GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser33703

Οι καλοί αμυντικοί παίκτες είναι κυρίως παίκτες που παίζουν με επιθετικές αναλογίες και αυτό γιατί ένας καλός αμυντικός παίκτης δεν χρειάζεται πολλές αμυντικές μονάδες για να παίξει άμυνα.
Δεν σου είπα ότι δεν μπορείς να τσιμπίσεις χωριά με αμυντική αναλογία αλλά τα επιθετικά στρατεύματα μπορούν να αξιοποιηθούν όλα ενώ τα περισσότερα αμυντικά απλά θα κάθονται στα χωριά και τις τρώνε .
Ούτως η άλλος με το ''τσίμπημα'' χωριών δεν κερδίζεις κόσμους , με τα πλάνα κερδίζονται οι κόσμοι .
Για αυτό και όλες οι καλές φυλές που έχουν περάσει από το παιχνίδι είναι επιθετικές.

Όταν παίζεις επίθεση υποχρεώνεις τον άλλον να παίξει άμυνα και δύσκολα το γυρνάει στην επίθεση πόσο μάλλον όταν χάνει και έδαφος .
Με αποτέλεσμα ο επιθετικός παίκτης να έχει αμυντικά να κάθονται και ο αμυντικός παίκτης να μην έχει αμυντικά γιατί κάποια στιγμή θα του τελειώσουν αλλά να μην έχει και επιθετικά να βγει στην αντεπίθεση .
 

DeletedUser31309

Βγηκα απο Ουτ πριν τελειωσει το καλοκαιρι,και μεχρι τοτε,1ο ακκ σε κατακτησεις εναντια στο ανεκδοτο που ειχες φτιαξει εσυ και ο γκαμπριελ.Αλλα anyway επειδη ο 37 ειναι για αλλο ποστ,θα αναφερθω στην επομενη μεγαλη μπαρουφα που ειπες,οτι ηρθα εδω για να νικησω μπαινοντας να παιξω με σολ τωρα.
Απο την ημερα που ανοιξε ο 42 ειχα μιλησει με τον Νικο και τον Νικολα και γνωριζανε οτι οι χρονοι μου ειναι περιορισμενοι,και σε προσφατη συναντηση απο κοντα τους ειπα οτι θα μπω οταν θα τελειωσει η εξεταστικη μου,οποτε οποιος και να ηταν απο την αλλη μερια παλι θα εμπαινα,Ετυχε να εισαι εσυ που απο τον 37 εβγαζες γλωσσα με αλλουνου ...φρυδια οποτε εχω και ενα παραπανω κινητρο ;)

Μιρδονα ο ρολος μας εκει ηταν αυτος που γραφεις και που υπαρχουν τα ποστ μου στο γκρουπ του 37 εξωτερικο φορουμ...
Να καθυστερησουμε ουτ...
Οι ιδιοι το ξερετε και τα θυμαστε τι εγραφα καλα και ναι φυγαν πολλοι παικτες μας εκει που γνωρισαμε εκει οι λιγοι που απομειναμε οπως κι εν τη συνεχεια φυγαμε και αρκετοι δινοντας τα χωρια μας!
Τωρα acequad τι ειχες πει εσυ με τον νικο και τι προβληματα προσωπικα ειχες ειναι δικο σου θεμα...
Και στον 37 εγινε οτι σας ειχαμε πει με gabriel ακριβως εχω ακομη και μηνυμα παικτη σας που ηταν 42 και μπορω να σου βρω και εικονες απ εξωτερικο του 37...
Τα υπολοιπα που λες δεν τα ξερω τι εχεις κανονισει και τι θα κανεις εδω...ομως γι τον 37 που δεν επαιζα φουλ σε αντιθεση με γκαμπριελ κι αλλους ουτε premade ειμασταν ουτε τιποτα για τα γνωστα ειχαμε μπει οι πιο πολλοι και απλα κολησαμε με την παρεα καποιοι και μειναμε...και οτι καναμε το καναμε για να χασετε και επιασε με απολυτη επιτυχια, τωρα αν το αρνεισαι και αυτο τοτε υπαρχει προβλημα γιατι ολοι ξερουν ειχαμε τη 44 και οι σχσ τα 3/4 της 54 εχοντας μαο μαο και ουτ να πιεζουν και αν ειχαμε παρει μερος της ουτ λογικα θα χε ηδη τελειωσει ο κοσμος...ομως παιξαμε για την ισορροπια και για τους σχσ γιατι αξιζουν σαν ανθρωποι την νικη σε σχεση με την ουτ(δεν θα σχολιασω συμπεριφορες ηγεσιας)...
Και στον 37 εβγαζα γλωσσα για την ασχημη συμπεριφορα σας και μην με αντιγραφεις γιατι εγω με αλλουνου......θα κερδιζα εκει τωρα....
Ομως επειδη ανηκω και σε αλλη παρεα δεν εμεινα κι εφυγα αφου εκπληρωσα την καθυστερηση της αναπτυξης σας στην 44 που επεφερε κλεισιμο σχσ στην 54 και μπασιμο καλο στην 55
Δεν χρειαζεται να απαντησεις και δεν χρειαζεται να προσπαθησεις να αντιγραψεις αλλη εκφραση μου οσα λεω υπαρχουν και τα ξερουν οι πιο πολλοι!!!:D
 

DeletedUser34439

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

μεγάλο φαβορί η sol

καλύτερη φυλή με πολλούς αρκετά καλούς παίχτες σε κορυφαίο επίπεδο όχι μόνο στον gr αλλά και στο net.

Καλή η πορεία ως τώρα του promanager και των stop, σε άλλους κόσμους χωρίς την sol αντίπαλο πιθανόν άνετα να τους κέρδιζε,σε αυτόν όμως είναι πολύ δύσκολα


Ίσως αν μπούνε σε ανενεργούς λογαριασμούς των stop ή ως co-players, παίχτες των cxc άλλα και άλλοι έμπειροι παίχτες μπορεί να γίνει ένας ενδιαφέρον πόλεμος και αν υπάρξει και καλή οργάνωση τότε θα έχουνε περισσότερες πιθανότητες να κερδίσουνε
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Εαν μου παιζουν 4-1 αμυντικα επιθετικα ναι το γενικευω (δε σου λεω για το κλασικο 2-1) , και παιζουν 24 ωρες. Ειναι λαθος, χωρια θα τσιμπας πολεμο δε θα κερδισεις ποτε και το ειδαμε και στον 33 αυτο. τους πολεμους τους κερδιζει η επιθεση. Σε 24ωρο λογαριασμο μεγαλυτερη ζημια θα κανεις με επιθετικη αναλογια παρα με αμυντικη.

Με τον Σπυρο ετυχε να ειμαστε στην πιο οργανωμενη φυλη που υπηρχε ,Οι αναλογιες ηταν παντα υπερ των αμυντικων παρολα αυτα ηταν η πιο επιθετικη φυλη γιατι ποτε δεν καθοντουσαν τα επιθετικα μας αφου εβγαιναν συνεχεια πλανα και χτυπαγαμε παντα ολοι μαζι μεγαλες περιοχες σε δευτερολεπτα αλλαζε η μιση ηπειρος χρωμα .Ειναι θεμα οργανωσης και ενεργητικοτητας της φυλης .
 

DeletedUser33711

Δε μιλαω για αμυντικη αναλογια φυλης. Εκει κατ'εμε πρεπει να ειναι 2-1 αμυντικα. Εαν εχεις ομως καποιους λογαριασμους που οντως παιζουν 24/7 μπορουν να παιζουν και λιγο πιο επιθετικα, προκειμενου να εκμεταλευονται την ενεργητικοτητα τους και να μην ειναι παθητικοι βλεποντας τα αμυντικα να καθονται στα χωρια τους.
 

DeletedUser34705

Απο τον αρχηγο των SOL υπηρχε επισημη θέση γι αυτο το πολέμο . Επιθυμω και μια επισημη θέση και απο τον αρχηγο των STOP . Θέλω να δω τι βλέψεις υπάρχουν σαν θεατής .
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Οι καλοί αμυντικοί παίκτες είναι κυρίως παίκτες που παίζουν με επιθετικές αναλογίες και αυτό γιατί ένας καλός αμυντικός παίκτης δεν χρειάζεται πολλές αμυντικές μονάδες για να παίξει άμυνα.

Κανα dodge να κανει μονο που και που ... :D λολ

aa14cbc8400e4f48a2e10bb295646594.png
 

theotsak21.

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
705
Απο τον αρχηγο των SOL υπηρχε επισημη θέση γι αυτο το πολέμο . Επιθυμω και μια επισημη θέση και απο τον αρχηγο των STOP . Θέλω να δω τι βλέψεις υπάρχουν σαν θεατής .

Εσυ δεν ησουν που θα εκλεινες κοσμο με μερικους αλλους;
Αληθεια που χαθηκατε ολοι;
Απο επιβητορες μας γινατε θεατες τωρα
 

DeletedUser31309

Μητσο εγω θα πω μονο καλο παιχνιδι σε ολους μας!!!
Δεν χρειαζεται απο μενα καποιο αλλο σχολιο εδω!!!
Το μονο που θα πω επιπλεον οτι ο κ42 μας εφερε αρκετα ατομα που δεσαμε μεταξυ μας γι τα καλα τοσο εντος οσο και εκτος παιχνιδιου...
Κι αυτο ειναι το μεγαλυτερο κερδος που θα μπορουσαμε να εχουμε εδω...
Τα υπολοιπα μεσα στο παιχνιδι απλα πρεπει να το ευχαριστηθουμε........
 

DeletedUser34705

Μητσο εγω θα πω μονο καλο παιχνιδι σε ολους μας!!!
Δεν χρειαζεται απο μενα καποιο αλλο σχολιο εδω!!!
Το μονο που θα πω επιπλεον οτι ο κ42 μας εφερε αρκετα ατομα που δεσαμε μεταξυ μας γι τα καλα τοσο εντος οσο και εκτος παιχνιδιου...
Κι αυτο ειναι το μεγαλυτερο κερδος που θα μπορουσαμε να εχουμε εδω...
Τα υπολοιπα μεσα στο παιχνιδι απλα πρεπει να το ευχαριστηθουμε........
Πολυ σωστη και ευστοχη η απαντηση σου. χαίρομαι.

Εσυ δεν ησουν που θα εκλεινες κοσμο με μερικους αλλους;
Αληθεια που χαθηκατε ολοι;
Απο επιβητορες μας γινατε θεατες τωρα

Δεν τα καταφεραμε τελικα , το μονο σιγουρο ειναι οτι προσπαθησαμε.
(αν και δεν θα βρεις κάπου να λέω εγω προσωπικα οτι θα κλείσω τον 42.) αλλα οκ κουβέντα να γίνετε.
 

DeletedUser34439

Μητσο εγω θα πω μονο καλο παιχνιδι σε ολους μας!!!
Δεν χρειαζεται απο μενα καποιο αλλο σχολιο εδω!!!
Το μονο που θα πω επιπλεον οτι ο κ42 μας εφερε αρκετα ατομα που δεσαμε μεταξυ μας γι τα καλα τοσο εντος οσο και εκτος παιχνιδιου...
Κι αυτο ειναι το μεγαλυτερο κερδος που θα μπορουσαμε να εχουμε εδω...
Τα υπολοιπα μεσα στο παιχνιδι απλα πρεπει να το ευχαριστηθουμε........


Είσαι πάρα πολύ σωστός η ουσία δεν είναι πάντα να κερδίζεις κόσμους ,ειδικά όταν έχεις έναν πολύ δυνατό αντίπαλο,
απλά θεωρώ λάθος σου να μαζεύεις τόσα πολλά άτομα σε ακαδημίες γιατί στη τελική δεν προσφέρει κάτι στη φυλή σου, ίσα ίσα δεν βελτιώνονται οι παίχτες που υπάρχουνε.
 

DeletedUser34071

ΓΙΑ ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

******

ένα μήνα εκτός για 4. Προκλητικό Περιεχόμενο
αφαιρέθηκε ο σύνδεσμος
από aigokairos.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31309

night-king προσφερουν και πολλα...δεν μπορω να κανω πληρη αναλυση για πολλους λογους ισως στο τελος ανεξαρτητα απ το αποτελεσμα να αναλυσω αν θα το θες ακομη!

intruder ποιος παικτης εισαι σε πιο λογαριασμο παιζεις?
 

DeletedUser34705

Δεν ξερω ποιος κρυβετε πισω απο αυτο το στισημο , αλλα μπραβο του που ειναι σε αυτη την φαση 23 μερες πριν τον πόλεμο.

http://prntscr.com/e5v497
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Να πω την μαυρη αληθεια θεωρω πολυ φλωρικο να κλεινεις ημερομηνια εναρξης πολεμου. Κανονικα οταν θεωρεις οτι ο αντιπαλος ειναι αδυναμος τον χτυπας αυτες οι συμφωνιες χαλανε το "κομματι" της στρατηγικης .
 

DeletedUser30832

Να πω την μαυρη αληθεια θεωρω πολυ φλωρικο να κλεινεις ημερομηνια εναρξης πολεμου. Κανονικα οταν θεωρεις οτι ο αντιπαλος ειναι αδυναμος τον χτυπας αυτες οι συμφωνιες χαλανε το "κομματι" της στρατηγικης .

Η' αν θεωρεις οτι ο αντιπαλος ειναι δυνατος ... μηπως τον ξαφνιασεις
 

DeletedUser34705

Να πω την μαυρη αληθεια θεωρω πολυ φλωρικο να κλεινεις ημερομηνια εναρξης πολεμου. Κανονικα οταν θεωρεις οτι ο αντιπαλος ειναι αδυναμος τον χτυπας αυτες οι συμφωνιες χαλανε το "κομματι" της στρατηγικης .

Και εγω πολυ τσάτσικο τον τρόπο που προτιμεις εσύ.
Αν και πιστευω οτι κατι θα γινει ... για να λεμε του στραβου το δικαιο δεν συμφερει την δεδομενη στιγμη τους SOLνα ξεκινησει ο πόλεμος.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή