Ο/Η πιο ολοκληρωμένος/η παικτης στις ΦΜ στον GR!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser35341
  • Ημερομηνία έναρξης

ex.Con

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
209
Το συστημα των likes κατεστρεψε το εξτερναλ. Wanna be φιλόσοφοι που ανακυκλώνονται στις ιδιες και στις ιδιες συζητησεις περι παιχνιδιου, για το αν πεθαινει και γιατι, για την κακια ΟΔ, για το premium κλπ κλπ κλπ.
Να μια αληθεια που επρεπε να ειπωθεί

Θα ξεκινησω κινημα να μετατραπει το like σε dislike. πχ αν κανω εγω like στον @aser σημαινει οτι δε μου αρεσε το ποστ του. Ζωη στο φορουμ δε θελατε; οριστε σας την εδωσα.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Το συστημα των likes κατεστρεψε το εξτερναλ.
"το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" @ex.Con :rolleyes:
Όσο για το like... χάλασε το facebook δεν θα χαλασει και το forum? Εμεις πιτσιρικάδες πρωτομπήκαμε fb για να μιλάμε με γκομενάκια, τώρα αν δεν πάρεις like από την θεία Μαρίκα σε μια φωτογραφία νιώθεις οτι δεν έβαλες το καλύτερο φίλτρο και πρέπει να τη διορθώσεις. :confused:
Συμφωνώ πάντως για το dislike. Και like μονο ο ΖΕΝ θα δέχεται :cool:

Επισης για μενα η ιστορια του παιχνιδιου οι φυλες και οι παικτες ειναι αναποσπαστο κομματι του, κρατηστε καπου σαν ΟΔ ενα μερος να μιλατε για τις φυλες να δει ο παικτης οτι το παιχνιδι εχει ιστορια και πως μπορει να αποτελεσει μερος αυτης, ποτε δε ξερεις τι μπορει να τραβαει τον καθενα.
+1 (κατι σαν παλιο Like) :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Δε θυμαμαι να εχω διαβασει ολοκληρη σελιδα φυλετικου φορουμ και να εχω χαρει με ολα οσα διαβαζω, μπραβο !!

Συμφωνω οτι πρεπει να κανεις κατι για να προσελκυσεις τον νεο παικτη, αλλα νομιζω κατα βαση πρεπει να γινει καποια αλλαγη απο το παιχνιδι μονο του. Το συστημα καθοδηγησης που εχουν βαλει δε βοηθαει, και οι αποστολες στην αρχη ειναι ενα μηδενικο μπροστα στην πραγματικη εννοια του παιχνιδιου, πιστευω κατι πρεπει να γινει προς αυτη την κατευθυνση. Θυμαμαι χαρακτηρηστικα στον net, ειχα μπει να βγαλω πρεμ και ειπα να δοκιμασω το συστημα mentoring, ειχα ετοιμασει βιντεακια στο γιουτουμπ βοηθους σταρτ απ, πως να βγαζουν χρονους και προτυπα στρατου και χωριων. Τα εστειλα στους πρωτους και μου λενε παιζω 6 χρονια για την πλακα μου και ποτε κανενας δε μου τα εδειξε αυτα. Δε πιστευω οτι ειναι τοσο δυσκολο στο μηνυμα καλοσωρισματος να βαλετε 5-10 link με χρησιμες πληροφοριες, και αυτο θα ηταν μονο η αρχη σε κατι τετοιο. Επισης για μενα η ιστορια του παιχνιδιου οι φυλες και οι παικτες ειναι αναποσπαστο κομματι του, κρατηστε καπου σαν ΟΔ ενα μερος να μιλατε για τις φυλες να δει ο παικτης οτι το παιχνιδι εχει ιστορια και πως μπορει να αποτελεσει μερος αυτης, ποτε δε ξερεις τι μπορει να τραβαει τον καθενα.

Για ολα τα υπολοιπα μπορω οπως και ο Κωστας να γραφω σελιδες και να μιλαμε για ωρες.

Πολυ ωραία τα είπες το θέμα είναι ότι όλοι το παιχνίδι το έμαθαν μεσο σκυπε και πανω στο χαβαλε αφου καταλαβαινει καποιος οτι δεν ξερει να κοβει π.χ και μπαινει στη διαδικασια να του μαθει, οταν ενας παιχτης σου λεει δεν ασχολουμε με σκυπε και τετοια πιστευεις θα εχει και ορεξη να δει και να διαβασει αυτα που θα φτιαξει καποιος? Εσυ ωραια τα εκανες τα εβαλες στο νετ και ασχοληθηκαν καποιοι πιστευεις στην Ελλαδα των ξερολλων θα καθοταν να ασχολιοταν? Μεγαλο προβλημα ειναι νομιζω να λεμε οτι δεν το ξερω αυτο θα μου το δειξει κανεις, ντρεπομαστε να πουμε δεν ξερω ή δεν μπορω.

Σε αυτο με την ιστορια των φυλων μεσα στο παιχνιδι θα ηταν πολυ ωραια, απλα το θεμα ειναι ποιος θα ειναι αντικειμενικος να γραψει τα γεγονοτα που εφεραν π.χ την dnd νικητή στον Κ36 (ειπα ενα κοσμο που αυτα που εγιναν θα τραβουσε το ενδιαφερων του νεου)

Υ.Γ για μενα το Γρηγορο Φτυαρι ηταν ο καλύτερος αντιπαλος που συνάντησα τον θεωρησα ιδιοφυΐα στην αμυνα και απο οσο ακουσα ηταν τερας ψυχραιμιας και ηρεμίας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Και γω μπαινοντας κ3,σε ΜΥΡ εβλεπα κοκκινους qq και παικτες οπως 1α,dett lol,soulitsa να παιρνουν χωρια συνεχεια.ΑΛΛΑ.Τοτε δεν ηξερα πολλα.Αυτοι τα ξερανε γιατι ειχανε εμπειρια.
Καλά εσύ είσαι μεγαλύτερος σε ηλικία, έπαιζες από Κ3. :p Αλλά οκ έπαιξαν και 17, 22 οι QQ δεν λες και χάλια την εμφάνιση. Περισσότερο ήθελα να δείξω τον αντίκτυπο στο παιχνίδι. Αυτό που εσένα στον Κ3 μπορεί να μη σε εντυπωσίασε, μπορεί 1000 παιχτες (τυχαίος αριθμός) ο 1a να τους κρατησε και στον Κ4, Κ5 Σεβαστή η άποψη βέβαια από έναν πιο παλιό :D
 

DeletedUser18131

Καλύτερος παίχτης/ια των Gr.. Υπάρχει; Υπήρξε; Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να απαντήσω ποτέ σε μία τέτοια ερώτηση. Αυτό που θα μπορούσα να δώσω σαν απάντηση θα ήταν ότι ανά τους κόσμους υπάρχουν παίχτες ή καλύτερα λογαριασμοί (συνεργασία παιχτών ακα co-playing) που το timing που είχαν έφερναν και θαυμαστά αποτελέσματα. Όσο καλός παίχτης και αν είσαι δεν μπορείς να είσαι On συνεχώς για ημέρες , μήνες , χρόνια... Τα skills δεν τα καταλαβαίνω ιδιαίτερα.Οι φυλετικές δεν είναι κβαντική φυσική ούτε χρειαζεσαι ανώτερα μαθηματικά για να είσαι γνώστης του παιχνιδιού. Χρόνος, εμπειρία, καλά co, σωστός χειρισμός των νόμιμων ή όχι εργαλείων που υπάρχουν στη πιάτσα και φυσικά η μεγάλη γελιότητα που λέγεται χρήση Prem για στήσιμο λογαριασμού.Αυτά αρκούν για να γίνεις ένας top παίχτης.. Είσαι όμως τοπ παίχτης; Όχι δεν είσαι..Φυλετικές παίζαμε όταν δεν ξέραμε τί εστί co-playing , είχαμε ένα script της κακιάς ώρας και νομίζαμε ότι είμασταν χάκερς και όταν σε κάθε κόσμο έμπαιναν 3 χιλιάδες ενεργοί λογαριασμοί.Τότε ή μαθαινες να παίζεις είτε όργωνες το rim από τις πυξίδες...
Από εκεί και πέρα στους gr έχω ξεχωρίσει τον Βασίλή (1a) και τον Κώστα (Chess) όπως ιδιαίτερα συμπαθώ τις ικανότητες του Metaller ( τον έζησα στον net ) όπως και το Jamaikano. Όλα αυτά είναι σχετικά καθώς υπάρχουν απίστευτες μονάδες στην Ελλάδα που πραγματικά θα στέκονταν άνετα σε τοπ παγκόσμιο επίπεδο..

Την καλησπέρα μου...
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Για τον Jamaikano θα συμφωνησω και εγω ηταν και ο κο μου ενα φεγγαρι .
Λευκε σε θελουμε πισω ,ελα λειπεις. Ειναι η πρωτη φορα που συμφωνω μαζι σου .Να σημειωθει στα πρακτικα .
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Λάθος μου να μη γράψω και metaller, jamaikano, dett-lol και Λευκό Τίγρη. Oτι ονοματα μου ηρθαν εκείνη τη στιγμή εγραψα :p Σίγουρα είναι πολλοί ακόμα.
Όπως και να χει το ταξίδι έχει σημασία και το φιλοσοφείν (όσο και αν δεν αρέσει στον ex.Con) είναι σημαντικό. Το ίδιο και ο χαβαλές και η παρέα. Αλλιώς κοιτάς μερικά εικονικά χωριουδάκια χωρίς ουσία.
Πάω να στηρίξω theotsak21 και ας μην ξέρω τα παρατηρητήρια :oops:
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Οτι και να λετε σαν τον @Dimtauros01 δεν ειναι κανεις. Μπορει να σας το επιβεβαιωσει και ο ιδιος

Σορρυ δεν κρατηθηκα
 

DeletedUser34147

3A5243F8EDC370BA123B79338AF030357F936676
 

DeletedUser33011

Τουλαχιστον αστοχο το θεμα και μηδαμινης εν τελει σημασιας.

Κανεις δεν εχει τη δυνατοτητα να κρινει αντικειμενικα και συνολικα, αφου οι ανθρωποι επηρεαζονται απο το συναισθημα και τις διαπροσωπιξες τους σχεσεις. Ακομα και ετσι να μην ηταν δε μπορεις να συγκρινεις κοσμους μεταξυ τους αφου υπαρχουν πολλαπλοι ασταθμητοι πραγοντες.

Πως μπορεις να κρινεις αντικειμενικα οταν δεν εχεις παιξει και στους 51 κοσμους, καθολη τη διαρκεια τους, απο ολες τις πλευρες? Πως μπορεις να κρινεις αντικειμενικα οταν τα κριτηρια που θετει το καθε ατομο ειναι διαφορετικα?

Το εχω αναφερει και αλλου, τετοια ποστ, το μονο που επιτυγχανουν ειναι να φουσκωνουν ακομα περισσοτερο τους εγωισμους παικτων και να χαιδευουν αυτια.

Εγω λεω καντε ενα θεμα με τιτλο ο μεγαλυτερος ρουφιανος, εκει θα εχει πλακα να μιλησουμε με ονοματα ;)
 

DeletedUser35630

Οχι ρε παιδια τον Κυριακο αφηστε τον ησυχο
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Δηλαδή εσύ δεν έχεις παίξει ποτέ εγωιστικά και στους 10 κόσμους που έπαιξες επικαλούσουν την παγκόσμια ειρήνη :p
Φυσικά και όλα τα post στο external δεν έχουν αντικειμενικότητα. Ανοίγεις ένα θέμα πολέμου και η καθε φυλή θα υπερασπίζεται τον εαυτό της. Και στα θεματα καλυτερης φυλης ή παίχτη πάντα κρίνεις υποκειμενικά αλλά φαντάζομαι όλοι έχουν κάποια λογικά αντικειμενικά κριτήρια.

Οι μεγαλύτεροι pro ρουφιάνοι δεν εμφανίζονται ποτέ :D Αυτοί που εμφανίζονται είναι ερασιτέχνες ή το κάνουν για κάποια εκδίκηση
 

DeletedUser34912

Έχουμε μπερδευτεί λίγο εδω:).εγώ βλέπω ότι το θέμα λέει πιο ολοκληρωμένος παίκτης εβερ.εσείς πάτε σε άλλη κατηγορία κάποια παιδιά εδώ. Πάτε σε άλλη κατηγορία που είναι τα *ιερα τερατα* η αλλιώς ιερες συγκινήσεις. Και ξεκινάω. Πάρτε ποπ κορν και απολαύστε..



Pao.gr
Λεμόνιτο
Βελις
Ντουνένταιν
Κινκ σιλβα
Paul Janes
Τομαραγια
Ιουστινιανος
Λευκός τίγρης
Μέδουσαλα

Και έχω μια ντουζίνα ακομα
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Kareem
magic
bird
chamberlein
kobe
hakeem
lebron
russell

και άλλοι πολλοί . Είναι η δυσκολία του ανθρώπου να βγάλει συμπεράσματα. Πώς όταν θες να κάνεις πλάνο, κάνεις ένα μινι συμβούλιο και λέει ο καθενας όπου τον βολεύει να βαρέσουμε και προσπαθείς ως αρχηγός να βρεις την καλύτερη επιλογή; Πώς όταν πας να ψηφίσεις και ενώ με πάθος τους έβριζες τόσα χρόνια πας καθε φορά και δίνεις την ίδια ψήφο ή ακόμα χειρότερα μια στην τύχη; :p

Η αλήθεια είναι οτι κι εμένα το post θα μ' αρεσε περισσότερο στο στυλ: Πες ένα παίχτη που θαύμασες, σε ποιον κόσμο και για ποιό λόγο; Πιο βατό κάτι τέτοιο :rolleyes:
 

DeletedUser35341

Kareem
magic
bird
chamberlein
kobe
hakeem
lebron
russell

και άλλοι πολλοί . Είναι η δυσκολία του ανθρώπου να βγάλει συμπεράσματα. Πώς όταν θες να κάνεις πλάνο, κάνεις ένα μινι συμβούλιο και λέει ο καθενας όπου τον βολεύει να βαρέσουμε και προσπαθείς ως αρχηγός να βρεις την καλύτερη επιλογή; Πώς όταν πας να ψηφίσεις και ενώ με πάθος τους έβριζες τόσα χρόνια πας καθε φορά και δίνεις την ίδια ψήφο ή ακόμα χειρότερα μια στην τύχη; :p

Η αλήθεια είναι οτι κι εμένα το post θα μ' αρεσε περισσότερο στο στυλ: Πες ένα παίχτη που θαύμασες, σε ποιον κόσμο και για ποιό λόγο; Πιο βατό κάτι τέτοιο :rolleyes:
που ειναι ο τζορνταν βρε ιερόσυλε? :p
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
που ειναι ο τζορνταν βρε ιερόσυλε? :p
Γι' αυτό το έγραψα, πολλοί καλοί αλλά jordan ενας. E και στις φυλετικές έτσι είναι. Αν γραψεις 10 ονοματα και πεις "που ειναι ο.." σημαινει οτι έπρεπε να είναι μέσα :rolleyes: Να τον paul Janes δεν τον ξερω. Αλλα δεν μας ενημερωνουν, ποιος τι σε ποιον κοσμο, τι εκανε γιατι μας λειπει. Μας πετανε ενα ονομα και αντε γεια...

Κι εμενα μου λειπει ο captain iglo :D
45756A3100000578-4993326-image-m-43_1508337353157.jpg
(με επιασε το spam μου, θα μου περάσει...)
 

DeletedUser34705

Ασε καλε Ταμειος ,το καλυτερο **** εχει η σταθενα ,2 φορες μπαν για **** στον ιδιο κοσμο εφαγε στο κ29 πηγα να παθω εγκεφαλικο και εφραγμα μαζι , για να μην πω για τον κ30 και κουρασω ,τερμα ασχετη σε θεμα αρχηγιας μεχρι που κανιβαλκιστηκε και πηρε αλλον λογαριασμο κρυφα σε συμμαχικη φυλη και εκανε αντιπολιτευση ,σαχλαμαρες παιδιαστικες, εκδικητικη προσπαθει να στραφει εναντιον τον συμπαικτων της .Επισης γυριζει απο φυλη σε φυλη για να κλείσει κοσμο αν η πρωτη φυλη που μπηκε δεν παει καλα ή τσακωθει ή ξερω γω τι αλλο .
Ο καλυτερος αυτη την στιγμη στο gr ειναι ο Τουρλκουμπουκης το εχει τερματισει το θεμα φυλετικες . Αγαπαω Ζεν βεβαια .

ΥΓ Αι στο καλο στρεσαριστηκα παλι μονο που τα θυμαμαι και εκανα 3 επεξεργασιες για να γραψω μια προταση χαχαχα
Αγγελική μου αχ Αγγελικη μου ειναι ολοκληρωμενπς λογαριασμος η Stathena...... περα απο καλη σε αμυνα (κλαψιμο μεχρι δακρυων για να παρει οτι αμυνα βρει για να στακαρει χωρια ) επιθεση να τις βαζει ολοι η φυλη τα επιθετικα για παιρνει χωρια , εσωτερικα θεματα φυλης (κλαψιμο για εσωτερικα ) και το τελευταιο ρουφιανολογαριασμος σε 2 κόσμους σερί. ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ.
ρολφ !
 
Κορυφή