ΚΑΛΗΜΕΡΑ SOL ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ NABZ

Blacko

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
30
Καλημέρα SOL ,o ήλιος για άλλη μια φορά ανέτειλε στον gr .
O βασικός πυρήνας της φυλής μας έδωσε το παρόν πλην των 5forwards και Equalizer που δεν μπήκαν λόγω υποχρεώσεων όλοι οι άλλοι ήταν παρόντες + κάποια νέα μέλη που καλωσορίσαμε στη παρέα μας .

Είπατε πολλά , δείξατε ελάχιστα

Περίμενα έστω να ξέρατε τα βασικά από το παιχνίδι κάτι που δεν είδα
Είσαστε η πρώτη φυλή στην ιστορία σε 50-50 κόσμο που σπάσατε την ειρήνη νωρίτερα χωρίς πλάνο και μέχρι και τις διαγραφές σας δεν καταφέρατε να βγάλετε ένα πλάνο ή έστω κάποιο συγχρονισμένο χτύπημα.
Το επιθετικό σας παιχνίδι ήταν 15 βουτιές

Πάμε τώρα στο αμυντικό κομμάτι , δεν καταφέρατε να στήσετε στα 2 μεγάλα πλάνα που φάγατε ούτε μία κολόνα με αποτέλεσμα να χαθούν όλα τα χωριά που χτυπούσαμε , 38 στο 1o από Epidromeas , 33 στο 2ο από Anselmo , και μετά ήρθαν οι διαγραφές .

Η φυλή μας είχε να λογκάρει σε κανονικό κόσμο μια 5ετία και αυτό που καταλάβαμε είναι ότι το επίπεδο στον gr έχει μηδενιστεί μιας και μαζεύτηκε απέναντι το καλύτερο υλικό που υπήρχε στο παιχνίδι με 2 ενωμένες premade φυλές (nabz και fapes)

Η κάθοδος του gr φαίνεται με μία απλή αναδρομή στην ιστορία της sol
2016 νίκη της φυλής μας στον 33 με αρχηγό chessknight
2017
νίκη της φυλής μας στον 42 με αρχηγούς promanager, Fumal, andre dicko
2018
νίκη της φυλής μας στον 56 με αρχηγό vanblack
2020
νίκη της φυλής μας στον hp της δεύτερης καραντίνας με αρχηγό jamaikanos, digol
2023
(μιας και δεν πρόλαβαν να δουν το 24) νίκη της φυλής μας στον 87 με αρχηγό Anselmo , mcmour

Ήσασταν μακράν οι χειρότεροι αντίπαλοι που έχουμε αντιμετωπίσει , μιλούσατε υπερβολικά πολύ για το παικτικό σας επίπεδο , ελπίζω ο αρχηγός σας να τηρήσει το στοίχημα που είχε βάλει και το λόγο του και να μη ξαναλογκάρει στο παιχνίδι όπως είχε πει αν έχανε .

Οι ηγεσίες κερδίζουν τους κόσμους και η δικιά σας ήταν ανύπαρκτη , πήρατε στο λαιμό σας παίκτες που ήθελαν να παίξουν , τους
κάνατε να χαλάσουν χρόνο και χρήμα δίνοντας υποσχέσεις που δεν πιστεύατε ούτε εσείς οι ίδιοι

Ο 87 έκλεισε όπως έπρεπε να κλείσει με τον διασυρμό του αρχηγού σας για παραδειγματισμό .
Η SOL είναι εδώ για να υπενθυμίζει στους άσχετους την πραγματική τους ταυτότητα όταν νομίζουν ότι είναι παίκτες

Το παιχνίδι μαθαίνετε στη πίεση , στην άμυνα μαθαίνεις το παιχνίδι , στην επίθεση μαθαίνεις να κερδίζεις κόσμους
εσείς δείξατε πως ούτε το ξέρετε το παιχνίδι αλλά ούτε και θέλετε να το μάθετε , είχατε την ευκαιρία και την πετάξατε στα σκουπίδια
Καληνύχτα Nabz-Φαπες .

τώρα για όσους γουστάρουν το παιχνίδι και θέλουν να μας παίξουν αντίπαλοι τα λέμε στον επετειακό (Κ100)
έχετε κοντά 2 χρονάκια να ετοιμαστείτε .

 

dj paradise.

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
3
Μόνο σολ τρολς, μη ξεχνάτε και το μεγάλο παίκτη don fiko, που φήμες λένε όποτε χρειαζόταν να παίξει έβρισκε εξαιρετικές δικαιολογίες από εισαγωγή σε εντατική μέχρι χάπια ύπνου(καληνύχτα παπατζη),πολύ αγάπη σε αερικό και αραντο.
Τα λέμε στον 100 ελπίζω να υπάρξει μια φυλή να βγάλει βδομάδα...
 

Joy Boy

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
3
Θα έλεγα μπράβο για τη νίκη
Αλλά με τέτοιο ανταγωνισμό όπως είπες δε ξέρω αν αξίζει
Μπράβο για την οργάνωση θα πω λοιπόν και την αφοσίωση σας στη φυλή και τη παρέα σας, ότι διαφορές και αν έχω με κάποιους από σας.
Και μάλιστα μπορώ ν πω ότι βελτιωθήκατε γιατί πήρατε το κόσμο τελείως στα ίσια, χωρίς ρουφ και φουστιές.
Δε χρειάστηκε βέβαια και δε ξέρω τ θα κάνατε αν ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά δεν έχει σημασία.
Αυτό που είδα αυτή τη φορά μου άρεσε.

Μία μικρή παρατήρηση μόνο θέλω να κάνω και ένα από τα λίγα έμμεσα αρνητικά της σολ για μένα.
Είπες "Η SOL είναι εδώ για να υπενθυμίζει στους άσχετους την πραγματική τους ταυτότητα όταν νομίζουν ότι είναι παίκτες"
Σωστό και δεκτό. Απλά πιστεύω ότι έχετε και εσείς πολλά άτομα που νομίζουν ότι είναι παίκτες μόνο και μόνο επειδή παίζουν η έπαιξαν στη σολ.

Επίσης φυλή να σας κοντράρει είτε στον 100 είτε στον 200 δεν υπάρχει κ ούτε θα υπάρξει.
Το παιχνίδι έχει αλλάξει και οι τωρινοί παίκτες είναι χαμηλότερου επιπέδου λόγω ρυθμίσεων αλλά και λόγω έλλειψης ηγεσίας γιατί όλοι οι κόσμοι κλείνουν με αγκαλιές.
Οι παλιοί είτε έχουν σταματήσει είτε δε μαζεύονται σε φυλές και παίζουν γιολο όπου κάτσει μια στο τόσο.
Αυτά από μένα.

Hasta la proxima :v:
 

dj paradise.

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
3
Θα έλεγα μπράβο για τη νίκη
Αλλά με τέτοιο ανταγωνισμό όπως είπες δε ξέρω αν αξίζει
Μπράβο για την οργάνωση θα πω λοιπόν και την αφοσίωση σας στη φυλή και τη παρέα σας, ότι διαφορές και αν έχω με κάποιους από σας.
Και μάλιστα μπορώ ν πω ότι βελτιωθήκατε γιατί πήρατε το κόσμο τελείως στα ίσια, χωρίς ρουφ και φουστιές.
Δε χρειάστηκε βέβαια και δε ξέρω τ θα κάνατε αν ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά δεν έχει σημασία.
Αυτό που είδα αυτή τη φορά μου άρεσε.

Μία μικρή παρατήρηση μόνο θέλω να κάνω και ένα από τα λίγα έμμεσα αρνητικά της σολ για μένα.
Είπες "Η SOL είναι εδώ για να υπενθυμίζει στους άσχετους την πραγματική τους ταυτότητα όταν νομίζουν ότι είναι παίκτες"
Σωστό και δεκτό. Απλά πιστεύω ότι έχετε και εσείς πολλά άτομα που νομίζουν ότι είναι παίκτες μόνο και μόνο επειδή παίζουν η έπαιξαν στη σολ.

Επίσης φυλή να σας κοντράρει είτε στον 100 είτε στον 200 δεν υπάρχει κ ούτε θα υπάρξει.
Το παιχνίδι έχει αλλάξει και οι τωρινοί παίκτες είναι χαμηλότερου επιπέδου λόγω ρυθμίσεων αλλά και λόγω έλλειψης ηγεσίας γιατί όλοι οι κόσμοι κλείνουν με αγκαλιές.
Οι παλιοί είτε έχουν σταματήσει είτε δε μαζεύονται σε φυλές και παίζουν γιολο όπου κάτσει μια στο τόσο.
Αυτά από μένα.

Hasta la proxima :v:
Μιλάς για αγκαλιές ενώ είσαι ο αρχηγός της αγκαλιάς, γράφεις δε ξέρω αν αξίζουν συγχαρητήρια και δε καταλαβαίνεις ότι τους κάναμε να φαίνονται λίγοι ,η φυλή θα έπαιζε μήνες πόλεμο και ίσως έχανε από ναμπζ σταμάτα τις θεωρίες είσαι ένας ανενεργός με μια μέτρια φυλή, κοπλευ που παίζουν το λογαριασμό σου και το μόνο που κάνεις είναι να κράζεις πισώπλατα να κάνεις ενώσεις και να στρατολογεις αυτά..
 

Tom Marvolo Riddle

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
2
είσαι ένας ανενεργός με μια μέτρια φυλή, κοπλευ που παίζουν το λογαριασμό σου και το μόνο που κάνεις είναι να κράζεις πισώπλατα να κάνεις ενώσεις και να στρατολογεις αυτά..
Βάλε κανένα σημείο στίξης, δεν βλάπτει. Πάμε τώρα στο θέμα: Δεν νομίζω το τι κάνει με τους κοπλευ του να σε αφορά μιας και φαίνεται ο δικός του λογαριασμός και δεν ξέρουμε τι κάνει όντως στον λογαριασμό, μόνο υποθέτουμε. Και πάμε τώρα στο δικό σου τρόπο παιχνιδιού μιας και ανέφερες τον δικό του: δημιουργείς μια ψευδοφυλή για να γίνουν γνωστοί οι αριθμοί των στρατευμάτων και μετά να νομπλαριστούν χωρίς απώλειες. Το ανέφερα στο προηγούμενο θέμα, το αναφέρω και τώρα, δεν είναι ούτε η πρώτη σου φορά, ούτε τελευταία και δεν σε τιμάει και πολύ αυτό.
 

Joy Boy

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
3
Μιλάς για αγκαλιές ενώ είσαι ο αρχηγός της αγκαλιάς, γράφεις δε ξέρω αν αξίζουν συγχαρητήρια και δε καταλαβαίνεις ότι τους κάναμε να φαίνονται λίγοι ,η φυλή θα έπαιζε μήνες πόλεμο και ίσως έχανε από ναμπζ σταμάτα τις θεωρίες είσαι ένας ανενεργός με μια μέτρια φυλή, κοπλευ που παίζουν το λογαριασμό σου και το μόνο που κάνεις είναι να κράζεις πισώπλατα να κάνεις ενώσεις και να στρατολογεις αυτά..
Είσαι από τα λίγα άτομα που έλεγα και δυστυχώς ένα άλλο αρνητικό της σολ.
Με έχεις δει σε ένα κόσμο, που μπήκες λίγο πριν το κλείσιμο κιόλας.
Οπότε και δεν είδες τίποτα αλλά και ν είδες δε ξέρω τι κατάλαβες γιατί γιατί ούτε αγκαλιά, ούτε ένωση έκανα.
Το ότι σε στρατολόγησα το έκανα γιατί ο κόσμος ήταν τελειωμένος και είχα περιέργεια να δω τι μέρος του λόγου είσαι.
Και μου απέδειξες περίτρανα ότι είσαι το χειρότερο.
Και στη τελική τον έφαγες καλά από μια μέτρια φυλή όπως λες.
Ελπίζω να το χωνέψεις κάποτε και να μάθεις να μιλάς σωστά.
Αν και δε νομίζω.

Αυτό που έκανα στον Special πέρυσι το καλοκαίρι πάντως ελάχιστα άτομα μπορούν να το κάνουν στον gr.
Και ναι είναι σχεδόν όλοι σολίστες.
Εσύ όχι.
Κατέβα σε κόσμο μόνος σου χωρίς κοπλει και κανένα ακκ premade, φτιάξε φυλή με 10 μέτριους που θα βρεις στην ήπειρο και κλείσε κόσμο (ταχύτητα 3 κιόλας) ως 1ο ακκ με διαφορά όσο τρέχει ο κόσμος, χωρίς εσωτερικά ενώ είσαι μόνος στο λογαριασμό και ασχολείσε με διοίκηση, διπλωματία, επιθετικά και αμυντικά πλάνα.
Και μετά έλα μίλα μου για αγκαλιές και στρατολογήσεις.

Επίσης δε καταλαβαίνω ακριβώς τη λες αλλά εγώ από την αρχή είπα ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά στο επίπεδο και ο κόσμος θα ναι περίπατος για εσάς.
Εγώ μπράβο είπα απλά και ανέφερα κάτι που με ενοχλεί κ έχω συναντήσει γενικά στο παιχνίδι, άσχετα με τον 87.
Απλά ήθελα να εστιάσω στην οργάνωση τα συγχαρητήρια και όχι στο παικτικό κομμάτι, ουσιαστικά συμφωνώντας με τον αρχηγό σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dj paradise.

Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
3
Είσαι από τα λίγα άτομα που έλεγα και δυστυχώς ένα άλλο αρνητικό της σολ.
Με έχεις δει σε ένα κόσμο, που μπήκες λίγο πριν το κλείσιμο κιόλας.
Οπότε και δεν είδες τίποτα αλλά και ν είδες δε ξέρω τι κατάλαβες γιατί γιατί ούτε αγκαλιά, ούτε ένωση έκανα.
Το ότι σε στρατολόγησα το έκανα γιατί ο κόσμος ήταν τελειωμένος και είχα περιέργεια να δω τι μέρος του λόγου είσαι.
Και μου απέδειξες περίτρανα ότι είσαι το χειρότερο.
Και στη τελική τον έφαγες καλά από μια μέτρια φυλή όπως λες.
Ελπίζω να το χωνέψεις κάποτε και να μάθεις να μιλάς σωστά.
Αν και δε νομίζω.

Αυτό που έκανα στον Special πέρυσι το καλοκαίρι πάντως ελάχιστα άτομα μπορούν να το κάνουν στον gr.
Και ναι είναι σχεδόν όλοι σολίστες.
Εσύ όχι.
Κατέβα σε κόσμο μόνος σου χωρίς κοπλει και κανένα ακκ premade, φτιάξε φυλή με 10 μέτριους που θα βρεις στην ήπειρο και κλείσε κόσμο (ταχύτητα 3 κιόλας) ως 1ο ακκ με διαφορά όσο τρέχει ο κόσμος, χωρίς εσωτερικά ενώ είσαι μόνος στο λογαριασμό και ασχολείσε με διοίκηση, διπλωματία, επιθετικά και αμυντικά πλάνα.
Και μετά έλα μίλα μου για αγκαλιές και στρατολογήσεις.

Επίσης δε καταλαβαίνω ακριβώς τη λες αλλά εγώ από την αρχή είπα ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά στο επίπεδο και ο κόσμος θα ναι περίπατος για εσάς.
Εγώ μπράβο είπα απλά και ανέφερα κάτι που με ενοχλεί κ έχω συναντήσει γενικά στο παιχνίδι, άσχετα με τον 87.
Απλά ήθελα να εστιάσω στην οργάνωση τα συγχαρητήρια και όχι στο παικτικό κομμάτι, ουσιαστικά συμφωνώντας με τον αρχηγό σου.
καληνυχτα παπατζη
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Εγω δεν καταλαβαινω αφου ειστε αχρηστοι το **** 15 λογαριασμοι τι το θελατε?

1704480779125.png


μαθετε τα βασικα αλλιως επιστρεψτε στα παρατηρητηρια να παιζουν οι 3 για τους 50 και να κλεινουν οι κοσμοι με αγκαλιες μετα απο 5 μηνες ανουσιο ξυλο
 

The Objector

Ασταμάτητος
Μέλος προσωπικού
Βαθμολογία αντίδρασης
71
Δυστυχως για ακομη ενα κοσμο τα λογια ηταν πολλα και οι πραξεις ηταν λιγες.

Μεσα σε 2 πλανα σε χρονικο διαστημα μιας εβδομαδας ο κοσμος εκλεισε. Δυο φυλες οι οποιες προετοιμαζονταν για 2 μηνες η καλυτερα μια φυλη που ετοιμαζοταν και μια που κοιμοταν θα περιμενε κανεις να δει εστω μια διαρκεια στο παιχνιδι.
Κριμα για τα παιδια και των δυο φυλων που αφιερωσαν χρονο τσαμπα οπως φανηκε.
 

kritigiannis

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
67
Καλη χρονιά,

Δεν θα σχολιάσω κάτι. Συγχαρητήρια στη μεγάλη ΝΑΒΖ που άντεξε πάνω από1 μηνα :cool:
 

ClownFun

Νέο Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
0
Οι περισσότεροι παπατζες είναι που παίζουν με ****άκια και έχουν το θράσος και μιλάνε στο φόρουμ.

Πολλά χρονικά όχι τώρα, από 2007.

Κάντε καριέρα.

Τα φιλιά μου.
 

NATHADAN

Νέο Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
0
Παιχνίδι παρέας, σχεδόν ως τρόπος ζωής, επετράπη σε κάποιους ανεπάγγελτους, με διευθαρμένη νοοτροπία να το μετατρέψουν σε χώρο πουσ...ας, προδοσίας και με τεχνιτά μέσα κλοπής και αηδίας. 50 άνθρωποι εναλλάσσουν τους κόσμους, νομίζοντας ότι κάνουν κάτι στη ζωή τους. Πραγματικά για λύπηση. Δυστυχώς οι φυλετικές πέθαναν στην Ελλάδα με ευθύνη και της διαχείρησης που επέτρεψε να συμβεί αυτό. Σε όποιον νέο μιλήσεις και του πεις έλα να παίξεις, σε νομίζει γραφικό, ή ψάχνει να βρει πού πούλησες τη μάνα σου... Κατάντια.
ΥΓ: Φυσικά μορούν οι γνωστοί - άγνωστοι, να μπουν να γράψουν ότι όλοι εμείς οι ... νουμπάδες που ... κλπ.
 

NATHADAN

Νέο Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
0
Στα 40 να φωνάξετε και την παλιά φρουρά :)
 
Κορυφή