τυχη -.-

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser20441
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser20441

γιατί να υπάρχει αυτή η βρομοτυχη?η καθε μου επίθεση εχει -10 τουλάχιστον(μονο οι νυκε όμως με νοίαζουν) π.χ δεν πήρα 1 χωρίο για την τύχη και σε ενα άλλο μου έμειναν 100 ελαφρύ αντι για 1000 που θα έμεναν με ουδέτερη τύχη(0)

μήπως να βγει και κανας κόσμος χωρίς να υπάρχει τύχη?
 

DeletedUser

Κι εμένα όντως δεν μου αρέσει, βλέπω ένα αμυντικό, πάω στον προσομοιωτή, και βλέπω ότι με τύχη στο - θέλω 10 επιθετικά, ενώ στο 0 αρκούν 3
 

DeletedUser

σωστο. θα ηταν καλο αν ο κ13 να μην ειχε τυχη.
 

DeletedUser

Κι εμένα όντως δεν μου αρέσει, βλέπω ένα αμυντικό, πάω στον προσομοιωτή, και βλέπω ότι με τύχη στο - θέλω 10 επιθετικά, ενώ στο 0 αρκούν 3

δεν υπάρχει καμία περίπτωση.πάντως κατά την γνώμη μου η τύχη είναι μια πολύ ωραία ρύθμιση αφού προσθέτει λίγο ποικιλία και αποτρέπει το παιχνίδι από το να γίνει απλά μαθηματικά.
 

DeletedUser

Λάθος παιδιά, στο + ήθελα να γράψω αλλά μπερδεύτηκα
 

DeletedUser19816

παντως η τυχη του παιχνιδιου πρεπει να ακολουθει μια κατανομη...οποτε δεν ειναι και τοσο τυχαια γι αυτο και δεν παιρνει ακραιες τιμες συχνα...οι τιμες συγκεντρωνονται γυρω απο μια η περισσοτερες αλλες

Η προσομοιωση απαιτει τυχαιοτητα, γι αυτο και την εισηγαγαν χωρις αυτη δεν εχει νοημα μια αναπαρασταση ή μια εικονικη μαχη. (αυτα μαθαμε στο πανεπιστημιο τουλαχιστον)
γι αυτο και δεν νομιζω να καταργηθει ποτε, θα ριξει τα στανταρτς του παιχνιδιου.

στο παιχνιδι παντως δεν παιζει και τοσο σημαντικο ρολο, ολους μας εχει ευνοησει κατα καιρους ή το αντιθετο. η τυχη ειναι αντικειμενικη προς ολους.
 

DeletedUser

[inso]Η τύχη, όπως λέει και το όνομα της είναι τυχαία. Άλλοτε θα σε βοηθήσει και άλλοτε θα σε καταστρέψει ;) Φυσικά όταν σε βοηθάει δεν δίνεις τόση σημασία από όταν σε καταστρέφει! Επίσης δεν υπάρχει επιλογή για να απενεργοποιήσουμε την τύχη...[/inso]
 

DeletedUser

sumfono

h tuxi dinei ligo entasi stin maxi, ligo suspense


[swt]Warning για Greeklish
by immortαl[/swt]​
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser19816

[inso]Η τύχη, όπως λέει και το όνομα της είναι τυχαία. Άλλοτε θα σε βοηθήσει και άλλοτε θα σε καταστρέψει ;) Φυσικά όταν σε βοηθάει δεν δίνεις τόση σημασία από όταν σε καταστρέφει! Επίσης δεν υπάρχει επιλογή για να απενεργοποιήσουμε την τύχη...[/inso]

μπορουμε να μαθουμε ποια συναρτηση χρησιμοποιειται για τον προσδιορισμο της τυχης;;
η αν χρησιμοποιειται καποια κατανομη; αν χρησιμοποιειται προφανως δεν επιτρεπεται να την αποκαλυψετε.
 

DeletedUser

[inso]Δεν γνωρίζω ακριβώς ποια συνάρτηση είναι... προφανώς κάποια συνάρτηση παραγωγής τυχαίων αριθμών της βιβλιοθήκης της γλώσσας που έχει προγραμματιστεί το παιχνίδι[/inso]
 
Κορυφή