Απαντήθηκε: Νικημένοι αντίπαλοι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser18282
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser18282

Καλησπέρα σας. Έκανα αίτηση υποστήριξης και μου είπαν να γράψω την απορία μου στο κεντρικό φόρουμ.
Προχθές έστειλα 4 επιθέσεις (εκκαθαριστικές) με συνολικό στρατό 17681 τσεκούρια και 7930 ελαφρύ ιππικό, όπου και στις 4 έφαγα κόκκινη. Περίμενα λοιπόν να ανανεωθεί ο server να δω τι ζημια του έκανα βλέποντας τους νικημένους αντιπάλους μου. Όμως μετά από μια μέρα υπομονεσίας ανέβηκαν ελάχιστα και συγκεκριμένα ανέβηκαν από 433.155 σε 433.940. Πως γίνεται να έχασα τόσο στρατό και να ανέβηκαν μόλις 785???
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

DeletedUser7389

Καλησπέρα σας. Έκανα αίτηση υποστήριξης και μου είπαν να γράψω την απορία μου στο κεντρικό φόρουμ.
Προχθές έστειλα 4 επιθέσεις (εκκαθαριστικές) με συνολικό στρατό 17681 τσεκούρια και 7930 ελαφρύ ιππικό, όπου και στις 4 έφαγα κόκκινη. Περίμενα λοιπόν να ανανεωθεί ο server να δω τι ζημια του έκανα βλέποντας τους νικημένους αντιπάλους μου. Όμως μετά από μια μέρα υπομονεσίας ανέβηκαν ελάχιστα και συγκεκριμένα ανέβηκαν από 433.155 σε 433.940. Πως γίνεται να έχασα τόσο στρατό και να ανέβηκαν μόλις 785???
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υπάρχει πιθανότητα το χωριό να ήταν υπερστακαρισμένο και να μην προκάλεσες απώλειες. Το oda σου θα ανέβει με το πόσους σκότωσες εσύ, όχι με το πόσους έχασες.
 

DeletedUser18282

φίλε 0804 το ξέρω ότι μετράει το πόσους σκότωσα. Σίγουρα δεν είναι γεμάτο στις άμυνες. αποκλείεται να έχει πάνω απο 20000 δόρια και ξίφη(το ξέρω γτ έχω ανίχνευση από όλα του τα χωριά). κατ'αρχάς βαράμε όλη του την φυλή και κατα δεύτερον είναι απομακρισμένος από την υπόλοιπη φυλη του.
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
φίλε 0804 το ξέρω ότι μετράει το πόσους σκότωσα. Σίγουρα δεν είναι γεμάτο στις άμυνες. αποκλείεται να έχει πάνω απο 20000 δόρια και ξίφη(το ξέρω γτ έχω ανίχνευση από όλα του τα χωριά). κατ'αρχάς βαράμε όλη του την φυλή και κατα δεύτερον είναι απομακρισμένος από την υπόλοιπη φυλη του.

εαν παιζεις κ7 ή κ8 τους εχεις επιπεδο 3? Εαν παιζεις σε αλλον κοσμο εχεις Kalid's telescope ωστε να ανιχνευσεις τα στρατευματα εκτος χωριου;
 

DeletedUser

Φίλε ποτέ δεν ξέρεις τι ακριβώς έχει ο αντίπαλος...και που ξέρεις ότι είναι μέσα στο χωριό όλα.......εκτος αν έχεις αυτό που σε ρώτησε ο από πάνω/.
 

DeletedUser18282

ναι εννοείται πως τους έχω επίπεδο 3 και έχω και το τηλεσκόπιο. για 3 μέρες έπαιρνα ανιχνεύσεις και επειδή είχε αρκετό στρατό είπα να τις θυσιάσω ώστε να τον μειώσω αισθητά, αλλά δεν ανέβηκαν σχεδόν καθόλου οι νικημένοι αντίπαλοι μου.
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
μπορει να του εστειλαν βοηθειες οι οποιες να εφτασαν λιγο πιο μετα απο την ανιχνευση σου!
 

DeletedUser

Βέβαια όσες βοήθειες και να του στειλαν προλάβαν να πάνε τόσες πολλές...? αλλά πραγματικά είναι μια σκέψη...γιατί δεν εξηγείται εύκολα αλλιώς......
 

DeletedUser2436

Καλησπέρα σας. Έκανα αίτηση υποστήριξης και μου είπαν να γράψω την απορία μου στο κεντρικό φόρουμ.
Προχθές έστειλα 4 επιθέσεις (εκκαθαριστικές) με συνολικό στρατό 17681 τσεκούρια και 7930 ελαφρύ ιππικό, όπου και στις 4 έφαγα κόκκινη. Περίμενα λοιπόν να ανανεωθεί ο server να δω τι ζημια του έκανα βλέποντας τους νικημένους αντιπάλους μου. Όμως μετά από μια μέρα υπομονεσίας ανέβηκαν ελάχιστα και συγκεκριμένα ανέβηκαν από 433.155 σε 433.940. Πως γίνεται να έχασα τόσο στρατό και να ανέβηκαν μόλις 785???
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Μπορείς να ποστάρεις τις αναφορές απο της επιθέσεις σου?ή αν θες μπορεις να μου τις κανεις και διαβίβαση ingame για να δω λίγο τι γίνετε
 

DeletedUser18282

deathwinner είναι λίγο(ως αρκετά) απίθανο να του στείλανε άμυνες. χτυπάμε όλη τη φυλή του και κανένας δεν προλαβαίνει να σηκώσει κεφάλι
 

DeletedUser2436

Λοιπον..Δεν ηταν foul nuke και συν το ότι δεν είχαν και κριους με 2-3 αμυντικα στο χωριο του θα είχε πολυ λίγες απώλειες.

Δεν νομιζω οτι ειναι καποιο bug απλα φτίαξε και κανα κριό και θα ανεβούν ποιο γρήγορα οι απώλειες σου :D
 

DeletedUser18282

οκ αν αυτό είναι το πρόβλημα τότε λύθηκε:D
 

DeletedUser2436

τσεκαρα τον προσομοιωτή..τελικά το χωριο πρέπει να είχε αρκετες άμυνες :p πανω απο 4 αμυντικα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser18282

Αυτό είναι απίθανο για τους εξης 2 λόγους.

1)Τα μέλη της φυλής δέχονται συνέχεια επιθέσεις και δεν μπορούν να προστατέψουν τους εαυτούς τους πόσο μάλλον να στείλουν βοήθειες να βοηθήσουν άλλα μέλη &

2)από ανιχνεύσεις που πήρα μόνο σε 3 χωριά του είχε αμυντικά και όχι φουλ.


Τώρα δεν ξέρω τι έγινε και δεν του σκότωσα σχεδόν τίποτα....
 

DeletedUser

Σε πέντε μέρες θα προστεθεί το od......Όταν τρώς κόκκινη (και δεν πάρεις αναφορά) το od προστίθεται μετά από 5 μέρες,ώστε να μην μπορείς να υπολογίσεις τα στρατεύματα του αμυνόμενου.....
 

DeletedUser18282

αλήθεια?? πρώτη φορά το ακούω αυτο....πάντως ευχαριστώ
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Σε πέντε μέρες θα προστεθεί το od......Όταν τρώς κόκκινη (και δεν πάρεις αναφορά) το od προστίθεται μετά από 5 μέρες,ώστε να μην μπορείς να υπολογίσεις τα στρατεύματα του αμυνόμενου.....

Είσαι σίγουρος;
 
Κορυφή