Καταπελτες

  • Δημιουργός θέματος cartoon
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Παιδια εχω μια απορια για τους καταπελτες.Αν κανω ενα χωριο ολο καταπελτες και εχω μαζι τον paladin μαζι με αυτο το οπλο που τους δινει +1000% αμυνα τοτε το χωριο θα εχει μεγακυτερη αμυντικη δυναμη απο ενα συνιθυσμενο αμυντικο χωριο με τοξα-δορατα και τετοια..?
 

DeletedUser

Γιατί δεν το βάζεις στον προσομοιωτή? :Ρ

Πάντα εξαρτάται από τον αριθμό των στρατευμάτων... Αν είναι από βοήθειες πχ δεν έχει όριο.

Τώρα, αν ένα χωριό έχει μέσα ΔΙΚΑ του στρατεύματα από (24000 μείον τον αριθμό των χωρικών των κτηρίων) δόρια και ξίφη και ένα άλλο χωριό έχει αριθμό καταπελτών που αντιστοιχεί σε (23900 μείον τον αριθμό των χωρικών των κτηρίων) χωρικούς (βγάζω 100 για να χεις και πάλαντιν), μαζί με πάλαντιν με φανάρι αλήθειας, το 2ο χωριό θα ναι καλύτερα προστατευμένο...

Αν αναφέρεσαι σε βοήθειες, δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν υπάρχει όριο και χαλάει η αναλογία..
 

DeletedUser

Ένα χωριό με 2550 καταπέλτες και παλα με φανάρι αντέχει 4 από τις καλύτερες nuke. Η πέμπτη περνάει με λίγες απώλειες γιατί σκοτώνεται ο παλαντιν.
 

DeletedUser

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια.*k8y* εννωουσα ενα χωριο χωρις βοηθειες.
 

DeletedUser

παραπανω αντεχει αν ειναι το τειχος στο 20 και φουλ καταπελτες.αντεχει 7...δοκιμασμενο;)
 

DeletedUser

Μαζί με κτίρια μπορείς να βγάλεις το πολύ 2550-2600 καταπέλετες. Επειδή και εγώ το έχω δοκιμάσει και στον προσομοιωτή και στην πράξη συμβαίνει αυτό που περιέγραψα παραπάνω. (Εννοείται πως όλες οι δοκιμές είναι με τείχος 20, αλλά μετά από την πρώτη Nuke το τείχος πέφτει στο 18, μετά στο 15, μετά στο 11(ή 9) και μετά γειά σας...)
 

DeletedUser

το πιο καλο αμυντικο που μπορεισ να κανεισ ειναι αυτο
 

DeletedUser

Ένα χωριό με 2550 καταπέλτες και παλα με φανάρι αντέχει 4 από τις καλύτερες nuke. Η πέμπτη περνάει με λίγες απώλειες γιατί σκοτώνεται ο παλαντιν.

εχω παντα απο ενα με δυο χωρια με 2600 καταπελτες και μεταφερω τον παλαντιν!!πραγματι δεν πεφτουν ευκολα!!
για μενα ειναι απ τις καλυτερες αμυνες
απλα αργουν να βγουν;)
 

DeletedUser

Είχα και γω ένα χωριό με καταπέλτες στον κ4 με bonus αγρόκτημα και κατεβασμένα κτίρια (μόνο πόροι, εργαστήριο και τείχος ήταν τέρμα), είχα μέσα πάνω από 3000 καταπέλτες. Μία φορά το χρησιμοποίησα και όντως με έσωσε. Ήταν στον πόλεμο με G.P όπου ο pantelis.ch (ή όποιος έπαιζε τον λογαριασμό του) άδειασε πάνω μου ότι είχε και δεν είχε :p
 

DeletedUser20073

εχω παντα απο ενα με δυο χωρια με 2600 καταπελτες και μεταφερω τον παλαντιν!!πραγματι δεν πεφτουν ευκολα!!
για μενα ειναι απ τις καλυτερες αμυνες
απλα αργουν να βγουν;)

και εγω το ιδιο κανω.....δηλαδη εσενα να σε φοβαμαι
 

DeletedUser20073

οχι βρε και συ!!
γτ να με φοβασαι?και ο insomniac το ιδιο κανει!!ολος ο server το εχει κανει αυτο!

το ξερω αυτο!!! στον κ4 ειχα φαναρη και 700 καταπελτες και ο αλλος μου αδειασε 6 με 7 NUKES και μου πηρε το χωριο τοτε μου κοπηκε και το ιντερνετ αλλιως θα ετρωγε κιαλες κριμα με εβλεπε με 50 της 100 στο ηθικο για μενα ειναι ενα απο τα καλυτερα αμυντικα η καταπελτες!~
 

DeletedUser

Ναι, αλλά έχεις μόνο έναν πάλαντιν ;)




Αν ομως εχει 3-4 χωρια κολητα μπορει να τα φτιαξει με καταπελτες και να μετακινει τον παλαντιν...Ο παλαντιν με την ταχυτητα που εχει το πολυ σε εικοσι λεπτα θα εχει φτασει...
 

DeletedUser

Εκανα εναν πρωχηρο υπολογισμο και αν εχεις το αγροκτημα στο 21 και ο χωρος που καταλαμβανετε για τα κτηρια ειναι 859 εισαι στον κοσμο 6 και εχεις τοιχος 17 και εισαι θρησκος με 5785 καταπελτες και τον paladin με το φαναρι αληθειας θα μπορεις να νικισεις 150.000 τσεκουρια και 60.140 ελαφρυα στο περιπου!Αλλα θα χασετε ολους τους καταπελτες!
 

DeletedUser

Εκανα εναν πρωχηρο υπολογισμο και αν εχεις το αγροκτημα στο 21 και ο χωρος που καταλαμβανετε για τα κτηρια ειναι 859 εισαι στον κοσμο 6 και εχεις τοιχος 17 και εισαι θρησκος με 5785 καταπελτες και τον paladin με το φαναρι αληθειας θα μπορεις να νικισεις 150.000 τσεκουρια και 60.140 ελαφρυα στο περιπου!Αλλα θα χασετε ολους τους καταπελτες!

Προφανως δεν ελαβες υποψην σου οτι το τειχος θα μειωνεται μετα απο καθε επιθεση.
 

DeletedUser

Σε αυτό που λέει ο InS0mN1aC έχει δλικιο Ενα καταπελτικό δηλαδη παλαντιν και 2500 καταπελτες
θελει 5 Νουκ.....

Τοιχος 20 18 15 10 0!
και μενουν επιπλεον μεσα 200 καταπελτες.... οποτε θελει και 6 νουκ να καθαρισει...!! Αλλα κανεις νοημον ανθρωπος δεν βαζει το καταπελταδικο του χωρις να βαλει μεσα και πεζικο....!!!
 
Κορυφή