Συχνες Ερωτησεις

  • Δημιουργός θέματος louizos
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Γεια σας και από μέμα. Είμαι καινουργιο μέλοσ στο φόρουμ γιατί μετά από αρκετό καιρό που παίζω στο παιχνίδι τώρα αρχίζω να μπαίνω στα πράγματα.Θα ήθελα να ρωτήσω όταν σου κάνουν επίθεση μόνο για πόρους και βγάζεις τα στρατεύματα και τους πόρους έξω το χωριό σου δεν παθαίνει καμία ζημιά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Να ρωτήσω και εγώ..
Πως στέλνετε τα τραίνα με διαφορά 1 δευτερολέπτου??Δεν μου λέει κανείς..!:(
 

DeletedUser

εξαρτατε αν εχει η επηθεσει κριους οι καταπελτες τοτε νε το τοιχος θα παθει ζημια απο τον κριο και ενα αλλο κτηριο θα παθει ζημια απο τον καταπελτει αρκει να του πεις που θα επητεθει
 

DeletedUser

Μακάρι να καταλάβω...Μεγάλη βλακεία είναι να στέλνεις τους αριστους με διαφορά 10 δευτερολέπτων..!:p
 

DeletedUser

Έχει κάποια σημασία αν στείλεις στρατεύματα με διαφορά ενός δευτερολεπτου ή με ενός λεπτού?
 

DeletedUser

Έχει τεράστια σημασία. Μέσα σε ενα λεπτο, ακόμα και μέσα σε 2 δευτερόλεπτα ενας εμπειρος παικτης μπορεί πολυ ευκολα να βάλει αμυνες μεσα στο χωριο
 

DeletedUser

Ναι..Διότι αν στείλεις εκκαθαριστική και μετά τους αρίστους με διαφορά ενός λεπτού,μπορεί να κάνει dodge(δηλαδή να βγάλει όλα τα στρατεύματα του έξω)και να περάσει η εκκαθαριστική,και μετά να πατήσει ακύρωση,σκοτώνοντας τους αριστους σου.
 

DeletedUser6838

Έχει κάποια σημασία αν στείλεις στρατεύματα με διαφορά ενός δευτερολεπτου ή με ενός λεπτού?

Ειδικιά στα τρένα ναι γιατί μπορεί ο άλλος να βγάλει τον στρατό έξω και να τον βάλει όταν έρθουν οι άριστοι και πας χαμένος...
 

DeletedUser

Να ρωτήσω και εγώ..
Πως στέλνετε τα τραίνα με διαφορά 1 δευτερολέπτου??Δεν μου λέει κανείς..!:(
ανοιγεις 4 διαφορετικα παραθυρα,οχι καρτελες!!!μετα πατας επιθεση και στα 4 αλλα οχι το "ενταξει".μολις εχεις πατησει επιθεση και στα 4 παραθυρα και μενει μονο το ενταξει,μικρυνε τα τα παραθυρα,βαλτα διπλα διπλα και πατα πολυ γρηγορα το ενταξει με τη σειρα.εχω πετυχει ετσι 4 επιθεσεις στο ιδιο δευτερολεπτο με διαφορα μονο στα μιλισεκοντ χωρις καποιο σκριπτ!
πρεπει να δειχνει καπως ετσι:
2w7e79c.jpg

δεν ειναι δικια μου η εικονα,στο φορουμ την βρηκα!:)


edit:
Τι είναι τούτο?
δες εδω μεγαλε!:D
 

DeletedUser2436

Γίνετε και με καρτέλες και πετυχάινεις ποιο εύκολα επίθέσεις στο ίδιο sec(μεχρι και 5 επιθεσεις)..Προσωπικα με 4 διαφορετικα παράθυρα ποτέ δεν τις έχω πετύχει στο ίδιο sec.

Αλλα δεν θα σας πω τον τρόπο:p
Υπάρχει στο youtube..εγω εκεί τον βρήκα
 

DeletedUser

Για να κάνεις Farming το μόνο που χρειάζετε να στείλεις είναι ανιχνευτικά και τσεκουράδες? μετά όλα τα άλλα γίνονται μόνα τους?:p
 

DeletedUser2436

Για να κάνεις Farming το μόνο που χρειάζετε να στείλεις είναι ανιχνευτικά και τσεκουράδες? μετά όλα τα άλλα γίνονται μόνα τους?:p


Farming μπορεις να κάνεις με κάθε στρατευμα σου εκτος απο ανιχνευτες,κριους,καταπελτες και αριστοκράτη
 

DeletedUser2436

Δηλαδή απλά στέλνω ή αμυντικό στράτευμα ή επιθετικό και μετά έτοιμο?

Δεν καταλαβαίνω τι εννοέις με το ετοιμο:confused::confused:
Οταν κανεις farming σε ενα βαρβαρο που λογικα θα είναι χωρις στρατευματα μπορεις να στείλεις είτε αμυντικα είτε επιθετικα στρατευματα(αν το τοιχος ειναι μεγαλο lvl ενδεχετε να χασεις και μερικα στρατευματα)..Τα ίδια ισχύουν και σε ένα χωριο αντιπαλου παίκτη που το έχεις καθαρίσει.

Αν παλι το χωριο στο οποιο επιτιθεσε εχει στρατευματα μεσα να προτειμας να στελνεις επιθετικά στρατεύματα για farming

Ελπιζω αυτο να εννοεις:p
 

DeletedUser

Δεν καταλαβαίνω τι εννοέις με το ετοιμο:confused::confused:
Οταν κανεις farming σε ενα βαρβαρο που λογικα θα είναι χωρις στρατευματα μπορεις να στείλεις είτε αμυντικα είτε επιθετικα στρατευματα(αν το τοιχος ειναι μεγαλο lvl ενδεχετε να χασεις και μερικα στρατευματα)..Τα ίδια ισχύουν και σε ένα χωριο αντιπαλου παίκτη που το έχεις καθαρίσει.

Αν παλι το χωριο στο οποιο επιτιθεσε εχει στρατευματα μεσα να προτειμας να στελνεις επιθετικά στρατεύματα για farming

Ελπιζω αυτο να εννοεις:p

Το πέτυχες :p
ευχαριστώ
 

DeletedUser

ανοιγεις 4 διαφορετικα παραθυρα,οχι καρτελες!!!μετα πατας επιθεση και στα 4 αλλα οχι το "ενταξει".μολις εχεις πατησει επιθεση και στα 4 παραθυρα και μενει μονο το ενταξει,μικρυνε τα τα παραθυρα,βαλτα διπλα διπλα και πατα πολυ γρηγορα το ενταξει με τη σειρα.εχω πετυχει ετσι 4 επιθεσεις στο ιδιο δευτερολεπτο με διαφορα μονο στα μιλισεκοντ χωρις καποιο σκριπτ!
πρεπει να δειχνει καπως ετσι:
2w7e79c.jpg

δεν ειναι δικια μου η εικονα,στο φορουμ την βρηκα!:)


edit:

δες εδω μεγαλε!:D

Άυτό το δοκιμασα και εγώ και μου λέει δεν μπορει να το κάνει και αυτό και λαμβάνει χώρα όταν ένα ή περισσοτερα μπλαμπλαμπλα...
 
Κορυφή