GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser34705

ανεφερα μητσο οτι ειχα 2.3 κολωνες μονιμα..νταξει δεν τις ειχατε σε εμας ολες..οταν κατεβηκατε και εσεις πολλα δικα σας τα δεσμευατε σε εσας..στα πλανα ..εστω και στα φεικ οντως οτι ειχατε το στελνατε..

Απλα αργησαμεπολυ να κατεβουμε , θυμασια ποσες φορες το έλεγα και απο ποτε να κατεβουμε κάτω σε πατήματα . τέσπα.
Εγω για τον λογαριασμο σας πιστευω οτι , οτι ηταν να κανετε και μπορουσατε το κάνατε , δεν γινοταν και κάτι αλλο εν μέρη καλυτερο το μπάν για εσάς ισως καθυστερουσατε/με τους SOL 1 μηνα ακόμα .
 

DeletedUser30832

Παντως εγω βλεπω στα βορεια της 45 να υπαρχουν 2-3 φυλες ακομα με γυρω στα 300 χωρια συνολο ...
Αν αντεξουν ενα μηνα κ δεν τους πυξιδιασουν οι ΣΟΛ τοτε ισως θα μπορουσαν να παιξουν ακομα το ρολο τους στον κ42 σε περιπτωση που παραμεινουν ανεξαρτητες
 

DeletedUser25720

Παντως εγω βλεπω στα βορεια της 45 να υπαρχουν 2-3 φυλες ακομα με γυρω στα 300 χωρια συνολο ...
Αν αντεξουν ενα μηνα κ δεν τους πυξιδιασουν οι ΣΟΛ τοτε ισως θα μπορουσαν να παιξουν ακομα το ρολο τους στον κ42 σε περιπτωση που παραμεινουν ανεξαρτητες

ΜΕΓΑ ΛΑΦΙΝΓΚ
 

DeletedUser33703

Παντως εγω βλεπω στα βορεια της 45 να υπαρχουν 2-3 φυλες ακομα με γυρω στα 300 χωρια συνολο ...
Αν αντεξουν ενα μηνα κ δεν τους πυξιδιασουν οι ΣΟΛ τοτε ισως θα μπορουσαν να παιξουν ακομα το ρολο τους στον κ42 σε περιπτωση που παραμεινουν ανεξαρτητες

 

DeletedUser

Ψηφισα ναι!

Blacko βρες μου ακκ!Γλεντησα μια φορα τα premade παικτακια της στοπ στον 37(Νιωστε),ε θα το ξανακανω και στον 42 να γελασουμε και παρεα λιγακι!
 

DeletedUser25720

Τι γίνεται ρε παιδιά ούτε reuinion να χαμε
 

DeletedUser30832

Νταξει βρε παιδια ... ειπα να κανω κ γω ενα αστειο να ευθυμισουμε :rolleyes::p

( κ αν τους κατσει ομως ? ? ? )
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Ελα ρε μνημη που την εχεις. Με τον μπεκ για την ακριβεια. ;) Απλα ετυχε να κερδισουμε μια ηπειρο κλαιν και οταν ολοι εκαναν τους ρουφιανους στον tourloubouki εμεις παιζαμε επιτηρησεις. Να μη σχολιασω το πλανο στη CxC που μονο 2 μας πηραμε καμια 15αρια χωρια και ολη η ΜΑΜ ... μηδεν. γκουχ γκουχ
Εχασες ηπειρο θες να πεις και τρεχαμε να σε μαζεψουμε .Πλανο εκανες εσυ με την φυλη σου που μολις ειχες γινει Ακαδημια μας ,εμεις ειχαμε πλανο καθε εβδομαδα για αυτο πηρα με και τον κοσμο


Negative Βλάσση , σαν λογαριασμός speeda η άμυνες μας ήταν μόνημα σε εσάς. και ειμασταν απο τους λιγους που παίζαμε με αναλογια 1 / 3.5-4 . που ηθελε ο Σπύρος .
Απλα δωσανε μεγαλυτερη βάση με αμυνες στην μεριά τον Stopη υπολοιπη φυλη.

Στα υπολοιπα συμφωνώ.

Την βλεπεις την σωστη αναλογια σε αυτη την φαση του παιχνιδιου Βλασση? Και οσο αυξανεις χωρια ανεβαινει .

Cb για παντα ,μεγαλο σχολειο των φυλετικων .
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser20797

Ψηφισα ναι!

Blacko βρες μου ακκ!Γλεντησα μια φορα τα premade παικτακια της στοπ στον 37(Νιωστε),ε θα το ξανακανω και στον 42 να γελασουμε και παρεα λιγακι!

Ξεχασες να πεις οτι γλεντας και στον αγγλικο :cool::cool:
 

AdrenaLine

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
87
Εχασες ηπειρο θες να πεις και τρεχαμε να σε μαζεψουμε .Πλανο εκανες εσυ με την φυλη σου που μολις ειχες γινει Ακαδημια μας ,εμεις ειχαμε πλανο καθε εβδομαδα για αυτο πηρα με και τον κοσμο
.

Σταματα να λες μαλακιες για τον 16, κανεις δν εγινε ακαδημιας σας οσο παιζαμε....Το κοσμο το πηρατε με διπλωματια (κλεισιμο ηπειρου χωρις πολεμο και συμμαχια με τις αλλες ηπειρους ) ..Τωρα αν μετατρεψατε την φυλη μας σε ακαδημια μετα την διαγραφη του κωστα κ την δωρεα του λογαριασμου μου no.1 καταταξη σε εσας δν μας πολυενδιαφερει... οσο για το λογαριασμο που ειπες οτι εσυ τον πηρες επιτηρηση στην αρχη και δν ξερω ποιος το πηρε μετα απο σενα με τους κωδικους που σας ειχα δωσει, ενω ο κωστας δν αφησε οχι κωδικους αλλα ουτε επιτηρηση οπως ειπες..του την ειχα πει κ εγω πιτσιρικας κ αμαθος π ημουν, αλλα ειχε απολυτο δικιο ! πηγα να μπω σε αλλο κοσμο μου ειχατε αλλαξει κωδικους κ email γυφτοπαικταραδες μου.
.Μιλα τωρα για τον κ42 που δν ξερω κ με ποιον λογαριασμο εισαι κ ασε τον 16


10 πόντοι για 2.α. Προσωπικές προσβολές
από aigokairos
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31309

Ψηφισα ναι!

Blacko βρες μου ακκ!Γλεντησα μια φορα τα premade παικτακια της στοπ στον 37(Νιωστε),ε θα το ξανακανω και στον 42 να γελασουμε και παρεα λιγακι!

Ξεχνας πως χανετε ομως τον 37 και λες οτι γλεντησες...η παρεα του 37 παρεμεινε εκει, οπου και γνωριστηκα με τα παιδια και δεν μπηκαμε premade, με σχσ και οι ουτ χανουν χαρη στην ΝΙΩΣΤΕ που κραταγε 44 κοβοντας πολλα πλανα θυμαμαι 6-7 οσο ημουν εγω δινοντας ευκαιρια στη σχσ 2+ μηνες να μπει στη 55 οπου και το κανε με μεγαλη επιτυχια!!! μετα ενσωματωθηκαμε σχσ παρ ολα τα παρακαλια της ουτ!!!
Εκει βαλαμε το χερακι μας με gabriel και χανετε!!!
Επειδη μια παροιμια λεει...με αλλουνου τον κωλο ξερω να γ....μαι κι εγω, εσυ ηρθες εδω γιατι οι ελπιδες ειναι πιο πολλες να νικησεις μπαινοντας να παιξεις με σολ τωρα...
Φυσικο αφου τις ελπιδες σας στο 37 στις κοψανε οι ΝΙΩΣΤΕ απο νωρις!!!:D
 

DeletedUser20797

Ξεχνας πως χανετε ομως τον 37 και λες οτι γλεντησες...η παρεα του 37 παρεμεινε εκει, οπου και γνωριστηκα με τα παιδια και δεν μπηκαμε premade, με σχσ και οι ουτ χανουν χαρη στην ΝΙΩΣΤΕ που κραταγε 44 κοβοντας πολλα πλανα θυμαμαι 6-7 οσο ημουν εγω δινοντας ευκαιρια στη σχσ 2+ μηνες να μπει στη 55 οπου και το κανε με μεγαλη επιτυχια!!! μετα ενσωματωθηκαμε σχσ παρ ολα τα παρακαλια της ουτ!!!
Εκει βαλαμε το χερακι μας με gabriel και χανετε!!!
Επειδη μια παροιμια λεει...με αλλουνου τον κωλο ξερω να γ....μαι κι εγω, εσυ ηρθες εδω γιατι οι ελπιδες ειναι πιο πολλες να νικησεις μπαινοντας να παιξεις με σολ τωρα...
Φυσικο αφου τις ελπιδες σας στο 37 στις κοψανε οι ΝΙΩΣΤΕ απο νωρις!!!:D

Κατι ασχετο δεν θα σχολιασω τιποτα διοτι βαριεμαι να καθομαι να μαλωνω για μαλακιες.... θα πω μια αληθεια για τον Acequad!

Το παλικαρι δεν εφυγε επειδη του κοψατε τις ελπιδες αλλα επειδη τον αναγκασαν να δωσει κωδικους απο τον λογαριασμο του και να φυγει ΟΙ δικοι του ! οχι εσυ απο νιωστε ... τεσπα αντε καλες μαχες θα σε απαντησει και ο ιδιος μολις το δει :cool:
 

DeletedUser31309

Κατι ασχετο δεν θα σχολιασω τιποτα διοτι βαριεμαι να καθομαι να μαλωνω για μαλακιες.... θα πω μια αληθεια για τον Acequad!

Το παλικαρι δεν εφυγε επειδη του κοψατε τις ελπιδες αλλα επειδη τον αναγκασαν να δωσει κωδικους απο τον λογαριασμο του και να φυγει ΟΙ δικοι του ! οχι εσυ απο νιωστε ... τεσπα αντε καλες μαχες θα σε απαντησει και ο ιδιος μολις το δει :cool:

Δεν ξερω πως εφυγε, εφυγα κι εγω οσο ημουν ομως το παιχνιδι ειχε γυρισει υπερ σχσ και τοτε ανοιγε ο 42 κι εφυγα!!
Αυτος δεν ξερω τι και πως εφυγε οπως και να χει το ιδιο θα ηταν κι αν εμενε πιστευω εκει μετα απ ενα σημειο ηταν μονοδρομος για σχσ...
Ειδικα μολις μπηκαμε μαζι τους...φυγανε κι άλλοι πολλοι μετα...
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Σταματα να λες μαλακιες για τον 16, κανεις δν εγινε ακαδημιας σας οσο παιζαμε....Το κοσμο το πηρατε με διπλωματια (κλεισιμο ηπειρου χωρις πολεμο και συμμαχια με τις αλλες ηπειρους ) ..Τωρα αν μετατρεψατε την φυλη μας σε ακαδημια μετα την διαγραφη του κωστα κ την δωρεα του λογαριασμου μου no.1 καταταξη σε εσας δν μας πολυενδιαφερει... οσο για το λογαριασμο που ειπες οτι εσυ τον πηρες επιτηρηση στην αρχη και δν ξερω ποιος το πηρε μετα απο σενα με τους κωδικους που σας ειχα δωσει, ενω ο κωστας δν αφησε οχι κωδικους αλλα ουτε επιτηρηση οπως ειπες..του την ειχα πει κ εγω πιτσιρικας κ αμαθος π ημουν, αλλα ειχε απολυτο δικιο ! πηγα να μπω σε αλλο κοσμο μου ειχατε αλλαξει κωδικους κ email γυφτοπαικταραδες μου.
.Μιλα τωρα για τον κ42 που δν ξερω κ με ποιον λογαριασμο εισαι κ ασε τον 16

Χαχαχαχαχα ποια διπλωματια υπηρχε στο κ16 ?Μπερδευεσε και μιλας για αλλο κοσμο .Ελα του εφταιγε η φυλη? Με τον ζορι να φανταστω τον στρατολογησαν εκει .
Διπλα νουμπας ο Κωστακης γιατι δεν ειναι ικανος να επιλεξη μια φυλη ,μπαινει στο ριμ και οτι βρει κοντα μπαινει .Το ιδιο κανει σε ολους τους κοσμους .Οι φυλετικες μαχες ειναι ενα παιχνιδι ομαδικο πρωτα βρισκεις την ομαδα -φυλη και μετα μπαινεις στον χαρτη . Αρα τι καλα εκανε ? Επιλογη του ηταν να μπει στην συγκεκριμενη φυλη.Θα επαιζαν ολοι για τον ασχετο που τα ειχε ολα επιθετικα ,πως θα σαπορταρεις εναν τετοιο λογαριασμο ?Ηθελε να παιξει με ανακαταληψεις σε ενα μεγαλο λογαριασμο τοσο ασχετος ,μα τοσο

elisisi ..o speeda επαιζε με αναλογια 3-4 αμυντικα προς 1 επιθετικο..οχι το αναποδο
Λες να μην ξερω πως παιζει ?Αυτο ειπα και εγω και οσο αυξανεις τα χωρια σου η αναλογια αλλαζει υπερ των αμυντικων ,ετισ οι λογαριασμοι δεν "πεφτουν" .αν εισαι ενεργος φυσικα
.
 

DeletedUser25720

εαν εισαι ενεργος και παιζεις αμυντικα ειναι λαθος

Μην το γενικεύεις Βασίλη.Μπορεί κάποιος να κλείνει 24ωρα και όντως να απαιτείται να έχει μεγάλη αμυντική αναλογία.
Έτσι κ αλλιώς αν στροφάρεις βρίσκεις πάντα τρόπο να μαζεύεις χωριά ακόμη και με ελάχιστα επιθετικά.
 

DeletedUser20797

Δεν ξερω πως εφυγε, εφυγα κι εγω οσο ημουν ομως το παιχνιδι ειχε γυρισει υπερ σχσ και τοτε ανοιγε ο 42 κι εφυγα!!
Αυτος δεν ξερω τι και πως εφυγε οπως και να χει το ιδιο θα ηταν κι αν εμενε πιστευω εκει μετα απ ενα σημειο ηταν μονοδρομος για σχσ...
Ειδικα μολις μπηκαμε μαζι τους...φυγανε κι άλλοι πολλοι μετα...
οπως φυγανε και πολλοι δικοι σας
 

DeletedUser

Ξεχνας πως χανετε ομως τον 37 και λες οτι γλεντησες...η παρεα του 37 παρεμεινε εκει, οπου και γνωριστηκα με τα παιδια και δεν μπηκαμε premade, με σχσ και οι ουτ χανουν χαρη στην ΝΙΩΣΤΕ που κραταγε 44 κοβοντας πολλα πλανα θυμαμαι 6-7 οσο ημουν εγω δινοντας ευκαιρια στη σχσ 2+ μηνες να μπει στη 55 οπου και το κανε με μεγαλη επιτυχια!!! μετα ενσωματωθηκαμε σχσ παρ ολα τα παρακαλια της ουτ!!!
Εκει βαλαμε το χερακι μας με gabriel και χανετε!!!
Επειδη μια παροιμια λεει...με αλλουνου τον κωλο ξερω να γ....μαι κι εγω, εσυ ηρθες εδω γιατι οι ελπιδες ειναι πιο πολλες να νικησεις μπαινοντας να παιξεις με σολ τωρα...
Φυσικο αφου τις ελπιδες σας στο 37 στις κοψανε οι ΝΙΩΣΤΕ απο νωρις!!!:D

Βγηκα απο Ουτ πριν τελειωσει το καλοκαιρι,και μεχρι τοτε,1ο ακκ σε κατακτησεις εναντια στο ανεκδοτο που ειχες φτιαξει εσυ και ο γκαμπριελ.Αλλα anyway επειδη ο 37 ειναι για αλλο ποστ,θα αναφερθω στην επομενη μεγαλη μπαρουφα που ειπες,οτι ηρθα εδω για να νικησω μπαινοντας να παιξω με σολ τωρα.
Απο την ημερα που ανοιξε ο 42 ειχα μιλησει με τον Νικο και τον Νικολα και γνωριζανε οτι οι χρονοι μου ειναι περιορισμενοι,και σε προσφατη συναντηση απο κοντα τους ειπα οτι θα μπω οταν θα τελειωσει η εξεταστικη μου,οποτε οποιος και να ηταν απο την αλλη μερια παλι θα εμπαινα,Ετυχε να εισαι εσυ που απο τον 37 εβγαζες γλωσσα με αλλουνου ...φρυδια οποτε εχω και ενα παραπανω κινητρο ;)
 

DeletedUser33711

Μην το γενικεύεις Βασίλη.Μπορεί κάποιος να κλείνει 24ωρα και όντως να απαιτείται να έχει μεγάλη αμυντική αναλογία.
Έτσι κ αλλιώς αν στροφάρεις βρίσκεις πάντα τρόπο να μαζεύεις χωριά ακόμη και με ελάχιστα επιθετικά.

Εαν μου παιζουν 4-1 αμυντικα επιθετικα ναι το γενικευω (δε σου λεω για το κλασικο 2-1) , και παιζουν 24 ωρες. Ειναι λαθος, χωρια θα τσιμπας πολεμο δε θα κερδισεις ποτε και το ειδαμε και στον 33 αυτο. τους πολεμους τους κερδιζει η επιθεση. Σε 24ωρο λογαριασμο μεγαλυτερη ζημια θα κανεις με επιθετικη αναλογια παρα με αμυντικη.
 

DeletedUser34705

Εχασες ηπειρο θες να πεις και τρεχαμε να σε μαζεψουμε .Πλανο εκανες εσυ με την φυλη σου που μολις ειχες γινει Ακαδημια μας ,εμεις ειχαμε πλανο καθε εβδομαδα για αυτο πηρα με και τον κοσμο
Μην το γενικεύεις Βασίλη.Μπορεί κάποιος να κλείνει 24ωρα και όντως να απαιτείται να έχει μεγάλη αμυντική αναλογία.
Έτσι κ αλλιώς αν στροφάρεις βρίσκεις πάντα τρόπο να μαζεύεις χωριά ακόμη και με ελάχιστα επιθετικά.

Οπως μαζευα και εγω ;)

Εγω ημουν ανεκαθεμ επιθετικος παικτης απο τον Σπυρο εμαθα οτι παραμενεις επιθετικος παικτης αν εχεις μυαλο και με αυτη την αναλογια αμυντικων , αρκξει τα επιθετικα σου να ειναι τοποθετημενα σε σωστα σημεια .
Πάρε παραδειγμα τι εκανα καθε βραδυ στα παιδια γυρο μου , και ας μην ειχαν παντα αποτελεσμα τους κουραζα και τους απασχολουσα και τσιμπαγα κανενα χωριο οποτε ημουν τυχερος κανοντας ένα καλο πυρινα μέσα στην σόλ , βεβαια μετα το μπαν του Γιωργου-Βλάσση καμια ελπίδα δεν είχα .
Το θεμα σε αυτη την αναλογια ειναι να μπορεισ να την υποστυριξεις παιλτικα ενας λογαριασμος 24ωρος χρειαζετε παντα σαν αμεση αμυντικη λυση , μην ξεχνας οτι σαν λογαριασμος μαζι με ακομα εναν καναμε ολοι σχεδον την αμυντικη λειτουργεια της φυλης σε κοψιματα και στισημο.
Βασικα ειναι ο καθενας πως μπορει να το υποστυριξη και εμενα μου ηταν δυσκολο στην αρχη γιατι επαιζα παντα 1/2 αναλογια αλλα με λιγα πραγματα που συζητησαμε και με το Σπυρο βγαινει καλυτερα ετσι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή