GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser34837

Θα συμφωνήσω billy με τη μονη ένσταση ότι κάθε πραγμα πρεπει να το κοιτάς με βαση την εποχη του. π.χ. στο σκακι όλοι ξερετε τον kasparov ή τον fisher... τον carlsen όμως δεν τον ξερουν πολλοι και ας ειναι ο νο1 τωρα στον κόσμο. Σαν επιπεδο παιχνιδιού ίσως ο Carlsen να είναι καλύτερος και απο τους αλλους 2 ακόμα και ίσως ως ταλένο, ο Carlsen όμως παίζει την εποχή των υπολογιστών, αν ο Fisher το 1970 είχε βοήθεια στις αναλύσεις του απο υπολογιστή θα τον έτρωγε σαν χαπάκι τον Carlsen (μαλλον). :p

Ναι η QQ ή καθε QQ στην εποχή της είχε τεράστια διαφορά αλλά και πάλι τη συγκεκριμένη εποχή έχασε και ξέρεις γιατί; Λόγω όγκου των κόσμων. Αν και η τωρινη SOL έπαιζε σε κόσμο με ξερω γω 16 ηπείρους δεν θα ήταν το ίδιο. Εκτός απο το skill θελει και αντοχες να παιξεις 2-3-4 χρονια τον ίδιο κόσμο. Παρε παραδειγμα εμενα, στον 13 βαρεθηκα και μονο που εβλεπα το χαρτη και ειπα να μπω 16 να παιξω κατι πιο γρηγορο. Οσοι ειχαν παραπανω αντοχες με κερδισαν φυσικα. Και οταν λεμε αντοχες δεν εννοω απαραιτητα οτι εγω δεν θα παιξω 2 χρονια αλλα ο αλλος θα παιξει, είναι τι σε νοιαζει στο παιχνιδι. Αν θες να παιξεις δεν θα κατσεις π.χ να μαζευεις βαρβαρα μισο χρονο για να λες οτι κερδισες ενα κοσμο αλλα θα πας στον επομενο και ας φας πυξιδα πολεμωντας. Αν πεις πχ στον aser παμε bill στον Κ1 να μαζευουμε ανενεργους και βαρβαρα να κλεισουμε τον κόσμο θα παει; δεν νομίζω.

Προσωπικα αν και δεν εχω την τελεια μνημη με εντυπωσιασε η νικη της Nobles στον 22 με την ταχυτητα που κερδισαν την GTP και τον κοσμο. Αν π.χ. η SOL κανει κατι αντιστοιχο θα ειναι εντυπωσιακο και ας ειναι μονο 4 ηπειρων κοσμος. Απλα επισημαινω οτι αν δεν ηταν κοσμος 4 ηπειρων και ηταν 14 αλλαζουν τα δεδομενα και μην προδικαζουμε οτι επειδη η SOL θα ηταν καλυτερη ποιοτικα, θα κερδιζε κιολας.

Τελος οσα χρονια επαιζα πχ speed (κι εσυ νομιζω) παντα ελεγα οτι πολλα πιτσιρικια εχουν περισσοτερο skill απο πολλους μεγαλους παιχτες όμως σε slow κοσμο δεν μπορουν να παιξουν λογω υπομονης, χρονου, σχολειου ή δεν ξερω τι αλλο. Τα παντα ειναι σχετικα λοιπον. Ναι η QQ/Nobles ειναι μαλλον το νο1 σαν ιστορικο top (κατι σαν τον fisher στο σκακι), η CxC είναι το νο1 σε διαρκεια (κατι σαν τον κασπαροβ) και η SOL, η DnD ή αλλες φυλες που φαινονται στο σημερα είναι η γενια Carlsen :p Και ναι φυσικα η SOL μπορει να κερδισει την CxC με τις παρουσες συνθηκες των 4 ηπειρων και του κοσμου διαρκειας 6-12 μηνων αλλα πριν 6-7 χρονια ισως ηταν αλλιώς.

Οπως και να χει είναι πολυ ωραιο να παιζεις σε δυνατη/ δεμενη φυλή να ευχαριστιέσαι το παιχνίδι και η ιστορία θα γραφτεί απο μονη της δεν χρειάζεται να την πιεζεις. Ελπιζω να μην κουρασα παλι lol


εγραψες πολλα πραγματα που ηθελα να πω αλλα βαριομουν να γραψω :pαυτο ακριβως που πρεπει να μεινει ειναι οτι επικρατουσαν διαφορετικες συνθηκες ανα εποχη των φυλετικων.δε μπορουμε να συγκρινουμε την sol με τη qq τη bbq κλπ.αν θες να τη κρινεις σαν φυλη πρεπει να τη κρινεις στην εποχη που επαιξε.το αν θα την εβγαζε στον κ3 η απεναντι σε οποιαδηποτε φυλη μονο υποθεσεις μπορουν να δημιουργησουν.παρεπιπτοντως ο λεωνιδας ειμαι(πορτορικανος)
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
.παρεπιπτοντως ο λεωνιδας ειμαι(πορτορικανος)
A ελα ρε Λεωνιδα (καλα ρε ολες τις παιχτουρες εχετε μαζεψει εκει λολ). Να βλεπεις εσυ βαριεσαι να γραψεις... φαντασου να επρεπε να μαζευεις και βαρβαρα 1 χρονο για να κλεισεις κοσμο, θα το κανες; εγω οχι :p
 

DeletedUser33711

...δε θυμαμαι να μπαινει καποια φυλη στον τελικο πολεμο με την αντιπαλη να εχει 50% περισσοτερα χωρια απο αυτη....

k36 DnD vs Loca

....Αν πεις πχ στον aser παμε bill στον Κ1 να μαζευουμε ανενεργους και βαρβαρα να κλεισουμε τον κόσμο θα παει; δεν νομίζω...

Οχι παναγια μου !! Ενας πολεμος σε μεγαλο κοσμο με πολλα μετωπα δε θα με χαλαγε για αυτο λεω να παμε προς το net να μαζεψουμε και καλες φυλες και να παιξουμε σε κοσμο οχι σε arena οπως ειναι οι ελληνικοι κοσμοι(ο 86 πχ ηταν 12 ηπειροι ειχες ανοιγμα, ταχυτητα 2 οποτε ετρεξε γρηγορα), αλλα πτωματοφαγια ειναι βαρετο. Πολυ καλη αναλυση as always ;)

Ναι τον πολεμο με την SoL τον χασαμε λογω μπαν. Και εκει εγιναν ρουφιανιες και απο τις δυο φυλες στο πλαισιο του παιχνιδιου που και οι δυο πλευρες το ευχαριστηθηκαν, για αυτο το λογο αλλωστε με το τελος του κοσμου μονο καλα ειχαμε να πουμε για τους αντιπαλους μας και μερικοι απο εμας πλεον παιζουμε μαζι.
 

DeletedUser34837

A ελα ρε Λεωνιδα (καλα ρε ολες τις παιχτουρες εχετε μαζεψει εκει λολ). Να βλεπεις εσυ βαριεσαι να γραψεις... φαντασου να επρεπε να μαζευεις και βαρβαρα 1 χρονο για να κλεισεις κοσμο, θα το κανες; εγω οχι :p

οχι βεβαια.μα ειμαι το ατομο που βαριεται πιο ευκολα απο οποιονδηποτε αλλον θεωρω και ειναι το χειροτερο αυτο.στο απεδειξα στον 33 δυστυχως και το εχω κανει και σε πολλους αλλους κοσμους.οσο καλος παικτης και αν ειμαι αυτο απο μονο του με κανει κατι λιγοτερο απο μετριο.δεν εχω διαρκεια.ποτε δεν ειχα μεχρι στιγμης(ελπιζω να το αλλαξω αυτο στον 42).δε ξερω βεβαια αν το παιχτουρες το ειπες ειρωνικα :p
 

DeletedUser17028

Θα συμφωνήσω billy με τη μονη ένσταση ότι κάθε πραγμα πρεπει να το κοιτάς με βαση την εποχη του. π.χ. στο σκακι όλοι ξερετε τον kasparov ή τον fisher... τον carlsen όμως δεν τον ξερουν πολλοι και ας ειναι ο νο1 τωρα στον κόσμο. Σαν επιπεδο παιχνιδιού ίσως ο Carlsen να είναι καλύτερος και απο τους αλλους 2 ακόμα και ίσως ως ταλένο, ο Carlsen όμως παίζει την εποχή των υπολογιστών, αν ο Fisher το 1970 είχε βοήθεια στις αναλύσεις του απο υπολογιστή θα τον έτρωγε σαν χαπάκι τον Carlsen (μαλλον). :p

Ναι η QQ ή καθε QQ στην εποχή της είχε τεράστια διαφορά αλλά και πάλι τη συγκεκριμένη εποχή έχασε και ξέρεις γιατί; Λόγω όγκου των κόσμων. Αν και η τωρινη SOL έπαιζε σε κόσμο με ξερω γω 16 ηπείρους δεν θα ήταν το ίδιο. Εκτός απο το skill θελει και αντοχες να παιξεις 2-3-4 χρονια τον ίδιο κόσμο. Παρε παραδειγμα εμενα, στον 13 βαρεθηκα και μονο που εβλεπα το χαρτη και ειπα να μπω 16 να παιξω κατι πιο γρηγορο. Οσοι ειχαν παραπανω αντοχες με κερδισαν φυσικα. Και οταν λεμε αντοχες δεν εννοω απαραιτητα οτι εγω δεν θα παιξω 2 χρονια αλλα ο αλλος θα παιξει, είναι τι σε νοιαζει στο παιχνιδι. Αν θες να παιξεις δεν θα κατσεις π.χ να μαζευεις βαρβαρα μισο χρονο για να λες οτι κερδισες ενα κοσμο αλλα θα πας στον επομενο και ας φας πυξιδα πολεμωντας. Αν πεις πχ στον aser παμε bill στον Κ1 να μαζευουμε ανενεργους και βαρβαρα να κλεισουμε τον κόσμο θα παει; δεν νομίζω.

Προσωπικα αν και δεν εχω την τελεια μνημη με εντυπωσιασε η νικη της Nobles στον 22 με την ταχυτητα που κερδισαν την GTP και τον κοσμο. Αν π.χ. η SOL κανει κατι αντιστοιχο θα ειναι εντυπωσιακο και ας ειναι μονο 4 ηπειρων κοσμος. Απλα επισημαινω οτι αν δεν ηταν κοσμος 4 ηπειρων και ηταν 14 αλλαζουν τα δεδομενα και μην προδικαζουμε οτι επειδη η SOL θα ηταν καλυτερη ποιοτικα, θα κερδιζε κιολας.

Τελος οσα χρονια επαιζα πχ speed (κι εσυ νομιζω) παντα ελεγα οτι πολλα πιτσιρικια εχουν περισσοτερο skill απο πολλους μεγαλους παιχτες όμως σε slow κοσμο δεν μπορουν να παιξουν λογω υπομονης, χρονου, σχολειου ή δεν ξερω τι αλλο. Τα παντα ειναι σχετικα λοιπον. Ναι η QQ/Nobles ειναι μαλλον το νο1 σαν ιστορικο top (κατι σαν τον fisher στο σκακι), η CxC είναι το νο1 σε διαρκεια (κατι σαν τον κασπαροβ) και η SOL, η DnD ή αλλες φυλες που φαινονται στο σημερα είναι η γενια Carlsen :p Και ναι φυσικα η SOL μπορει να κερδισει την CxC με τις παρουσες συνθηκες των 4 ηπειρων και του κοσμου διαρκειας 6-12 μηνων αλλα πριν 6-7 χρονια ισως ηταν αλλιώς.

Οπως και να χει είναι πολυ ωραιο να παιζεις σε δυνατη/ δεμενη φυλή να ευχαριστιέσαι το παιχνίδι και η ιστορία θα γραφτεί απο μονη της δεν χρειάζεται να την πιεζεις. Ελπιζω να μην κουρασα παλι lol


Οχι καθολου πλαγια μεσα, μια χαρα πολεμος ηταν. επεσαν ban και χαλασε ο κοσμος αλλιως θα παιζαμε 6 μηνες ακομα ανετα. Και η φυλη δεν ηταν του chessknight αλλα του uppercut :p
______________________________
ΥΓ. Α και να προσθεσω και τον παραγοντα premium. Αν ενας κοκκινος δρακος μπορουσε να περασει εμενα σε χωρια επειδη εχει ρηξει ξερω γω 3000€ premium κι εγω το μονο premium που πατουσα ποτε σε κοσμους ήταν το οπλοποιειο 20 στο 1ο χωριο ε ναι προφανως εχει edge εναντιον μου. τα 1000 χωρια μειον που ειστε τωρα σε 4πλασιο ογκο κοσμου θα ηταν 4000-5000 χωρια και αντε γυρνα το οση ποιοτητα και να χεις :p
όλα καλά όσα έγραψες , αλλά...
οι φυλετικές είναι απλά ένα παιχνιδι( όπως γράφτηκε απο πολλούς) αντοχής.
καμοιά φυλή δεν είναι καλή ούτε είναι κακή, ποιος μπορεί να πει ποια είναι ποιο καλη αυτή που κερδίζει τους πολέμους με αγκαλιτσες η αυτή η φυλή που κερδίζει με πόλεμο τους κόσμους που πέρνει?
γιατί στο θέμα ποιος κερδίζει τους περισσότερους κόσμους θα σας απαντήσω ότι, τους κόσμους τους περισσότερους τους κλέίνει η φυλή που κάνει τις περισσοτερες συμμαχίες και ΄τα 3/4 του κόσμου συμφωνουν να κλείσουν κόσμο.
θα σας δώσω και ένα παράδειγμα γιατί μου λέτε ότι μια φυλή είναι πάρα πολύ καλή, για την dnd μιλάω.
πες τε μου τι έκανε στον 29?
να σας απαντήσω κι όλας και όποιος θέλει ας μου πει αν έχω άδικο, απλά ΄πατήσανε διαγραφες.....
σε πόλεμο έτσι? άρα η dnd δεν είναι καλύτερη απο αυτές που την χτυπούσαν....(λάθος)
προσωπικά δεν μπορώ να κρινω την dnd αν όντος είναι καλή όπως και άλλες καλές φυλλές, ούτε λέω ότι δεν είναι....
αλλά οι φυλετικές είναι άλλο πράγμα, κερδιζει οποιος έχει την μάζα τις περισσότερες φορές και όταν δεν γίνεται απλά δεν γίνεται γιατί η μάζα δεν κάνει ούτε τα βασικά, επειδή το παίζουν και παικταράδες προφανως, δεν ακούνε την ηγεσία να στέλνουν απλά τα επιθετικά τους..
πχ δείτε στον 42 , μαζεύτηκαν όλοι να χτυπήσουν την σολ αλλά???????????????
είναι δυνατό να κατηγοράει ό ένας τον άλλο και να μην κάνουν πλάνα?
ακόμη και την περίοδο που φάγανε 3 μεγάλοι λογαριασμοί μας μπαν και μάλιστα και αρχηγοί της σολ?
εεε τότε δεν είναι φυλές αυτά , είναι απλά ένα μάζεμα που δεν ταίριαξε ούτε στο ελάχιστο, μόνους να τους άφηνες δεν θα μπορούσαν να κλέισουν τον κόσμο ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ.
ξέρω φυλλή που έκλεισε πάνω απο 5 κόσμους και δεν την ξέρετε,, γιατί????? απλά σαν παίκτες ήταν η φυλή τουλάχιστον μέτριοι και κάτω....
αλλά τους περισσοτερους κόσμους τους έκλεισε.
γι αυτό σας λέω άλλο να κλείνεις κόσμο και άλλο να λες είμαι η καλυτερη φυλή(και το αν είσαι φένεται)
εμένα προσωπικά μου αρέσει να είμαι σε πολύ καλή φυλή και ας μην κλείσω κόσμο(το να μην κλείση μια πολυ΄καλή φυλή κόσμο είναι εύκολο, έχει πολλούς τρόπους, όποιος ξέρει απο φυλετικές ξέρει και πως μια πολύ καλή φυλη δεν κλείνει κόσμο).


υ.γ.
για τους νουμπάδες aris2803 kai malcolm19(αυτός τουλάχιστον το αναφέρει) καλά είναι να μασάτε παρά να μιλάτε, γιατί θέλετε να δείχνετε ΄συνέχεια πόσο άσχετοι είσται?
σας απαντάω σε άλλο θέμα γιατί αυτό αναφέρεται σε στοπ-σολ και όχι στον genlyn
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Σωστός ;) Μακάρι να παίζεις σε καλή φυλή και να το ευχαριστιέσαι και ας μην κλείσεις ποτέ κόσμο. Εννοείται οτι οι μάζες ανετα κλείνουν κόσμους και το έχουμε δει να συμβαίνει πολλάκις. Η DnD λειτουργεί πολύ καλά ως φυλή, το αν έχει επιτυχία σε κάθε κόσμο είναι λογικό να μη συμβαίνει. Δεν είναι όλοι οι κόσμοι ίδιοι, ούτε οι συνθήκες. Πλεον όμως δεν είναι παιχνίδι αντοχής. 6 μήνες δεν είναι αντοχή αλλα 2-3-4 χρόνια είναι :p Γι' αυτο και σε κοσμο <1 ετους δυνατές φυλές σαν τη SOL ανετα διατηρούν το ποιοτικό πλεονέκτημα τους. fyi και η School στον 33 μάζα ήταν και θέλει δουλειά να μάθεις στο ζυμάρι πώς να γίνει ψωμί (ω μακακα τι ειπα) <== ψωναρα


δε ξερω βεβαια αν το παιχτουρες το ειπες ειρωνικα :p
ναι ειρωνικά το είπα γιατί είσαι καρανουμπάς, ούτε ένα χωριό δεν μπορείς να νομπλάρεις :D Οχι ρε, εννοείται οτι είσαι παιχτούρα. Η διάρκεια δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα. Σημαντικό είναι αλλα όχι το παν. Και ο fisher μονο ένα πρωταθλημα πηρε και την έκανε... αλλα ήταν ο καλύτερος :rolleyes:

ΥΓ
Στο θεμα μας τωρα, αρκετα ειπα, 7 και σήμερα ΤΙΚ ΤΑΚ που λεει και ο μεγαλος DaVinci καιρός να τσακωθείτε παλι :D
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
Θα συμφωνήσω billy με τη μονη ένσταση ότι κάθε πραγμα πρεπει να το κοιτάς με βαση την εποχη του. π.χ. στο σκακι όλοι ξερετε τον kasparov ή τον fisher... τον carlsen όμως δεν τον ξερουν πολλοι και ας ειναι ο νο1 τωρα στον κόσμο. Σαν επιπεδο παιχνιδιού ίσως ο Carlsen να είναι καλύτερος και απο τους αλλους 2 ακόμα και ίσως ως ταλένο, ο Carlsen όμως παίζει την εποχή των υπολογιστών, αν ο Fisher το 1970 είχε βοήθεια στις αναλύσεις του απο υπολογιστή θα τον έτρωγε σαν χαπάκι τον Carlsen (μαλλον). :p

Ναι η QQ ή καθε QQ στην εποχή της είχε τεράστια διαφορά αλλά και πάλι τη συγκεκριμένη εποχή έχασε και ξέρεις γιατί; Λόγω όγκου των κόσμων. Αν και η τωρινη SOL έπαιζε σε κόσμο με ξερω γω 16 ηπείρους δεν θα ήταν το ίδιο. Εκτός απο το skill θελει και αντοχες να παιξεις 2-3-4 χρονια τον ίδιο κόσμο. Παρε παραδειγμα εμενα, στον 13 βαρεθηκα και μονο που εβλεπα το χαρτη και ειπα να μπω 16 να παιξω κατι πιο γρηγορο. Οσοι ειχαν παραπανω αντοχες με κερδισαν φυσικα. Και οταν λεμε αντοχες δεν εννοω απαραιτητα οτι εγω δεν θα παιξω 2 χρονια αλλα ο αλλος θα παιξει, είναι τι σε νοιαζει στο παιχνιδι. Αν θες να παιξεις δεν θα κατσεις π.χ να μαζευεις βαρβαρα μισο χρονο για να λες οτι κερδισες ενα κοσμο αλλα θα πας στον επομενο και ας φας πυξιδα πολεμωντας. Αν πεις πχ στον aser παμε bill στον Κ1 να μαζευουμε ανενεργους και βαρβαρα να κλεισουμε τον κόσμο θα παει; δεν νομίζω.

Προσωπικα αν και δεν εχω την τελεια μνημη με εντυπωσιασε η νικη της Nobles στον 22 με την ταχυτητα που κερδισαν την GTP και τον κοσμο. Αν π.χ. η SOL κανει κατι αντιστοιχο θα ειναι εντυπωσιακο και ας ειναι μονο 4 ηπειρων κοσμος. Απλα επισημαινω οτι αν δεν ηταν κοσμος 4 ηπειρων και ηταν 14 αλλαζουν τα δεδομενα και μην προδικαζουμε οτι επειδη η SOL θα ηταν καλυτερη ποιοτικα, θα κερδιζε κιολας.

Τελος οσα χρονια επαιζα πχ speed (κι εσυ νομιζω) παντα ελεγα οτι πολλα πιτσιρικια εχουν περισσοτερο skill απο πολλους μεγαλους παιχτες όμως σε slow κοσμο δεν μπορουν να παιξουν λογω υπομονης, χρονου, σχολειου ή δεν ξερω τι αλλο. Τα παντα ειναι σχετικα λοιπον. Ναι η QQ/Nobles ειναι μαλλον το νο1 σαν ιστορικο top (κατι σαν τον fisher στο σκακι), η CxC είναι το νο1 σε διαρκεια (κατι σαν τον κασπαροβ) και η SOL, η DnD ή αλλες φυλες που φαινονται στο σημερα είναι η γενια Carlsen :p Και ναι φυσικα η SOL μπορει να κερδισει την CxC με τις παρουσες συνθηκες των 4 ηπειρων και του κοσμου διαρκειας 6-12 μηνων αλλα πριν 6-7 χρονια ισως ηταν αλλιώς.

Οπως και να χει είναι πολυ ωραιο να παιζεις σε δυνατη/ δεμενη φυλή να ευχαριστιέσαι το παιχνίδι και η ιστορία θα γραφτεί απο μονη της δεν χρειάζεται να την πιεζεις. Ελπιζω να μην κουρασα παλι lol


Οχι καθολου πλαγια μεσα, μια χαρα πολεμος ηταν. επεσαν ban και χαλασε ο κοσμος αλλιως θα παιζαμε 6 μηνες ακομα ανετα. Και η φυλη δεν ηταν του chessknight αλλα του uppercut :p
______________________________
ΥΓ. Α και να προσθεσω και τον παραγοντα premium. Αν ενας κοκκινος δρακος μπορουσε να περασει εμενα σε χωρια επειδη εχει ρηξει ξερω γω 3000€ premium κι εγω το μονο premium που πατουσα ποτε σε κοσμους ήταν το οπλοποιειο 20 στο 1ο χωριο ε ναι προφανως εχει edge εναντιον μου. τα 1000 χωρια μειον που ειστε τωρα σε 4πλασιο ογκο κοσμου θα ηταν 4000-5000 χωρια και αντε γυρνα το οση ποιοτητα και να χεις :p

Να κανω μια ακυρη παρεμβαση για το σκακι, για μενα το μεγαλυτερο ταλεντο ηταν ο Αλιεχιν ο τυπος ειχε παει τα τακτικα χτυπηματα σε αλλο επιπεδο. Ομως τον εφαγαν οι καταχρησεις νωρις.
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
σαν φυλη η sol απότι ξέρω έπαιξε 30 χωρίς να κάνει κάτι ιδιαίτερο και στον 33 που πήγε στη τελική ευθεία με την φυλη του κώστα chessknight και έκλεισε τον κόσμο με πλαγια μέσα.οποτε δεν νομίζω να έχει απόδειξη πως είναι κάτι το ιδιαίτερο ως φυλή.
με την cxc αντίπαλο σορί παιδιά αλλα δεν θα είχατε καμια τύχη.

Αρχικα το ξυλο που εδωσε και εφαγε η σολ του 30 μια νεοσυστατη φυλη που δεν ειχε δεθει ακομα και με τον χαρτη 1v3 δεν νομιζω να το εκει κανει καμια αλλη φυλη στους τελευτειους gr καθως μιλαμε με τα τωρινα μεγεθη χαρτη

Εσυ οτι μακακια σου πουν στο σκαιπ τρεχα να μας την πεις εδω ΣΚΟΥΠΙΔΙ......και βαλε τον ευατο σου και ολους αυτους τους ασχετους που σου λενε οτι σου λενε να αναρωτηθειτε,αν εγινε κατι με πλαγια μεσα γιατι οι μισοι σκουλ σημερα παιζει με τη σολ?

Δωξα το θεο ειχαμε εναν αμφιρροπο πολεμο με την καθε φυλη ανα περιοδους να εχει τις στιγμες της κυριως γιατι η αλλη ειχε προβληματα και οχι γιατι καποια εκανε τη διαφορα απο τις 2 με τις αναμενομενες κοντρες φυσικα στα εξτερναλ και ιντερναλ φορουμ ινγκειμ γιατι μετα απο ενα σημειο αποφασισαμε να περιορισουμε το κομπλεξ μας μεταξυ μας και για παρτυ μας και αν δεν πεφτανε τα μπαν οντως ειναι πολυ πιθανον να παιζαμε αν οχι ακομα καθως εχει περασει ενα χρονος απο εκεινα τα μπαν,μεχρι πριν λιγους μηνες σιγουρα!

Οποιοςδηποτε απο τους στοπ εδω δεν θα εβγαζε ουτε 1 μηνα στον 33 υπο τις συνθηκες που παιζαμε οι 2 φυλες του 33 οποτε οπως δεν ξερω προσωπικα τι εγινε στον 31 για να εκφερω αποψη και δεν εχω μεταφερει εδω μεσα τα διαφορα που εχω ακουσει καλο θα ειναι να μην ανοιγετε τα στοματα σας και να αραδιαζετε μπουρδες

Οσο για την cxc η φυλη που ειχε στον 26 ειχε μεγαλες πιθανοτητες να κερδισει την σολ του 33 την σολ του 42 παλι η αντιστοιχη cxc του 37 θα ειχε πολυ ελαχιστες πιθανοτητες
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

η cxc δεν σε βλέπει καν νεαρούλη με οποια συνθεση και να παίξει.
 

DeletedUser34837

τους σολ να δουμε αν θα τους βλεπετε εσεις σε λιγες μερες.ουσιαστικα παιζουμε ενα θρασυβουλος-μπαρτσελονα και το σκορ βρισκεται στο 2-0 στο 10'.το θεμα δεν ειναι αν θα το γυρισουμε.το θεμα ειναι ποσο θα μας παρει να το γυρισουμε.ασχετοι
 

DeletedUser30832

τους σολ να δουμε αν θα τους βλεπετε εσεις σε λιγες μερες.ουσιαστικα παιζουμε ενα θρασυβουλος-μπαρτσελονα και το σκορ βρισκεται στο 2-0 στο 10'.το θεμα δεν ειναι αν θα το γυρισουμε.το θεμα ειναι ποσο θα μας παρει να το γυρισουμε.ασχετοι

ε οχι κ ετσι ... ακου Θρασυβουλος

το ματσακι ειναι Πυραυλος - Μπαγερν ( η Μπαρτσελονα που ξεραμε τελειωσε )

βρισκεται στο 3 - 0 στο 10'

αλλα μην ξεχνατε οτι εμεις εχουμε σουπερμαντολινη

 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Οσοι ειχαν παραπανω αντοχες με κερδισαν φυσικα.
Αυτο ακριβως , ο παικτης των φυλετικων πρεπει να εχει αντοχη κατι που δεν εχεις για αυτο σε λεω Νουμπα και νευριαζεις
Η DnD λειτουργεί πολύ καλά ως φυλή, το αν έχει επιτυχία σε κάθε κόσμο είναι λογικό να μη συμβαίνει.
Ασχετοι ειναι απο στρατηγικη και ασχετοι απο οργανωση αν τους θεωρεις σχετικους δεν εχεις ιδεα .Κουλουρια των φυλετικων ειναι αν ημουν εκει δεν θα επερναν κανενα κοσμο και το ξερουν .
Η Σολ σε αυτο τον κοσμο διορθωσε τα προηγούμενα λαθη της που αφορουσαν την διπλωματια και εχει καλους και μετριους παικτες αν οι μετριοι οργανωθουν θα αποδωσουν .Το μονο που πρεπει να προσεξει τωρα ειναι, την ενοτητα και αντοχη της και κυριως την ψυχολογια της ομαδας αυτο θελει εμπειρια ,εχει μια σχετικη εμπειρια ελπιζω να φτασει. Η ΣΤΟΠ ειναι ενα παζλ παικτων που δυσκολα θα οργανωθει ,οποιος τους οργανωση θα φερει την νικη σε αυτους.Μπανακια προβλεπω απο ενα σημειο και μετα για να κλείσει και να προωθηθουν τα πορτοφολια σε αλλους κοσμους .
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Και για τον κ33 που λετε,χωρις να εχω κατι με τα παιδια,αν δν ετρωγε το **** μπαν αυτος που το φαγε,γιατι μιλαμε για πολυ στοκο ανθρωπο
:oops::(

Αυτο ακριβως , ο παικτης των φυλετικων πρεπει να εχει αντοχη κατι που δεν εχεις για αυτο σε λεω Νουμπα και νευριαζεις
Για εναν καλο πολεμο φυσικα καθομαι και 2 χρονια, για κανιβαλισμα, βαρβαρα και να μετραω ανενεργους οχι, οποτε ναι... νουμπάς. Ασε που προτιμω σε 3 χρονια 3 κοσμους ωραιους και ας τους χασω και τους 3 παρα 1 κοσμο 3 χρονια και να τον κερδισω. Σωστο ή λαθος αυτο είναι :rolleyes:
 

DeletedUser33703

:oops::(
Για εναν καλο πολεμο φυσικα καθομαι και 2 χρονια, για κανιβαλισμα, βαρβαρα και να μετραω ανενεργους οχι, οποτε ναι... νουμπάς. Ασε που προτιμω σε 3 χρονια 3 κοσμους ωραιους και ας τους χασω και τους 3 παρα 1 κοσμο 3 χρονια και να τον κερδισω. Σωστο ή λαθος αυτο είναι :rolleyes:

Αν τους 3 κόσμους στα 3 χρόνια τους πας σερί είναι πολύ ποιο κουραστικό από το να παίζεις έναν κόσμο 3 χρόνια καιθέλει περισσότερες αντοχές γιατί θα έχεις να κάνεις 3 start up αντί για ένα .
Οπότε δεν έχει σημασία πόσο κρατάνε οι κόσμοι πλέον , αλλά οι παίκτες φαίνονται αν έχουν αντοχές από το συνεχόμενο διάστημα που παίζουν χωρίς κάποιο διάλειμμα .
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Αν τους 3 κόσμους στα 3 χρόνια τους πας σερί είναι πολύ ποιο κουραστικό από το να παίζεις έναν κόσμο 3 χρόνια και θέλει περισσότερες αντοχές γιατί θα έχεις να κάνεις 3 start up αντί για ένα .
Οπότε δεν έχει σημασία πόσο κρατάνε οι κόσμοι πλέον , αλλά οι παίκτες φαίνονται αν έχουν αντοχές από το συνεχόμενο διάστημα που παίζουν χωρίς κάποιο διάλειμμα .

Το ίδιο πραγμα λέμε. Η υπομονή φαίνεται στην κούραση in battle, στο καθημερινό farm, στην ενασχόληση με τη φυλή κλπ. όχι στο ημερολόγιο :p Δεν νομίζω να είχαν τις ίδιες αντοχές πολλοί σαν κ εμένα να παίξουν στο ίδιο επίπεδο, πολλούς κόσμους (με σχετική επιτυχία) και το κυριότερο χωρίς coplay o_O Για το χωρίς διαλειμμα διαφωνω. Θελει λίγο και μετά πάλι κολυμπάς. Αλλιώς δεν ελέγχεις εσύ το παιχνίδι, αλλά το παιχνίδι εσένα.

Ο 13 όταν σταματησα εγώ, ο kpap κλπ. είχε 32 ηπείρους γεμάτες! 32! Θα λέγατε ποιος είναι ο chess? Α, αυτός που έπαιζε στον 7 και στον 13... :D Ε προτίμησα να παίξω speed, 16,17,22,24,33 κ τα συγχαρητήρια μου στους ΜΑΝ που κατάφεραν να κερδίσουν και τις 32 ηπείρους :p

ΥΓ. Καλα το start up το βαριόμουν ανέκαθεν. Το μετά είναι το πρόβλημα. Σου λέει ο uppercut έλα παρε αυτο το χωριό να κόβεις κανα τρένο... και μετά από 3 μήνες τον ψάχνεις στο skype να σου πληρώσει τους καφέδες που σε κρατάνε ξύπνιο στα ξενύχτια :D Και σου λεει δεν μπορώ να μπω... έχω πανελλήνιες. Άτιμε Βασίλη... χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή