Συχνες Ερωτησεις

  • Δημιουργός θέματος louizos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

kalispera kai apo mena. diavasa tous kanones tou paidiou kai den eida kanena kanona gia tis epi8eseis. diladi ksekinaei enas kainourios paixths na xtizei to xorio tou kai arxizei kapoios na tou kanei ka8imerina epi8eseis. pos 8a anaptux8ei aftos o paixths? kai poio logo 8a exei na sunexisei na paizei to paixnidi afou oti ftiaxnei tou to xalane tin epomenh mera. evxaristo ek ton proteron
 

DeletedUser

ας κανει ρεσταρτ !!!! η να μπει στον κοσμο 6 οταν ανοιξει!!!!
 

DeletedUser6838

Υπάρχει το ηθικό που μειώνει την δύναμη των στρατευμάτων του επιτιθέμενου όταν έχει πολύ περισσότερους πόντους από τον αμυνόμενο,και όταν έχει πάνω από 20 φορές τους πόντους του άλλου δν μπορεί να επιτεθεί,ούτε ο ένας ούτε ο άλλος.Και τέλος,κάθε καινούριος παίκτης σε έναν κόσμο βγαίνει στην άκρη του χάρτη για να μην είναι τόσο ανεπτυγμένοι οι γύρω παίκτες.
 

DeletedUser

Σωστος ο Georgeslayer
Απο κει και περα ειναι θεμα του ποσο ενεργος θα εισαι..αν αναπτυσσεσαι γρηγορα δε θα'χεις προβλημα με τους γυρω σου, θα τους εχεις στα μετρα σου.
 

DeletedUser8898

Περί στρατευμάτων

Αν,έστω,έχουμε 2 χωριά.Το 1 αμυντικό και το άλλο επιθετικό.Και μεταφέρουμε τα στρατεύματά μας από το επιθετικό στο αμυντικό.Και μας πάρουν το επιθετικό χωριό.
Η ερώτησή μου είναι' θα μπορούμε να χρησομοποιήσουμε μετά τα επιθετικά μας στρατεύματα ?
 

DeletedUser

Οχι, αμα σου παρουν το χωριο ολα τα στρατευματα που εχει μεσα χανονται.

Οποτε αμα εισαι σιγουρος οτι χανεις το χωριο σου, στειλε ολα τα στρατα που εχει μεσα σε επιθεση αυτοκτονιας! Τουλαχιστον δεν θα χαθουν τσαμπα και θα κανουν και ζημια. Εκτος αμα την αποφυγει ο αλλος!
 

DeletedUser8948

ΚΟΣΜΟΣ 6

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 6?
 

DeletedUser

Ελεος μ αυτο το θεμα.Θα παρετε αναφορα in-game.Αν θελεις βλεπετε τις ανακοινωσεις
 

DeletedUser8948

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?

Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό μέρος,αλλά τέλος πάντων.Άμα θέλουμε μερικά άτομα να μπούμε σε έναν καινούριο κόσμο,και να πέσουμε κοντά για να είμαστε στην ίδια φυλή,τι πρέπει να κάνουμε;
:D:p:D:p ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΡΕ ΦΙΛΕ!!! ΠΩΣ ΣΟΥ ΗΡΘΕ Η ΑΠΟΡΙΑ??
 

DeletedUser

Καλημερα σε ολους,να ρωτησω κατι και εγω? Κανω μια επιθεση σε ενα εγκατελειμενο χωριο, πως μπορω να κερδισω τους ποντους που δινει σαν μπονους, και ακομα πως μπορω να το κατακτησω. Ευχαριστω
 

DeletedUser

καλημερα και σε εσενα!!!!!!!!
1)στο εγκατελειμενο χωριο εκει που λεει χωριο με bonus δεν ενωει οτι σου δινει ποντους απλως εχει περισσοτερη παραγωγη πορων ,γρηγοροτερη στρατολογηση κλπ!Οταν κανεις επιθεση δεν κερδιζεις ποντους καεδιζεις πορους !!!
2)για να κατακτησης χωριο χρειαζεται να εχεις το επιτελειο επιπεδο 20 αγορα 10 και οπλοποιο 20...μερα βγαζεις ακαδημια κοβεις νομισμα και μετα κανεις και αριστο!!!!!!!

ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ
 

DeletedUser

Αλλη μια απορια.
Δεχομαι επιθεση στο χωριο Α το οποιο προκειται να χασω σιγουρα, οποτε απο την αγορα στελνω τους πορους μου στο χωριο μου Β.

Οταν χαθει το χωριο, μπορει αυτος που το κατεκτησε να ακυρωσει την μεταφορα?
 

DeletedUser

Η αποστολή πόρων ακυρώνεται μέσα στα 5 πρώτα λεπτά, μετά δεν μπορείς να κάνεις ακύρωση. Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν όταν χάσεις το χωριό σταματάει αυτόματα η αποστολή πόρων που είναι σε εξέλιξη (κάτι σαν το στράτο που εξαφανίζεται όταν κατακτηθεί το χωριό).
 

DeletedUser7296

Η αποστολή πόρων ακυρώνεται μέσα στα 5 πρώτα λεπτά, μετά δεν μπορείς να κάνεις ακύρωση. Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν όταν χάσεις το χωριό σταματάει αυτόματα η αποστολή πόρων που είναι σε εξέλιξη (κάτι σαν το στράτο που εξαφανίζεται όταν κατακτηθεί το χωριό).

Ναι οι ποροι συνεχιζουν κανονικα
Ειχα παρει εγω ενα χωριο και αυτος που του πηρα το χωριο εστειλε τους πορους απο το χωριο που του πηρα στο αλλο του χωριο
 

DeletedUser6838

1)Δεν ξέρουμε.
2)Υπάρχουν 100 θέματα που ρωτάνε το ίδιο.
3)Απαγορεύονται τα greeklish.
 

DeletedUser

συμμαχιες

Να ρωτησω κατι ακομα ρε παιδια? Δεχτηκα προσκληση απο καποιες φιλες να ενταχθω σε αυτες, πως μπορω να κανω αποδοχη? Πρεπει να ενεργοποιησω κατι? Δεν βρισκω αποδοχη η απορριψη. Τι κανω και πως?
 

DeletedUser6838

Πατάς εκεί που λέει φυλή,και αν δεν είσαι ήδη σε κάποια φυλή σου έχει τις προτάσεις κάτω κάτω και λέει αποδοχή/απόρριψη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή