GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser31309

Tornado θες να σου δωσω το παρασημο της ανοιχτης παλαμης τωρα η στο τελος;
Γιατι κατι παραπανω σαυτο το παιχνιδι κανεις δεν θα παρει...καλα θα κανεις να το καταλαβεις οπως ολοι...
Γι αυτο καλυτερα πες οτι θελεις να πεις με πιο χαλαρο τροπο...
Το ιδιο ισχυει και για τους υπολοιπους της ΣΟΛ...
Και στους παικτες της STOP επισης...
 

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Θανος7 εχεις ενα δικιο ρε φιλαρακι σορρυ κιολας ειδα αυτο http://prntscr.com/e2mlcy οντως το καταφερες τελεια το ρολο του support πιστευω αξια μπορεις να παιξεις εναντιων σοβαρων λογαριασμων και 24ωρων κιολας.
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Σε αυτο τον κοσμο θα κερδισει οποιος εχει γερα νευρα ,πιστευω οτι ειδικα στην αρχη δυσκολα θα ανταλλασονται χωρια .Βασικη προυποθεση σε αυτο που λεω ειναι να παιξει η Στοπ αμυνα και να καταφερει να οργανωσει τις 3 φυλες της.Νομιζω οτι το ατου της ειναι η αμυνα οχι η επιθεση

Η Σολ αν και εχει λιγοτερα χωρια εχει εμπειρους παικτες και ειναι δεμενη φυλη .Αν παιξει αμυνα σωστα θα καλυψει το μειονέκτημα των λιγοτερων χωριων .Επιθετικα θα εχει να αντιμετώπίσει πολλες αμυνες και θα πρεπει να βρει καποια σημεια οπου θα μπορεσει να μπει στις ηπειρους της Στοπ .



ΔΙνω 70-30 υπερ της Σολ επειδη εχει πιο εμπειρους παικτες και εχει ξαναπαιξει σαν φυλη .
 

DeletedUser34705

Ωραιο πόστ .
Καλές μάχες να έχετε και οι δυο πλευρες.

Η προσωπικη μου γνωμη ειναι εξ αρχης οτι η SOLεπαιξαν παρα πολυ καλα το διπλωματικο κομμάτι , κερδισαν επαξια την συμαχιά με κατα την γνωμη μου 3 επιλαχουσα φυλη να κλεισει κόσμο , εφτιαξαν το χαρτη οπως ηθελαν αυτοι για το μελλον , πολυ καλο στισημο απο τους αρχηγους τις SOL , αφου κερδισαν αρκετα σημεια καλα στο χαρτη κατάφεραν με πολεμο και μαχες να κερδισουν το βορειο σκέλος .

Η διαφορα το 2 ομάδων είναι οτι η SOL κατεστρεψε κατα 90% εν μέρη τον μοναδικο εχθρο τον STOP , απο πρωτη οπτικη θέση που το είδα εγω η καταρευση της Voodoo ηταν κατα μεγαλο ποσοστο απο τους SOL γιατι μας κουραζανε ανα 3 μέρες με πλάνα μας αναγκαζανε να ξενυχταμε σε επιτηρησεις άλλων κλπ.
Κατα την διαρκεια αυτη τα πλανα της STOP ηταν φανερα ανα 10 μέρες και πολυ πιο ανοργανωτα με με αποτελεσμα σε πολλα απο τα πλανα τους αν μην ξεπερνανε τα 2 κατακτημενα χωρια και άν και οταν η SOL καταστρεψε το βορειοανατολικο κομμάτι του χαρτη μετα ηταν πολυ πιο ευκολα τα πραγματα και για την STOP.

Οσο αναφορα για την STOP εκανε καποιες νεες προσθηκες για το χ,ψ, λογο απο voodoo και δεν θέλω να το σχολιασω αυτο , εν μερη αυτη η κινηση τους δινει το αβανταζ 2-3 παικτων με περισσοτερη εμπειρια στο παιχνιδι , οπως ειχα ξανα αναφερει ο μονος τροπος να γινει ατρωτη αυτη η φυλη η έστο πολυ καλυτερη ειναι μεσα σε αυτο το μηνα που εχει να κανει ενα καλα ξεσκαρταρισμα και να στισει το μετωπο απο την αρχη , να κανει ζωνη αμυνας με ενεργους παικτες και με πυρινες και να δωσει χωρια στους μετριους παικτες της στο ριμ σαν αμυντικους παικτες.
Η αποψη μου ειναι οτι αν η STOP στηθει σωστα στο αμυντικο κομμάτι , δεν θα ειναι τοσο ευκολος αντιπαλος που νομιζουν μερικοι που βλέπω εδω μεσα αλλα μπορει να γινει το αντιθετο. εφιάλτης.

Οσο για την Sol σε αυτο το κοσμο απεδειξε τουλαχιστον προς τα εμενα οτι ειναι ομάδα , είναι " ένα " που σε παλιοτερους κοσμους δεν το είχαν αυτο , αν βαλεις μέσα και καποιους παικτες που ειναι πανω ακομα και απο το "καλος παίκτης" και μπορεσουν να διατηρησουν την ηρεμια και την ομαλλωτητα της φυλης τοτε θα παραμινει το φαβορι για τον 42. Το θέμα ειναι οτι ηδη η SOL εχει στισει το χάρτη της http://prntscr.com/e2ms3z και αυτο την βρισκει ενα βημα πιο μπροστα για να μην πω 2.

Ειναι 2 φυλές τελειως αντιθετης ιδιολογιας στο παιχνιδι και αυτο θα κανει μια καλη μάχη και ελπιζω οχι ένα καλο μπάν και να χαλασει αυτος ο χαρτης .
Εγω σαν θεατής πλέον σας ευχομαι ο καλυτερος να κερδισει ! ;)
 

DeletedUser31309

Μητσο ωραιο μηνυμα καιρο εχω να σε δω να γραφεις νορμαλ εδω..χαχα

Οι Σολ και οι βουντου γνωριζεις πολυ καλα οτι με πλησιασαν απ τη πρωτη μερα...για να ειμαι υπερ τους κι εναντιον του αλλου..
Οσο αναφορα το διπλωματικο κομματι...
Αυτοι που τηρησαν οτι ακριβως οτι ειπαμε απ την πρωτη μερα ηταν η Σολ και γι αυτο υπηρχε η συμμαχια με τα παιδια...
Αντιθετα με την Βουντου που προσπαθησε με 10 τροπους οχι μονο να σπασει την φυλη της Σολ αλλα και να σπασει και την STOP διχως λογο αφου συμφωνηθηκαν πραγματα τα οποια και απ την δευτερη μερα της εναρξης γινοταν αντιθετα απο οτι συμφωνηθηκαν...
Αν ηταν σωστοι οι παιχτες της ηγεσιας της Βουντου στην αρχη η πορεια του παιχνιδιου μπορει και να ηταν διαφορετικη αφου αρκετοι φιλοι και φιλες προσπαθουσαν να μας ενωσουν απ τα τελη του πρωτου μηνα...ενω ημουν καθετος για τις βρωμιες που ειχαν δημιουργησει και που δεν τιμησαν ουτε 1 μερα οσα συμφωνηθηκαν...
Οποτε το διπλωματικο κομματι της Σολ ηταν οπως γνωριζεις και γνωριζουν ολοι η ομαδα της STOP..
Οι σωστοι που τιμουν τα λογια τους προχωρησαν...
Οι υπολοιποι πηγαν 43-44 και 45 τωρα...

Αν ειχαμε παρει αλλη θεση η λογικη λεει οτι θα ειχαν φυγει οι σολ και θα συνεχιζαν οι βουντου...οι οποιοι πολλα λεγανε και λιγα εδειξαν περα απ το να ψαχνουν τροπους να σπασουν με ρουφιανους την ΣΤΟΠ και τους γυρισε μπουμεραν...
Οπως και να χει εμεις οπως απ την αρχη κρατησαμε καθε συμφωνια που ηταν ορθη γι την φυλη μας και συνεχισαμε...απομακρυνοντας τα υπουλα της βουντου, που η μπαλα παρεσυρε και ατομα αδικα μερικους τους οποιους και στρατολογησαμε οταν εσπασαν!!
Μητσο τα χαμε πει κιολας εμεις σκαηπ...σχεδον σε ολα ημουν μεσα απ αυτα που σου ειχα αναλυσει...
Παντως εισαι κομπλε παλικαρι οταν δεν αρχιζεις τις προπαγανδες!!!:p
 

DeletedUser30832

Αξιος αρχηγος ο promanager , εστησε τη φυλη στην σωστη ηπειρο με μετριες αντιπαλες φυλες , ειχε κανει τις σωστες συμφωνιες τις οποιες τηρησαμε , εχουμε ενα πολυ σκληρο πυρηνα παικτων που

κραταει τη φυλη , ειχε τις καταλληλες πληροφοριες μεσα απο τις αντιπαλες φυλες κ επισης απορροφήσαμε καποιες φυλες στην ηπειρο μας χωρις να χρειαζεται να αναλωθουμε σε ασκοπους κ

χρονοβορους πολεμους. Οποτε εκει που η ομαδα ηταν απλα για να μπαινει plαy off τελικα φτασαμε τελικο , καναμε τις μεταγραφες του Ιανουαριου που χρειαζομασταν κ ειμαστε πλεον στη φαση της

προετοιμασιας ... μια χαρα ολα & αδικως κραζετε

Μετα την επικρατηση λοιπον στο μισο του χαρτη εχουμε διαλεξει μια συγκεκριμενη τακτικη η οποια μας δινει πλεονεκτημα παρα πολλων χωριων στο χαρτη , ενα χαρτη υπερβολικα μικρο σε μεγεθος ...
 

DeletedUser31309

Jason bourne λες ακριβως τα ιδια λογια του κωστα που επαιζε τελευταια τον φωτοβολιδα...
Εχω δει ασχετους και ασψετους σε στρατηγικο επιπεδο εσυ ξεπερνας το οριο...
Δεν χρειαζεται ο αρχηγος να ειναι ο καλυτερος του παιχνιδιου...
Εχω κανει αλλα που εσυ μονο σε λογια του αερα οπως ελεγες απ την αρχη εισαι...
Δεν θα σου αναλυσω καν...δεν εισαι παρα μια μαριονετα του κωστα κι εσυ...
Το θεμα ειναι οτι εσυ παιζεις κ44 πλεον κι ολα οσα ελεγες οτι θα κανει ο λογαριασμος σου εγιναν ατμος...
Μην ταραζεσαι τοσο ρουφιανους ειχατε εσεις και παλι κανατε μια τρυπα στο νερο...και ηρθε το μπουμεραν..
Ειδικα εσυ καλυτερα να μην μιλας καθολου...πιστευω ακομη προσπαθεις να χωνεψεις το μπαν...
Χαχαχαχαχα

Ενα παιχνιδι ειναι εξαλου αλλου που εσεις δεν εχετε μαθει να σεβεστε ουτε τους συμπαικτες σας καποιοι...βασικα ουτε καν τους εαυτους σας...
Εμεις το διασκαδαζαμε απ την αρχη που ηταν 8-9 φυλες στην 54 κοκκινες και καθε μια τη σπαγαμε κ τους βαζαμε ν τελειωσει πιο γρηγορα
Ακομη και να ειχαμε φυγει η παρεα και ο χαβαλες θα ηταν το ιδιο...
Οσα και να προσπαθησατε δεν επιασαν γι αυτο σε τσουζει τοσο πολυ...

ΞΙΔΑΚΙ φιλε...ισως σου παρει και την τρελα του μπαν...
 

DeletedUser34807

Ολοι οι παλιορουφιανοι μεινανε σε αυτον τον κοσμο και θελουν να κλεισουν κοσμο. Απο εδω και περα θα αλλαξει τροπαριο σε αλλους κοσμους απεναντι σας. Πλεον ξερουμε ολοι οτι μονο με ρουφιαναραδες και νικολακηδες σαντοου λειτουργειτε ολοι σας
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Tornado θες να σου δωσω το παρασημο της ανοιχτης παλαμης τωρα η στο τελος;
Γιατι κατι παραπανω σαυτο το παιχνιδι κανεις δεν θα παρει...καλα θα κανεις να το καταλαβεις οπως ολοι...
Γι αυτο καλυτερα πες οτι θελεις να πεις με πιο χαλαρο τροπο...
Το ιδιο ισχυει και για τους υπολοιπους της ΣΟΛ...
Και στους παικτες της STOP επισης...

Την γνωμη μου λεω....το παρασημο δεν το θελω ολο δικο σου :cool:
 

DeletedUser34042

Καλως τον Jason Bot... αντεξες μεχρι και Νοεμβρη... παλι καλα προλαβες και την παρελαση!! ακουσεμε λιγο γτι εισαι βιαστικος και τα νευρα σου σε κανουν να γραφεις οτι σου κατεβει! πρωτα απο ολα πρεπει να σεβεσαι οταν θα αναφερεσαι στις φυλες ΣΤΟΠ και ΣΟΛ . Το ιδιο πρεπει να κανεις οταν αναφερεσαι και σε μελη των δυο φυλων!!! Εφτασαν και οι δυο τελικο και αυτος ειναι ο λογος για τον οποιο σου προτεινω να σεβεσαι!! Εσυ παιζεις καποιο ακκ στον 42 γτι δεν σε βλεπω πουθενα...! επισης οταν θα αναφερεσαι σε εμενα παλι θα σεβεσαι... γιατι πολυ απλα απο το σεπτεμβρη σας εκανα χαβαλε μονο απο το κινητο μου ενω εσυ που δεν μπορουσες να αντιμετωπισεις ολους εμας τους ασχετους που λες επαιζες με προγραμματα για να τα καταφερεις...και το μονο που καταφερες ειναι ενα μεγαλο BAN.εγω στην θεση σου θα ντρεπομουν πραγματικα και δεν θα εμπαινα στον κοπο να γραψω..Τωρα ζητα ενα συγνωμη απο τον αρχηγο μου και απο τον αρχηγο των SOL για αυτα που εγραψες .. και γραψε τιμωρια 100 φορες : ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ****ΑΚΙΑΣ
 

DeletedUser31309

Χαχαχαχαχαχα θανο εισαι απιστευτος...

Καλα αντρε ντικο εσυ πιες το αυγο σου...
Πηρες αυτο που σου αξιζε 2 φορες κιολας εδω...
Τωρα που μιλας γι αλλους κοσμους πηγαινε μια στη γωνια να δεις αν ερχομαι...
Γιδοβοσκε...
Το παρατσουκλι στο χω κολλησει ειδικα εσενα το ξερεις καλα...γιδοβοσκο σε φωναζουν απ την αρχη του 42...
Εχεις και χορηγια απ μενα γι τους επομενους κοσμους...

Tornado κοψε τις εξυπναδες αυτο που εγραψα ισχυει δεν θα κερδισεις κατι τα χουμε πει αυτα...
Βλεπεις εδω ενας ενας ξεφτιλιζονται οι αλλοι...
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Ποιος ειναι καλύτερος παικτης ο νουμπας ή ο ****ακιας?

Ο νουμπας φυσικα γιατι ο ****ακιας θα σου καταστρεψει την φυλη οταν φαει μπαν .
 

DeletedUser34042

Ποσος πονος βγαινει μεσα απο αυτη την εκθεση που εγραψες... πραγματικα ειμαι παιχτης σκουπιδι γτι δεν το ξερω το παιχνιδι αλλα παιζω τελικο..ενω εσυ που καταστρεφεις το παιχνιδι το δικο μου και του καθενος με τα προγραμματα που χρησιμοποιεις για να αποδειξεις τι ρε τιποτενιε σε εμενα τον ασχετο? οτι εισαι παιχταρας? ενας μπαναρισμενος 2μηνος λογαριασμος εισαι...αραξε τωρα και απολαυσε!! στο επομενο κειμενο βαλε και λιγο κλαμα να πησεις το κοινο σου και να σε λυπηθουμε...
 

DeletedUser34042

Κορωνα αραξε τωρα στην καναπεδια βαλε τα προγραμματα στο 43 44 και 45 να κανουν την δουλεια τους ασε τα σκουπιδια στη ακρη...και απολαυσε...και να σου πω μην απαντησεις παλι γτι καταντας αηδια
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Ποσος πονος βγαινει μεσα απο αυτη την εκθεση που εγραψες... πραγματικα ειμαι παιχτης σκουπιδι γτι δεν το ξερω το παιχνιδι αλλα παιζω τελικο..ενω εσυ που καταστρεφεις το παιχνιδι το δικο μου και του καθενος με τα προγραμματα που χρησιμοποιεις για να αποδειξεις τι ρε τιποτενιε σε εμενα τον ασχετο? οτι εισαι παιχταρας? ενας μπαναρισμενος 2μηνος λογαριασμος εισαι...αραξε τωρα και απολαυσε!! στο επομενο κειμενο βαλε και λιγο κλαμα να πησεις το κοινο σου και να σε λυπηθουμε...

Δεν σε ξερω, ούτε με νοιάζει κιόλας, ούτε ξέρω τί εκανε ο Γιωργος (digol) κ εφαγε μπαν αλλα ούτε εχει κ καμια σημασία. Καποιους παίχτες ούτε στο δαχτυλάκι δεν τους φτάνετε μερικοί και δεκαετίες να περασουν. Απλα ο Γιώργος κ κάθε αντίστοιχος Γιώργος εχει φαει ωρες στο παιχνίδι, επιτηρήσεις, farm, speed, ξενύχτια και πάει λέγοντας οπότε εσύ αν δεν εχεις κάνει κάτι αξιόλογο να παραθέσεις θα πρέπει να σαι ο 1ος που θα πρεπε να προσέχεις πώς του μιλάς.

Ο σεβασμός κερδίζεται φιλαράκι. Τα "εχω παει τελικο" (λολ καινουριο ειναι κ αυτό) είναι για τους αδαέστερους των αδαών :p

Δεν θέλω να αφαιρέσω καθε επιτυχια διπλωματικη κλπ της STOP αλλα ως εξ. παρατηρητης και μονο απο το ODA φαινεται ποιοι βαρανε και ποιοι βαρβαροβαρανε ως τωρα. Θα φανει στην πορεια ποιοι θα αντεξουν σε ρυθμους πολεμικούς και ποιοι θα πουν οκ καλα παιξαμε.

Καλή επιτυχία στον πόλεμο. Η SOL θα κερδίσει σε 2,5 μήνες γιατί έχει δεμένη φυλή κ είναι παρεάκι. (μπορεί να εχει κατι ασχετους da vinci, aser, equalizer κλπ αλλα τεσπα) :p

Περα απο την πλάκα μακαρι να κερδισει η SOL κ ευκολα για το καλο του game. Οχι στα βάρβαρα, οχι στο premium ναι στις φυλετικές μάχες όπως λέγεται και το game αλλωστε.
 

DeletedUser31309

Εχει ξεφτιλιστει μονος του θανο αστον να ξεσπασει...
Αλλωστε ειναι εμφανες ποσο τρελαμενος ειναι και λογικο αφου με το μπαν του, αφησε κρεμασμενο το τημ του ετσι που ειχε στησει το λογαριασμο του...
Αλλα ειναι παιχταρας και αλανθαστος και εμεις οι ασχετοι...

Παντως ολα οσα ειχε πει οσο επαιξε δεν βγηκαν ουτε στο ελαχιστο κι αυτο ειναι που με ενδιαφερει...
Εμεις τελικο κι αυτος στο κ44 και ξερω σε πιο λογαριασμο...
Οσο αναφορα τους τροπους του...
Ας πουμε οτι μιλαει η τρελα και δεν θα σχολιασω!!!
 

DeletedUser31309

Chessknight
Ο σεβασμος κερδιζετε στο παιχνιδι αυτο...
Ετσι οπως μιλαει δεν αξιζει το παραμικρο σεβασμο...
Τωρα ποσο παιζει και πως παιζει το αφηνω στην ακρη...
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Δεν σε ξερω, ούτε με νοιάζει κιόλας, ούτε ξέρω τί εκανε ο Γιωργος (digol) κ εφαγε μπαν αλλα ούτε εχει κ καμια σημασία. Καποιους παίχτες ούτε στο δαχτυλάκι δεν τους φτάνετε μερικοί και δεκαετίες να περασουν. Απλα ο Γιώργος κ κάθε αντίστοιχος Γιώργος εχει φαει ωρες στο παιχνίδι, επιτηρήσεις, farm, speed, ξενύχτια και πάει λέγοντας οπότε εσύ αν δεν εχεις κάνει κάτι αξιόλογο να παραθέσεις θα πρέπει να σαι ο 1ος που θα πρεπε να προσέχεις πώς του μιλάς.
Οσες ωρες και να φατε στο παιχνιδι παλι ΝΟΥΜΠΑΚΙΑ ειστε .Απλα μετα απο τις πολλες πυξιδες γινατε ΝΟΥΜΠΑΚΙΑ με ****ΑΚΙΑ και οταν βρισκεται καμια οργανωμενη φυλη μπροστα σας λυσσατε με τα **** και τρωτε μπαν και εσυ και ο Γιωργακης την πατησατε με τον ιδιο τροπο.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Οσες ωρες και να φατε στο παιχνιδι παλι ΝΟΥΜΠΑΚΙΑ ειστε .Απλα μετα απο τις πολλες πυξιδες γινατε ΝΟΥΜΠΑΚΙΑ με ****ΑΚΙΑ και οταν βρισκεται καμια οργανωμενη φυλη μπροστα σας λυσσατε με τα **** και τρωτε μπαν και εσυ και ο Γιωργακης την πατησατε με τον ιδιο τροπο.
καλά εσυ τραγούδα κάθε φορά το ίδιο τροπάρι να μου πεταγεσαι σαν την πορδη να νομιζεις οτι σου δίνω σημασία. Πυξίδα δεν εχω φαει ποτε, μονο στο speed απο extreme, digol ή κανα αλλο πιτσιρίκι, παιδιά που τα σεβομαι απο πολυ μικρά κ ας βρίζουν που κ που :p Οσο για τον 33 οσο ευχαριστηθηκα εγω τον κοσμο αλλο τοσο τον ευχαριστηθηκε κ ο blacko. Ποιος κερδισε, ποιος οχι κανεναν μας δεν ενοιαζε. Και ο da vinci ειχε τις μαυρες του κατα καιρους και ηθελε να σταματησει κι εγω κ αλλοι, ετσι ειναι το game.

Σε αυτο τον κοσμο θα δουμε ποσοι θα εχουν αντερα να πολεμησουν κ ελπιζω να διαψευστω κ να ναι ωραιος πολεμος κ να το ευχαριστηθείτε
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
Οτι και να λεμε για τον 42, παικτες σαν τον chess και τον digol αλλαζουν τις ισορροπιες σε καθε κοσμο που παιζουν και κανουν την φυλη τους πολυ καλυτερη. Οποτε οταν τους κερδιζεις με τον εναν ή τον αλλον τροπο αποκτα το παιχνιδι μεγαλυτερη αξια.
Επισης με ολο το σεβασμο που εχω για τους stop γιατι ηταν πολυ σωστοι συμμαχοι και επειδη καταφεραν να αποδειξουν οτι ειναι δυνατη φυλη, οταν στον 33 παιζαμε τελικο με αντιπαλους chess kpap aser equalizer lewnida κλπ ο τελικος του 42 δεν μας φοβιζει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή