Αυτές΄ειναι οί προτάσεις μου.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser34912
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser34912

κάλησπέρα σε όλους.μετά απο χρόνια παιχνιδίου,αποφάσισα και επίσημα πλέον να θέσω δημόσια προτάσεις τίς οποίες πάντα πίστευα ότι μετά τους κανόνες του παιχνιδιού απο την εταιρία, που σαφώς και σέβομαι απεριοριστα,να ειπωθουν και προτάσεις που έχουν κάνουν και με 'αγραφους νομους αλλα σημαντικους,που θα βοηθησουν ολη την κοινοτητα να ευχαριστιεται με σεβασμό και αξιοπρέπεια το παιχνιδι.έχει να κανει με την λειτουργια των φυλων και τα εσωτερικα τους.

1.οι φυλες,που μαζι με ολα τα φορουμ ,αμυνες,επιθεση κλπ,πρεπει να εχει φορουμ που να αφορα συμπεριφορα,αντιμετωπιση αντιπαλου,συμπαικτη,συμμαχου,χωρις να σημαινει αυτο οτι δεν ξερουμε να συμπεριφερομαστε.μην ξεχνατε οτι στο παιχνιδι δεν ειμαστε μονο εμεις.μπαινουνε και καινουργιοι παικτες.το φορουμ αυτο αφορα συμβουλες και ποινες(κατα καποιο τροπο)οπως ολα τα φορουμ.φυσικα και οχι αυστηρες,παρα μονο εαν συμβαινει κατ εξακολουθηση,με κυρια ποινη την απομακρυνση του μελους απο την φυλη.και κατα συμφωνια ολων καμια ενταξη του σε καμια φυλη του συγκεκριμενου κοσμου που παιζει οσα χωρια και να εχει.

2.έπισημο σκαιπ φυλων το τσατ της φυλης.απο την στιγμη που το παιχνιδι πλεον το παρεχει δεν υπαρχει και λογος για κατι αλλο.και προφυλάξη μελων υπαρχει ετσι,και δεν σε βαζει κανενας οπου θελει,και μιλας ως παικτης με το νειμ σου,και οχι ως ο γιωργος τραμπακουλας π.χ.μιλαω για την λειτουργια της φυλης και οχι πηγαδακια παρεας για χαβαλε.

3.δεν νοειτε να εχει καποιος κο πλει,και να μην τον γνωριζει ο αρχηγος φυλης.να μπει στους κανονες οτι καποιος που δεν αποδεχεται να τον συστησει περνει και την ευθυνη οποιαςδηποτε κακης συμπεριφορας η περιπτωση που βλαψει τις φυλη,αλλα οχι ενταξει το εκανε και ολα οκ.πας αμεσα στο ν1 που εχω αναφερει με ποινες.και στον κατοχο του ακκαουντ και στο κο πλει,οσο αφορα την αξιοπιστια του ως παικτη γενικα στους επομενους κοσμους.

4.θέμα νομπλαρισματων εσωτερικων χωριων ανενεργων.κατι το πολυ λογικο εχει περασει στο παιχνιδι ως (εχω κατι μαζι σου και σου περνω τα χωρια)οχι βεβαια.ξεκαθαρισμα γραπτο εξ αρχης βαση αποδοσης κλπ.οι ιδιοι οι παικτες ανενεργοι δεν πρεπει ενω βοηθησαν εστω και το λιγοτερο μια φυλη να νοιωθουν τα σιχαματα μιας φυλης.τους ευχαριστεις δημοσια για την συνεισφορα τους,τους εξηγεις γραπτως,οτι οι απαιτησεις μεγαλωνουν και τους κανεις να νοιωθουν και αυτοι περηφανοι και οχι μιασματα ενος παιχνιδιου.

5.ξεκαθαριζεις στα μελη σου απο προ μεχρι νουμπα,οτι τα χωρια ειναι της φυλης.μεχρι τωρα γινεται αυτο αλλα δεν γινεται κατι αλλο.οταν καποιος μπαινει σε μια φυλη το χωριο ειναι δικο του.χαλαει χρονο χρημα θυσιαζεις ακομα και μια βολτα με μια κοπελα.το χωριο ειναι δικο του λοιπον και το βαζει να συμμετεχει σε μια φυλη προς οφελος δικο του και της φυλης.αλλιως δεν θα του ζηταγαμε να βοηθησει με το χωριο του ουτε να παρει αλλα χωρια απο το χωριο του.αυτος ο τυπος λοιπον πρεπει να του δωσουμε να καταλαβει οτι δινει και παιρνει οχι μονο δινει.ουτε μονο παιρνει.για να γινει αυτο,πηγαιντε στο 1-2-3-4 και θα καταλαβετε τι λεω.

6.οπως κανετε συσκεψεις φυλης,διοικησης,καθιερωστε συσκεψεις φυλων-διοικησεων ανα μηνα ολων των ενεργων φυλων(κυριως ενεργων) με θεματα που θα αφορουν απο παικτες,μεχρι νεες ιδεες που θα μπορουσαν να βοηθησουν το παιχνιδι.που θα μιλαμε για παικτες-συμπεριφορες,αλλα και επιβραβευση καποιων.

παραθεσα τα μισα απο οσοα πιστευω.τα αλλα μισα θα τα πω αν καποτε γινει η προσπαθεια για τα μισα.εαν αυτα που εγραψα συμβουν να ειστε σιγουροι,οτι ενα ακομα φορουμ θα υπαρξει στις φυλες σας.αυτο το φορουμ που θα λεγεται(κοινο με αντιπαλους.)πρεπει οι διοικησεις των φυλων αποκλειστικα να περασουν το μυνημα στους παικτες οτι ειναι ενα παιχνιδι καταταξης,με βραβεια και βαθμους,και οπως ολα τα ομοαδικα παιχνιδια αυτο που διδασκετε ειναι πανω απο ολα το φαιρ πλει,ο σεβασμος στον συμπαικτη και μετα ολα τα αλλα.ελπιζω οι αρχηγοι φυλων να το δουνε πλεον καλυτερα και να ερθουν σε τραπεζι συζητησης.οπως επισης να καταλαβουν οτι χωρις κοστος,και χωρις πρωτοβουλιες ενας κοσμος,και οχι μονο δεν προκειτε να αλλαξει.οι αρχηγοι φυλων οφειλουν να ειναι συντονιστες μια φυλης.να δειχνουν τον δρομο με ταπεινοτητα και εντιμοτητα.και οχι γκιουλεκες.οφειλουν να ειναι δικαιοι αλλα και αυστηροι μαζι.επισης οφειλουν ολοι οι αρχηγοι φυλων σε περιπτωση ηττας των φυλων τους να παιρνουν και ολα την ευθυνη πανω τους.εκεινοι επελεξαν τους παικτες,τις συμμαχιες, και την διοικηση τους.χωρις να σημαινει οτι εχασε μια φυλη δεν ειναι και καλη,υπαχουν και καλυτερες φυλες και καλυτερες διπλωματιες..οφειλει σε περιπτωση επιτυχιας παλι να μην περνει την ευθυνη επανω του.αλλα να δινει τα ευσημα στο επιτελειο του και τους παικτες του.ευχαριστω που διαβασετε το κειμενο μου.ευχομαι και ελπιζω μια μερα να τα συζητησουμε ολα αυτα ολοι μαζι.όλα αυτα που σας εγραψα προσπαθησα και τα εφαρμοσα σε δικες μου φυλες.δεν ειμαι αυτος που θα φτιαξει ουτε τον κοσμο ουτε ειμαι κανας μεσσιας οπως καπιοι ειπαν.απλα θεωρω οτι καποιοι χαλατε το στομαχι σας αδικα για ενα παιχνιδι γιατι δεν εχετε βαλει προληπτικα μετρα στις φυλες σας.και οχι της καταστολης.επισης θεωρω οτι μπορουμε να εχουμε το καυτερο επιπεδο επικοινωνιας στην ευρωπη οσο αφορα το παιχνιδι.μην ξεχνατε τον πολιτισμο εμεις τον φεραμε στον πλανητη γη.και τελος.αν δεν δωσεις αξια στον ηττημενο πως περιμενεις να παρεις αξια εσυ σαν νικητης?προσπαθησα να σας δειξω οσο μπορω το φεγγαρι.οπως ελεγε και ο μεγαλος velis.μην κοιτατε αν ειμαι νουμπας.μην κοιτατε το δακτυλο..

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
100 prem σε όποιον το διαβάσει όλο.

Σόρρυ ταμείε δεν κρατήθηκα. :D:D:D:D:D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή