Τοποθέτηση της Triquetra

DeletedUser33703

exorcism,phycotic nobles,Molon laveGR,Κastanakos,QQ PRO,Itachi και ακομα 3-4 ατομα που δεν υπάρχει λόγος να γράφω ο γκρατσιανη δικός μας ήταν από την αρχή το οτι προσπαθήσατε να τον πάρετε δεν σημαίνει οτι είναι ρουφιάνος και για να εξηγούμαστε δεν μιλάω για τον Κωστα τον γκρατσιανη, γιατι πεχτικανε πολλές μαλακίες και εσυ δεν ξέρεις την Ιστορία αποτι φαίνεται

o Psychotic nobles και ο QQpro ήταν σε εμάς εξ αρχής και ήρθαν αργότερα σε εσάς οπότε είναι ίδια περίπτωση με τον gkratsiani

spyridisnikos , lemonito , JAGUAR , koterakias , Genlyn , Frappedia , ΝΙΚΟΣ 1969 + κάποιοι μικροί λογαριασμοί που μου διαφεύγουν

πάμε τώρα να δούμε πότε ξεκινήσατε εσείς τα παιχνιδάκια και πότε ξεκινήσαμε να ανταποδίδουμε εμείς

D_4A_BPUTZKslEHZ_n43mA.png


KSJsS9wvSyCtgDkLWR24-g.png


Τώρα όσο για τα πλάνα ή το παικτικό επίπεδο το δικό μου ή της φυλής δεν χρειάζεται να αποδείξω τίποτα σε κανέναν και πόσο μάλλον σε εσένα
Μάθε πρώτα τα βασικά και έλα να ξαναμιλήσουμε , σήμερα βγήκε ένας λογαριασμός σας από το μέτωπο {Koroidara} καθόλου άσχημα θα έλεγα σε αντίθεση με εσάς που δεν έχετε πάρει πάνω από 3 χωριά σε πλάνο τον τελευταίο μήνα , όσο για το πλάνο σήμερα ρώτα τους συμπαίκτες σου που το δέχτηκαν αν ήταν καλό ή όχι γιατί εσύ δεν είσαι σε θέση να κρίνεις .

Σας αποδεικνύουμε μέρα με τη μέρα ότι είμαστε καλύτεροι σε όλα τα σημεία , ακόμα και στις ρουφιανιές τις οποίες ξεκινήσατε εσείς
αλλά το παιχνίδι θα το τελειώσουμε εμείς .
 

DeletedUser16076

o Psychotic nobles και ο QQpro ήταν σε εμάς εξ αρχής και ήρθαν αργότερα σε εσάς οπότε είναι ίδια περίπτωση με τον gkratsiani

spyridisnikos , lemonito , JAGUAR , koterakias , Genlyn , Frappedia , ΝΙΚΟΣ 1969 + κάποιοι μικροί λογαριασμοί που μου διαφεύγουν

πάμε τώρα να δούμε πότε ξεκινήσατε εσείς τα παιχνιδάκια και πότε ξεκινήσαμε να ανταποδίδουμε εμείς

D_4A_BPUTZKslEHZ_n43mA.png


KSJsS9wvSyCtgDkLWR24-g.png


Τώρα όσο για τα πλάνα ή το παικτικό επίπεδο το δικό μου ή της φυλής δεν χρειάζεται να αποδείξω τίποτα σε κανέναν και πόσο μάλλον σε εσένα
Μάθε πρώτα τα βασικά και έλα να ξαναμιλήσουμε , σήμερα βγήκε ένας λογαριασμός σας από το μέτωπο {Koroidara} καθόλου άσχημα θα έλεγα σε αντίθεση με εσάς που δεν έχετε πάρει πάνω από 3 χωριά σε πλάνο τον τελευταίο μήνα , όσο για το πλάνο σήμερα ρώτα τους συμπαίκτες σου που το δέχτηκαν αν ήταν καλό ή όχι γιατί εσύ δεν είσαι σε θέση να κρίνεις .

Σας αποδεικνύουμε μέρα με τη μέρα ότι είμαστε καλύτεροι σε όλα τα σημεία , ακόμα και στις ρουφιανιές τις οποίες ξεκινήσατε εσείς
αλλά το παιχνίδι θα το τελειώσουμε εμείς .
genlyn εδω, ποτε ρε νικολακι ημουν δικος σας παικτης?
οτι να ειναι λες? καλα εχεις μεγάλο προβλημα τελικά, τοσα απαντησα ακόμη τα ιδια λες? εισαι εντελος ΑΙΣΧΟΣ σαν παικτης και ότι άλλο θεωρείς τον εαυτό σου.
εσυ δεν ησουν σε καμοια φυλη σαν μπλακο, ΠΟΤΕ δεν βοηθησα εσενα αλλα τον ναιτγουοκερ και αυτό μετά τα όσα γελοία παιδικά κάνατε έφυγα.
κανενα δεν πρόδοσα
μια ΄που όπως ΟΛΟΙ σας λέγατε ότι ήσασταν σε δικη σας φυλή ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΜΥΝΕΣ.
νικολάκι αυτα που κανεις ξερεις πως λέγονται? ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ
αυτος εισαι που νομιζεις εισαι και παίκτης σοβαρος, ενα παιδακι είσαι που μεγαλώνει τιποτα αλλο.
σκουπιδακι τον genlyn στο στομα σου δεν θα τον πιανεις, εσυ σε ηθος για να φτάσεις σε εμενα θελεις πάρα πολυ.
Υ.Γ.
την ντιφά εσεις την προδώσατε, εσυ ο τονυμοντανα ο ναιτ γουόκερ, εσεις την διαλυσατε με ότι κάνατε, σε αυτό έκανες καλή δουλειά , αλλά να είσαι μέλος της κανονικής ντιφά ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ουτε εσυ ουτε ο μοντάνα ούτε κανεις απο την δικη σου φυλή.
το καταφέρατε να την διαλυσετε και ο άλλος το ΜΕΓΑ κοροϊδο ο ναιτγουόκερ νόμιζε οτι ησουν φίλος του, ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ μπραβο σου ΜΙΛΑΣ σκουπιδακι μετα τα όσα κάνατε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16076

απαντηση στον μπλακο που νομιζει ειναι παικταρας και το γύρισε.
ρε μικρε ασχετε, επειδη τα παρατησαμε πάνω απο 6-7 μεγάλοι λογαριασμοί νομίζεις ότι γύρισες τον κόσμο?
ποιον κοσμο που όλοι φύγαμε που την μισή 54 την είχαμε χωριά μας?
genlyn , the legent , summergift, tetouiti ,OrePouPame frapedia ακομη και ο qq pro αν δεν φεύγαμε δεν θα ερχόταν με τίποτα σε εσας και θεωρεις οτι καποιος θα μας σταματουσε?
χαχαχαχα και ποιος???????
γυρισε ετσι ο κοσμος να τα παρατησουν πανω απο τους μισους και θεωρεις οτι εκανες και κάτι σπουδαίο?
χαχχαχαχ αλήθεια κατάλαβες πως πήγε έτσι?
εσυ το έκανες έτσι?
χαχαχχαχα μου είπες να τα παρατήσω? τον τετο και αυτόν το έπεισες έτσι? και τους άλλους έτσι?
εισαι παικταρας ρε εσυ..
χαχαχχαχαχχαχα
στο είπα τον καθρέφτη κόψτε σας χαλάει....
 

Ο Τουριστας

Ενεργό Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
33
εσυ στην ζωη σου κανεις τιποτα εκτος απο το να γραφεις τις ιστοριες της ζωης σου εδω ? #ΚΟΥΡΑΣΕΣ
 

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Ελα επειδή ανοίξατε όλοι το ντουλαπάκι πάρτε


Καλή Χρονιά αγοράκια και κοριτσάκια
Υ.Γ σταματήστε να πίνεται όλοι μειώνει τι νηφαλιότητα και τι σωστή κρίση και πετάτε ρουκέτες
 

DeletedUser35456

απαντηση στον μπλακο που νομιζει ειναι παικταρας και το γύρισε.
ρε μικρε ασχετε, επειδη τα παρατησαμε πάνω απο 6-7 μεγάλοι λογαριασμοί νομίζεις ότι γύρισες τον κόσμο?
ποιον κοσμο που όλοι φύγαμε που την μισή 54 την είχαμε χωριά μας?
genlyn , the legent , summergift, tetouiti ,OrePouPame frapedia ακομη και ο qq pro αν δεν φεύγαμε δεν θα ερχόταν με τίποτα σε εσας και θεωρεις οτι καποιος θα μας σταματουσε?
χαχαχαχα και ποιος???????
γυρισε ετσι ο κοσμος να τα παρατησουν πανω απο τους μισους και θεωρεις οτι εκανες και κάτι σπουδαίο?
χαχχαχαχ αλήθεια κατάλαβες πως πήγε έτσι?
εσυ το έκανες έτσι?
χαχαχχαχα μου είπες να τα παρατήσω? τον τετο και αυτόν το έπεισες έτσι? και τους άλλους έτσι?
εισαι παικταρας ρε εσυ..
χαχαχχαχαχχαχα
στο είπα τον καθρέφτη κόψτε σας χαλάει....
ακλαυτος εφυγες βουλωνε
 

DeletedUser16076

Ελα επειδή ανοίξατε όλοι το ντουλαπάκι πάρτε


Καλή Χρονιά αγοράκια και κοριτσάκια
Υ.Γ σταματήστε να πίνεται όλοι μειώνει τι νηφαλιότητα και τι σωστή κρίση και πετάτε ρουκέτες
ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ
καλο πολυ καλοοοοοο
 

DeletedUser35456

απο τη στιγμη π δε παιζεις εσυ γτ μας τα πρηζεις?
 

DeletedUser16076

απο τη στιγμη π δε παιζεις εσυ γτ μας τα πρηζεις?
τωρα να σε στολίσω? τι να σε κάνω?
ΕΙΣΑΙ ΤΡΑΧΑΝΑΣ?
οταν γράφουν για εμένα απαντάω, και φυσικά στην αρχη εγραψα τα απλα , θα μας απαγορέψεις να δούμε πως πάει ο κόσμος?
αλλα μετα απο αυτο που έγραψε ο μπλακο ο πουλημενος, που αυτός πουλάει φίλους συμπαίκτες και αυτ΄ούς που τον βοηθάνε και αυτός λέει τους άλλους ρουφιάνους, για να μην δουν οι άλλοι τι ρουφιάνος είναι αυτός.
μπορεί να γράφετε ότι θέλετε αλλά η αλήθεια λέγετε.
τον κοσμο 48 τον πουλησε και τον εκανε ανω κατω ο μπλακο, τωρα παει να μαζεψει τι???????
ετοιμο κοσμο ειχε ο φουκαρας ο ναιτγουοκερ μαζι με τον σαμεργκιφτ, η δεν είναι έτσι?
πρωτη φυλή στον κόσμο με κλειστη σχεδόν την 54 και τι έγινε???????
ηρθε ο μπλακο με την ασχετοσυνη του και τον εκανε ανω κατω, επειδη δεν του άρεσε που έκανε καλη φυλη ο ναιτγουοκερ, ηθελε δικη του
και έβαζε τον άλλο τον τραχανα να του βάζει και άμυνες....
ΡΟΥΦΙΑΝΕ ΜΠΛΑΚΟ
τα καταστρεφεις ολα και μετα σε φταίνε οι άλλοι
 

DeletedUser35456

ενας ειναι ο ρουφιανος της υποθεσης εσυ
η μεγαλυτερη διαφορα σ με το blacko ειναι οτι εφυγες πυξιδιασμενος αλλα αυτος θα φυγει νικητης
ρουφιανε
 

DeletedUser33703

Το αν είμαι άσχετος ή όχι δεν θα το κρίνεις ούτε εσύ , ούτε εγώ
Άσε να το κρίνουν συμπαίκτες και αντίπαλοι , εγώ έχω καταφέρει μέσα από το παιχνίδι να κάνω φίλους και μια παρέα που δεν θα την αντάλλαζα για κανένα κόσμο , σε αντίθεση με εσένα που έχεις καταντήσει ο τσαρλατάνος των φυλετικών και γελάνε όλοι μαζί σου.

Το έχω πει και θα το ξαναπώ και όσα παιδιά παίζουν Trq το ξέρουν πολύ καλά , αυτό που έχει κάνει η φυλή αυτή σε αυτόν τον κόσμο είναι ακατόρθωτο .
Όλοι γνωρίζουν ποιος πούλησε τη φυλή και ποιος όχι , έκανες τις ρουφιανιές σου αλλά στο τέλος πήρες αυτό που σου αξίζει .

Δεν πίστευε κανείς τότε ότι η ΔΙΚΗ-Unowns-NOM {Trq} θα μπορούσε να γυρίσει αυτόν τον κόσμο}
Τι είχε ο nightwalker ; Έτοιμο κόσμο ; Γελάνε μέχρι και οι πέτρες , έσωσα τη φυλή από σίγουρη πυξίδα
Για ρώτα τον nightwalker τον Γιώργο αλλά και το Μανώλη να σου πουν τη γνώμη τους για αυτό , που η ΔΙΚΗ σαν φυλή δεν είχε ούτε αρχή , ούτε μέση , ούτε τέλος , ούτε ηγεσία , ούτε μέλη , ούτε τίποτα.

Αν θες από Σεπτέμβρη μπες να σε περάσω ένα χεράκι γιατί πολλές μα...κίες λες , εκεί θα είμαστε εγώ και η παρέα μου να σε φιλήσουμε γλυκά

Μπορείς να συνεχίσεις το παραλήρημα ...
 

DeletedUser16076

ενας ειναι ο ρουφιανος της υποθεσης εσυ
η μεγαλυτερη διαφορα σ με το blacko ειναι οτι εφυγες πυξιδιασμενος αλλα αυτος θα φυγει νικητης
ρουφιανε
το ποιος ειναι ρουφιανος αποδειχτηκε, πουλησατε και κανατε τον ναιτγουοκερ και τον σαμερ να παρατησουν την φυλη, με οτι κανατε, η αληθεια ειναι οτι ο νατι καλα να παθει αφου σας ακουγε, ετσι θα μαθει και αυτος την φατσα σας
οκ σαν αυτες τις πυξιδες που ελεγε ο βουβουζελα?
χαχχαχαχαχχα
εχετε πολυ γελιο
ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
 

DeletedUser16076

Το αν είμαι άσχετος ή όχι δεν θα το κρίνεις ούτε εσύ , ούτε εγώ
Άσε να το κρίνουν συμπαίκτες και αντίπαλοι , εγώ έχω καταφέρει μέσα από το παιχνίδι να κάνω φίλους και μια παρέα που δεν θα την αντάλλαζα για κανένα κόσμο , σε αντίθεση με εσένα που έχεις καταντήσει ο τσαρλατάνος των φυλετικών και γελάνε όλοι μαζί σου.

Το έχω πει και θα το ξαναπώ και όσα παιδιά παίζουν Trq το ξέρουν πολύ καλά , αυτό που έχει κάνει η φυλή αυτή σε αυτόν τον κόσμο είναι ακατόρθωτο .
Όλοι γνωρίζουν ποιος πούλησε τη φυλή και ποιος όχι , έκανες τις ρουφιανιές σου αλλά στο τέλος πήρες αυτό που σου αξίζει .

Δεν πίστευε κανείς τότε ότι η ΔΙΚΗ-Unowns-NOM {Trq} θα μπορούσε να γυρίσει αυτόν τον κόσμο}
Τι είχε ο nightwalker ; Έτοιμο κόσμο ; Γελάνε μέχρι και οι πέτρες , έσωσα τη φυλή από σίγουρη πυξίδα
Για ρώτα τον nightwalker τον Γιώργο αλλά και το Μανώλη να σου πουν τη γνώμη τους για αυτό , που η ΔΙΚΗ σαν φυλή δεν είχε ούτε αρχή , ούτε μέση , ούτε τέλος , ούτε ηγεσία , ούτε μέλη , ούτε τίποτα.

Αν θες από Σεπτέμβρη μπες να σε περάσω ένα χεράκι γιατί πολλές μα...κίες λες , εκεί θα είμαστε εγώ και η παρέα μου να σε φιλήσουμε γλυκά

Μπορείς να συνεχίσεις το παραλήρημα ...
εγω μπορω να το κρινω ειπαμε δεν βγηκε το δασκαλος τυχαια.
Η ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ?
ζηλευσες που ο νταβιντζι ελεγε ολα αυτα γι αυτο τα εκανες ολα? εισαι ανθρωπακι αν το εκανες γι αυτο.για το αν εκανα φιλους εγω και τι φιλους εσυ εισαι μικρος να ξερεις , να μεγαλωσεις λιγο νικολακι και μετα ελα μιλα σε εμενα, το ποσο μικρος εισαι στην κοινωνια και στο παιχνιδι σε σχεση με εμενα δεν μπορεις να το καταλάβεις θα το καταλάβεις αυτο μολις μεγαλώσεις τωρα ρουφα το αυγο σου να μεγαλώσεις.
ΝΑΙΙΙΙΙΙ κανατε πολλα σαν φυλη και το γυρισατε, που ειχατε ολον τον κοσμο δικο σας,απο την αρχη
συμμαχια με 55, συμμαχια με 44 και στην 54 μονο μια φυλη που ηταν αναμεσα στην 44 και 54, που για πλακα θα εφευγε, τι εγινε?
χχαχαχχαχχα ολοι γελανε με εσενα μεγα γκουρου
πως κατάφερες ολο αυτό να το γυρισεις και να παιζεις εναν κοσμο που ο να μαι και εγω εβλεπε σαν χαμενο αλλα το ΓΥΡΙΣΕ , ναι αυτος το γυρισε οχι εσυ , ενας θεος το ξερει πως μεγα γκουρου της ανοησιας το κατάφερες ολο αυτό.
το οτι η φυλή δεν ειχε ουτε αρχη ουτε τέλος ουτε μεση αιτια εισαι εσυ και φυσικα ο ναιτ που σε ακουγε τυφλά, ****ς? ναι αλλα δεν εφταιγε σε θεωρουσε φίλο ΑΣΧΕΤΕ.
απο σεπτέμβρη θα σε δω αν παιζεις αλλο μετα τα τοσα που έλεγες ακι έπαθες, να ξερεις αν εχω χρονο ούτε μηνα δεν θα πας οχι 2 μηνες που κατάφερες με 1000 ζορια να πας.
για αν δουμε τωρα ποσες φυλες θα ριξεις το γαντι?
στον 49 δεν μπηκα να μην λες μετα ότι σε χτύπησαν 15 φυλές? τωρα σε χτυπησαν 2 και ελεγες τα απιστευτα, καλα αυτό είπαμε το κανατε επαγγελμα
ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗΗΗ χαχχαχαχαχα
 

DeletedUser35456

το σεπτεμβρη εγω θα σε παω πυξιδα ασχετοι ολοι
 

DeletedUser16076

Η δικη ειχε ετοιμο κοσμο μεχρι ο γιωργος να χαλασει την διπλωματια της φυλης. Επισης ασχετε ο μπλακο ηταν μαζι μας απο την πρωτη μερα που λογκαρε στον κοσμο με την φυλη του ,γιατι δεν μας λες τι εγινε οταν ο γιωργος (nigthwalker μαζι με τον βαρβαροφαγο- βιαστη διπλων summergift) σε εβαλαν ηγεσια ? Ποιον ρωτησαν για να σε βαλουν ? Η δικη καταστραφηκε μονη της λογο ελλειψης ηγεσιας ενα χρονικο διαστημα .

Βεβαια φιλε γιδοβοσκε ,το κυκλικο σου για την διαλυση της ΔΙΚΗ το εβγαλες . Αλλα ας μην ξεχασουμε και ποτε το εβγαλες , το εβγαλες οταν ειχαμε συμφωνησει να αναλαβει την φυλη ο Μπλακο κατι που εσενα δεν σου αρεσε , μηπως οτι προσαπτεις στον νικο ,ειναι αυτα που ενιωθες εσυ ?

Ο Νικος καταφερε να γυρισει εναν κοσμο που κανεις εκτος απο αυτον δεν πιστευε οτι γυρναει ,παρολο που ολοι του λεγαμε οτι δεν εχει νοημα να ασχοληθει. Κανεις αρχηγος στις φυλετικες δεν θα ασχολιοταν με αυτον τον κοσμο ,ποσο μαλλον δεν θα γυρναγε αυτον τον κοσμο, ειτε κερδισει ειτε χασει η trq ,σας ξεφτυλισε μια φυλη που δεν ηταν καν premade .
εσυ τωρα τι εισαι δημητρούλα η δημητρούλης, παραπάνω δεν σε κάνω, έπαιξες στον 48? ηξερες τι εχει γίνει?
εγω τα εμαθα απο ολες τις μεριες εσυ απο που? μονο απο τον μπάκο? ειπαμε επαγκελματιας ψευτης ειναι και εσυ επαγκελματιας θυμα που τον πιστευεις.
δεν με εβαλαν ηγεσια, τους ειπα να βοηθησω μετα τα ανακατέματα που έκανε ο μπλακο,δεν τα ξερεις? μαθε...
λοιπον να αρχίσουμε, γιατι δεν το πάτε καλα, η δικη ηταν φυλή του ναιτ και του σαμερ, εγω γι αυτο μπηκα, μετα τον 42 ουτε ηθελα αλλο να ακουσω για σολ και μπλακο....
γκεγκε? ο ντα βιντζι μου ειπε να μπω να βοηθησω στον 49 αλλα δεν του απαντουσα ο λογος??????????
απλα δεν κατηγορούσα το παιδακι το μικρο(μπλακο) οτι και να μου εκανε πουθενα δεν το ελεγα, ουτε καν στον ντα βιντζι, δεν υπηρχε λογος να γινω μικρος?
αλλα όχι να μου το γυρισει και ενα παιδάκι ... αρκετα νιανιαρα μαθετε να μην λετε πολλα, εγω λεω αλλα αφου ακουσω ενω επρεπε να λεω ΠΑΙΔΑΚΙΑ...
ουτε ο ντα βιντζι ηξερε οτι δεν ηθελα αλλο τον μπλακο, δεν εχει νοημα να κατηγορεις καποιον προπαντων αν ειναι ΠΑΙΔΑΚΙ δεν κερδιζεις κατι, αλλα δεν ειμαι και τραχανας σαν εσας, να μην απανταω οταν με κατηγορηται γι αυτο που ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ , την ρουφιανια εσεις την κανατε οχι εγω.
αποδειξη, ΠΑΡΑΚΆΤΩ
 

DeletedUser16076

ειμαι εγω υπευθηνος επιθεσεων? ειναι ο ναιτ δουκας? ειναι ο σαμερ δουκας?
και ερχετε ο ****ς ο ναιτ με τα τοσα που του εκανε ο μπλακο να δωσει την φυλη στον μπλακο?
ΠΑΤΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑ
και ο ρουφιανος ειμαι εγω? χωρις να συμφωνο ουτε εγω ουτε ο σαμερ? που τοτε ο ναιτ τα παρατούσε?
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ?
δηλαδη αν εδεινε την φυλη στον να μαι και εγω? παλι αν φευγαμε θα ειμασταν εμεις ρουφιανοι?
ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ μαθετε λιγο ηθος και ποιο ειναι το σωστο φυγετε απο τον
ΚΑΘΡΕΦΤΗ σας βλάπτει
 

DeletedUser16076

το σεπτεμβρη εγω θα σε παω πυξιδα ασχετοι ολοι
χαχαχχαχαχαχ
να σου πω μονο στον 42 ποσοι το λεγανε? και σε αλλους κοσμους?
μονο που δεν χτυπουσε ενας αλλα 5-10 ατομα, μαθετε λιγο ιστορια φυλετικων ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΑΑΑ
 
Κορυφή