back time atacks...απορια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser21606
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser21606

θα ηθελα να σας ρωτησω πως γινεται να κανω επιθεση σε εναν παιχτη την ιδια ωρα που θα μπουν τα επιθετικα στρατευματα του στο χωριο να τα βγαλει εξω?????????? δεν γινεται να κανω επιθεση καποιου και να βγαζει εξω τα στρατευματα του σε χρονο 0 ειναι πολυ παραλογο...
 

DeletedUser

Απλά μαθηματικά ;) Ξέροντας με τι ταχύτητα έρχονται τα στρατεύματα στο χωριό σου, μπορείς εύκολα να υπολογίσεις πότε γυρνάνε του αντιπάλλου. Αν έρχονται με ταχύτητα κριού, γυρνάνε με ταχύτητα κριού κλπ ;) Για να τα προλάβεις εσύ θα στείλεις επίθεση με τσεκούρια και ελαφρά. Βάζεις στο attack planner την ώρα που γυρνάνε τα στρατά του άλλου και σου λέει τι ώρα πρέπει να στείλεις την δική σου επίθεση!
 

DeletedUser

Κοίτα άμα σου έχει στείλει επίθεση με κριάρια τότε εσύ βλέπεις τι ώρα σκάει η επίθεση στο χωριό σου π.χ. 13:30:04.

Μετά κοιτάς πόσοι ώρα τον έχεις με τα κριάρια π.χ 45:53 (45 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα).

Προσθέτεις τους χρόνους και είναι 14:15:57 εκείνη την ώρα μπαίνουν τα στρατέυματα του αντιπάλου στο χωριό του.

Εσύ βγάζεις απο το attack planner το χρόνο που πρέπει να στείλεις την νουκ χωρίς τα κριάρια (άμα είχε τα κριάρια δεν θα μπορούσε να γίνει αυτό) την στέλνεις τα έφαγες (σχεδόν).
 

DeletedUser21606

κυριε διαχειρηστα αυτο το γνωριζω πολυ καλα αλλο εχω απορια εγω εστειλα επιθεση σε καποιο ατομο μισο δευτερολεπτο μετα που γυρνανε πισω τα στρατευματα του απο το χωριο καποιου φιλου μου που του εκανε επιθεση υπολογισα την ωρα που θα ερχοντουνσαν και εκανα επιθεση ωστε να σκανε ακριβοσ μισο δευτερολεπτο με 1 δευτερολεπτο μετα που θα επεστραφαν αλλα καταφερε και τσα εβγαλε εξω πωσ γινεται?
skype eoka-andreas.pallis αν μπορεις να μιλουσαμε 5 λεπτα απο εκει μιλησαμε και πολυ παλια δεν ξερω αν με θυμασε φιλε μου
 

DeletedUser

αλλά η μαγκιά είναι να φας τα στρατέυματα του άλλου όταν σου κάνει back-time.συνήθως "οι μεγάλοι" παίκτες ξεκινάνε με επιθετικό στρατό και αρχίζουν και παίζουν με back time οπότε εσύ στήσε την παγίδα μάζεψε άμυνες μπόλικες ώστε να έχεις όσον τον δυνατον λιγότερες απώλεις και πέριμενε την νουκ να του την φας
 

DeletedUser21606

ναι ρε φιλε εγω απορω εχω 1 δευτερολεπτο να αντιδρασω πως στο καλο γινεται να βγαλω εξω τα επιθετικα μου ????
 

DeletedUser

Δύο περιπτώσεις μπορώ να σκεφτώ

1)δεν έσκαγε η νουκ σου με 1 δευτερόλεπτό διαφορά

2)πρόλαβε και τα έβγαλε
 

DeletedUser

Υπάρχει τρόπος να αποφύγεις αποτελεσματικά backtime όσο καλοσχεδιασμένο και αν είναι. Δυστυχώς δεν θέλω να τον πω :( Επίσης υπάρχει πάντα η πιθανότητα να μην υπολόγισες σωστα ;) (το έχω πάθει... λάθος πράξη, LoL)
 

DeletedUser21606

ναι κυριε διαχειρηστα δεν ειναι αδικο ομως αυτος που τον ξερει να μας παιζει τον εξυπνο? δηλαδη δεν μπορει ενας παιχτης να σταθει και να πολεμησει οταν ο αλλοσ εχει τροπους να ξεγλυστραει που μεχρι και οι διαχειρηστεσ δεν μπορουν να αποκαλυψουν λυπουμαι αφανταστα γιατι πιστευω οτι ι ερωτησεις πρεπει να απαντουντε.... ( δεν υπαρχει πιθανοτητα λαθος ωρας... ο παιχτησ αυτος ξερει να παιζε)
 

DeletedUser

βάζεις τις συντεταγμένες ενός χωριού περιμένεις να να έρθει η επίθεση μόλις έρθει πάτάς όλα τα στρατέυματα tab και enter κάτι τέτοιο :) :) :)
 

DeletedUser

Είναι ερωτήσεις τακτικής παιχνιδιού. Αν ψάξεις τόσο σε αυτό το φόρουμ, όσο και στου .net θα βρεις διάφορους τρόπους. Λυπάμαι, αλλά δεν έχω το κουράγιο να αναλύω στρατιγικές στις 1:30 το βράδυ....
 

DeletedUser

Πας σε μια αναφορα επιθεση
Κλικαρεις το
» Επίθεση ξανά με όλα τα στρατεύματα

Εχεις φροντισει ολα σου τα στρατευματα να ειναι εκτος χωριου(δλδ κοβεις στρατολογηση και αν εχει μεινει τπτ το διωχνεις)

Οποτε επειδη δεν εχεις στρατο στο χωριο σου ερχεται με ωραια κοκκινα γραμματα το μηνυμα:
Καμιά μονάδα δεν είναι επιλεγμένη

με μηδενικα συμπληρωμενα + τις συντεταγμενες

Οταν ομως γυρισουν τα στρατευματα,
αυτοματα αναγνωριζει οτι υπαρχει στρατος και προχωραει αυτοματα
στην οθονη επιβεβαιωσης της εντολης

τωρα αμα εχεις υπολογισει που περιπου θα ειναι το "ενταξει" ή εισαι αρκετα γρηγορος για να πατησεις tab+enter(σε opera),
με λιγη τυχη και μια καλη συνδεση σωζεις το στρατο σου ;)
 

DeletedUser6422

Ρε παιδιά, το dodge είναι μάρκα αμερικάνικου αυτοκινητου ή κάνω λάθος?

[inso]+warning για spam
...InS0mN1aC...[/inso]​
 
Κορυφή