φουλ αμυντικο χωριο

  • Δημιουργός θέματος knight011
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

ενα φουλ αμυντικο χωριο ποσο περιπου καιρο χρειαζεται να γινει? παντα 25 στρατωνας και σταυλος 20
 

DeletedUser

Όλα θέλουν τον καιρό τους αλλά φίλε που να ξέρουμε εμείς.Εσύ μπορεί να παίζεις 1 ώρα την ημέρα ή 5 ώρες.Εσύ μπορεί να κάνεις συνέχεια κτήρια και όποτε σε έρθει να κάνεις στρατό.Δώσε λίγο παραπάνω πληροφορίες.
 

DeletedUser

Εμένα μου παίρνει γύρω στις 13-14 μέρες...Γενικά, μου παίρνει περισσότερο από ότι το επιθετικό...
 

DeletedUser

..

ενοω ενα χωριο τελιωμενο σε κτιρια και οτι και αν δεν εισαι μεσα μια μερα να κανει ασταματητα στρατο..και να υπολογισουμε οτι ενα φουλ αμυντικο ειναι 5000 δορια 5000 3ιφοι 5000 τοξα και 1000 βαρυ
 

DeletedUser

..

το εκανα στο tw mentor και θελει 38 μερες ενω το επιθετικο 15 ειναι λογικο? πολλα ειναι
 

DeletedUser7539

αναλογα την ταχυτητα του κοσμου που παιζεις και το ποσο στρατο φτιαχνεις.
 

DeletedUser

και πάντα σε ποιό κόσμο παίζεις, ενοώ αν έχει τόξα η όχι!
 

DeletedUser

το εκανα στο tw mentor και θελει 38 μερες ενω το επιθετικο 15 ειναι λογικο? πολλα ειναι


εχεις 15κπεζικο και 1κ ιππικο
οπως εχει προαναφερθει σε ολο ποστ το καλυτερο χωριο ειναι το πιο γρηγορο!αρα πεζικο και ιππικο να τελειωνουν την ιδια ωρα,γνωριζοντας πως το βαρυ ειναι οσο 6 πεζα(χρονοσ και αγροκτημα)
αρα πρεπει ο χρονος του ιππικου(χ)=χρονος πεζικου(ψ)
με χ+ψ=21.000
επισης πρεπει ψ=6χ
με λιγη εμπειρια και ψαξιμο βρισκεις πως το βαρυ πρεπει να ειναι 1750 και το υπολοιπο 10500 αγροκτημα πεζικο οπως προτιμας διαμερισμενο

πιο γρηγορο ακομα ειναι και με καποιους καταπελτες,αλλα δν χρησιμευουν και τοσο συνηθως..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

//

ναι ειναι πιο γρηγορο ετσι αλλα θελει και περισσοτερους πορους..και δεν ειναι και η ιδανικοτερη αμυνα τα 1750 βαρια
 

DeletedUser

εγω στο λεω εχοντας στο μυαλο μ τη γρηγορη κατασκευη

επισης,το βαρυ ειναι πολυ πιο χρησιμο απο το ξιφος πχ διοτι ταξιδευει πολυ πιο γρηγορα!
 

DeletedUser

..

οκ δηλαδη ενα καλο και γρηγορο αμυντικο χωριο ειναι περιπου 5000 δορατα 4000 3ιφοι 3500 τοξα και 1500 βαρια?
 

DeletedUser

αυτο που γραφεις ειναι απο τα καλυτερα αμυντικα αν το εχεις ετοιμο και να βρισκεται στα χωρια σ και οχι στον δρομο...
αργει ομως πολυ στην κατασκευη και δν βοηθα σε μετωπο μεγαλο!
σε κοσμο με τοξοτες εγω θα προτιμουσα το χωριο μου ετσι
5250 δορια 5250 τοξα 1750 βαρια 1 ξιφος 1 καταπελτης(πολλα τοξα επειδη κανεις δν φτιαχνει πανω απο 800 εφιπους
 

DeletedUser

αυτο που γραφεις ειναι απο τα καλυτερα αμυντικα αν το εχεις ετοιμο και να βρισκεται στα χωρια σ και οχι στον δρομο...
αργει ομως πολυ στην κατασκευη και δν βοηθα σε μετωπο μεγαλο!
σε κοσμο με τοξοτες εγω θα προτιμουσα το χωριο μου ετσι
5250 δορια 5250 τοξα 1750 βαρια 1 ξιφος 1 καταπελτης(πολλα τοξα επειδη κανεις δν φτιαχνει πανω απο 800 εφιπους

μην το λες αυτό με τους έφιπους παλία όταν έπαιζα κ6 2000+ έφτιαχναν...
αλλά αυτό γίνετε σπάνια...
 

DeletedUser

..

///////+100 εγω ξερω πολλους που εχουν λιγες νουκ για ειδικες περιπτωσεις..καλο ειναι αλλα εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν τοσα πολλα βαρια..μαλλον για χωρια που δινουν βοηθειες θα κανω οτι μου ειπες χωρις 3ιφοι αλλα σε χωρια που δεν θα φευγουν αμυνες θα βαλω και 3ιφοι ευχαριστω:D
 

DeletedUser

γιατί δεν σου αρέσουν τα βαριά μωρέ? μια χαρά άμυνα κάνουν!
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221

εχεις 15κπεζικο και 1κ ιππικο
οπως εχει προαναφερθει σε ολο ποστ το καλυτερο χωριο ειναι το πιο γρηγορο!αρα πεζικο και ιππικο να τελειωνουν την ιδια ωρα,γνωριζοντας πως το βαρυ ειναι οσο 6 πεζα
αρα πρεπει ο χρονος του ιππικου(χ)=χρονος πεζικου(ψ)
με χ+ψ=2100
επισης πρεπει ψ=6χ
με λιγη εμπειρια και ψαξιμο βρισκεις πως το βαρυ πρεπει να ειναι 1750 και το υπολοιπο 10500 αγροκτημα πεζικο οπως προτιμας διαμερισμενο

πιο γρηγορο ακομα ειναι και με καποιους καταπελτες,αλλα δν χρησιμευουν και τοσο συνηθως..

Καμάρι μου, επιστήμονα μου εσύ :p

ναι ειναι πιο γρηγορο ετσι αλλα θελει και περισσοτερους πορους..και δεν ειναι και η ιδανικοτερη αμυνα τα 1750 βαρια

Μια χαρά είναι τα 1800-2000 βαριά για άμυνα. Αν λάβεις υπόψην οτι μπορούν να υποστηρίξουν άμεσα άλλα χωριά και να κόψουν άριστους με αποτελεσματικότητα.
Γύρω στις 18-20 μέρες με σωστές αναλογίες ένα αμυντικό είναι οκ σε Τ1 και ένα επιθετικό στις 15.
 

DeletedUser

το καλυτερο Αμυντικο με βασεις τις απωλειες ειναι το
5000 Δορια
5000 Ξιφοι
5000 τοξα
1000 βαρυ
Χρονος κατασκευης 30 μερες
το καλυτερο Αμυντικο με βαση το χρονο εινα το
6000Δορια
1500-2000 ξιφοι
1500-1700 τοξα
1800 βαρυ (αν και χωρανε και αλλα)
Χρονος κατασκευης 15-18 μερες
Σου συνιστω το δευτερο σε καιρους πολεμου καθως βγαινει πιο γρηγορα και το πρωτο εφοσον εισαι σε καιρο ειρηνης η εισαι βαθεια σε καποιο πυρηνα
 

DeletedUser

ενα σχετικα γρηγορο αμιντικο κ αποτελεσματικο ειναι 7000δορι 7000το3α 1100 βαρι
αν 8ες για στα8ερη αμυνα κ να κρατα γερα αυτο ειναι το καλυτερο
4000δορι 4000 3ιφος 12500 το3α
 
Κορυφή