ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΡΑΣ ( ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ )

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31608
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser31608

βγάζω χρόνους για να κόψω τρενάκι με καρτέλες πάω να το κόψω και ενώ είναι σωστοί οι χρόνοι μου βγαίνουν με μερικά δευτερόλεπτα διαφορα αργοτερα πρόσεξα ότι αλλάζει μονο του το ρολοι ελάχιστα δευτερόλεπτα κάθε λίγο και έτσι αλλάζει και η ώρα στο παιχνίδι και πιστεύω γιαυτο δεν στέλνω την σωστή ώρα και άμα κάνω ρεφρες στα τελευταία 4-5 δευτερόλεπτα τότε πάει καλά επειδή δεν προλαμβαίνει να αλλάξει η ώρα στο παιχνίδι πως μπορώ να φτιάξω αυτό ? :help
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31289

Μερικές φορές το παθαίνω και εγώ αυτό... για να το αντιμετωπίσω πατάω συνεχεία refresh.
 

DeletedUser31608

Μα το θέμα είναι ότι πάντα γίνετε αυτό και δεν θα τρέχω πάντα στα τελευταία δευτερόλεπτα για refresh από την στιγμή που αλλάζει συνεχώς η ώρα του υπολογιστή μου οφείλεται εκεί το πρόβλημα πως μπορώ να κάνω το ρολοι να δουλεύει σωστά η να μην επηρεάζει το ρολοι στο παιχνίδι ?

Γνωρίζει κάποιος ?
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
Μα το θέμα είναι ότι πάντα γίνετε αυτό και δεν θα τρέχω πάντα στα τελευταία δευτερόλεπτα για refresh από την στιγμή που αλλάζει συνεχώς η ώρα του υπολογιστή μου οφείλεται εκεί το πρόβλημα πως μπορώ να κάνω το ρολοι να δουλεύει σωστά η να μην επηρεάζει το ρολοι στο παιχνίδι ?

Γνωρίζει κάποιος ?


ισως παιζει το ενδεχομενο να μην εχεις καλο pc η να μην εχεις καλη προσβαση στο internet
και γω καποτε για να σνιπαρω με τον καρβουνιαρη(μπιλ(L)) παταγα το οκ καποιες φορες και 3 σεκ νωριτερα απο τον κανονικο χρονο
 

DeletedUser31608

Αυτό ακριβώς συμβαίνει και σε εμενα ότι έχω αργό net είναι αλήθεια αλλα μερικές φορες είναι αρκετά γρήγορο αλλα και σε εκείνες τις ώρες που είναι γρήγορο πάλι συμβαίνει το ίδιο άρα δεν οφείλεται στο net αλλα στον υπολογιστή γιατί αλλάζει μονο του ώρα ? τι είναι το λάθος τι πρέπει να ρυθμίσω στον υπολογιστή η καλύτερα στις ρυθμίσεις ώρας υπάρχει κάποιος που έχει windows 7 να κάνουμε έλεχο μαζί ένα προς ένα βήμα τις ρυθμίσεις που είναι ενεργοποιημένη η ώρα ?
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
Αυτό ακριβώς συμβαίνει και σε εμενα ότι έχω αργό net είναι αλήθεια αλλα μερικές φορες είναι αρκετά γρήγορο αλλα και σε εκείνες τις ώρες που είναι γρήγορο πάλι συμβαίνει το ίδιο άρα δεν οφείλεται στο net αλλα στον υπολογιστή γιατί αλλάζει μονο του ώρα ? τι είναι το λάθος τι πρέπει να ρυθμίσω στον υπολογιστή η καλύτερα στις ρυθμίσεις ώρας υπάρχει κάποιος που έχει windows 7 να κάνουμε έλεχο μαζί ένα προς ένα βήμα τις ρυθμίσεις που είναι ενεργοποιημένη η ώρα ?

τι να σου πω ρε φιλε
το νετ και το pc ευθυνονταν στο δικο μου παλια διοτι ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα
παντως κοιτα καλυτερα και τους χρονους γιατι μπορει να εχεις κανει εσυ καποιο λαθος...
 

DeletedUser31608

μπα οι χρονοι ειναι σωστοι ευχαριστω για την αποψη σας και για την προσπαθεια να βοηθησετε !
 

DeletedUser

Αυτο το φαινομενο συμβαινει οποτε υπαρχει αργο ιντερνετ. Μπορεις να το παρατηρησεις ακομα και οταν στελνεις τρενα, παροτι μπορει να εχεις πατησει το τρενο ταχυτατα οι εντολες σου μπορει να εχουν διαφορα δευτερολεπτων.
 

DeletedUser31608

δεν εχει να κανει με το ιντερνετ το ειπα αρκετες φορες , οριστε μαι αποδηξη !




71gs.png




εστειλα τρενο στον εαυτο μου ειναι ολες στο ιδιο σεκοντ και με 160 μιλισεκοντ διαφορα η μια με την αλλη ουτε 1 παραπανω και μετα απο 5 λεπτα προσπαθησα να το κοψω τα καταφερα παρολο που δεν εστειλα γρηγορα το τρενακι βοηθηας που θελω να καταληξω οτι για να κανω 160 μιλισεκοντ διαφορα παει να πει οτι ηταν καλη η γραμμη ( νετ ) μου εκεινη την στιγμη μετα απο 5 λεπτα παλι ηταν καλη αλλα δεν εστειλα εγω γρηγορα απλα πετυχε επειδη εκανα ρεφρες στα τελευτεα 10 δευτερολεπτα την 1η καρτελα ....

δεν ξεω πως να σας το εξηγησω το προβλημα ειναι του υπολογιστη αλλα και ο υπολογιστης μου μια χαρα ειναι μονο η ωρα δεν ειναι σωστη επειδη αλαζει απο μονη της κατι δεν εχω σωστα ρυθμισμενο στις ρυθμισεις και δεν ξερω τι ειναι αυτο !
 

DeletedUser

δεν εχει να κανει με το ιντερνετ το ειπα αρκετες φορες , οριστε μαι αποδηξη !




71gs.png




εστειλα τρενο στον εαυτο μου ειναι ολες στο ιδιο σεκοντ και με 160 μιλισεκοντ διαφορα η μια με την αλλη ουτε 1 παραπανω και μετα απο 5 λεπτα προσπαθησα να το κοψω τα καταφερα παρολο που δεν εστειλα γρηγορα το τρενακι βοηθηας που θελω να καταληξω οτι για να κανω 160 μιλισεκοντ διαφορα παει να πει οτι ηταν καλη η γραμμη ( νετ ) μου εκεινη την στιγμη μετα απο 5 λεπτα παλι ηταν καλη αλλα δεν εστειλα εγω γρηγορα απλα πετυχε επειδη εκανα ρεφρες στα τελευτεα 10 δευτερολεπτα την 1η καρτελα ....

δεν ξεω πως να σας το εξηγησω το προβλημα ειναι του υπολογιστη αλλα και ο υπολογιστης μου μια χαρα ειναι μονο η ωρα δεν ειναι σωστη επειδη αλαζει απο μονη της κατι δεν εχω σωστα ρυθμισμενο στις ρυθμισεις και δεν ξερω τι ειναι αυτο !


Δεν ειναι το προβλημα του νετ , δεν ειναι το προβλημα του υπολογιστη, το προβλημα του παιχνιδιου ειναι ; το συγκερκριμενο θεμα ειναι μικρο οποτε μπορεις με ευκολια να το προσπερασεις. Απο την στιγμη που κοβονται τα τρενα προβλημα δεν υπαρχει.
 

DeletedUser31608

υπαρχει επειδη δεν στελνοντε παντα την ωρα που θελω αν θα χρειαστω να κολησω νιουκ μπροστα απο το τραινο τοτε τι κανω ?
την μια πρεπει να στειλω 2 δευτερολεπτα πριν την αλλη 1 την αλλη κανονικα ε που να ξερω εγω ποτε πρεπει να στειλω το μονο που ξερω ειναι οτι για να στειλω κανονικα πρεπει να κανω ρεφρες την πρωτη καρτελα στα τελευτεα 5 σεκοντ και μεχρι να ανανεωθει και να βγαλει την σελιδα για να πατησω οκ για να φυγει η εντολη μπορει να περασει ο χρονος που πρεπει να στειλω μακαρι να ηταν τοσο απλο οσο το λες !
 

DeletedUser

Τσεκαρε οταν στελνεις τα περιφημα τρενα σου ποσα ms λεει διπλα απο την ωρα. Αν ειναι <50-60 τοτε ειναι προβλημα του πισιου, του browser η του ιντερνετ σου.

Ειχα το ιδιο "προβλημα" οταν το πισι μου ηταν πολυ μετριο (αντεχε το παιχνιδι βεβαια) απλα τις κρισιμες στιγμες με κρεμουσε.
 

DeletedUser31608

μου εβγαλε σχεδον ολες με 70 ... τοτε που ειναι το προβλημα ?

Υ.Γ Το τραινο ηταν κομπλε στα 160 ms διαφορα το θεμα ειναι αλλο , απλα δεν σκαει την ωρα που θελω παρολο που ειναι στο ιδιο δευτερολεπτο ολες οι επιεθεσεις !
 

DeletedUser27808

Aυτο που νομιζω εννοεις ειναι οτι μπορει εσενα στην καρτελα να δειχνει 13:53:23 να πατας το κλικ για επιθεση και να βγαινει αλλος χρονος 1-2 δευτερα μετα.. ??
Και ας πουμε αν αλλαξεις καρτελα στο ηδη Refresharismeno να δειχνει 13:53:25 δλδ σαν να χανει η μια καρτελα δευτερα...

Το ιδιο εχω και εγω παιδες καμια ιδεα??
 

DeletedUser31289

και εγω το παθαινω.. μαλλον θα ειναι προβλημα που εχει το Pc...
 

DeletedUser31608

Aυτο που νομιζω εννοεις ειναι οτι μπορει εσενα στην καρτελα να δειχνει 13:53:23 να πατας το κλικ για επιθεση και να βγαινει αλλος χρονος 1-2 δευτερα μετα.. ??
Και ας πουμε αν αλλαξεις καρτελα στο ηδη Refresharismeno να δειχνει 13:53:25 δλδ σαν να χανει η μια καρτελα δευτερα...

Το ιδιο εχω και εγω παιδες καμια ιδεα??


ακριβως !


και εγω το παθαινω.. μαλλον θα ειναι προβλημα που εχει το Pc...


δεν γινετε να εχουμε ολοι προβλημα με το πς κατι αλλο παιζει ...
 

DeletedUser31289

σαν τι?? επειδη εμενα ειναι και λιγο αργο το pc.. εσενα ειναι ολα μια χαρα?
 

DeletedUser31608

μολις εκανα φορματ τον υπολογιστη μου αλλα αντιμετοπιζω παλι το προβλημα
 

-Sweetest Love x3

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
103
μολις εκανα φορματ τον υπολογιστη μου αλλα αντιμετοπιζω παλι το προβλημα

πατα το οκ και 22 ελεος ρε φιλε
η κανε αυτο που σου ειπα απο σκυπε με τις καρτελες
για σνιπε πας οχι για φουλαρισμα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή