ΣΤΡΑΤΟΣ

  • Δημιουργός θέματος skiste
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΑΜΙΝΤΙΚΟ Η ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΟΣ?


ΕΥΧΑΤΙΣΤΩ :help :hmmm:
 

DeletedUser

Αν εννοεις για το πρωτο χωριο σου, καλυτερα αμυντικο στρατο..
Κανε καταπελτες μονο και λιγα δορια(200-300) για φαρμινγ..
Ετσι, οταν βρει το οπλο για καταπελτες ο παλαντιν σου θα εχεις την 10πλασια αμυντικη δυναμη...
Αυτο ειναι αποτρεπτικο για πολλους μεγαλους παιχτες...

Τωρα, αν εχεις μερικα χωρια, και θελεις να αναπτυχθεις σωστα, καντα αναλογια 2:1 (αμυντικα-επιθετικα..).
Ο στρατος που θα επιλεξεις να δημιουργησεις, εξαραταται απο εσενα..
 

DeletedUser

αυτο εξαρτατε απο το τι θες να κανεις.

εισαι ενεργος παιχτης και θες να κατακτησεις γρηγορα χωρια τοτε κανεις επιθετικο.
αν εισαι πιο λιγες ωρες στο παιχνιδη καλο ειναι να το κανεις αμυντικο.

γνωμη μου σε καθε περιπτωσει το πρωτο χωριο να εχει και απο τα δυο.

στην αρχη λιγα ελαφρυα ωστε να φαρμαρεις γρηγορα και αποτελεσματικα.
μετα μερικα αμυντικα ωστε να επεκρουσεις πιθανες επιθεσεις απο τους καλοπροεραιτους γειτονες και μετα τα υπολοιπα επιθετικα ωστε να δωσεις ενα μαθημα στους γυρω σου.....

απο το δευτερο χωριο και μετα τα χωρια σου να γινονται καθαρα αμυντικα η επιθετικα....

τωρα της μοναδες που θα εχει καθε χωριο μεσα ειναι αναλογα το τι θες παλι...
αυτα με λιγα λογια.

για περισσοτερα θα πρεπει να ψαξεις στην βοηθεια του παιχνιδιου που ειναι σχεδον πληρες...
 

DeletedUser

Αν εννοεις για το πρωτο χωριο σου, καλυτερα αμυντικο στρατο..
Κανε καταπελτες μονο και λιγα δορια(200-300) για φαρμινγ..
Ετσι, οταν βρει το οπλο για καταπελτες ο παλαντιν σου θα εχεις την 10πλασια αμυντικη δυναμη...
Αυτο ειναι αποτρεπτικο για πολλους μεγαλους παιχτες...

Τωρα, αν εχεις μερικα χωρια, και θελεις να αναπτυχθεις σωστα, καντα αναλογια 2:1 (αμυντικα-επιθετικα..).
Ο στρατος που θα επιλεξεις να δημιουργησεις, εξαραταται απο εσενα..

αστο φιλε :p
δεν υπαρχει κατι ανάλογο...και επιθετικο ειναι καλυτερα το 1το χωριο και η ανολογια 1:1 τουλαχιστον
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Εγινε.. Κανε εσυ επιθετικο χωριο σε εναν αναπτυγμενο κοσμο και αν επιζησεις να δεις το επιτελειο στο 20, εμενα να με φτυσεις..
 

DeletedUser18787

Ας μας πει σε τι ειδους κοσμο αναφερεται πρωτα και μετα θα του πουμε πως να ξεκινησει στρατολογηση.
 

DeletedUser

Αν εννοεις για το πρωτο χωριο σου, καλυτερα αμυντικο στρατο..
Κανε καταπελτες μονο και λιγα δορια(200-300) για φαρμινγ..
Ετσι, οταν βρει το οπλο για καταπελτες ο παλαντιν σου θα εχεις την 10πλασια αμυντικη δυναμη...
Αυτο ειναι αποτρεπτικο για πολλους μεγαλους παιχτες...

Τωρα, αν εχεις μερικα χωρια, και θελεις να αναπτυχθεις σωστα, καντα αναλογια 2:1 (αμυντικα-επιθετικα..).
Ο στρατος που θα επιλεξεις να δημιουργησεις, εξαραταται απο εσενα..

Πολυ λαθος και τα ξιφοι ειναι καλα οχι τα δορια κ οι καταπελτες!Το αμυντικο ειναι δορια ξιφοι βαρυ και τοξα(αν εχει)100 καταπελτες(το ιδιο κ στο επιθετικο)τα επιθετικα ειναι τσεκουρια ελαφρυ εφφιποι(αν εχει)κριοι 100 καταπελτες!

Εγινε.. Κανε εσυ επιθετικο χωριο σε εναν αναπτυγμενο κοσμο και αν επιζησεις να δεις το επιτελειο στο 20, εμενα να με φτυσεις..
Εγω το ειχα κανει αυτο και εζησα με 10.000 εχθρους γυρο μου...ημουν ενεργος και οσο ειχε προστασια ειχα βγαλει!υστερα μολις σου τελειωσει αφου εχει επιθετικο κανεις ντου!δεν νομιζω τοσο δυσκολο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Πολυ λαθος και τα ξιφοι ειναι καλα οχι τα δορια κ οι καταπελτες!Το αμυντικο ειναι δορια ξιφοι βαρυ και τοξα(αν εχει)100 καταπελτες(το ιδιο κ στο επιθετικο)τα επιθετικα ειναι τσεκουρια ελαφρυ εφφιποι(αν εχει)κριοι 100 καταπελτες!

ρε παιδια συγνώμη δεν το λέω με κακία αλλά ειναι νέος ο παίκτης μην τον μπερδεύετε με λάθος τακτικές!
 

DeletedUser

:oops: δικαιο εχεις φιλε το αμυντικα με λιγα λογια ειναι αυτα:
Δόρατα
Ξίφοι
Βάρυ ιππικό
Καταπέλτες
Τοξα(αν εχει σε μερικους κοσμους εχει)
Και τα επιθετικα
τσεκουρια
ελαφρυ ιππικο
κριοι
εφφιποι(αν εχει σε μερικους κοσμους εχει)
αυτα φιλε μου ελπιζω να καταλαβες απο οτι θες αλλα συνιστω το πρωτο χωριο οπως ειπε ενας παιχτης αν εισαι ενεργος επιθετικα αν οχι για προστασια αμυντικα
__________________________
4 Diffrent names!
Cold killer1:k13
Apokalypse:k1
Cold killer:10 μηνες πολεμους ειχα με αυτον τον λογαριασμο κ1 ωσπου εφυγα!
Marsyas.(new name)o παιχτης μαρσυας ηταν αυτος που πολεμουσαμε μαζι εναν αλλον στον κ1 εκανα τον λογαριασμο για τυμημα και θα τον τιμησω τον 5.000.000ακια φιλαρακι διπλα σου:Speed(δεν εχει παιξει ποτε εχθες εγινε :p)
 

DeletedUser

:oops: δικαιο εχεις φιλε το αμυντικα με λιγα λογια ειναι αυτα:
Δόρατα
Ξίφοι
Βάρυ ιππικό
Καταπέλτες
Τοξα(αν εχει σε μερικους κοσμους εχει)
Και τα επιθετικα
τσεκουρια
ελαφρυ ιππικο
κριοι
εφφιποι(αν εχει σε μερικους κοσμους εχει)
αυτα φιλε μου ελπιζω να καταλαβες απο οτι θες αλλα συνιστω το πρωτο χωριο οπως ειπε ενας παιχτης αν εισαι ενεργος επιθετικα αν οχι για προστασια αμυντικα
__________________________
4 Diffrent names!
Cold killer1:k13
Apokalypse:k1
Cold killer:10 μηνες πολεμους ειχα με αυτον τον λογαριασμο κ1 ωσπου εφυγα!
Marsyas.(new name)o παιχτης μαρσυας ηταν αυτος που πολεμουσαμε μαζι εναν αλλον στον κ1 εκανα τον λογαριασμο για τυμημα και θα τον τιμησω τον 5.000.000ακια φιλαρακι διπλα σου:Speed(δεν εχει παιξει ποτε εχθες εγινε :p)

ωραιος...μονο και οι μοναδες δεν συμφέρουν έτσι όπως είπατε και γενικα μην λέτε μοναδες αφήστε να ψαχτεί και να δει τι συμφέρει περισσότερο :)
 

DeletedUser

ΑΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΙΜΕΝΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙ8ΕΤΙΚΑ
 

DeletedUser

ΑΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΙΜΕΝΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙ8ΕΤΙΚΑ


ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΩΡΙΟ.

7500 δορια 1000 ξιφη 1700 τοξα 500 ανιχνευτες 1500 βαρυ 50 καταπελτες.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΧΩΡΙΟ.

6150 τσεκουρια 20 ανιχνευτες 3000 ελαφρυα 100 εφιππα 400 κριους.

σε καθε περιπτωσει μπορεις να αλλαξεις της αναλογιες οπως σε βολευουν.
αυτα που σου λεω ειναι γρηγορα στην κατασκευη και αποτελεσματικα....

σε αυτο το θεμα θα ακουσεις πολλες αποψης και ολοι εχουν δικιο και αδικο.
ειναι αναλογα το τι ψαχνει ο καθενας και σε πια στιγμη του παιχνιδιου βρισκεσε.
πχ. σε πολεμο θα βγαζεις μονο δορια βαρυ καταπελτες.
ναι μεν πιο αδυναμο χωριο αλλα πολυ πιο γρηγορο απο αποψη κατασκευεις και μεταφορας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Επιθετικό:6500 τσεκούρια,3200 ελαφρά,250 κριάρια και το τρένο...
 

DeletedUser

200-300 ποντοι καλα ειναι 200 τσεκουρια και 20 ελαφρυ αν το εχετε εξερευνισει!
400-1000 ποντοι 1.100 τσεκουρια 300 ελαφρυ 300 εφφιπα
1000-2.500 ποντοι 2.000 τσεκουρια 550 ελαφρυ 500 εφφιπα2.500-4.000 ποντοι 3.400 τσεκουρια 700 ελαφρυ 650 εφφιπα! 300 κριοι
4.000-10.000 ποντοι 6.000 τσεκουρια 3000 ελαφρα 50 ανιχνευτες 500 κριοι 100 καταπελτες 400 εφφιπα!(ολοκληρωμενο αυτο δηλαδη)
ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ
______________________________
ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ
200-300 ποντοι 200 δορια 100 ξιφοι
400-1000 ποντοι 1.000 δορια 750 ξιφοι 100 βαρυ!20 καταπελτες
1000-2500 ποντοι 2.500 δορια 2.300 ξιφοι 400 βαρυ 120 καταπελτες
2500-4000 ποντοι 3.700 δορια 3.400 ξιφοι 600 βαρυ 150 καταπελτες
4.000-10.000 ποντοι 7.000 δορια 7.000 ξιφοι 1000 βαρυ 200 καταπελτες(ολοκληρωμενο και αυτο δηλαδη)
 

DeletedUser

ΠΑΙΔΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο Apokalypse ΕΓΩ ΣΕ ΕΧΩ ΒΡΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 1 ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΙΓΙΣΕΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΜΟ ΑΠΛΟΣ ΣΑΣ ΡΩΤΙΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΠΕΕΔ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D :)
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
ΠΑΙΔΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο Apokalypse ΕΓΩ ΣΕ ΕΧΩ ΒΡΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 1 ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΙΓΙΣΕΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΜΟ ΑΠΛΟΣ ΣΑΣ ΡΩΤΙΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΠΕΕΔ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D :)

Χαχα! Τους άφησες όλους με το χάρακα του δασκάλου στο χέρι :Ρ

Στο speed αν κάνεις μόνο άμυνες το πιθανότερο είναι να μην αντέξεις. Ακολούθησε αυτό που είπε ο dimiskav. Ελαφριά και λίγα δόρια στην αρχή και μετά επιθετικό στρατό για να νομπλάρεις εχθρικό χωριό.
Φυσικά αν νιώθεις οτι δεν τα πας καλά με την επίθεση μπορείς να κάνεις δόρια βαριά για farming και να παίξεις άμυνα όσο καλύτερα μπορείς.

Διάβασε και ΕΔΩ, πολύ χρήσιμες πληροφορίες από το Γιώργο.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή