι πήγαινε το πράγμα όλοι κοντά τους ήθελαν να παίζουν. Και σου είπα 2 τώρα. Δεν στους λέω όλους.όντως θέλει συζήτηση πάντως αυτό. Αλλά μην το αποκλειεις τελείως.

ΥΓ. Στον κ40 αδερφέ ένας παίκτης όνομα έφερε άλλους 5 και άλλαξε ένα ολόκληρο χάρτη. Απλά το αναφέρω ως παράδειγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser34699

Πέφτει 2 επίπεδα , επειδή παίρνει στα σοβαρά ακόμη και τη γνώμη μη έμπειρων παικτών και επειδή προσπαθεί να τους εξηγήσει πως έχουν λανθασμένη άποψη ,εξηγώντας και ορισμένα πράγματα για το παιχνίδι ;
Ο Γιάννης έχει βοηθήσει ακόμη στους τελευταίους κόσμους πάρα πολλά άτομα να μάθουν το παιχνίδι και έχει δώσει πάρα πολλές συμβουλές , αντί απλώς να μπαίνει "με την κλικα του" . ( μερικοί από αυτούς είναι και μέλη της SOL πλέον )

Τι θα έπρεπε δηλαδή να κάνει να τον σνομπάρει απλώς επειδή είναι "ανώτερος" ; Αυτό το θεωρώ πολύ πιο αλαζωνικό από το να κάνει μια "διαφήμιση του εαυτού του" όπως τη χαρακτηρίζεις , παρόλο που εγω θα τη χαρακτήριζα απλή παράθεση γεγονότων.

Επίσης τι είναι ακριβώς τα "επίπεδα" και ποιος τα κρίνει;

Καλα ρε βασιλη μεταξυ μας δουλευομαστε; Θεωρεις εσυ οτι αυτα τα ποστ ειναι γραμμενα με σκοπο να βοηθησει καποιον "χειροτερο" παιχτη; Γιατι εμενα μου θυμιζει τον σκυλο μου που εγλειφε τα @@ του.

καλα εσυ εισαι μεγαλος ασχετος

δασκαλος μεγαλος θα πω εγω , και ο σωκρατης ετσι ξεκινουσε τις προτασεις του.

ρωτα κ49 uppercut τι θεματα ειχε δημιουργησει στον πυρηνα των *NM*
ναι ισχυει ειχες παρει κατι χωρια ανενεργων (και μαγκια σου) αλλα εμας μας ειχε στο 35λεπτο με αδεια χωρια και ησουν σαν βαλσαμωμενο πουλι
Ρωτα ομως καλυτερα τι προβλημα ειχες δημιουργησει στην δρινκ και την σολ, οταν 3 φορες συνεχομενα ετρωγες φεηκ πλανο και μαζευες ολες τις αμυνες με αποτελεσμα να χασεις ολη την ηπειρο.

(που για εμενα ειναι η καλυτερη συγχρονη φυλη μετα απο τους sol)

δεν ημασταν καν η δευτερη καλυτερη φυλη του 49 και τωρα ξαφνικα γιναμε η καλυτερη συγχρονη;


τσιλαρε χθες εκανες τοσο, τοσες μερες πλατη εβλεπες
Εγω οχι απλα εχω βγαλει το καλυτερο φαρμ του κοσμου με εξυπνο τροπο
ξαναλεω 3-4ος ησουν , τσιλλ, και σου κατσε και το χωριο απο το μπαν του ανακοντα και ανοιχτηκες σε δυο ηπειρους οποτε αραξζεν που λεει και ο ηγετης

Πραγματικα εισαι τυχερος που ταξιδευω και κοβω φλεβες απο την βαρεμαρα διαφορετικα δεν υπηρχε περιπτωση να σου απαντησω

εδω θυμιζει περισσοτερο Αριστοτελη στον τροπο που εκλεινε τα διδαγματα του.



Συγκεντρωθειτε αν πιστευετε οτι ειστε τοσο μπαμπαδες αφηστε να μιλησουν τα στατς σας και οι αντιπαλοι, μην γλειφεστε μονοι σας. Και ναι οσο καλος και αν εισαι σε ολα τα αλλα η διαρκεια ειναι το πιο σημαντικο πραγμα.

Τα βασικα , το σταρτ απ και το καλυτερο optimize του φαρμ μπορει να το μαθει ο οποιοδηποτε αλλα ειναι μονο τα εργαλεια για να φταστεις στο τελος , και για να πιαστω απο την παρομοιωση του ταμειου ,το να κανεις τοσο καλο σταρτ απ και να εξαφανιζεσαι ειναι σαν να παιζεις g/g να ειναι 1-1 στο 5 και να σκιζεις δελτιο




edit:


Απλη λογικη, οι τοπ 3 μεχρι χθες ειναι στα 20-30 πεδια αποσταση ο ενας απο τον αλλο με αποτελεσμα προφανως να μοιραζεται το ιδιο φαρμ/3 οποτε δεν σε τιμα ιδιαιτερα που σου πηρε τοσες μερες να βγεις απο πανω οταν τα 2 χωρια σου φαρμαρουν σε τοσο μεγαλυτερη περιοχη απο οτι οι αλλοι 3 μαζι.

upload_2018-2-1_14-34-41.png
 

Συνημμένα

  • upload_2018-2-1_14-33-45.png
    upload_2018-2-1_14-33-45.png
    5,1 KB · Προβολές: 15
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
ΥΓ. Στον κ40 αδερφέ ένας παίκτης όνομα έφερε άλλους 5 και άλλαξε ένα ολόκληρο χάρτη. Απλά το αναφέρω ως παράδειγμα.

Ρε συ ταμείε δε θέλω να μπαίνω σε αντιπαραθέσεις πλέον αλλά βρήκες άτομο να πεις για τον 40?

Έπαιζα 40...

Ποια μεταγραφή και άλλα 5 άτομα άλλαξαν τον κόσμο?

Η ένωση της γκέτο με κλόουν τον άλλαξε και δε θα εξετάσουμε τους λόγους που έγινε.

Μη γράφετε ανακρίβειες.
 

DeletedUser25720

Καλα ρε βασιλη μεταξυ μας δουλευομαστε; Θεωρεις εσυ οτι αυτα τα ποστ ειναι γραμμενα με σκοπο να βοηθησει καποιον "χειροτερο" παιχτη; Γιατι εμενα μου θυμιζει τον σκυλο μου που εγλειφε τα @@ του.



δασκαλος μεγαλος θα πω εγω , και ο σωκρατης ετσι ξεκινουσε τις προτασεις του.


ναι ισχυει ειχες παρει κατι χωρια ανενεργων (και μαγκια σου) αλλα εμας μας ειχε στο 35λεπτο με αδεια χωρια και ησουν σαν βαλσαμωμενο πουλι
Ρωτα ομως καλυτερα τι προβλημα ειχες δημιουργησει στην δρινκ και την σολ, οταν 3 φορες συνεχομενα ετρωγες φεηκ πλανο και μαζευες ολες τις αμυνες με αποτελεσμα να χασεις ολη την ηπειρο.



δεν ημασταν καν η δευτερη καλυτερη φυλη του 49 και τωρα ξαφνικα γιναμε η καλυτερη συγχρονη;



τσιλαρε χθες εκανες τοσο, τοσες μερες πλατη εβλεπες

ξαναλεω 3-4ος ησουν , τσιλλ, και σου κατσε και το χωριο απο το μπαν του ανακοντα και ανοιχτηκες σε δυο ηπειρους οποτε αραξζεν που λεει και ο ηγετης



εδω θυμιζει περισσοτερο Αριστοτελη στον τροπο που εκλεινε τα διδαγματα του.



Συγκεντρωθειτε αν πιστευετε οτι ειστε τοσο μπαμπαδες αφηστε να μιλησουν τα στατς σας και οι αντιπαλοι, μην γλειφεστε μονοι σας. Και ναι οσο καλος και αν εισαι σε ολα τα αλλα η διαρκεια ειναι το πιο σημαντικο πραγμα.

Τα βασικα , το σταρτ απ και το καλυτερο optimize του φαρμ μπορει να το μαθει ο οποιοδηποτε αλλα ειναι μονο τα εργαλεια για να φταστεις στο τελος , και για να πιαστω απο την παρομοιωση του ταμειου ,το να κανεις τοσο καλο σταρτ απ και να εξαφανιζεσαι ειναι σαν να παιζεις g/g να ειναι 1-1 στο 5 και να σκιζεις δελτιο




edit:


Απλη λογικη, οι τοπ 3 μεχρι χθες ειναι στα 20-30 πεδια αποσταση ο ενας απο τον αλλο με αποτελεσμα προφανως να μοιραζεται το ιδιο φαρμ/3 οποτε δεν σε τιμα ιδιαιτερα που σου πηρε τοσες μερες να βγεις απο πανω οταν τα 2 χωρια σου φαρμαρουν σε τοσο μεγαλυτερη περιοχη απο οτι οι αλλοι 3 μαζι.

Προβολή συνημμένου 1346

Θα απαντήσω μόνο σε όσα αφοράν το λογαριασμό αγαπητέ λουτσε :p , γιατί μάλλον δεν καταάλαβες τι εννοώ στο προηγούμενο post ., οπότε δεν έχει νόημα η περαιτέρω επεξήγηση.

1.)Το γιατί χάθηκε η ήπειρος στον κ49 το γνωρίζει πολύ καλά ο Σάββας θεωρώ ( στρατολογησεις και ναι σε 1 πλανο όχι 3 λοολ , αντί να αφήσουμε το ακκ μας για να φροντιζουμε τα υπολοιπα αποφασισαμε να μην παρουμε 15+ επιτηρησεις αυτη τη φορα ( λαθος μας) αλλα οχι οτι δεσμευσαμε αμυνες :p ) και όχι κάποιος που τουλάχισοτν τη δεδομένη περίοδο δεν ασχολούνταν με τον κόσμο .

2.) Όσον αφορά το Farm ήμασταν 2οι τις προηγούμενες μέρες μια και ο NECROPHOS αποφάσισε ( φαίνεται από τις απώλειες ) να κάνει ένα διαφορετικό είδους σταρτ-υπ από το δικό μας το οποίο όπως βλεπω ως τώρα δεν τον εχει μπουστάρει και παρα πολυ.
Επιπλέον καλή η επεξήγηση του φαρμ αλλά δεν έχεις θέσει ορισμένους παράγοντες που θεωρώ είναι σημαντικοι.
* πυκνότητα χωριών : Όπως μπορείς να διακρίνεις η κ54 είναι πολύ πιο πυκνοκατοικημένη σε σχεση με την κ45 :p .
* πρόβλημα ηθικού : Πόλλες πλέον δεν τις βλέπω λόγο ηθικού γεγονός που περιορίζει το farm μου καθαρά και μονο σε βάρβαρα ( αυτό πιστεύω θα το σκεφτόσασταν εξαρχής αν φαρμαρατε με το σωστο τρόπο όπως ο NECROPHOS (και του το αναγνωριζω απλά θεωρώ πως δεδομενης της ταχυτητας δεν ειναι τοσο αποδοτικος) αν δε χρησιμοποιούσατε κάτι είδους εκρητικτικά για βοήθημα ;) .
*Επιπλέον δεν έχει προλάβει ακόμη να βγει η ιδια ποσοτητα στρατευματων με το 001 για να πεις οτι εχουμε πλεονεκτημα χωριων και να συγκρινεις το φαρμ που κανουμε απο το 002 με το φαρμ απο το 001.
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Ρε συ ταμείε δε θέλω να μπαίνω σε αντιπαραθέσεις πλέον αλλά βρήκες άτομο να πεις για τον 40?

Έπαιζα 40...

Ποια μεταγραφή και άλλα 5 άτομα άλλαξαν τον κόσμο?

Η ένωση της γκέτο με κλόουν τον άλλαξε και δε θα εξετάσουμε τους λόγους που έγινε.

Μη γράφετε ανακρίβειες.

Εχει δικιο ο ταμειος σε αυτο που λεει, τον μπλακο εννοει και εχει δικιο εφερε μερικα ακομα ατομα(π.χ ντριμερ μπιλ ο οποιος εγινε και αρχηγος αργοτερα). Και χωρις τις διπλωματικες κινησεις του μπλακο θα ηταν αλλιως ο κοσμος
 

DeletedUser34699

Θα απαντήσω μόνο σε όσα αφοράν το λογαριασμό αγαπητέ λουτσε :p , γιατί μάλλον δεν καταάλαβες τι εννοώ στο προηγούμενο post ., οπότε δεν έχει νόημα η περαιτέρω επεξήγηση.

1.)Το γιατί χάθηκε η ήπειρος στον κ49 το γνωρίζει πολύ καλά ο Σάββας θεωρώ ( στρατολογησεις και ναι σε 1 πλανο όχι 3 λοολ , αντί να αφήσουμε το ακκ μας για να φροντιζουμε τα υπολοιπα αποφασισαμε να μην παρουμε 15+ επιτηρησεις αυτη τη φορα ( λαθος μας) αλλα οχι οτι δεσμευσαμε αμυνες :p ) και όχι κάποιος που τουλάχισοτν τη δεδομένη περίοδο δεν ασχολούνταν με τον κόσμο .

2.) Όσον αφορά το Farm ήμασταν 2οι τις προηγούμενες μέρες μια και ο NECROPHOS αποφάσισε ( φαίνεται από τις απώλειες ) να κάνει ένα διαφορετικό είδους σταρτ-υπ από το δικό μας το οποίο όπως βλεπω ως τώρα δεν τον εχει μπουστάρει και παρα πολυ.
Επιπλέον καλή η επεξήγηση του φαρμ αλλά δεν έχεις θέσει ορισμένους παράγοντες που θεωρώ είναι σημαντικοι.
* πυκνότητα χωριών : Όπως μπορείς να διακρίνεις η κ54 είναι πολύ πιο πυκνοκατοικημένη σε σχεση με την κ45 :p .
* πρόβλημα ηθικού : Πόλλες πλέον δεν τις βλέπω λόγο ηθικού γεγονός που περιορίζει το farm μου καθαρά και μονο σε βάρβαρα ( αυτό πιστεύω θα το σκεφτόσασταν εξαρχής αν φαρμαρατε με το σωστο τρόπο όπως ο NECROPHOS (και του το αναγνωριζω απλά θεωρώ πως δεδομενης της ταχυτητας δεν ειναι τοσο αποδοτικος) αν δε χρησιμοποιούσατε κάτι είδους εκρητικτικά για βοήθημα ;) .
*Επιπλέον δεν έχει προλάβει ακόμη να βγει η ιδια ποσοτητα στρατευματων με το 001 για να πεις οτι εχουμε πλεονεκτημα χωριων και να συγκρινεις το φαρμ που κανουμε απο το 002 με το φαρμ απο το 001.

(απανταω και αν δεν εχεις σοβαρες ενστασεις ελα πριβε μην το κανουμε αμερικαν μπαρ παλι εδω)

1) συμφωνω απολυτα για αυτο που λες με την διπλωματια του σαββα αλλα τα περι αμυνων δεν ειναι δικα μας λογια , απο κ45 μερια ειχαν ακουστει. Το ποσο ασχολουμουν την δεδομενη χρονικη περιοδο με τον κοσμο ασε να το ξερω καλυτερα :p

2)Εκρηκτικα στο χερι μου δεν εχω πιασει ποτε ουτε σκοπευω , δεν μου περισσευουν τα λεφτα :rolleyes: Αλλα το επιχειρημα ειναι το ιδιο , και ειναι πολυ απλο, αντικειμενικα εισαι σε μια ηπειρο που μπορει να μην ειναι τοσο πυκνη οσο η 54 αλλα φαρμαρεις μονος (στο τοπ25 ειναι μονο o dtoxic στην ηπειρο σου και αυτος στην γραμμη με 44, και στο 25-50 αλλοι 2-3 διασπαρτοι.). Το 002 ειναι ετοιμο χωριο για την φαση του κοσμου, οποτε βγαζεις στρατο σαν ακκ στο διπλασιο ρυθμο απο οτι οι αλλοι οποτε σιγουρα σου εχει ανοιξει την περιοχη. Ενω στην 54 γινεται του νινιου το πανηγυρι στα βαρβαρα τα οποια ειναι απλησιαστα:p Οπως και να χει το ποιντ μου δεν ηταν να σας μειωσω σαν ακκ , απλα να δωσω στο κοπλει σου να καταλαβει οτι δεν ανακαλυψε ουτε κανα μποζονιο ουτε την αμερικη.
 
Κορυφή