ερωτηση για μπαναρισμα

  • Δημιουργός θέματος killer liakos
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Εστω ο Χ και ο Ψ ειναι αδερφια και παιζουν στον ιδιο κοσμο με 2 διαφορετικα ονοματα(1 ο καθενας). Σπιτι τους εχουν ενα μονο pc οποτε μπαινουν και οι 2 απο τον ιδιο υπολογιστη εχοντας ομως κανονικα ο ενας τον αλλον μοιρασμενη συνδεση οπως οφειλουν βασει κανονισμων.
Γινεται αυτοι οι 2 λογαριασμοι να μπαναριστουν επειδη χρησιμοποιουν το ιδιο pc και επομενως και την ιδια ip?
Και αν ναι τοτε για ποιο λογο?
 

DeletedUser8349

αν ο λογαριασμος χ εχει βαλει στην μοιρασμενη συνδεση τον ψ
και αν ο λογαριασμος ψ εχει βαλει στην μοιρασμενη συνδεστη τον χ
δεν εχετε να βοβηθειτε κατι.
 

DeletedUser

αν ο λογαριασμος χ εχει βαλει στην μοιρασμενη συνδεση τον ψ
και αν ο λογαριασμος ψ εχει βαλει στην μοιρασμενη συνδεστη τον χ
δεν εχετε να βοβηθειτε κατι.

Δεν ισχύει μόνο αυτό το κριτήριο.Για παράδειγμα αν υπάρξει κοινοχρησία κωδικών βάσει τότε ας υπάρχει μοιρασμένη τιμωρούνται με αποκλεισμό και οι 2.
 

DeletedUser6748

"κοινοχρησία κωδικών" ;

τι εννοειτε; εξηγηστε μας παρακαλω.
 

DeletedUser6748

Τον διαβασα αλλα παλι εχω αποριες μιας που δεν απανταει σε ορισμενα γκριζα σημεια που αφηνει η μοιρασμενη συνδεση. Να συνεχισω την ερωτηση μου εδω δημοσια ή να κανω αιτηση υποστηριξης?
 

DeletedUser6748

σε αυτη την περιπτωση ναι ειναι σωστο το μπαν.
 

DeletedUser

Κοινοχρησία κωδικών σε απλά ελληνικά: Να μπαίνει ο ένας με τον κωδικό του άλλου. Ακόμα και για 2 λεπτά να μπει θεωρείται παράβαση και τιμωρείται.
 

DeletedUser6748

Κοινοχρησία κωδικών σε απλά ελληνικά: Να μπαίνει ο ένας με τον κωδικό του άλλου. Ακόμα και για 2 λεπτά να μπει θεωρείται παράβαση και τιμωρείται.

Αυτο το ξερω. Αλλα σε μια μοιρασμενη συνδεση η ομαδα διαχειρισης που θα καταλαβει ποιος καθεται μπροστα στο pc?
 

DeletedUser

Δεν ξέρουν και γι αυτο και έχουμε συνεχώς μπαναρίσματα
 

DeletedUser

Δεν ξέρουν και γι αυτο και έχουμε συνεχώς μπαναρίσματα

Άσε καλύτερα σε εκείνους να το ξέρουν αυτό και να απαντήσουν. Όπως έχει υποθεί έχουν τον τρόπο τους να βλέπουν το ποιος έχει παραβεί τους κανονισμούς και ο τρόπος αυτός δεν είναι ανακοινώσιμος...
 

DeletedUser

Τρόποι να καταλάβουν και να αποδείξουν* οι game admins εάν πραγματικά πρόκειται για δύο διαφορετικούς παίκτες ή για έναν παίκτη που "κλέβει", υπάρχουν.

Σαφώς και δεν υπάρχει περίπτωση να αναφερθούν εδώ, ούτε οι τρόποι, ούτε οι μέθοδοι που χρησιμοποιούνται. Θα είναι σαν να δίνουν οδηγίες οι game admins στους υπόλοιπους παίκτες πως να "κλέβουν".

Μην αρχίζετε ξανά τα ίδια με τις "άδικες" ποινές κλπ... Αφήστε και μια φορά ένα θέμα να συνεχίσει χωρίς να κλειδωθεί...

*edited για να είναι πιο σαφές και κατηγορηματικό το post
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6748

Φιλε Ficeman αλλο να καταλαβουν και αλλο να αποδειξουν. Αν ειναι μονο να το καταλαβουν , ζητω που καηκαμε!
 

DeletedUser

Φιλε Ficeman αλλο να καταλαβουν και αλλο να αποδειξουν. Αν ειναι μονο να το καταλαβουν , ζητω που καηκαμε!

Οκ διορθώνω την έκφραση μου στο ανωτέρω post για να είναι πιο ακριβής.

Και μην ποστάρεις τώρα ότι θες τις αποδείξεις... είπαμε ότι οι ποινές, οι αιτίες και οι λόγοι των ποινών ανακοινώνονται μόνον στους τιμωρούμενους.

Και όπως είπα πιο πάνω, δεν υπάρχει περίπτωση να ανακοινωθούν δημοσίως ούτε οι τρόποι ούτε οι μέθοδοι εντοπισμού.
 

DeletedUser

Φώτη με καλύπτεις απόλυτα. Θα ήθελα να συμπληρώσω, ότι οι μέθοδοι που ανακαλύπτουμε τους διπλούς ή την κοινοχρησία κωδικών (αναλύω πιο πάνω την έκφραση) δεν ανακοινώνονται ούτε στους αποκλεισμένους.
 

DeletedUser

εγώ δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τρόποι να το αποδείξεις αυτό καθώς το λέει και μόνος του ο ficeman υπάρχουν τρόποι και μέθοδοι,αυτό δεν αποτελεί απόδειξη κ πιστεύω ότι είναι εμπειρικά όλα
αφού η απόδειξη δεν δίνεται ούτε στους τιμωρημένους όμως τότε μπορεί να μην μάθουμε ποτέ πως γίνεται...:)
 

DeletedUser

εγώ δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τρόποι να το αποδείξεις αυτό καθώς το λέει και μόνος του ο ficeman υπάρχουν τρόποι και μέθοδοι,αυτό δεν αποτελεί απόδειξη κ πιστεύω ότι είναι εμπειρικά όλα
αφού η απόδειξη δεν δίνεται ούτε στους τιμωρημένους όμως τότε μπορεί να μην μάθουμε ποτέ πως γίνεται...:)

Και όμως υπάρχουν τρόποι.....!Πίστεψέ μας!Αν αποκαλύπταμε τους τρόπους με τους οποίους τιμωρούμε θα είχατε γίνει ειδικοί στις παρανομίες!
 

DeletedUser

εγώ δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τρόποι να το αποδείξεις αυτό καθώς το λέει και μόνος του ο ficeman υπάρχουν τρόποι και μέθοδοι,αυτό δεν αποτελεί απόδειξη κ πιστεύω ότι είναι εμπειρικά όλα
αφού η απόδειξη δεν δίνεται ούτε στους τιμωρημένους όμως τότε μπορεί να μην μάθουμε ποτέ πως γίνεται...:)

Δεν θα επεκταθώ άλλο στο θέμα, καθώς ήδη έχει απαντήσει ο Support Leader που είναι ο πλέον αρμόδιος.

Επειδή με αναφέρεις και μόνον, σου απαντώ ότι αυτό που έγραψα εγώ είναι πως υπάρχουν και τρόποι και μέθοδοι για να φανεί και να αποδειχθεί. Τώρα εάν το πιστεύεις ή όχι... δεν μπορώ να κάνω κάτι.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή