GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
καλά εσυ τραγούδα κάθε φορά το ίδιο τροπάρι να μου πεταγεσαι σαν την πορδη να νομιζεις οτι σου δίνω σημασία. Πυξίδα δεν εχω φαει ποτε, μονο στο speed απο extreme, digol ή κανα αλλο πιτσιρίκι, παιδιά που τα σεβομαι απο πολυ μικρά κ ας βρίζουν που κ που :p Οσο για τον 33 οσο ευχαριστηθηκα εγω τον κοσμο αλλο τοσο τον ευχαριστηθηκε κ ο blacko. Ποιος κερδισε, ποιος οχι κανεναν μας δεν ενοιαζε. Και ο da vinci ειχε τις μαυρες του κατα καιρους και ηθελε να σταματησει κι εγω κ αλλοι, ετσι ειναι το game.

Σε αυτο τον κοσμο θα δουμε ποσοι θα εχουν αντερα να πολεμησουν κ ελπιζω να διαψευστω κ να ναι ωραιος πολεμος κ να το ευχαριστηθείτε
Σημασια δεν μου δινεις αλλα απαντας στο λεπτο ,φαντασου να μου εδινες νουμπακι .Τι θες τωρα μωρε να σου θυμισω τους κοσμους που εφαγες πυξιδα? Ενταξει θα πω χωρις καν να δω αρχεια ,θα ειναι και αλλοι αλλα αρκέσου σε αυτες τις δυο ...στο κ7 και κ16 .Πυξιδαρες οχι απλες πυξιδες ,Τι ευχαριστηθηκες στο κ33 που καηκες σαν αρχινουμπας που εισαι και μετα εφαγες μπαν και πηρες στον λαιμο σου ολοκληρη φυλη ?Μεχρι εκει εισαι να ξερεις .
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser33711

αυτο τωρα το ειδα

topkaplayers.png
 

AdrenaLine

Ασταμάτητος
Βαθμολογία αντίδρασης
87
Σημασια δεν μου δινεις αλλα απαντας στο λεπτο ,φαντασου να μου εδινες νουμπακι .Τι θες τωρα μωρε να σου θυμισω τους κοσμους που εφαγες πυξιδα? Ενταξει θα πω χωρις καν να δω αρχεια ,θα ειναι και αλλοι αλλα αρκέσου σε αυτες τις δυο ...στο κ7 και κ16 .Πυξιδαρες οχι απλες πυξιδες ,Τι ευχαριστηθηκες στο κ33 που καηκες σαν αρχινουμπας που εισαι και μετα εφαγες μπαν και πηρες στον λαιμο σου ολοκληρη φυλη ?Μεχρι εκει εισαι να ξερεις .
στον κ16 ο κωστας μπηκε μονος χωρις premade φυλη απλα για να παιξει στο χ2 κοσμο το σταρτ απ..Γνωριστηκαμε εκει και επαιξε μεχρι να κλεισει η ηπειρος,που στην ουσια την κλεισαμε μονοι μας (Mrps0li0g0s-Flopturnriver) ..Το παικτικο επιπεδο των αλλων παικτων της ηπειρου ηταν πολυ χαμηλο κ δεν εκατσε να καει σε 24ωρα(co-play δν ηταν της μοδας τοτε) για να αντεξουμε πολεμο ηπειρο-ηπειρο και απλα δωσαμε την δοιηκηση στους Φπα κ φυγαμε..προσωπικα εδωσα κ το λογαριασμο μου, ο κωστας πατησε διαγραφη.. Απο εκει και περα αν κλεινεις κοσμο ειναι αποτελεσμα φυλης..ατομικα 100% αν σε καποιο κοσμο εβγαινες στην γειτονια του κωστα θα χες πατησει μεταφορα χωριου χωρις δευτερη σκεψη η θα ετρωγες μια γρηγορη πυξιδα και θα εκραζες απο το εξωτερικο για ****ακια
 

DeletedUser33711

..Τι ευχαριστηθηκες στο κ33 που καηκες σαν αρχινουμπας που εισαι και μετα εφαγες μπαν και πηρες στον λαιμο σου ολοκληρη φυλη ?Μεχρι εκει εισαι να ξερεις....

Εγω εφαγα μπαν και πηρα στο λαιμο μου την φυλη :p ας πουμε ηταν δικο μου το λουσιμο
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
στον κ16 ο κωστας μπηκε μονος χωρις premade φυλη απλα για να παιξει στο χ2 κοσμο το σταρτ απ..Γνωριστηκαμε εκει και επαιξε μεχρι να κλεισει η ηπειρος,που στην ουσια την κλεισαμε μονοι μας (Mrps0li0g0s-Flopturnriver) ..Το παικτικο επιπεδο των αλλων παικτων της ηπειρου ηταν πολυ χαμηλο κ δεν εκατσε να καει σε 24ωρα(co-play δν ηταν της μοδας τοτε) για να αντεξουμε πολεμο ηπειρο-ηπειρο και απλα δωσαμε την δοιηκηση στους Φπα κ φυγαμε..προσωπικα εδωσα κ το λογαριασμο μου, ο κωστας πατησε διαγραφη.. Απο εκει και περα αν κλεινεις κοσμο ειναι αποτελεσμα φυλης..ατομικα 100% αν σε καποιο κοσμο εβγαινες στην γειτονια του κωστα θα χες πατησει μεταφορα χωριου χωρις δευτερη σκεψη η θα ετρωγες μια γρηγορη πυξιδα και θα εκραζες απο το εξωτερικο για ****ακια
Χαχαχαχαχαχαα και εγω μονη μου μπηκα και ημουν πιο κατω και πιο δεξια ,απο σας στο κ16 ,συγκεκριμενα ημουν στον σταυρο του χαρτη Μετα μπηκα στις μυγες και ηταν μακρια , ασχετα αν στην συνεχεια εφαγα τους ενδιαμεσους και τους εφτασα ,ασε μας αγορακι μου και εσυ που θα μας μιλησεις για την δυσκολια της περιοχης ,σε εμενα εδωσες τον λογαριασμο σου επιτηρηση (αν καταλαβα καλα ποιος εισαι) χαχαχαχα.Ο Κωστακης μολις εφαγε πλανο ,επειδη ειναι εξυπνακιας και δεν ειχε σωστη αναλογια επιθετικων αμυντικων κατερευσε ο λογαριασμος του και πατησε διαγραφη και κρεμασε ολους τους υπολοιποι που καιγομασταν μας ,ουτε επιτηρηση δεν αφησε να σωσουμε την περιοχη μας εγραφε μαλιστα στο εξωτερικο οτι παραταει τις φυλετικες ,μερικες εβδομαδες μετα μπηκε ριμ κ17 χαχαχαχαχαχα.
 

DeletedUser33703

Ο Κ42 πιστεύω πως δεν θα είναι τόσο εύκολος για την sol όπως νομίζουν μερικοί , σίγουρα έχουμε προβάδισμα λόγω του καλύτερου παικτικού επιπέδου αλλά και του περισσότερου χρόνου που έχουμε να διαθέσουμε στο παιχνίδι λόγω ηλικίας περισσότερο (ο χρόνος σε αυτό το παιχνίδι και η ενεργητικότητα είναι τα σημαντικότερα) από εκεί και πέρα το παιχνίδι το μαθαίνεις κάποια στιγμή .
Δεν θα κάνω το λάθος να υποτιμήσω σε καμία περίπτωση τους αντιπάλους μου αυτή τη φορά , στον 30 το έκανα και την πάτησα .
Οκ πιστεύω ότι τον κόσμο θα τον κλείσουμε και πιστεύω ότι το έργο των stop είναι πολύ δύσκολο και φυσικά το ξέρουν και οι ίδιοι γιατί καλώς η κακώς αυτή την χρονική στιγμή είμαστε η καλύτερη φυλή του gr .

Μετά και απο τις σημαντικές προσθήκες που έκανε η stop πιστεύω θα το παλέψει και θα δούμε έναν καλό τελικό και αυτό γιατί έχει κάποια ονόματα μέσα όπως (Dark seeker , speeda , 0uknos , tmavro , oops sorry που έχουν δείξει πράγματα στο παιχνίδι) , δεν υποτιμάω τους υπόλοιπους παίκτες απλά δυστυχώς δεν τους έχω πετύχει σε κάποιο κόσμο και δεν τους έχω δει να παίζουν για να μπορώ να τους κρίνω .

Τώρα από εκεί και πέρα φυσικά εκτιμώ τον Κώστα και τον Γιώργο που βγήκαν να γράψουν , έχουν και οι 2 πολύ καλο παικτικό επίπεδο και είναι από τους παίκτες που με ή χωρίς **** μπορούν να κρατήσουν μια φυλή (και θεωρώ ότι τα **** δεν τα χρειαζόσασταν .)

Εκτιμώ το ήθος της stop και τον Ηλία σαν αρχηγό και σαν άνθρωπο γιατί μέχρι στιγμής ότι έχουμε πει έχει τηρηθεί στο ακέραιο , καλές μάχες και εύχομαι να δούμε έναν πραγματικά καλό τελικό γιατί αρμόζει στον συγκεκριμένο κόσμο.
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Τώρα από εκεί και πέρα φυσικά εκτιμώ τον Κώστα και τον Γιώργο που βγήκαν να γράψουν , έχουν και οι 2 πολύ καλο παικτικό επίπεδο και είναι από τους παίκτες που με ή χωρίς **** μπορούν να κρατήσουν μια φυλή (και θεωρώ ότι τα **** δεν τα χρειαζόσασταν .)
Θα διαφωνησω μαζι σου και οι δυο εχουν το ιδιο παιξιμο ,περιμενουν απο την φυλη να τους δώσει αμυνες .Θυμησου τις μετακινησεις που εκανε ο digol ,απαραδεκτο για εναν παικτη που ειναι στην πενταδα .Δεν ξερουν να στηνουν ενα λογαριασμο και ουτε θα μαθουν ποτε γιατι αυτη ειναι η νοοτροπια τους .Οσο αυξανονονται τα χωρια σε ενα λογαριαμσο πρεπει να αυξανονται και τα ασφαλη αμυντικα σου στο ριμ ή στο κεντρο της φυλης και τα αμυντικα του μετωπου να ειναι σε σωστη αναλογια με τα επιθετικα του μετωπου. Το πρωτο πλανο που τρως πρεπει να το αντεξεις μονο σου (ασχετα αν σε βοηθησουν ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Εγω εφαγα μπαν και πηρα στο λαιμο μου την φυλη :p ας πουμε ηταν δικο μου το λουσιμο
φτου σου :p
αυτο τωρα το ειδα
εσυ βλέπεις πότε μπαίνουν αριστοι. αρκεί :rolleyes:

στον κ16 ο κωστας μπηκε μονος χωρις premade φυλη απλα για να παιξει στο χ2 κοσμο το σταρτ απ
Ελα ρε μνημη που την εχεις. Με τον μπεκ για την ακριβεια. ;) Απλα ετυχε να κερδισουμε μια ηπειρο κλαιν και οταν ολοι εκαναν τους ρουφιανους στον tourloubouki εμεις παιζαμε επιτηρησεις. Να μη σχολιασω το πλανο στη CxC που μονο 2 μας πηραμε καμια 15αρια χωρια και ολη η ΜΑΜ ... μηδεν. γκουχ γκουχ

έχει κάποια ονόματα μέσα όπως (Dark seeker , speeda , 0uknos , tmavro , oops sorry
χμμ δεν προκειται να κανετε και παρελαση then ειδικα αν δεσουν ως team.

είναι από τους παίκτες που με ή χωρίς **** μπορούν να κρατήσουν μια φυλή (και θεωρώ ότι τα **** δεν τα χρειαζόσασταν .)
μη μου κανεις εσύ την παρθενα Μαρια για ****ακια. :D Εγω δεν ειχα στον 33 κ οταν απεκτησα (ξερεις απο ποιον) δεν τα χρησιμοποιουσα γιατι μονος μου κ fakes κ φαρμ εστελνα καλυτερα αν τον ρωτησεις :p Αλλα οκ απο τη δουλεια οταν ειχαμε πλανο εμπαινα στον πειρασμο να βαλω καμια fake παραπανω. κακώς φυσικά :oops:
 

DeletedUser34798

2 ban που έφεραν τα πάνω κάτω πρώτο του Davinci που είχαμε καθαρά το πάνω χέρι και δεύτερο του Digol που ενώ τα πράγματα ήταν ισορροπημένα έγειρε ξανά τι ζυγαριά προς τα εμάς.
 

DeletedUser33703

φτου σου :p

μη μου κανεις εσύ την παρθενα Μαρια για ****ακια. :D Εγω δεν ειχα στον 33 κ οταν απεκτησα (ξερεις απο ποιον) δεν τα χρησιμοποιουσα γιατι μονος μου κ fakes κ φαρμ εστελνα καλυτερα αν τον ρωτησεις :p Αλλα οκ απο τη δουλεια οταν ειχαμε πλανο εμπαινα στον πειρασμο να βαλω καμια fake παραπανω. κακώς φυσικά :oops:

Άραξε λίγο Κωστή , μαζί μου μιλάς
ολοκάθαρος στον 33 , πεντακάθαρος στον 42 και δεν δέχομαι σχόλιο για την επιλογή μου να παίζω νόμιμα σε ψηλό επίπεδο την ώρα που οι περισσότεροι ασκούν αθέμιτο ανταγωνισμό .

Το μόνο που σου είπα είναι πως δεν χρειαζόσουν το **** για το οποίο έφαγες και μπαν και για το οποίο σε συνδιασμό φυσικά με το μπαν του swtostheone χάθηκε ένας κόσμος .
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Άραξε λίγο Κωστή , μαζί μου μιλάς
ολοκάθαρος στον 33 , πεντακάθαρος στον 42 \\
Η καθαριότητα ειναι η μιση αρχοντιά άλλωστε ;) Δεν θα μπω στη διαδικασια, ουτε εννοειται εχω κατι χειροπιαστο εναντιον σου. Αντε ισως μερικες επιτηρησουλες στην 55 που μου βγαιναν τα ματια στα ms σου, κατα τ αλλα ας ερθει καποιος αναμαρτητος να ριξει το λίθο της νομιμοτητας, οχι εγώ :rolleyes:

Πώς πάνε οι προετοιμασίες; Οι αμυνες σπαστα παιδιά οχι ολοκληρα αμυντικά (aser πρηξιμο ε; χαχα)

Καλο μήνα να εχετε και καλή προετοιμασία και τσακωθείτε λίγο forum πριν τον πολεμο, αντε να αναψουν τα αιματα να χαζεύουμε κι εμείς :p
 

DeletedUser33703

Η καθαριότητα ειναι η μιση αρχοντιά άλλωστε ;) Δεν θα μπω στη διαδικασια, ουτε εννοειται εχω κατι χειροπιαστο εναντιον σου. Αντε ισως μερικες επιτηρησουλες στην 55 που μου βγαιναν τα ματια στα ms σου, κατα τ αλλα ας ερθει καποιος αναμαρτητος να ριξει το λίθο της νομιμοτητας, οχι εγώ :rolleyes:
Επειδή κάνω καλά κολλήματα βγαίνει το συμπέρασμα ότι παίζω με **** δηλαδή ; Το έχω πει σε πολλούς και θα το πω και σε εσένα ότι όποιος έχει αμφιβολία για αυτό το θέμα μπορώ να του το αποδείξω από κοντά .
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Επειδή κάνω καλά κολλήματα βγαίνει το συμπέρασμα ότι παίζω με **** δηλαδή ;
Οχι ρε αραξε. Γιατι εγω τοσα χρονια τι εδειχνα απο κοντα νομίζεις; :p
Αυτο ελεγα χθες εντωμεταξυ
Τι ελεγες; Σε λόχους παιδια! Για την ακριβεια, SOLοχους :D
 

DeletedUser33711

Χαχαχα , παρεδιδα μαθηματα Chess για αμυντικο στησιμο
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Ναι σωθηκες τωρα :p Τους ασχετους ανενεργους στο μετωπο φατε. Βλεπω κατι tornado, blacko, equalizer εχουν ξεμεινει εκει. :D Πλακα πλακα ρε bill και μονο που σκεφτομαι τα παλτα στο μετωπο στον 33 μου ανεβαινει μια πιεσουλα. Ευτυχως που εισασταν εσεις (u, equalizer, kpap, o μεγαλος cr777) και κουβαλησατε επιτηρησεις γιατι αλλιως το ban θα το είχα φάει απο νωρίς και θα ήταν για... εξύβριση συμπαιχτων :D
 

DeletedUser33711

Χαχαχα κεντας εχω λιωσει... Ενταξει εμεις παιζαμε επιτηρησεις εσυ ακουγες το μακρυ και το κοντο του καθενος, για εμενα ηταν χειροτερο αυτο
 

DeletedUser25720

Καλησπέρα και από εμάς .,Το account Uppercut μετά από 140 ημέρες αποφάσισε να ασχοληθεί σοβαρά με τον κ42. Καλή τύχη σε όλους :D .

(Απλά οφείλαμε να ενημερώσουμε :D )
 

DeletedUser34705

οσον αφορα τις αμυνες θα ηθελα να σε.ενημερωσω πως δεν ξερω τι εκανε ο γιωργος σε αλλους κοσμους αλλα στον 42 σαν λογαριασμος εμεις ειχαμε.στειλει 10 φορες περισσοτερες αμυνες απο οτι μας εστειλαν..και αυτο φαινοταν και στις απωλειες μας..που ημασταν 1οι ως υποστηρικτες για μεγαλο διαστημα../QUOTE]
Negative Βλάσση , σαν λογαριασμός speeda η άμυνες μας ήταν μόνημα σε εσάς. και ειμασταν απο τους λιγους που παίζαμε με αναλογια 1 / 3.5-4 . που ηθελε ο Σπύρος .
Απλα δωσανε μεγαλυτερη βάση με αμυνες στην μεριά τον Stopη υπολοιπη φυλη.

Στα υπολοιπα συμφωνώ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή