Απαντήθηκε: βαρβαρα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16058
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser16058

ακουσα πος οταν καποιος παιχτης βαρβαρεψει οσους ποιντς ειναι το χωριο γεμηζει απο ξιφοι και δορια... μπορειτε να μου το εξηγησετε;


1) αμα το χωριο εχει επιθετικα μεσα του θα μετατραπουν σε αμυνες οι θα προστεθουν αμυνες απο πανω απο τα επιθετικα;

2) αμα λοιπουν οι αμυνες βγενουν καινουριες στο χωριο συν αυτες που εχει εξω η μετατρεπετε ο στρατος του χωριοιυ που εστειλες αμυνες σε ξιφοι και δορια

3)τα χωρια οταν πατησει διαγραφη ο παιχτης γεμηζουν η πρεπει να γινουν εντελος βαρβαρα;

4) αν ισχιοι αυτος ο κανονας αν ναι πειτε μου για τα τρια ποιο πανω!
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
πρωτη φορα το ακουω παντως εγω αυτο φιλε! Δεν νομιζω πως ισχει κατι τετοιο.
 

DeletedUser6467

ακουσα πος οταν καποιος παιχτης βαρβαρεψει οσους ποιντς ειναι το χωριο γεμηζει απο ξιφοι και δορια... μπορειτε να μου το εξηγησετε;


1) αμα το χωριο εχει επιθετικα μεσα του θα μετατραπουν σε αμυνες οι θα προστεθουν αμυνες απο πανω απο τα επιθετικα;

2) αμα λοιπουν οι αμυνες βγενουν καινουριες στο χωριο συν αυτες που εχει εξω η μετατρεπετε ο στρατος του χωριοιυ που εστειλες αμυνες σε ξιφοι και δορια

3)τα χωρια οταν πατησει διαγραφη ο παιχτης γεμηζουν η πρεπει να γινουν εντελος βαρβαρα;

4) αν ισχιοι αυτος ο κανονας αν ναι πειτε μου για τα τρια ποιο πανω!

Ναι ισχυεί αν το χωρίο σου έχει 11,000 πόντους στα ήδη υπάρχοντα στρατεύματα πρόσθετονται ανάλογα με τους πόντους του χωρίου και τόσα ξίφη και δόρατα..Μπαίνουν αυτές..Για το 3 είσαι λάθος αυτό γίνετε μόνο οταν ο συγκεκριμένος παίχτης που θα βαρβαρέψει θα βαρβαρέψει επειδή έφαγε ban..Ελπίζω να σε κάλυψα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

ακουσα πος οταν καποιος παιχτης βαρβαρεψει οσους ποιντς ειναι το χωριο γεμηζει απο ξιφοι και δορια... μπορειτε να μου το εξηγησετε;


1) αμα το χωριο εχει επιθετικα μεσα του θα μετατραπουν σε αμυνες οι θα προστεθουν αμυνες απο πανω απο τα επιθετικα;

2) αμα λοιπουν οι αμυνες βγενουν καινουριες στο χωριο συν αυτες που εχει εξω η μετατρεπετε ο στρατος του χωριοιυ που εστειλες αμυνες σε ξιφοι και δορια

3)τα χωρια οταν πατησει διαγραφη ο παιχτης γεμηζουν η πρεπει να γινουν εντελος βαρβαρα;

4) αν ισχιοι αυτος ο κανονας αν ναι πειτε μου για τα τρια ποιο πανω!

Δηλαδή λες ότι αν ένας παίκτης είχε ένα χωριό με -ας πούμε- 12,000 πόντους, το χωριό αν βαρβάρευε θα έπαιρνε 12,000 δόρια και 12,000 σπαθιά? :confused:

Μπα, δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο.

Νομίζω πάντως πως αν ο παίκτης -πρίν το χωριό του βαρβαρέψει- είχε μέσα στρατό, ο στρατός θα μείνει μέσα (δεν ξέρω κατά πόσο ήμουν ξεκάθαρος εδώ...).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

:eek:φίλε KYRIAKOS1926 αυτό το πράγμα που λες δεν ισχύει οπότε...
 

DeletedUser6467

Ισχυεί αυτό που έγραψα πιο πάνω..Οταν ο παίχτης έχει μπαν..
 

DeletedUser6838

Αυτό είναι αν φας ποινή αφαίρεσης χωριών αν δεν κάνω λάθος,δεν το έχω ψάξει αλλά νομίζω ότι για κάθε πόντο παίρνει 1 ξίφος και 1 δόρυ,χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος.Αν γίνεται έτσι τα υπόλοιπα στρατεύματα χάνονται.
 

DeletedUser

...

οπως ειπε και ο GeorgeSlayer(ειδες ρε το γραψα σωστα) αναλογα με τους ποντους γεμιζει και το χωριο αμυνες...αυτο γινεται για να μην μπορεσει να το ξαναπαρει ο προκατοχος του πισω ευκολα...
 

Iris-dp

Team Leader - FOE CoMa
Βαθμολογία αντίδρασης
0
ακουσα πος οταν καποιος παιχτης βαρβαρεψει οσους ποιντς ειναι το χωριο γεμηζει απο ξιφοι και δορια... μπορειτε να μου το εξηγησετε;


1) αμα το χωριο εχει επιθετικα μεσα του θα μετατραπουν σε αμυνες οι θα προστεθουν αμυνες απο πανω απο τα επιθετικα;

2) αμα λοιπουν οι αμυνες βγενουν καινουριες στο χωριο συν αυτες που εχει εξω η μετατρεπετε ο στρατος του χωριοιυ που εστειλες αμυνες σε ξιφοι και δορια

3)τα χωρια οταν πατησει διαγραφη ο παιχτης γεμηζουν η πρεπει να γινουν εντελος βαρβαρα;

4) αν ισχιοι αυτος ο κανονας αν ναι πειτε μου για τα τρια ποιο πανω!

αυτό που λες ισχύει μόνο σε περίπτωση τιμωρίας κάποιου παίκτη,
όταν αφαιρούνται τα χωριά του από το σύστημα τότε αυτόματα γεμίζουν με αμυντικό στρατό. είτε είναι επιθετικά είτε αμυντικά.

αν κάποιος πατήσει διαγραφή λογαριασμού ή για οποιοδήποτε λόγο μείνει ανενεργός και βαρβαρέψει
τα χωριά του παραμένουν στην ίδια κατάσταση.
αν είχαν άμυνες θα μείνουν μέσα αμυντικά. αν είχε επιθετικά θα παραμείνουν επιθετικά. αν ήταν άδεια θα συνεχίσουν να είναι άδεια.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή