Κόσμος 4 (Έκδοση 5.0)

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser3267

Ταχύτητα μονάδας: 0.625 ??????

ΕΛΕΟΣ

Πιστευω ειναι οτι χειροτερο μπορει να υπαρχει σε setting server....
+1 να αλλαξει. Αμα μαζευτουμε πολλοι που θελουν να αλλαξει, θα αλλαξει?
 

DeletedUser

και για τις ταχυτητες..... οτι πρεπει για τους καλους παιχτες και οχι τους χασομερηφες ανεργους που ειναι ολη μερα πανω στο πισι... αυτοι μπορουν να πανε στον 2 ....

Κάνεις ένα τραγικό λάθος. Η πραγματική ικανότητα είναι η αναλογία απόδοσης (πόντοι, oda, odd κλπ) - ενεργητικότητας (χρόνος)
;)
 

DeletedUser

edit: (δεν έχει edit στις ανακοινώσεις; )

και τα παραπάνω δεν έχουν σχέση με την ταχύτητα του κόσμου, ίσα ίσα, που ένας server με μικρή ταχύτητα πόρων, αλλά μεγάλο unit speed (αν εννοείς τι εννοώ), θα είναι ότι καλύτερο για τους inactive μιας και ο επιχειρησιακός χρόνος μιας επίθεσης θα μειωθεί.
;)
 

DeletedUser

πιο εξελιγμενος κοσμος μου ταιριαζει :)
παμε για πρωταθλημα στα oda
 

DeletedUser

Πολύ καλά σχετικά settings (αν και αργό troop speed πάλι...). Το support και τα βάρβαρα είναι καλοί κανόνες. Και βγήκε πάνω που είπα να το αφήσω το παιχνίδι.. Με κόβω να μπαίνω, να φτιάχνω ένα χωριό μόνο με καταπέλτες και paladin με το όπλο και να το αφήσω στη μοιρα του... Δεν θα πέφτει με τίποτα ούτως η άλλως όταν 1 cat είναι περίπου ισοδύναμο με 2000 σπαθιά και 1000 δόρατα ΜΑΖΙ με το όπλο... :rolleyes:
____________
3053423290_b3f6f52291_o.jpg
 

DeletedUser

* Τα παλιά χωριά Bonus έχουν βελτιστοποιηθεί (μόνο σε νέους κόσμους):
Τα bonus έχουν διπλασιαστεί.


Φανάρι της Αλήθειας:
Αυξάνει την ζημιά από τους καταπέλτες κατά 100%. Η άμυνα τους επίσης αυξάνει κατά 1000% (όχι δεν έγραψα λάθος).

* Το όνομα του Paladin και τα αντικείμενα του φαίνονται τώρα στις αναφορές.

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΧΩ ΕΓΩ 1000 ΚΑΤΑΠΕΛΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΑΜΥΝΟΝΤΑΙ 1 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ? ΚΑΙ ΠΩς ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ?
ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΔΩ... ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ....
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΟΝΟΥΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ...
ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΣΕ 4-5 ΜΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΣΕ 20....
ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 1.... ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΝΟΜΠΛΑΡΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΝΟΥΣ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΡΓΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΩΝ 30 ΧΩΡΙΩΝ....
ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΟΝΟΥΣ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ... ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΟ....?ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ?
 

DeletedUser

Μη χαίρεσαι τόσο πολύ.. Δεν είναι old units.. Είναι απλά χωρίς τοξοτες.. Έχει pala και 1 tech system..

_____________
3053423290_b3f6f52291_o.jpg

+cats :D

Το μήνυμα που καταχωρήσατε είναι πολύ σύντομο. Παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 10 χαρακτήρες τουλάχιστον.
 

DeletedUser

Κάνεις ένα τραγικό λάθος. Η πραγματική ικανότητα είναι η αναλογία απόδοσης (πόντοι, oda, odd κλπ) - ενεργητικότητας (χρόνος)
;)

ναι φιλε μου... αλλα ο κοσμος 2 ευνοει το activity....ενω εδω θα ευνοηθει η στρατηγικη....
οσο καλος και να εισαι αμα δεν παιζεις εισαι χαμενος ... απλα εδω ισως γινει αυτο που λεμε οτι θα ασχολουμαστε μια ωρα την μερα...
χαχαχαχα
 

DeletedUser5478

συγκινημενος...

καταρχας καλη χρονια σε ολους και χρονια πολλα..

βλεπω οτι απαντες ειναι συγκινημενοι με τον κοσμο4 και ειδικα ολοι οι PRO παιχτες του .NET που ακονιζουν τα τσεκουρια τους για ανα κανουν ρεσταρτ οποιον ατυχο πεσει το χωριο του διπλα τους.
οπως και οι διαχειρηστες του παιχνιδιου ειναι συγκινημενοι που εφεραν στην ελλαδα αυτο το νεο update(που οντως αξιζει συνγχαρητηρια σαν κινηση με την εξαιρεση οτι θα επρεπε ανοιγε κατευθειαν ο 3 με αυτες τις ρυθμισεις και οχι να ειχα αναγκαστει να ανοιξω λογαριασμο και να κανω καταθεση για 4 μηνες premium και τωρα να θελω να τον αφησω για να παιξω στον 4)
και μιας και ειμαστε ολοι εμεις συγκλονισμενοι με την αξιοπιστια των διαχειριστων σε ban,κλειδωματα φορουμ(φιμωμα δλδ),ανακοινωσεις(ουουου οσο για εδω...)

να κανω μια ερωτηση...

εσεις ολοι παιχταραδες και admin ποτε σκοπευεται ακριβως να ασχοληθειτε με τον κοσμο 4?

γιατι ο παντα αξιοπιστος dimme λεει οτι :Την Τετάρτη στις 09/01/2009 θα ανοίξει ο Κόσμος 4.

λοιπον παιδια εκτος και αν ειμαστε παλαιοημερολογιτες σε οσα ημερολογια και αν κοιταξετε 09/01/2008 πεφτει παρασκευη..

οταν αποφασισετε και οι ιδιοι ποτε θα εχουμε την τιμη να ξανασυνεργαστουμε μας ενημερωνετε.

με απεριοριστη εκτιμηση και συγκινημενος...
 

DeletedUser

ναι φιλε μου... αλλα ο κοσμος 2 ευνοει το activity....ενω εδω θα ευνοηθει η στρατηγικη....
οσο καλος και να εισαι αμα δεν παιζεις εισαι χαμενος ... απλα εδω ισως γινει αυτο που λεμε οτι θα ασχολουμαστε μια ωρα την μερα...
χαχαχαχα

+1 ξανα

θα μπορουμε να παιζουμε σαν φυσιολογικοι ανθρωποι (και οχι σαν καμμενοι αχεμ) και επιπλεον επιτελους θα αφησουμε τα χαζα μηνυματα στυλ θα σε βαρεσω εγω ο μπαμπας μου και ολες μας οι ακαδημιες και θα υπαρχει στρατηγικη... δεν υπαρχει περιπτωση καμια φυλη να αντεξει για πολυ καιρο στην κορυφη.

αυτο με τους καταπελτες μου φαινεται οντως παραξενο αλλα αν ισχυσει τοτε προβλεπω οτι παιχτες με την τακτικη του lemonidas θα θριαμβευσουν...

HEAVY + CATS mate και αντε γεια
 

DeletedUser

Μη χαίρεσαι τόσο πολύ.. Δεν είναι old units.. Είναι απλά χωρίς τοξοτες.. Έχει pala και 1 tech system..
Δεν πειραζει,ειναι ενα βημα προς την σωστη κατευθυνση:D Το tech παλευεται αλλα φαντασου αμα κανουν την ακαδημια με επιπεδα κ οχι με νομισματα ποσα τοπικ θα ανοιγονται στο φορουμ που θα ρωτανε "πηρα δευτερο χωριο,πως παιρνω τριτο":p
@Πηγασε εσυ το παρα πηγες old,στον 12 κ στον 10 υπαρχουν κ οι cats:D
A ρε τι πειρασμους με βαζετε,δεν θα τελειωσω την σχολη μου ποτε :p
 

DeletedUser

παλι unit speed 1


ξενεραααα

εκει κολλησες εσυ ρε loser?

ε αντι να παρεις 5 χωρια απο ακαδημιες που δεν θα εχουν σαπορτ θα παιρνεις 3...ε και?

ασε που θα εχει και καλογριες να ασχολειται ο παλαντιν οταν δεν θα σφαζει...
 

DeletedUser

πότε θα βγει κόσμος που τα βάρβαρα ΔΕΝ θα εξελίσσονται; γιατί ΜΟΝΟ τότε θα γλυτώσουμε από τους σιμσιτάδες!
(εμένα τα old units δε μου λένε τίποτα σόρρυ παιδιά, είμαι της νέας φουρνιάς! πιστεύετε πως με old units και με βάρβαρα που εξελίσσονται θα έχουμε καλύτερα αποτελέσματα;)
 

DeletedUser

πότε θα βγει κόσμος που τα βάρβαρα ΔΕΝ θα εξελίσσονται; γιατί ΜΟΝΟ τότε θα γλυτώσουμε από τους σιμσιτάδες!
(εμένα τα old units δε μου λένε τίποτα σόρρυ παιδιά, είμαι της νέας φουρνιάς! πιστεύετε πως με old units και με βάρβαρα που εξελίσσονται θα έχουμε καλύτερα αποτελέσματα;)

αντιθετως....τα βαρβαρα που δεν εξελισονται οδηγουν σε σιμσιταδες,.... γιατι ακομη και το φαρμαρισμα ειναι μερος στρατηγικης.... ακομη και η παγιδευση κατ'εμε ειναι μερος στρατηγικης....
αν δεν υπαρχουν βαρβαρα σκεψου τις 3 πρωτες μερες που θα υπαρχει προστασια ... τι θα κανεις? θα περιμενεις ωρες να γεμισει η αποθηκη να βαλεις αναβαθμιση επιτελειο 3? αηδια... και αφου δεν θα μπορεις ουτε να επιτεθεις..
η θα φαρμαρεις ενεργους παιχτες με 1 παλαντιν?
χρειαζονται να βαρβαρα και χρειαζονται και αναβαθμιση ... απλα πρεπει να υπαρχει ταβανι... πχ 1500 ποντοι... 1300... δεν ξερω 2000... οσο ναναι αλλα ταβανι..
και να σου πω και κατι αλλο φιλε μου? υπαρχουν παιχτες που ξερω που ειναι στο τοπ 10 και ειναι ΑΜΑΧΟΙ
ο κοσμος 1 ευνοει τους παιχτες της υπομονης που με την παροδο του χρονου μαζευαν χωριουδακια απο ακαδημιες η φιλους που τα παρατουσανε και παιχτες που κολλουσανε σε 2-3 μεγαλους παιχτες που με μια μικρη υποστηριξη κερδιζαν μερος της λειας τους....
ξερω τι σου λεω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή