Συχνες Ερωτησεις

  • Δημιουργός θέματος louizos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6838

Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό μέρος,αλλά τέλος πάντων.Άμα θέλουμε μερικά άτομα να μπούμε σε έναν καινούριο κόσμο,και να πέσουμε κοντά για να είμαστε στην ίδια φυλή,τι πρέπει να κάνουμε;
 

DeletedUser

Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό μέρος,αλλά τέλος πάντων.Άμα θέλουμε μερικά άτομα να μπούμε σε έναν καινούριο κόσμο,και να πέσουμε κοντά για να είμαστε στην ίδια φυλή,τι πρέπει να κάνουμε;

Nα διαλεξετε την ιδια τοποθεσια (πχ βορειοδυτικα). Αν δεν βγειτε κοντα παντα υπαρχει και το restart αλλα βεβαια εχει και αυτο το ρισκο του.
 

DeletedUser6838

Προσπαθήσαμε στον 33 και μας έβγαλε σε διαφορετικές ηπείρους...Θέλουμε να μπούμε στον 35 με κάτι φίλους να χάσουμε τα χωριά μας αλλά να είμαστε κοντά τουλάχιστον.
 

DeletedUser

Προσπαθήσαμε στον 33 και μας έβγαλε σε διαφορετικές ηπείρους...Θέλουμε να μπούμε στον 35 με κάτι φίλους να χάσουμε τα χωριά μας αλλά να είμαστε κοντά τουλάχιστον.

Οσο πιο πολυ απεχεις απο το κεντρο τοσο πιο δυσκολο γινεται να βρεθεις κοντα με τους αλλους... Και δεν δουλευει και αυτο που λεει στο κεντρο της φυλης αν δνε σε εχουν νομπλαρει... Την παθαμε ετσι κοσμο 4
 

DeletedUser

ερωτηση,αγορασα PREMIUM, ποτε ενεργοποιηται?πρεπει να κανω κατι αλλο?
 

DeletedUser

απ'οτι θυμαμαι ειναι:
Premium -> Αλλαγή και εκει το ενεργοποιεις αναλογα με το ποσους ποντους εχεις αγορασει και με την διαρκεια που θελεις
 

DeletedUser6838

Οσο πιο πολυ απεχεις απο το κεντρο τοσο πιο δυσκολο γινεται να βρεθεις κοντα με τους αλλους... Και δεν δουλευει και αυτο που λεει στο κεντρο της φυλης αν δνε σε εχουν νομπλαρει... Την παθαμε ετσι κοσμο 4

Στον 5 εμείς η φυλή μου έτσι βγήκαμε δίπλα με ρεστάρτ...Μήπως δεν ισχύει στον 4;
 

DeletedUser7343

ΑΝΕΝΕΡΓΟΣ ΔΟΥΚΑΣ

Αν ο δούκας μιας φυλής γίνει ανενεργός χωρίς να έχει μοιράσει δικαιώματα σε παίχτες του, τι γίνεται τότε?
Πως μπορεί να γίνει κάποιος Δούκας στη θέση του?
 

DeletedUser

Λογικα μετα απο 14 μερες θα σβηστει το account του και ετσι οι βαρωνοι θα γινουν δουκες.
 

DeletedUser

ο Vutianus λεει αμα δεν εχει δωσει σε κανεναν απο την φυλη κανενα τιτλο!!!
 

DeletedUser

Τοτε ερχεται μνμ σε ολα τα μελη και ρωταει αν θελουν να γινουν δουκες...
(δεν μου εχει τυχει, αλλα ειχα διαβασει οτι ετσι γινεται..)
 

DeletedUser

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΙΣΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΧΩΡΙΣΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΜΑΧΟ ΤΟΥ?
 

DeletedUser

Γενικές ερωτήσεις

Χαίρετε,
θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις όντας νέος στο παιχνίδι.
1) Σχετικά με τις μάχες.Πως εξελίσσεται μια μάχη;Εννοώ από τη στιγμή που δεν υπάρχει γραφικό περιβάλλον πως ενημερώνεται ο χρήστης για την έκβασή της;Μόνο αφού γυρίσουν τα στρατεύματα του επιτιθέμενου στο χωριό του;Και πως ενημερώνεται ο αμυνόμενος;
2) Σχετικάμε τις μονάδες.Όλες έχουν πόντους επίθεσης,άμυνας κλπ.Όταν επιτίθονται οι μονάδες μας χρησιμοποιούνται ΜΟΝΟ οι πόντοι επίθεσης;Αυτό που θέλω να πώ είναι αν στην επίθεση τα στρατεύματα χρησιμοποιούν καθόλου άμυνα με σκοπό τη διατήρησή τους.Στην άμυνα συμβαίνει κάτι αντίστοιχο;
3) Μετά από μια μάχη όσες μονάδες επέζησαν θεωρόυνται ως 100% υγιείς;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Jimd
 

DeletedUser289

Χαίρετε,
θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις όντας νέος στο παιχνίδι.
1) Σχετικά με τις μάχες.Πως εξελίσσεται μια μάχη;Εννοώ από τη στιγμή που δεν υπάρχει γραφικό περιβάλλον πως ενημερώνεται ο χρήστης για την έκβασή της;Μόνο αφού γυρίσουν τα στρατεύματα του επιτιθέμενου στο χωριό του;Και πως ενημερώνεται ο αμυνόμενος;

Λαμβανεις μετα απο καθε μαχη αναφορα.Πανω δεξια στην επισκοπηση του χωριου σου.

2) Σχετικάμε τις μονάδες.Όλες έχουν πόντους επίθεσης,άμυνας κλπ.Όταν επιτίθονται οι μονάδες μας χρησιμοποιούνται ΜΟΝΟ οι πόντοι επίθεσης;Αυτό που θέλω να πώ είναι αν στην επίθεση τα στρατεύματα χρησιμοποιούν καθόλου άμυνα με σκοπό τη διατήρησή τους.Στην άμυνα συμβαίνει κάτι αντίστοιχο;

Οταν επιτιθονται χρησιμοποιουν τις μοναδες επιθεσης μονο.Αντιστιχα το ιδιο γινεται και με την αμυνα.

3) Μετά από μια μάχη όσες μονάδες επέζησαν θεωρόυνται ως 100% υγιείς;

Ναι και εχουν τους ιδους ποντους αμυνας/επιθεσης με πριν απο τη μαχη.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Jimd

Νομιζω οτι σε καλυψα.
 
Κορυφή