Αμυντικό/Επιθετικό χωρίο

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6467
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

ναι αλλα ειναι πολυ χαμηλο φαντασου ενα χωριο φουλαρισμενο με 200 κριαρια ουτε που το γαργαλας
 

DeletedUser

επιθετικο.
8000 τσεκουρια
2500 Ε.Ι
300 κριους
ανιχνευτες σε επιθετικο μεχρι 10.

αμυντικο
10000 δορατα
10000 σπαθια

οτι περισευει ανιχνευτες.
 

DeletedUser

k1:
Επιθετικό:
6000 τσεκούρια
2500 ελαφρύ ιπικό
200-250 κριοι
500 ε.ι(οπως δήποτε)

Αμυντικό:
4000 Δορια
3000 ξιφοι
500 ανιχνευτες
3000 τοξα
1000 βαρύ εαν χωράνε ειναι καλά.Ευχαριστώ τον apoelistas lemesou που μου εδωσε την ιδέα να βάλω Β.Ι
και καταπελτες κανουν πολύ καλή αμυνα εαν υπαρχει το αντικειμενο του παλαντιν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

ρε σεις μας κοροϊδευετε??? που ειναι τα βαρυα???
 

DeletedUser

ρε σεις μας κοροϊδευετε??? που ειναι τα βαρυα???

σωστά,αλλα εγώ σου αναφέρω μια άμυνα η οποία δύσκολα θα παραβιαστεί απο επίθεση.Εαν διαφωνείς εδώ εχουμε ελευθερία απόψης και γνώμης επομένος ποσταρε εσύ μια άμυνα που θεωρείς καλήτερη.(συγνωμη εαν το υφος μου φαινετε ειρωνικο,δεν ειναι )
 

DeletedUser

σωστά,αλλα εγώ σου αναφέρω μια άμυνα η οποία δύσκολα θα παραβιαστεί απο επίθεση.Εαν διαφωνείς εδώ εχουμε ελευθερία απόψης και γνώμης επομένος ποσταρε εσύ μια άμυνα που θεωρείς καλήτερη.(συγνωμη εαν το υφος μου φαινετε ειρωνικο,δεν ειναι )

μην φοβασε!! δεν παρεξηγω:)


συμφωνω πως ετσι θα υπαρχει μια καλη αμυνα, αλλα αν καποιος σου κανει επιθεση σε ενα αλλο σου χωριο, τα βαρυα επειδη ειναι μια γρηγορη μοναδα θα μπορεις να τα στηλεις και να προλαβεις τα χρονικα ορια...
 

DeletedUser

μην φοβασε!! δεν παρεξηγω:)


συμφωνω πως ετσι θα υπαρχει μια καλη αμυνα, αλλα αν καποιος σου κανει επιθεση σε ενα αλλο σου χωριο, τα βαρυα επειδη ειναι μια γρηγορη μοναδα θα μπορεις να τα στηλεις και να προλαβεις τα χρονικα ορια...

δεν το είχα σκεφτεί έτσι(ενοω απο άποψη βοήθειας).Η ιδέα σου μου άρεσε γι αυτο θα παω να θυσιάσω μερικά δορατα ή κανα κτίριο για βαρυά
 

DeletedUser

μην φοβασε!! δεν παρεξηγω:)


συμφωνω πως ετσι θα υπαρχει μια καλη αμυνα, αλλα αν καποιος σου κανει επιθεση σε ενα αλλο σου χωριο, τα βαρυα επειδη ειναι μια γρηγορη μοναδα θα μπορεις να τα στηλεις και να προλαβεις τα χρονικα ορια...

+ότι είναι πιο γρήγορα στο να φτιαχτούν
 

DeletedUser

και σε ικανοποιει αυτος ο χρονος δημιουργιας αμυντικου;
 

DeletedUser

5000 δορατα
2500 ξιφοι
5000 τοξα
500 ανιχνευτες
1500 βαρυ...!

5500 η 7000 τσεκουρια
2000 ελαφρυ
500 εφιπποι
1000 η 500 κριοι
50 καταπελτες (αν θελετε να ριξετε γρηγορα το τειχοσ η πρωτη επιλογη και αν θελετε να σκοτωσετε περισσοτερο στρατο η δευτερη)
 

DeletedUser12202

αμυντικο
10000 δορατα
10000 σπαθια

οτι περισευει ανιχνευτες.

Το αμυντικο με την καλυτερη αποδοση σε αμυνα..Το θεμα ειναι οτι σε καιρο πολεμου δεν αξιζει για κανεναν λογο..Εκει δεν εχεις 30-40 μερες να το φτιαξεις..

Απο κει και περα ο καθενας εχει το δικο του τροπο παιχνιδιου και τα στηνει οπως θεωρει αυτος καλυτερα..Για μενα πχ δεν με καλυπτει καμμια αμυντικη αναλογια απ αυτες που εχουν ποσταρει τα παιδια εδω..
 

DeletedUser

Το αμυντικο με την καλυτερη αποδοση σε αμυνα..Το θεμα ειναι οτι σε καιρο πολεμου δεν αξιζει για κανεναν λογο..Εκει δεν εχεις 30-40 μερες να το φτιαξεις..

Απο κει και περα ο καθενας εχει το δικο του τροπο παιχνιδιου και τα στηνει οπως θεωρει αυτος καλυτερα..Για μενα πχ δεν με καλυπτει καμμια αμυντικη αναλογια απ αυτες που εχουν ποσταρει τα παιδια εδω..

+1 o kathenas opos nomizei
 

DeletedUser

Αφου θελετε αμυντικο σε γρηγορο χρονο,οριστε πως μπορει να γινει:
5000 δορια
1841 βαρυ ιππικο
300 καταπελτες

Ετοιμο σε 6-7 μερες..
 

DeletedUser

δικη μου αποψη

6000 δορια
1500 ξιφι
5000 τοξα
1000 βαρυ
500 ανιχνευτες
οτι περισσεψει καταπελτες
 

DeletedUser16913

5000 δορατα
2500 ξιφοι
5000 τοξα
500 ανιχνευτες
1500 βαρυ...!

5500 η 7000 τσεκουρια
2000 ελαφρυ
500 εφιπποι
1000 η 500 κριοι
50 καταπελτες (αν θελετε να ριξετε γρηγορα το τειχοσ η πρωτη επιλογη και αν θελετε να σκοτωσετε περισσοτερο στρατο η δευτερη)

350-400 κριοί το πολύ...
 
Κορυφή