4 επιθέσεις σε 240ms

  • Δημιουργός θέματος firejim
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Διαβάζω στις οδηγίες πως επιτρέπονται έως 3 επιθέσεις εντός 240ms.
Όταν έχουμε 4 επιθέσεις που η χρονική διαφορά της πρώτης από την τελευταία είναι 240ms, έχουμε θέμα;
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Από 0 έως 240 ms μπορείς να βάλεις 4 επιθέσεις και απαγορεύεται 5η.

Είτε οι επιθέσεις στέλνονται από το ίδιο χωριό είτε από διαφορετικά.

π.χ.

ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ
#NUKE# 10.02.34.080
#NUKE# 10.02.34.118
**NOBLE** 10.02.34.302
#NUKE# 10.02.34.380
**NOBLE** 10.02.34.400
**NOBLE** 10.02.34.480
**NOBLE** 10.02.34.610

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
#NUKE# 10.02.34.080
#NUKE# 10.02.34.118
**NOBLE** 10.02.34.302
#NUKE# 10.02.34.320
#NUKE# 10.02.34.380
**NOBLE** 10.02.34.400
**NOBLE** 10.02.34.480
**NOBLE** 10.02.34.610

Ελπίζω να είναι κατανοητό...
 

DeletedUser

Επιτρέπεται ο χρονικός καθορισμός ή ο συγχρονισμός των επιθέσεών σας από ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΩΡΙΑ ή από το ίδιο χωριό, ώστε να ΦΤΑΣΟΥΝ ταυτόχρονα, με την προϋπόθεση ότι δεν ΑΠΟΣΤΕΛΛΟΝΤΑΙ πάνω από 3 επιθέσεις συνολικά εντός 240ms.

Επισης δεν απαγορευεται τιποτα,καθως υπαρχει αυτοματο κενο στις επιθεσεις που
σε περιπτωση διαφορας αναμεσα σε 2 επιθεσεις μικροτερης απο 80ms,γινεται αυτοματη αναπροσαρμογη στα 80ms
 

DeletedUser

Για να καταλαβω επειδη δεν εχω ξαναπαιξει σε ελληινκο σερβερ.


Ο σερβερ εδω δεν κοβει αυτοματα τα msec οπως στο νετ?
Ή ειναι οπως παλια που πρεπει να το τσεκαρουμε?

Επισης ισχυει και απο διαφορετικα χωρια? Αν ναι, ημαρτον.....

Ευχαριστω.
 

DeletedUser

απο το ιδιο το τσεκαρει και το παει 80,αρα μπορεις σε 240μσ
αν στειλεις απο διαφορετικα 4 επιθεσεις οπως λεγεται παραπανω επιτρεπεται!
το να στειλεις απο το ιδιο 5 απαγορευεται απο διαφορετικα,γινεται να στειλεις,αλλα δν επιτρεπεται!
 

DeletedUser

αρα απο το ιδιο δεν ανησυχω κανει τη δουλεια ο σερβερ οπως και στο νετ.
Απο διαφορετικα απλα δεν πρεπει 5 επιθεσεις να ναι σε λιγοτερο απο 240.

Σωστα?
 

DeletedUser

απο το ιδιο το τσεκαρει και το παει 80,αρα μπορεις σε 240μσ
αν στειλεις απο διαφορετικα 4 επιθεσεις οπως λεγεται παραπανω επιτρεπεται!
το να στειλεις απο το ιδιο 5 απαγορευεται απο διαφορετικα,γινεται να στειλεις,αλλα δν επιτρεπεται!

το να στειλεις 5 απο το ιδιο ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ
απαγορευοταν ΚΑΠΟΤΕ να στελνεις περισσοτερες απο 3 επιθεσεις (δλδ απο 4 και πανω) σε λιγοτερο
απο 50ms κ μετεπειτα σε 80ms

Πραγμα που μετα την ισχυ του συστηματος για αυτοματο κενο μεταξυ των επιθεσεων που εχουν
διαφορα λιγοτερο απο το ελαχιστο επιτρεπτο οριο(τωρα 80ms) δεν υφισταται σαν κανονας γιατι ετσι και αλλιως
δεν μπορεις να παραβεις τον κανονα λογω του συστηματος(εκτος αν υπαρξει κοσμος χωρις αυτοματο κενο επιθεσεων)
 

DeletedUser6091

[mad]Απαγορεύεται: Διαφορά από 4 επιθέσεις που ξεκίνησαν από το ίδιο χωριο να έχουν απόσταση κάτω από 240ms. Το σύστημα μετατρέπει αυτόματα τις επιθέσεις που ξεκινούν με μικρότερο όριο των 80ms, στα 80ms απευθείας.

Επιτρέπεται: να στείλεις όσες επιθέσεις θες, να φτάνουν ακόμα και στο ίδιο ms όλες, όταν οι επιθέσεις έχουν ξεκινήσει από διαφορετικά χωρια.

[/mad]
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
[mad]Επιτρέπεται: να στείλεις όσες επιθέσεις θες, να φτάνουν ακόμα και στο ίδιο ms όλες, όταν οι επιθέσεις έχουν ξεκινήσει από διαφορετικά χωρια.

[/mad]

?? Μπερδεύεις το κοινό ή εγώ παίζω αλλιώς τόσο καιρό :p

"Αν αποστείλετε 4 επιθέσεις σε λιγότερο από 240ms, πρέπει να τις ακυρώσετε αμέσως για να μην ληφθούν μέτρα εναντίον σας." ---> Αυτό ή ισχύει για διαφορετικά χωριά ή δεν ισχύει καθόλου.... :hmmm:

Μην μπλέκουμε τα 80 ms. Το θέμα είναι μπορώ να στείλω εγώ 10 nukes ανάμεσα στις 10.32.40.100-10.32.40.200?

Εγώ λέω οτι αυτό απαγορεύεται...! Αν όχι, είμαι :noob: που δεν το ήξερα τόσο καιρό και σίγουρα ο κανονισμός άδικα πιάνει χώρο...
 

DeletedUser16759

Οκ και αυτο εδω τι ειναι?

"Επιτρέπεται ο χρονικός καθορισμός ή ο συγχρονισμός των επιθέσεών σας από διαφορετικά χωριά ή από το ίδιο χωριό, ώστε να ΦΤΑΣΟΥΝ ταυτόχρονα, με την προϋπόθεση ότι δεν αποστέλλονται πάνω από 3 επιθέσεις συνολικά εντός 149ms.

Αν αποστείλετε 4 επιθέσεις σε λιγότερο από 150ms, πρέπει να τις ακυρώσετε αμέσως για να μην ληφθούν μέτρα εναντίον σας."
(Προφανως τα 150 εχουν αλλαχτει σε 240)

Ελληνικα δεν ειναι αυτα απο πανω?Που λεει ακριβως οτι απο διαφορετικα χωρια δεν απαγορευεται γιατι αν το βλεπετε εσεις μαλλον ειμαι τυφλος)

Τωρα αν δεν ισχυει ο κανονας ο παραπανω τοτε μαλλον πρεπει να αλλαχτει καθως ετσι ακριβως υπαρχει στη βοηθεια.!
 

DeletedUser6091

[mad]Πάμε πάλι να μάθουμε ελληνικά μαζί.

Τι λέει πιο πάνω? Επιτρέπεται ο χρονικός καθορισμός. Ελληνικά είναι και στα απλά ελληνικά σημαίνει επιτρέπεται να προγραμματίσουμε επιθέσεις.

Λέει ο κανόνας: ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ. Σε απλά ελληνικά είναι δεν χρειάζεται επεξήγηση.

Και συνεχίζει ο κανόνας: με την προϋπόθεση ότι δεν αποστέλλονται πάνω από 3 επιθέσεις συνολικά εντός 240ms. Σε απλά ελληνικά η λέξη αποστέλλονται σημαίνει στέλνονται. Ο κανόνας απαγορεύει να ΦΥΓΟΥΝ μαζί, όχι να φτάσουν μαζί!

Δεν βλέπω λοιπόν κάτι διαφορετικό ανάμεσα στον κανόνα και στο προηγούμενο μου post.

[/mad]
 

DeletedUser

Ναι ε?

Από 0 έως 240 ms μπορείς να βάλεις 4 επιθέσεις και απαγορεύεται 5η.

Είτε οι επιθέσεις στέλνονται από το ίδιο χωριό είτε από διαφορετικά.

π.χ.

ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ
#NUKE# 10.02.34.080
#NUKE# 10.02.34.118
**NOBLE** 10.02.34.302
#NUKE# 10.02.34.380
**NOBLE** 10.02.34.400
**NOBLE** 10.02.34.480
**NOBLE** 10.02.34.610

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
#NUKE# 10.02.34.080
#NUKE# 10.02.34.118
**NOBLE** 10.02.34.302
#NUKE# 10.02.34.320
#NUKE# 10.02.34.380
**NOBLE** 10.02.34.400
**NOBLE** 10.02.34.480
**NOBLE** 10.02.34.610

Ελπίζω να είναι κατανοητό...


Τι λε ρε.. :oops:Γινοντουσαν τετοια??:wow: Αναμερα Νοοκ και αριστος?:hmmm:

Ναι ε? Βραβο...:p
Και στο ιδιο δευτερολεπτο ολα?
 

DeletedUser

[mad]Απαγορεύεται: Διαφορά από 4 επιθέσεις που ξεκίνησαν από το ίδιο χωριο να έχουν απόσταση κάτω από 240ms. Το σύστημα μετατρέπει αυτόματα τις επιθέσεις που ξεκινούν με μικρότερο όριο των 80ms, στα 80ms απευθείας.

Επιτρέπεται: να στείλεις όσες επιθέσεις θες, να φτάνουν ακόμα και στο ίδιο ms όλες, όταν οι επιθέσεις έχουν ξεκινήσει από διαφορετικά χωρια.

[/mad]

Ακριβως οπως και στο νετ δηλ.

ευχαριστω.


Γιατι με http://forum.fyletikesmaxes.gr/showthread.php?p=295017#post295017 δεν μπορουσες ουτε απο διαφορετικο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16759

[mad]Πάμε πάλι να μάθουμε ελληνικά μαζί.

Τι λέει πιο πάνω? Επιτρέπεται ο χρονικός καθορισμός. Ελληνικά είναι και στα απλά ελληνικά σημαίνει επιτρέπεται να προγραμματίσουμε επιθέσεις.

Λέει ο κανόνας: ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ. Σε απλά ελληνικά είναι δεν χρειάζεται επεξήγηση.

Και συνεχίζει ο κανόνας: με την προϋπόθεση ότι δεν αποστέλλονται πάνω από 3 επιθέσεις συνολικά εντός 240ms. Σε απλά ελληνικά η λέξη αποστέλλονται σημαίνει στέλνονται. Ο κανόνας απαγορεύει να ΦΥΓΟΥΝ μαζί, όχι να φτάσουν μαζί!

Δεν βλέπω λοιπόν κάτι διαφορετικό ανάμεσα στον κανόνα και στο προηγούμενο μου post.

[/mad]

Παμε παλι. Και συνεχίζει ο κανόνας: με την προϋπόθεση ότι δεν αποστέλλονται πάνω από 3 επιθέσεις συνολικά εντός 240ms. Σε απλά ελληνικά η λέξη αποστέλλονται σημαίνει στέλνονται. Ο κανόνας απαγορεύει να ΦΥΓΟΥΝ μαζί, όχι να φτάσουν μαζί!

Γραφεις εδω οτι απαγορευει να φυγουν μαζι.Ωραια.Χτυπαω 1 χωριο απο 4 διαφορετικα χωρια μου τα οποια βρισκονται σε ιση αποσταση απο το χωριο που χτυπαω.Με ενα απλο ΤΑΒ-ΚΙΤ λοιπον μπορει να στειλω επιθεσεις και να εχουν ξεκινησει με διαφορα μικροτερη απο 239 ms.Αυτο με βαση την παραπανω προταση ειναι μπαν.
Αρα η προταση σου στο ποστ νο 8 που λες "Επιτρέπεται: να στείλεις όσες επιθέσεις θες, να φτάνουν ακόμα και στο ίδιο ms όλες, όταν οι επιθέσεις έχουν ξεκινήσει από διαφορετικά χωρια. " ειναι απλα λαθος

Μαλλον δεν το καταλαβαινεις. Σηζητησε το με οποιον θες και αν σου πουν οτι η προταση αυτη ειναι σωστη παω πασο.Αλλα διαβασε καλα τι γραφω.Δεν ειπα οτι ειναι λαθος γραμμενος ο κανονας.Ειπα οτι ειναι λαθος η προταση σου στο ποστ νο 8.
 

DeletedUser

Παμε παλι. Και συνεχίζει ο κανόνας: με την προϋπόθεση ότι δεν αποστέλλονται πάνω από 3 επιθέσεις συνολικά εντός 240ms. Σε απλά ελληνικά η λέξη αποστέλλονται σημαίνει στέλνονται. Ο κανόνας απαγορεύει να ΦΥΓΟΥΝ μαζί, όχι να φτάσουν μαζί!

Γραφεις εδω οτι απαγορευει να φυγουν μαζι.Ωραια.Χτυπαω 1 χωριο απο 4 διαφορετικα χωρια μου τα οποια βρισκονται σε ιση αποσταση απο το χωριο που χτυπαω.Με ενα απλο ΤΑΒ-ΚΙΤ λοιπον μπορει να στειλω επιθεσεις και να εχουν ξεκινησει με διαφορα μικροτερη απο 239 ms.Αυτο με βαση την παραπανω προταση ειναι μπαν.
Αρα η προταση σου στο ποστ νο 8 που λες "Επιτρέπεται: να στείλεις όσες επιθέσεις θες, να φτάνουν ακόμα και στο ίδιο ms όλες, όταν οι επιθέσεις έχουν ξεκινήσει από διαφορετικά χωρια. " ειναι απλα λαθος

Μαλλον δεν το καταλαβαινεις. Σηζητησε το με οποιον θες και αν σου πουν οτι η προταση αυτη ειναι σωστη παω πασο.Αλλα διαβασε καλα τι γραφω.Δεν ειπα οτι ειναι λαθος γραμμενος ο κανονας.Ειπα οτι ειναι λαθος η προταση σου στο ποστ νο 8.

'ναι αλλα με το αυτοματο συστημα αναπροσαρμογης παλι δεν θα εισαι παρανομος αφου το συστημα θα αλλαξει τον χρονο σου στον επιτρεπτο.


οποτε στειλε οτι θες οπως θες και δεν υπαρχει φοβος...
ολα γινονται αυτοματα.:)

(και εγω μεχρι τωρα λαθος ερμηνια ειχα δωσει στον κανονιζμο)
κωστα μην ανυσηχεις δεν εισαι ο μονος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6091

[mad]Λέω ξανά ότι ισχύει και στον net. Δεν μας νοιάζει στην ουσία ποτε θα φτάσουν οι επιθέσεις, μας νοιάζει ποτε θα ξεκινήσουν από το ίδιο χωριο για να αποτρέψουμε χρήση εξωτερικών βοηθημάτων. Αυτή είναι όλη η ουσία του κανόνα. Αν εσύ καταφέρεις να συγχρονίσεις από διαφορετικά χωρια τις επιθέσεις σου για να φτάνουν και το ίδιο ms τότε μαγκιά σου και δεν θα σε αποκλείσει κανένας. Με νοιάζει ποτε θα τις στείλεις και όχι ποτε θα φτάσουν.

Ισχύει ότι είπα παραπάνω παιδιά. Δεν θα σας αποκλείσει κανένας αν στέλλεται επιθέσεις που να φτάνουν το ίδιο ms η γενικά κάτω από 240ms αν οι επιθέσεις έχουν φύγει από διαφορετικά χωρια! Μην το κάνουμε τραγικό θέμα. Είναι νομίζω απλό το τι επιτρέπεται και τι όχι.

[/mad]
 

DeletedUser

Και κατι αλλο που με σοκαρε αν ισχυει.

Καποιος μου ειπε οτι απαγορευεται το t train απο οπερα.
Αληθευει?

Και αν ναι, μην τρελαθουμε κιολας οτι γινεται να το εντωπισεις, γιατι με τις γνωσεις που εχω, και πιστεψτε με δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητες, δεν υπαρχει περιπτωση ΚΑΜΙΑ να εντωπιστει(ειδικα αν επιτρεπεται το 2-Enter-2-Enter...), απλα να μαντεψεις, αλλα το να μαντευεις δεν αποτελει αποδειξη φυσικα.


Mad18 παρακαλω διευκρινηση εδω.

Ευχαριστω.
 

DeletedUser6091

[mad]Φυσικά και απαγορεύεται. Υπάρχει σχετική ανακοίνωση στο forum.

Λυπάμαι αλλα εγώ θα αμφισβητήσω τις γνώσεις σου καθώς ανιχνεύεται αρκετά εύκολα. Μπορείς να ρωτήσεις όσους αποκλείστηκαν να σου πουν :)

[/mad]
 

DeletedUser

Και παλι δεν εχει να κανει με αντιπαραθεση εδω, αλλα αν πιστευεις και πρεπει να διατυπωσεις ανοιχτα οτι ανιχνευεται,για ευνοητους λογους, τοτε και εγω μαζι σου.


Απλα θεωρω απαραδεκτο το γεγονος οτι η "μαμα" εταιρια δεν το απαγορευει(νετ) και το απαγορευει μια θυγατρικη.
Οπως επισης και το γεγονος, οτι απο τη στιγμη που εγω σεβαστω το συγκεκριμενο κανονα, υπαρχουν παρα πολλες και συχνες περιπτωσεις που μπορει να "φαινεται" οτι "παρανομω" και δεν θα ηθελα τοτε σε καμια περιπτωση να τιμωρηθω για κατι που δεν διεπραξα, διεθεσα χρηματα και χρονο απο τη ζωη μου και πανω απο ολα θεωρω αδικο.



ΥΓ. Οι κανονες πρεπει να το αναφερουν στη κεντρικη σελιδα, και οχι μονο στο φορουμ, γιατι διαβαζοντας εκει και μονο, οπως πρεπει, δεν αναγραφεται πουθενα οτι απαγορευεται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή