Βραβεια(σοβαρο θεμα αυτη τη φορα)

  • Δημιουργός θέματος 1a2a3a
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Σκεφτομουν χτες οτι ουσιαστικα τα ημερησια βραβεια ειναι μονο για το e-peen των παιχτων και ουσιαστικα δεν δινουν τιποτα σε αυτον που καιγεται για να τα παρει.
Υπαρχουν 5 ημερησια βραβεια
1)Ληστης και Λεηλατητης της ημερας
2)Επιθετικος και αμυντικος παιχτης της ημερας
3)Μεγαλη δυναμη της ημερας
Εχω να προτεινω το εξης εφοσον φυσικα ειναι εφικτο:
Για την κατηγορια 1 των βραβειων να δινετε μπονους 5% στους πορους που θα φαρμαρει ο συγκεκριμενος παιχτης για την επομενη και μονο μερα
Για την κατηγορια 2 των βραβειων να δινετε μπονους 10% στην επιθεση ή 10-20%(τεστ) στην αμυνα αναλογα με τη βραβειο εχει αποκομισει την προηγουμενη
Για την κατηγορια 3 των βραβειων να δινετε μπονους -5% στο κοστος κοπης χρυσων νομισματων ή επιπεδου ακαδημιας
Επισης πολυ ωραιο σαν ιδεα θα μου φαινοταν να στακαρουν τα μπονους ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΟΜΙΣΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 1 ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΜΩΣ.
Παραδειγμα: Εγω στης 19-2-2012 πηρα το βραβειο του ληστη, λεηλατητη και μεγαλη δυναμης της ημερας
Στης 20-2-2012 παιρνω μπονους 10% στους πορους που θα φαρμαρω καθως επισης και -5% κοστος στα νομισματα μεχρι της 12 το βραδυ τις συγκεκριμενης μερας.Αν ξαναπαρω τον ληστη την συγκεκριμενη μερα(ευκολο δεδομενου οτι παιρνω το μπονους) αλλα αποτυχω να παρω τον λεηλατητη την επομενη θα παιρνω μολις 5% παραπανω πορους.
Νομιζω οτι θα δωσει ενα παραπανω κινητρο σε ολους τους ανταγωνιστικους παιχτες να διεκδικησουν το βραβειο, και οχι απλα να παρεις μια εικονα ακομα στο προφιλ σου.
 

DeletedUser24133

Πολύ καλή ιδέα.

Βέβαια σε ποιό x-tream κατάσταση θα μπορούσαν να υπάρχουν και τα βραβεία για της φυλές, τα οποία θα πήγαιναν αυτόματα (με κάποιο τρόπο) στο προφίλ της κάθε φυλής.

Έτσι όχι μόνο ο παίχτης αλλά και όλοι σαν ομάδα θα μπορούσαν να κυνηγήσουν ένα βραβείο.

*Επιθετική φυλή της ημέρας
*Αμυντική φυλή κ.τ.λ.

*Δεν είναι δικιά μου ιδέα απο άλλο game το έχω δεί.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή