Στρατώνας-bug

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Παρατήρησα ότι όταν έχεις βάλει κάποια στρατεύματα να φτιάχνονται στον στρατώνα (π.χ δόρατα) αν στον ρίξουν κατά 1 ή και περισσότερα επίπεδα σταματάνε να φτιάχνονται τα στρατεύματα (παρόλο που ο στρατώνας δείχνει πως φτιάχνονται). Αυτό το παρατήρησα στον χθεσινό speed. Γιατί συμβαίνει αυτό;
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
double post ftw :p. Γνωρίζει κανείς τίποτα;
 

DeletedUser

double post ftw :p. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

απ οτι ξερω αυτο γινεται....σου θετω ενα παραδειγμα που νομιζω πως ισχυει...
εστω οτι ο στρατωνας σου ειναι στο 10..βαζεις 100 δορια να γινουν με ταχυτητα 12 λεπτα το καθενα..αν ο αλλος στον ριξει στο 5 η ταχυτητα που χρειαζεται ειναι 20 λεπτα(ολα τα νουμερα φανταστικα)επομενως δν γινεται να συνεχισει το εργο του απο την στιγμη που κατεδαφιζεται

αυτο εμαθα εγω
 

DeletedUser

νομιζω χωρις να ειμαι και απολυτα σιγουρος οτι απλα επιβραδυνεται η δημιουργεια των στρατευματων που εχεις βαλει...
αρα αν εβαλες 20 δορια και θελουν 12 λεπτα τοτε αν σου ριξει το στρατωνα θα γινει π.χ. 20 λεπτα....
το αντιστοιχο ειναι και οταν εσυ αναβαθμιζεις το στρατωνα.. ο χρονος κατασκευης τους μειωνεται!
 

DeletedUser

Κανονικά, όταν έχεις βάλει στρατεύματα να φτιάχνονται δεν σταματάνε να φτιάχνονται επουδενή. Ακόμη και αν σταματήσουν να υφίστανται οι προυποθέσεις (πχ γκρεμιστεί το οπλοποιείο) ή ακόμη και αν ο στρατώνας γκρεμιστεί παντελώς (στο επίπεδο 0). Τα στρατεύματα συνεχίζονται παρ' όλα αυτά να φτιάχνονται. Εξάλλου οι βασικοί χρόνοι παραγωγής αυτό αντιπροσωπεύουν.

Δεν ξέρω αν είναι κάποιο bug ή αν ισχύει κάτι διαφορετικό στους speed.
 

DeletedUser

συμφωνο σε αυτα που ειπες εκτος σε εκεινο με το στρατωνα στο 0... το πιο λογικο ειναι να σταματανε αφου δεν υπαρχει κτηριο να τα συγκροτησει-ελεγξει την ωρα που γινονται...
 

DeletedUser

συμφωνο σε αυτα που ειπες εκτος σε εκεινο με το στρατωνα στο 0... το πιο λογικο ειναι να σταματανε αφου δεν υπαρχει κτηριο να τα συγκροτησει-ελεγξει την ωρα που γινονται...

Δεν υπάρχει λογικό και παράλογο, παιχνίδι είναι ότι θέλουν γίνεται. Οι χρόνοι που βλέπεις σε αυτό το link=http://gr.twstats.com/gr5/index.php?page=units κάτω από την στήλη Base Build Time είναι ο χρόνος που απαιτείται για κάθε μονάδα αν ο στρατώνας (ή ο στάβλος ή το εργαστήριο) είναι στο μηδέν. Δες το λίγο, κάνε τους υπολογισμούς και θα το δεις και μόνος σου. Εξάλλου μου έχει τύχει και το έχω δει, δεν μιλάω θεωρητικά.
 

DeletedUser18787

Δεν υπάρχει λογικό και παράλογο, παιχνίδι είναι ότι θέλουν γίνεται. Οι χρόνοι που βλέπεις σε αυτό το link=http://gr.twstats.com/gr5/index.php?page=units κάτω από την στήλη Base Build Time είναι ο χρόνος που απαιτείται για κάθε μονάδα αν ο στρατώνας (ή ο στάβλος ή το εργαστήριο) είναι στο μηδέν. Δες το λίγο, κάνε τους υπολογισμούς και θα το δεις και μόνος σου. Εξάλλου μου έχει τύχει και το έχω δει, δεν μιλάω θεωρητικά.

Εμενα απο την αλλη οταν μου ειχε γκρεμιστει ο στρατωνας στο 0 τα στρατευματα ειχαν σταματησει να φτιαχνονται... Στον .net εγινε αυτο... Μη μου πειτε τωρα οτι επειδη εγινε εκει εχει διαφορα...
 

DeletedUser

Εμενα απο την αλλη οταν μου ειχε γκρεμιστει ο στρατωνας στο 0 τα στρατευματα ειχαν σταματησει να φτιαχνονται... Στον .net εγινε αυτο... Μη μου πειτε τωρα οτι επειδη εγινε εκει εχει διαφορα...

Όχι και εμένα στο net μου είχε γίνει αυτό που σου είπα, όχι εδώ. Οπότε δύο τεινά συμβαίνουν: Ή κάποιος από τους δυο μας δεν κατάλαβε ή δεν θυμάται καλά ή έγινε κάποια αλλαγή στο παιχνίδι ανάμεσα στην δική σου και στην δική μου εμπειρία. Ας πάρει θέση αν γνωρίζει κάποιος διαχειριστής πάνω στο θέμα πλέον γιατί έχουμε φτάσει στο σημείο όπου και οι δύο είμαστε 100% σίγουροι για δύο διαφορετικά πράγματα...
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
'Οχι έλεγε στον στρατώνα πώς φτιάχνονταν 100 π.χ αλλά στην πραγματικότητα δεν φτιάχνονταν.
 

DeletedUser

Δεν υπάρχει λογικό και παράλογο, παιχνίδι είναι ότι θέλουν γίνεται. Οι χρόνοι που βλέπεις σε αυτό το link=http://gr.twstats.com/gr5/index.php?page=units κάτω από την στήλη Base Build Time είναι ο χρόνος που απαιτείται για κάθε μονάδα αν ο στρατώνας (ή ο στάβλος ή το εργαστήριο) είναι στο μηδέν. Δες το λίγο, κάνε τους υπολογισμούς και θα το δεις και μόνος σου. Εξάλλου μου έχει τύχει και το έχω δει, δεν μιλάω θεωρητικά.
παραλογο μου ακουγεται αυτο αλλα αν εισαι σιγουρος, τοτε παω πασο...


Παρολαυτα ο deathwinner ομως εννοει αλλο: υπηρχε στρατωνας εδειχνε πως εφτιαχνε αλλα στην ουσια δεν εφτιαχνε.... νμζ ειναι καποιο bug του παιχνιδιου ....
Ας μιλησει καλυτερα ομως καποιος διαχειρηστης....:)
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Ακριβώς αυτό. Για τον speed μιλάμε πάντα. (κατεδαφίσεων ο συγκεκριμένος)
 

DeletedUser

Υπήρχε στρατώνας? Έδειχνε πως έφτιαχνε? Και δεν έφτιαχνε? Αυτό δεν είναι bug...είναι ΚΑΡΑBUG. Ο μόνος τρόπος να κερδίσεις είναι ο στρατώνας να φτιάχνει στρατό...αν ο στρατώνας δεν φτιάχνει στρατό...τότε...:(
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Αυτό ακριβώς. Δεν μπορούσα να παίξω. Και σε γύρο κατεδαφίσεων...
 

DeletedUser

Πρεπει να ηταν ελατοματικος!!!!!




=============

Κάνε το edit σε παρακαλώ.Aπαγορεύονται τα greeklish στο κεντρικό φόρουμ.

Edit by lolitaaa
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8437

Έχει τύχει και σε εμένα, ο στρατώνας πήγε στο 0 και τα στρατεύματα συνέχιζαν να παράγονται. Απλώς δεν μπορούσα να βάλω κι άλλα στη γραμμή παραγωγής.
 

DeletedUser

Πάντως μιας και δεν μιλάει κάποιος διαχειριστής...προφανώς δεν γνωρίζουν και αυτοί ακριβώς το τι παίζει και δεν θέλουν να πουν καμία μούφα χωρίς να ξέρουν, τότε μόνοι μας πρέπει να βρούμε λύση στο πρόβλημα: Η λύση που προτείνω εγώ είναι εξής:

1) Είναι σίγουρο, μιας και πολλά άτομα το έχουν διαπιστώσει, πως στους "κανονικούς" κόσμους ακόμη και όταν κατεδαφίζετε ο στρατώνας οι στρατιώτες συνεχίζουν και παράγονται (αν και με εκνευριστικά αργό ρυθμό).

2) Αφού ο αγαπητός DEATHWINNER είναι τόσο σίγουρος πως αυτό στην περίπτωσή του δεν ίσχυε, και δεν έχει βγει κανείς με εμπειρία σε speed rounds να τον διαψεύσει, πρέπει να δεχτούμε πως στους speed rounds (ίσως ακόμη ειδικά στους γύρους κατεδαφίσεων) οι ρυθμίσεις αλλάζουν και πλέον δεν φτιάχνετε στρατός καθόλου όταν κάποιο κτήριο έχει πλήρως κατεδαφιστεί.

Έχει κάποιος άλλος να προτείνει άλλη λύση?
 

DeletedUser

Πάντως μιας και δεν μιλάει κάποιος διαχειριστής...προφανώς δεν γνωρίζουν και αυτοί ακριβώς το τι παίζει και δεν θέλουν να πουν καμία μούφα χωρίς να ξέρουν, τότε μόνοι μας πρέπει να βρούμε λύση στο πρόβλημα: Η λύση που προτείνω εγώ είναι εξής:

1) Είναι σίγουρο, μιας και πολλά άτομα το έχουν διαπιστώσει, πως στους "κανονικούς" κόσμους ακόμη και όταν κατεδαφίζετε ο στρατώνας οι στρατιώτες συνεχίζουν και παράγονται (αν και με εκνευριστικά αργό ρυθμό).

2) Αφού ο αγαπητός DEATHWINNER είναι τόσο σίγουρος πως αυτό στην περίπτωσή του δεν ίσχυε, και δεν έχει βγει κανείς με εμπειρία σε speed rounds να τον διαψεύσει, πρέπει να δεχτούμε πως στους speed rounds (ίσως ακόμη ειδικά στους γύρους κατεδαφίσεων) οι ρυθμίσεις αλλάζουν και πλέον δεν φτιάχνετε στρατός καθόλου όταν κάποιο κτήριο έχει πλήρως κατεδαφιστεί.

Έχει κάποιος άλλος να προτείνει άλλη λύση?

λογικα πρεπει να ισχυει κατι αναλογο με αυτο που αναφερεις...
μαλλον υπαρχει αυτη η διαφορα μεταξυ κανονικων κοσμων και speed...
 
Κορυφή