100 ms

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser24400
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Αυτό που έκανε γίνεται.Από ότι ξέρω το όριο είναι 60ms ή 80ms.Άραγε αυτός που σου το έκανε είναι άνθρωπος.
 

DeletedUser24400

αγαπητοι ειμαι απο αυτους που εχουν παίξει μπαλα στις αλανες, τωρα που γερασα σκεφτομαι να τις βαλω ενα μικροτσιπ μεσα και να την καθοδηγω με ενα χειριστηριο,

ε,ρε τι θα παθουν οι αλλοι με την ταχυτητα μου.... ασε που καποιον κολλητο ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ θα βρω και θαγελάω με αυτους που θα τρωνε τουμπες όταν θα προσπαθούν να πιασουν την μπάλα

είναι αυτο που λεμε "χασανε το τοπι"

και γιατι να απαγορευται το t-train, όταν υπάρχει κα αλλος τρόπος;

δηλάδη το να κρατας πατημενα κουμπια, διαφερει απο το να δινεις εντολή για κλικ; όταν κρατας πατημενο κουμπί τι ειναι? διαδοχικα κλικ?

ασε που το παραδειγμα δεν απεχει 100 ms όπως οι επιθεσεις που εφαγα, δεστο καλα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Επίθεση προς Χωριό βαρβάρων (540|578) K55 σήμερα, ώρα 15:10:58:814 0:17:12 ακύρωση
Επίθεση προς Χωριό βαρβάρων (540|578) K55 σήμερα, ώρα 15:10:58:914 0:17:12 ακύρωση
Επίθεση προς Χωριό βαρβάρων (540|578) K55 σήμερα, ώρα 15:10:59:014 0:17:13 ακύρωση
Επίθεση προς Χωριό βαρβάρων (540|578) K55 σήμερα, ώρα 15:10:59:114 0:17:13 ακύρωση

οριστε η δικη μου προσπαθεια..χωρις κανενα τρικ η κανενα παρανομο σκριπτακι...χωρις να εχω καποιο σταθερο χερι,το πετυχα..δεν ειναι κατι δυσκολο...απλα λιγη τυχη θελει :)
 

DeletedUser24400

κοροιδευομαστε?

τυχη; ικανοτητα δεν ειναι?
 

DeletedUser

δεν ηξερα οτι εχω ικανοτητα να στελνω τρενακι με διαφορα 100 ms σταθερα :D
 

DeletedUser6091

[mad]Όλοι οι κόσμοι έχουν αυτόματο κενό επιθέσεων τα 80ms ΕΚΤΟΣ από τον κόσμο15 που έχει 100ms.

Ότι στέλνετε κάτω από το όριο, το σύστημα το στέλνει ακριβώς πάνω στο όριο. Μπορείς να πετύχεις και 60 και 80ms νόμιμα με την μέθοδο της ροδέλας. Δεν είναι κάτι δύσκολο ούτε και παράνομο.

Έγινε απαγόρευση του t-train γιατί έκανε 3 κινήσεις ταυτόχρονα. Η απαγόρευση έχει γίνει και σε άλλες χώρες. Στον net θεωρείτε ακόμα νόμιμο αλλα κανεις δεν αναγκάζει κάποια κοινότητα να ακολουθήσει τους κανόνες του net η οποιας άλλης κοινότητας οι παίκτες θεωρούν ως ανώτερη. Όλες οι κοινότητες έχουμε 4-5 βασικούς κανόνες ιδιους όπως μας δόθηκαν από την εταιρία και μετά έχουμε το ελεύθερο να προσαρμόσουμε όλους τους άλλους κανόνες σύμφωνα με τις ανάγκες μας.

Η μέθοδος λοιπόν του tab-kit θεωρείτε νόμιμη και μπορεί να καταφέρει τους ιδιους χρόνους με το t-train.

Σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει το ότι επιτρέπονται αυτού του είδους τα βοηθήματα και σε άλλους μπορεί να μην αρέσει το ότι κάποια από αυτά απαγορεύονται. Οποια κίνηση μας λοιπόν θα έχει υποστηρικτές και κάποιους που θα μας κατακρίνουν. Το θέμα είναι πως υπάρχουν πράγματα που επιτρέπονται και κάποια που απαγορεύονται. Όλοι θα πρέπει να ακολουθούν τους κανόνες που έχουν θεσπιστεί, αν διαφωνούν με αυτούς τότε είναι ελεύθεροι να σταματήσουν την συμμετοχη τους στο παιχνίδι. Δυστυχώς δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε σε κανόνες που είναι αποδεκτοί από όλους γιατί έχουμε πολλούς διαφορετικούς ανθρώπους στην κοινότητα μας που ο καθένας από αυτούς θέλει να παίξει με τον δικό του τρόπο κάτι που σαφώς δεν μπορεί να γίνει.

Στο θέμα με την διαφορα στα ms υπάρχουν διαφορες ιδέες που συζητάμε ως εταιρία. Μια που άρεσε σε εμενα είναι να κάνουμε ότι κάνει και το Grepolis. Αυτόματο τυχαίο κενό ανάμεσα στις επιθέσεις. Από 120ms μέχρι 400ms ανά επίθεση... Και άσε τον άλλον να κάνει τάμα Στην Παναγια Την Σουμελά για να τύχει να φέρει το τρένο στα μετρα του. Θα μείνει με το t-train και το tab-kit στο χέρι μετά να τα κοιτάει και τα 2 και να νοσταλγεί την εποχή που του έκαναν την δουλειά...

Όλα αυτά σαφώς είναι απλά ιδέες που πρέπει να αναλυθούν περισσότερο, να γίνουν συζητήσεις με τους τεχνικούς μετά για να δούμε αν είναι συμβατά με το παιχνίδι μας και την έκδοση μας. Να αναλύσουμε τι προβλήματα μπορεί να φέρουν και σε τεχνικό επίπεδο αλλα και σε ηθικό καθώς άλλους μπορεί να ευνοούν και άλλους όχι. Να δοκιμαστούν αν καταφέρουν να περάσουν από τα προηγούμενα στάδια και αν όλα πάνε καλά να βγούν ως ρυθμίσεις στους κόσμους... Οποτε μην πιαστείτε από αυτό που είπα και μην το πάρετε ως δεδομένο. Είναι όπως είπα και στην αρχή της παραγράφου μια ιδέα που έχει τεθεί απλά προς συζήτηση και τίποτα περισσότερο.


Καλή συνεχεια και καλές μάχες σε όλους σας. [/mad]
 

DeletedUser

μας καλυψες πληρως με την "μικρη" απαντηση σου Μαντ :)
 

DeletedUser24400

επειδή έχει δημιουργηθεί μεγάλη σύγχυση στους περισσότερους από εσάς για το τι τελικά ισχύει, κάναμε αυτόν τον οδηγό για να σας διευκολύνουμε και να λύσουμε όλες σας τις απορίες.

----> ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ
να στέλνετε τρένα χρησιμοποιώντας περισσότερες από μία καρτέλες, αρκεί όλες οι κινήσεις να γίνονται με το χέρι.
δλδ να μη γίνονται περισσότερα απο 1 κλικ με κάθε πάτημα του ποντικιού και να μη χρησιμοποιείτε συντομεύσεις που επίσης κάνουν περισσότερα από 1 κλικ

παράδειγμα:
ανοίγουμε 4 καρτέλες στον opera, ετοιμάζουμε το τρένο μας και αφήνουμε στην κάθε μία την επιλογή "εντάξει"
εκεί τοποθετούμε τον κέρσορα και εναλλάσουμε τις καρτέλες με cntrl+tab (ή αν έχουμε ρυθμισμένες τις συντομεύσεις 1 - 2 για εναλλαγή καρτέλας) και κλικάρουμε

σημείωση: στον firefox το ίδιο γίνεται με τη ροδέλα του ποντικιού + enter


----> ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
η χρήση t-train , δλδ η χρήση της συντόμευσης του opera που σας επιτρέπει να στείλετε το τρένο με το πάτημα ενός μόνο πλήκτρου.

επίσης ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση παρόμοιων συντομεύσεων/προγραμματιδίων που χρησιμοποιούν άλλοι browsers όπως o firefox

Το παιχνίδι είναι σχεδιασμένο για να παίζεται με το χέρι και οποιοδήποτε add on, bot ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή αυτοματοποιεί τις κινήσεις σας μέσα στο παιχνίδι ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ


παντως παραμένω μπερδεμενος με όσα εχω διαβασει τα παραπανω...... απαγορευται με ενα κλικ, επιτρεπεται με πατημενα κουμπια, ποια ειναι η διαφορα και σε τι αποσκοπει?
εξαλου το "συστημα" αυτοματα βαζει αποσταση 100 ms, ποια ειναι η διαφορα?
 

DeletedUser20458

επειδή έχει δημιουργηθεί μεγάλη σύγχυση στους περισσότερους από εσάς για το τι τελικά ισχύει, κάναμε αυτόν τον οδηγό για να σας διευκολύνουμε και να λύσουμε όλες σας τις απορίες.

----> ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ
να στέλνετε τρένα χρησιμοποιώντας περισσότερες από μία καρτέλες, αρκεί όλες οι κινήσεις να γίνονται με το χέρι.
δλδ να μη γίνονται περισσότερα απο 1 κλικ με κάθε πάτημα του ποντικιού και να μη χρησιμοποιείτε συντομεύσεις που επίσης κάνουν περισσότερα από 1 κλικ

παράδειγμα:
ανοίγουμε 4 καρτέλες στον opera, ετοιμάζουμε το τρένο μας και αφήνουμε στην κάθε μία την επιλογή "εντάξει"
εκεί τοποθετούμε τον κέρσορα και εναλλάσουμε τις καρτέλες με cntrl+tab (ή αν έχουμε ρυθμισμένες τις συντομεύσεις 1 - 2 για εναλλαγή καρτέλας) και κλικάρουμε

σημείωση: στον firefox το ίδιο γίνεται με τη ροδέλα του ποντικιού + enter


----> ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
η χρήση t-train , δλδ η χρήση της συντόμευσης του opera που σας επιτρέπει να στείλετε το τρένο με το πάτημα ενός μόνο πλήκτρου.

επίσης ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση παρόμοιων συντομεύσεων/προγραμματιδίων που χρησιμοποιούν άλλοι browsers όπως o firefox

Το παιχνίδι είναι σχεδιασμένο για να παίζεται με το χέρι και οποιοδήποτε add on, bot ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή αυτοματοποιεί τις κινήσεις σας μέσα στο παιχνίδι ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ


παντως παραμένω μπερδεμενος με όσα εχω διαβασει τα παραπανω...... απαγορευται με ενα κλικ, επιτρεπεται με πατημενα κουμπια, ποια ειναι η διαφορα και σε τι αποσκοπει?
εξαλου το "συστημα" αυτοματα βαζει αποσταση 100 ms, ποια ειναι η διαφορα?

t-train : Πατουσες ενα κουμπι και εστελνε αυτοματα 4 επιθεσης.
tab-kit : Εχεις 4 καρτελες πριν πατησεις το ενταξει στο μερος συγκεντρωσης, βαζεις το mouse πανω απο το ενταξη, πατας το κουμπι που εχεις ρυθμισει για να αλλαζει και τελος.

(το κουμπι το πατας 4 φορες.)
 

DeletedUser24400

η ειμαι ****** ή δεν παίρνω σωστες απαντησεις ....

απαγορευται με ενα κλικ, επιτρεπεται με πατημενα κουμπια, ποια ειναι η διαφορα και σε τι αποσκοπει?
εξαλου το "συστημα" αυτοματα βαζει αποσταση 100 ms, ποια ειναι η διαφορα?

στο μαυρο περιμενω απαντηση...
 

DeletedUser

Λογικά σε προστατεύει απ' τους, ας πούμε "απίστευτα γρήγορους". Η πραγματικότητα βέβαια, καταλαβαίνω είναι ότι εμποδίζει τη χρήση κάποιου script που θα έριχνε τη διαφορά σε πολύ μικρότερα επίπεδα και που πιθανώς δε θα ήταν ανιχνεύσιμο. Κανένα σύστημα ασφαλείας δεν είναι απολύτως στεγανό και οι διαχειριστές δε νομίζω να κάθονται και να ελέγχουν με το μάτι κάθε τρένο, όταν δε χτυπήσει το αυτόματο καμπανάκι του παράνομου script.
Αν εγώ δηλαδή δεχθώ τρένο με διαφορά 10ms από κάποιον που χρησιμοποιεί παράνομο και μη-ανιχνεύσιμο script και δεν το αναφέρω, είτε γιατί δεν ήξερα τον κανόνα, είτε γιατί δεν πρόσεξα τις διαφορές, είτε γιατί έτσι, απλά ο "παραβάτης" έκανε αυτό που ήθελε. Εκεί έρχεται το default των 100ms που θεωρείται ανθρωπίνως εφικτό να φέρει κάποια ισορροπία. Άποψή μου που μπορεί να είναι και λάθος.
 

DeletedUser

η ειμαι ****** ή δεν παίρνω σωστες απαντησεις ....

απαγορευται με ενα κλικ, επιτρεπεται με πατημενα κουμπια, ποια ειναι η διαφορα και σε τι αποσκοπει?
εξαλου το "συστημα" αυτοματα βαζει αποσταση 100 ms, ποια ειναι η διαφορα?

στο μαυρο περιμενω απαντηση...


το συστημα βαζει αυτοματα την διαφορα οταν αυτη ειναι κατω απο τα 100 ms αν ειναι παραπανο δεν θα την αλλαξει.
 

DeletedUser

γιατι εχεις κολησει τοσο στο οτι δεν ειναι και καλα λογικο να το στειλει ενας ανθρωπος? :p οπως το στελνει το κοβεις εσυ
επισς τι εννοεις παιχνιδι προγραμματισμου...καποια πραγματα θελουν κολπακια του υπολογιστη για να ειναι καλυτερα! στο ιντερνετ το παιζεις οχι σε αλανες
 
Κορυφή