Premium απο paysafe

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser21990
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser21990

Πλέον υπάρχει απαγόρευση μεταφοράς πόντων και για αγορά πόντων premium μέσω paysafe.
:wow:

Αυτο θα ισχυει για παντα ή οπως ειναι καποιες αλλες πληρωμες δεν μπορεις να τα μεταφερεις για 20 μερες? :doh:
 

DeletedUser25600

[SPOIL]
6605f556c5084b799afb160.png
[/SPOIL]

Εγώ θα ρωτήσω το εξής.. εφόσον το έχετε απαγορεύσει απο τα πάντα ... γιατί πολύ απλά δεν καταργείτε την μεταφορά πόντων premium..

Εϊναι οφθαλμοφανές οτι η κατάργηση στις paysafe είναι επειδή παίκτες κανονίζανε και βάζανε 5 άτομα μαζί 1 paysafe των 50 ευρώ για να κερδίζουν ουσιαστικά 400 πόντους επιπλέον..

Και με αυτή την κίνηση απλά τους λέτε "όχι παιδιά δεν θα εκμεταλευτείτε εσείς την 50αρα προσφορά!! (που έχετε ΚΑΘΕ δικαίωμα να το κάνετε) θα σας μπλοκάρουμε αυτή την δυνατότητα" :oops:


Λοιπόν.. ειλικρινά είναι ΠΟΛΥ απογοητευτική αλλαγή η συγκεκριμένη καθώς στις δύσκολες μέρες που περνάει ο λαός μας ήταν μια ευκαιρία σε όλους τους παίκτες του παιχνιδιού να εξοικονομούν μερικούς πόντους επιπλέον για να μην ειναι όλη την ώρα με το χέρι στην τσέπη..
Σαφώς και κάποια άτομα δεν τα επηρεάζει η κρίση... αλλά τους περισσότερους νομίζω πως ΝΑΙ!


Ελπίζω τουλάχιστον να έχει περιορισμένο αριθμό ημερών γιατί αυτό δεν διευκρινίζεται πουθενά. Και αυτή ειναι η ερώτηση μου.. Για πόσες μέρες θα ισχύει ο περιορισμός.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
 

DeletedUser6091

[mad]1. Γιατί δεν ανοίγει από ένα θέμα ο κάθε παίκτης? Θα είναι πιο cool αυτό... Κάντε μια αναζήτηση πριν ανοίξετε ξανά θέμα γιατί την επομενη θα πάρει λουκέτο και θα φύγει αρχείο όπως-όπως.

2. Σταματήστε αυτό το πράγμα με τον λαό μας. Ναι περνάει δύσκολα, το ξέρουμε το ζούμε. Δεν μπορεί όμως μια εταιρία που είναι σε 34 χώρες, να ορίσει την πολιτική της σύμφωνα με το πως τα περνάει η μια από αυτές τις χώρες. Σε οποιον δεν αρέσει η κατάσταση της χώρας, ας το δείξει στις εκλογές. Εδώ δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για τέτοια. Η απαγόρευση αυτή είναι για όλους. Δεν μπαίνει κάτι σε μια μονο χωρα και ούτε γίνετε να εξαιρεθεί μια μονο χωρα από κάποια απόφαση της εταιρίας.

3. Τι να σου πω και εγώ ρε Περικλή... Και εγώ από tickets παικτών το είδα πως έγινε. Ήξερα μονο για τα όσα είχα γράψει στην πρώτη ανακοίνωση για πιστωτικές και paypal. Το είδα σε αιτήσεις σας και κατάλαβα πως πλέον είναι και στην paysafe. Θεώρησα σκόπιμο να το ανακοινώσω γιατί ξέρω πως πολλοί μαζεύεστε ανά 5 άτομα και αγοράζετε πόντους μαζί (δεν το θεωρώ κακό αυτό προσωπικά).

Από κει και πέρα η εταιρία δεν υπήρξε ποτε κουφή στις απαιτήσεις των παικτών. Πάντα άκουγε όταν η μάζα είχε να πει κάτι και πάντα μεταφέρουμε τις ανησυχίες των χρηστών όταν αυτές εκφράζονται μαζικά και όχι μεμονωμένα από 5-10 άτομα γιατί σαφώς και 5-10 άτομα δεν αποτελούν ούτε καν δείγμα του συνόλου. Το είπα όσο πιο απλά μπορώ να το πω... [/mad]
 

DeletedUser

Καλυτερη διαφημιση Κυριε Διαχειριστα απο τους υπαρχοντες πελατες ,δεν θα παρετε ως εταιρεια

οσα χρηματα και αν ξοδεψετε. Εγω ως πελατης σας εδω και 4 χρονια απο τον Μαρτιο του 2008

παιζω το παιχνιδι ,το οποιο το θεωρω εκπληκτικο ,

παντα με πριμιουμ. Εκεινη την εποχη λοιπον υπηρχε ενα μπανερ που μας πληροφορουσε

οτι 115000 Ελληνες ηταν χρηστες στο παιχνιδι. Σημερα ποσοι ειναι; 10 % ;

Σε μια περιοδο υφεσης δεν θεωρω οτι ειναι σοφη, η αποφαση αυτη. Δεν εχω το δικαιωμα να κρινω

την οποιανδηποτε αποφαση της εταιρειας ,η οποια μπορει να διαχειριζετε το προιον της ,οπως θελει.

Ως καταναλωτης ομως ,η δυναμη της γνωμης μου νομιζω οτι πρεπει να μετραει.

Ευχαριστω για τον κοπο που κανατε,να διαβασετε το μακροσκελες μνμ μου.

uxbr
 

DeletedUser15845

Καλησπερα σας.

Θελω να ρωτησω,αν ισχυει η απαγορευση για αγορα ποντων μεσω paysafe. Δοκιμαστικα πηγα να βαλω,και με εφτασε κανονικα μεχρι την οθονη εισαγωγης πιν,οπου και το ακυρωσα καλου-κακου.

Περιττο να πουμε,αν οντως ισχυει αυτη η απαγορευση ειναι τραγικο...

Για το οτι ολο αυτο γινεται για την ομαδικη εισαγωγη,με καλυψε απολυτως ο peris89. Πολυ απλα,δε βγαινουμε,και μοιραια θα σταματησει κοσμος να παιζει σε πανω απο εναν σερβερ,π.χ. για πολλους παικτες ο Κ20 θα γινει ασυμφορος και θα χαθει το ενδιαφερον.

Αυτα....
 

DeletedUser

δεν καταλαβες καλα

το να βαζεις ποντους πρεμιουμ μεσω πεισειφ δεν ακυρωθηκε προς θεου

απλα τους ποντους που αγοραζεις μεσω πεισειφ μετα δεν μπορεις να τους μεταφερεις σε αλλο λογαριασμο




μαλλον δεν γινεται να αλλαξει αν οντως ειναι απο την εταιρια

η ερωτηση μου
επειδη εμενα με αφηνει να μεταφερω,μηπως ειναι επειδη αγορασα τους ποντους πρεμιουμ προτου γινει αυτη η ρυθμιση?
αν ναι συγχαρητηρια στην εταιρια που το σκεφτηκε :)
 

DeletedUser

και τι γίνεται με όσους παίζουν με διαφορετικό όνομα από κόσμο σε κόσμο;
 

DeletedUser28520

..

την κατσανε :)

απλα εγω δεν καταλαβα τον λογο αυτης της <<ρυθμισης>>...που ειναι το προβλημα αμα μοιραζονται 5-10--1000 ατομα την 50ευρη.. αν ειναι και αυτος ο λογος που εγινε αυτη η αλλαγη γτ δεν πολυκαταλαβα..το καλο παντως αυτης της αλλαγης ειναι οτι στα σπεεδς δεν θα βλεπουμε καθε 1 βδομαδα νεα ονοματα γτ δεν θα μπορουν να μεταφερθουν οι ποντοι σε νεα ακκς:p
 

DeletedUser26916

δεν καταλαβες καλα

το να βαζεις ποντους πρεμιουμ μεσω πεισειφ δεν ακυρωθηκε προς θεου

απλα τους ποντους που αγοραζεις μεσω πεισειφ μετα δεν μπορεις να τους μεταφερεις σε αλλο λογαριασμο




μαλλον δεν γινεται να αλλαξει αν οντως ειναι απο την εταιρια

η ερωτηση μου
επειδη εμενα με αφηνει να μεταφερω,μηπως ειναι επειδη αγορασα τους ποντους πρεμιουμ προτου γινει αυτη η ρυθμιση?
αν ναι συγχαρητηρια στην εταιρια που το σκεφτηκε :)


βασικα εμεις καναμε σημερα 5αδα και μια χαρα μεταφερθηκαν.. η ρυθμιση ποτε θα γινει ?
 

DeletedUser

Προσωπικά θεωρώ ότι μ΄ αυτό τον τρόπο αποτρέπονται σίγουρα οι πιτσιρικάδες. Τους έβγαινε δύο ευρώ ο μήνας, το αντέχανε με το χαρτζιλίκι τους. Τώρα, που σχεδόν διπλασιάστηκε το κόστος, είτε δεν θα παίζουν καθόλου είτε θα το παλέψουν χωρίς premium όσο πάει. Σε κάθε περίπτωση, η εταιρεία βγαίνει χαμένη, καθώς αυτός που θα έβαζε ομαδικά - κι ανεξάρτητα από την ηλικία - είναι πιθανόν να μη βάζει πλέον. Αυτό ίσως θα έπρεπε να μεταφερθεί μέσω των διαχειριστών, μήπως και το λάβουν υπόψιν τους στην εταιρεία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser26916

Προσωπικά θεωρώ ότι μ΄ αυτό τον τρόπο αποτρέπονται σίγουρα οι πιτσιρικάδες. Τους έβγαινε δύο ευρώ ο μήνας, το αντέχανε με το χαρτζιλίκι τους. Τώρα, που σχεδόν διπλασιάστηκε το κόστος, είτε δεν θα παίζουν καθόλου είτε θα το παλέψουν χωρίς premium όσο πάει. Σε κάθε περίπτωση, η εταιρεία βγαίνει χαμένη, καθώς αυτός που θα έβαζε ομαδικά - κι ανεξάρτητα από την ηλικία - είναι πιθανόν να μη βάζει πλέον. Αυτό ίσως θα έπρεπε να μεταφερθεί μέσω των διαχειριστών, μήπως και το λάβουν υπόψιν τους στην εταιρεία.

οτι και να πεις φιλε .. το γκαμε δεν προκειται αν το αλλα3ει,, ουτε ο μαντ ουτε κανεις αλλος ..

πλ απλα τοθσ νοιαζει το κερδος τουσ και οχι εσυ ...

αφου εχεις εσυ οικονμικη κριση λεσ να νοιαζει τον αλλον ? αν δεν θες καλο δρομο ..

το γκαμε υπαρχει και σε αλλες χωρες ..
 

DeletedUser25600

[mad]Πάντα άκουγε όταν η μάζα είχε να πει κάτι και πάντα μεταφέρουμε τις ανησυχίες των χρηστών όταν αυτές εκφράζονται μαζικά και όχι μεμονωμένα από 5-10 άτομα γιατί σαφώς και 5-10 άτομα δεν αποτελούν ούτε καν δείγμα του συνόλου. [/mad]


Έχεις απόλυτο δίκιο για το πολλαπλό ποστ απλά δεν έπεσε στην αντίληψη μου το άλλο για να διατυπώσω το ερώτημα μου εκεί...

Τώρα όσον αναφορά το επίμαχο θέμα.
Σαφώς και όλες οι ρυθμίσεις προέρχονται απο την εταιρία ύστερα απο προτάσεις που γίνονται εκεί απο τους υπευθύνους του παιχνιδιού (για όσους δεν το γνωρίζουν αυτό ισχύει) και όχι απο τον "ψυχρό και στυγερό" δικό μας CoMa που θέλει μόνο να μας δει να σερνόμαστε στα πατώματα..(όπως μερικοί αγνώμονες πιστεύουν)
Εαν όμως το θέμα μας επίκειται λύσης, επειδή (δεν θα πω πιστεύω) είμαι σίγουρος οτι "καίει" πολύ κόσμο αυτή η νέα ρύθμιση καθώς όντως βόλευε να αγοράζουμε πριμ με την 50άρα προσφορά, πιστεύω οτι το να μεταφέρεις τα παράπονα του σύνολου του ελληνικού σέρβερ θα είναι ότι καλύτερο και πλήρως αποδεκτό απο όλους μας... Εξάλλου θεωρούμαστε ένας δυνατός σέρβερ στο παιχνίδι με παίκτες που συμμετέχουν ενεργά και προσφέρουν κέρδη.. Μια προσπάθεια αναίρεσης αυτής της ρύθμισης θα ήταν τρομερό επίτευγμα.. Εμείς δυστυχώς δεν έχουμε άμεση επαφή με την εταιρία (για να τους κάνουμε να καταλάβουν τι θα πει spam και πρήξιμο.. ωστόσο υπάρχουν μόνο ακραίες λύσεις για μια άμεση επαφή) και ο μόνος συνδετικός μας κρίκος είναι ο Comunity Manager μας.

Στην προκειμένη.. εσύ Γιώργο.. που όντας υπεύθυνος για όλους μας στην Ελληνική κοινότητα του παιχνιδιού και που όπως λίγοι γνωρίζουν έχεις πολύ καλό όνομα στην εταιρία, έχεις την δυνατότητα να ασκήσεις μερικές πιέσεις όσον αναφορά αυτή την ρύθμιση τουλάχιστον αν οχι στην κατάργηση της αλλά στην ύπαρξη ενός χρονικού οριού περιορισμού μετακίνησης του πρίμιουμ.

Αυτό είχα να προτείνω εγώ.. τώρα για το αν πόσο καίει τον κόσμο που παίζει το παιχνίδι...??? μπορείτε να ανοίξετε μια ψηφοφορία και να δείτε...
 

DeletedUser26916




Έχεις απόλυτο δίκιο για το πολλαπλό ποστ απλά δεν έπεσε στην αντίληψη μου το άλλο για να διατυπώσω το ερώτημα μου εκεί...

Τώρα όσον αναφορά το επίμαχο θέμα.
Σαφώς και όλες οι ρυθμίσεις προέρχονται απο την εταιρία ύστερα απο προτάσεις που γίνονται εκεί απο τους υπευθύνους του παιχνιδιού (για όσους δεν το γνωρίζουν αυτό ισχύει) και όχι απο τον "ψυχρό και στυγερό" δικό μας CoMa που θέλει μόνο να μας δει να σερνόμαστε στα πατώματα..(όπως μερικοί αγνώμονες πιστεύουν)
Εαν όμως το θέμα μας επίκειται λύσης, επειδή (δεν θα πω πιστεύω) είμαι σίγουρος οτι "καίει" πολύ κόσμο αυτή η νέα ρύθμιση καθώς όντως βόλευε να αγοράζουμε πριμ με την 50άρα προσφορά, πιστεύω οτι το να μεταφέρεις τα παράπονα του σύνολου του ελληνικού σέρβερ θα είναι ότι καλύτερο και πλήρως αποδεκτό απο όλους μας... Εξάλλου θεωρούμαστε ένας δυνατός σέρβερ στο παιχνίδι με παίκτες που συμμετέχουν ενεργά και προσφέρουν κέρδη.. Μια προσπάθεια αναίρεσης αυτής της ρύθμισης θα ήταν τρομερό επίτευγμα.. Εμείς δυστυχώς δεν έχουμε άμεση επαφή με την εταιρία (για να τους κάνουμε να καταλάβουν τι θα πει spam και πρήξιμο.. ωστόσο υπάρχουν μόνο ακραίες λύσεις για μια άμεση επαφή) και ο μόνος συνδετικός μας κρίκος είναι ο Comunity Manager μας.

Στην προκειμένη.. εσύ Γιώργο.. που όντας υπεύθυνος για όλους μας στην Ελληνική κοινότητα του παιχνιδιού και που όπως λίγοι γνωρίζουν έχεις πολύ καλό όνομα στην εταιρία, έχεις την δυνατότητα να ασκήσεις μερικές πιέσεις όσον αναφορά αυτή την ρύθμιση τουλάχιστον αν οχι στην κατάργηση της αλλά στην ύπαρξη ενός χρονικού οριού περιορισμού μετακίνησης του πρίμιουμ.

Αυτό είχα να προτείνω εγώ.. τώρα για το αν πόσο καίει τον κόσμο που παίζει το παιχνίδι...??? μπορείτε να ανοίξετε μια ψηφοφορία και να δείτε...


+1 για την ψηφοφορια ... και ετσι απλα να δουμε τι θελουν οι περισσοτεροι!
 

DeletedUser19040

Μαντ18 μπορεις να κοιταξεις σε παρακαλω αν ισχυει αυτη η ρυθμιση γιατι εγω εβαλα σημερα 5αδα και τους μετεφερα κανονικα στα παιδια μηπως παρθηκε πισο η αποφαση?εγω οφειλω να ανημεροσω πς κανονικα μετεφερα 1.000 ποντους στον καθενα η ρυθμιση ακομα δεν εχει μπει απλα ενημερωνω.
 

DeletedUser

pantws oi perisoteroi gnwstoi moy to exoyn ksexasei to premium.
den mporei na ginei kati; estw to1/10 poy prosferei to premium na to exoyn k aytoi oi paiktes;
seyxaristoyme k mhtsotakh.
giayto exoun problhma ta perissotera pc
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser26916

pantws oi perisoteroi gnwstoi moy to exoyn ksexasei to premium.
den mporei na ginei kati; estw to1/10 poy prosferei to premium na to exoyn k aytoi oi paiktes;
seyxaristoyme k mhtsotakh.
giayto exoun problhma ta perissotera pc

τι λες εσυ ρε ? τι προβλημα εχει το pc σου ? πας καλα ?
 

DeletedUser6091

[mad]Γιατί όταν λέμε πως οι ειρωνείες, οι φωνές, το spam και η επιθετικότητα δεν βοηθάει στην επίλυση ενός προβλήματος, το εννοούμε. Είδατε τι ωραία πολύ λύνονται τα θέματα όταν είστε ήρεμοι, μιλάτε ωραία και έχετε επιχειρήματα?

Η μεταφορά πόντων από paysafe γίνετε κανονικά. Το θέμα θα το μεταφέρω στο αρχείο το μεσημέρι. [/mad]
 

DeletedUser21990

Δηλαδη ο κανονας που εβγλαες στις ανακοινωσεις δεν θα ισχυει? :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή