Νεος κοσμος σαν τα παλια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31340
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Ο λόγος που έμεινα στις φυλετικές ήταν γιατί δεν διαφημιζοταν. άμα μου τα πρίζεις όλη την ώρα παίξε, παίξε παίξε από αντίδραση δεν μου κάνει κέφι. Η φυλετικές ήταν ανέκαθεν μια μεγάλη παρέα. Έλεγε ένας ρε παιδιά πάμε φυλετικές και πήγαιναν όλοι. Το παιχνίδι είναι καταπληκτικό και μην το κατηγορείτε, το lol και τα wow είναι άλλοι τύποι παιχνιδιών. αν θες γραφικά κατέβασε το G.O. κάι σταμάτα να την μπαίνεις σε όλους λες και είσαι μάγκας. Βγες καμιά βόλτα και άσε μας να χαρούμε εμείς. το να έχει το πσιχνιδι 10000 είναι πολύ κουραστικό και θα χαθεί πολύς κόσμος από εκεί. ο κ28 έχει 3000 παίκτες και ήδη γίνεται της τρελής από φαρμινγκ.
 

DeletedUser31340

Linuxer δεν ξερω ποιος εισαι αλλα αν προτιμας κοσμο με 3000ατομα που να κλεινε σε 10 και δεν προτιμας κοσμο με 10.000ατομα που να κλεινει σε 2 χρονια δεν εχεις ΙΔΕΑ τι ηταν οι φυλετικες μαχες καποτε
 

DeletedUser

Δεν ειμαι αντίθετος με την ιδέα σου. Και όντως δεν ξέρεις ποιος είμαι. Δεν είναι εκεί το θέμα μας. Κάποια εποχή περιμενα πως και πως να βγει ένας κόσμος σαν αυτόν που λες. Μετά έμαθα πως λειτουργεί η εταιρεία και σταμάτησα να ελπίζω . Αν βγει τέτοιος κόσμος θα φωνάξω και άλλους παλιούς παίκτες που περιμένουν πως και πως.
 

DeletedUser

Ωραι ιδεα μακαρι να γινοταν καποτε κατι τετοιο γιατι εχουμε μαραζωσει με τους καινουργιους κοσμους που βγαινουν
 

DeletedUser31893

οσο πιο πολλα ατομα παιζουν τοσο πιο πολυ το ευχαριστιεσαι μη τρελαθουμε τωρα
 

DeletedUser

Πολυ καλη ιδεα με πολυ καλυτερο ανταγωνισμο και παιχτες! Θα ειναι πολλα τα ατομα που θα θελουν να ευχαριστηθουν οπως παλια το παιχνιδι χωρις τις ρυθμισεις με το πρεμ! Μονο λογαριασμο και βοηθο χρειαζομαστε!
 

DeletedUser30692

Πιστεύω ένας τέτοιος κόσμος θα μάζευευ πολλά άτομα αν και δεν νομίζω να τον ανοίξουν . Πάντως αν γίνει θα είναι μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.
 

DeletedUser27572

πολυ καλη ιδεα μακαρι να υλοποιηθει αν και δεν ξερω κατα ποσο ενδιαφερετε η ετερια να συνεχησει να ασχολητε με το συγκεκρημαινο παιχνηδι αφου εχουν μηνει λιγοι βρομικοι παικτες και διοχνουν τους ακομα λιγοτερους σοστους παντο κατι τετιο θα βοηθουσε λιγο στιν αναγενιση του μιας και θα ειχε πιστευω συμετοχη και απο ατομα που θελουν να δοσουν μια τελευταια ευκαιρια σε αυτο το παιχνηδι.
 

DeletedUser

παρα πολυ καλη ιδεα και εγω ξερω πολλα ατομα που θελουν εναν τετιο κοσμο!!!!!!!! οι νεοι παιχτες στο παιχνιδι θα μενουν πανω απο μηνα και θα σχιμαντιζονται πολλες φυλες και με μια διαφημιση και απο την πλευρα μας πιστευω θα πιαση 10.000 λογαριασμους απλα μετα ειναι στο χερι σας να τους κρατισετε και αυτο γινετε αν εχουν να φαρμαρουν και αυτοι που δεν παιζουν πολυ και δεν θα νομπλαρονται ευκολα αφου θα ειναι τεραστιος ο χαρτης........πιστευω οτι η εταιρια αν ακουσει την γνωμη μας θα δεχτη!!!
 

DeletedUser13719

Linuxer δεν ξερω ποιος εισαι αλλα αν προτιμας κοσμο με 3000ατομα που να κλεινε σε 10 και δεν προτιμας κοσμο με 10.000ατομα που να κλεινει σε 2 χρονια δεν εχεις ΙΔΕΑ τι ηταν οι φυλετικες μαχες καποτε


+1 Κόσμος 2,5,7 ήταν οι τοπ κόσμοι μακράν και εκεί ήταν οι πραγματικές φυλετικές!! Στο θέμα μας τώρα θα ήθελα να ανοίξει ένας τέτοιος κόσμος θα έμπαινα και χωρίς co μάλιστα!!
 

DeletedUser31340

Ο 28 εχει 4.700μελη σε σχεση με αλλους κοσμους που λογκαραν 20.000ειναι λιγοι αλλα σκεφτειται οτι απο τους 4700 αν εμπαιναν σε τετοιο κοσμο οι 3000 θα εφταναν σιγουρα στο νομπλαρισμα αλλα αν ανοιγε κατι τετοιο ο αριθμος των παικτων μπορει να ξεπερνουσε τους 10.000 γιατι θα εμπαιναν σχεοδν ολοι οι ενεργοι παιχτες απο κοσμους οι σπιντερς π δεν παιζουν πουθενα και καπιοι παλιοι θα ξαναμπουν που εχουν σταματησει επειδη ξενερωσαν απο τους νεους κοσμους και δεν ειναι και λιγοι αυτοι.
 

DeletedUser28215

Έχουμε πεθυμήσει όλοι έναν old school κόσμο!
Αν θελετε το παιχνίδι να κρατήσει τον κόσμο που έχει,καλο είναι να τον ανοίξετε σύντομα.
Αλλά σίγουρα χωρίς την ρύθμιση με πρενιουμ στην αγορά.:axe:
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Είμαι ο μόνος που έχω κουραστεί από τέτοιου είδους posts ακριβώς μετά το άνοιγμα κάποιου νέου κόσμου ή κάνω λάθος? :hmmm: 6000 παίχτες βλέπω έχετε μπει στον 28, καλα δεν είναι;

Βρε παλικάρια σοβαρα τώρα, τί ακριβως προτείνετε; Να ανοίξει κόσμος που θα μπουν 30.000 ατομα και θα μπορείτε να παίξετε 3-4 χρόνια; Πόσοι είναι αυτοί που θα κάτσουν να παίξουν σε ένα κόσμο 4 χρόνια έχετε αναρωτηθεί;

Ο μόνος λόγος που παλια εμεναν 3-4 χρονια σε κοσμο καποιοι ηταν επειδη δεν ανοιγε αλλος κοσμος για μεγαλο διαστημα. Αν ειχαν επιλογη να παίξουν αλλού θα το εκαναν.

Τί εννοείτε με το να ανοίξει η ΟΔ ενα "old school" κοσμο; Γιατί εγώ ξέρω οτι βγαίνουν νέες ήπειροι με την είσοδο νέων παιχτών όχι όποτε μας καπνίσει κάνουμε τον κόσμο mini ή maxi :p

Eχω παίξει σε κάμποσους κόσμους, αυτό που έχω δει ειναι οτι οι περισσότεροι μπαίνετε για ένα start up 1-2 μήνες με τσακωμούς στο external για τα πρώτα lc, για τα λίγα βάρβαρα που έβγαλαν δίπλα σας, για τους ρουφιάνους που δεν σας άφησαν να συνεχίσετε, ... για για... και από ουσία μηδέν.

Αυτοί που αντέχουν να παίζουν χρόνια φυλετικές το κάνουν ήδη, δεν έχει σημασία αν κλείσεις 1 κόσμο σε 3 χρόνια ή κλείσεις 2 κόσμους σε 3 χρόνια. Αν για εσάς έχει τεράστια διαφορά για μένα δεν έχει. Οποιος θέλει παίζει φυλετικές και προσαρμόζετε στις ρυθμίσεις του κάθε κόσμου.

Τελος, για μένα στους old school κοσμους η μεγάλη πλειοψηφία των παιχτών που μένουν ως το τέλος είναι κάποιοι κανίβαλοι που θέλουν να παρουν 4000-5000 χωριά να έχουν να λένε οτι είχαν λογαριασμό ενώ στις περισσότερες περιπτωσεις όταν πολεμούσε η φυλή τους στην αρχή, χάζευαν από την κλειδαρότρυπα. Επίσης, σε διάστημα 3-4 ετών οι λογαριασμοί αλλάζουν συνήθως τουλ/τον 2-3 φορές χέρια οπότε η "φυλή" σας θα έχει περάσει από 2-3 πλαστικές εγχειρήσεις για να κερδίσει τον κόσμο :D

Αντε καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους....
 

DeletedUser31340

Στον 28 εχουν μπει 5000.Και αν θυμασαι καλα σε παλαιοτερους 5000εμπαιναν μονο απο τις πρωτες 10ωρες.Σε κοσμο 4 χρονια πιστευω πως πολλοι θα ηθελαν να μπουν.Εκει αποκτα ενδιαφερον το παιχνιδι οταν μετα απο εναν χρον υπαρχουν 10κυριαρχες φυλες που μαχονται για την νικη και οχι 2φυλες μονο.Ο λογος που μπαινουν για το σταρτ απ οι πιο πολλοι ειναι επειδη αργοτερα τα βρισκουν σκουρα η τρωνε πυξιδα.Με την ιδεα μου θα εχουν ολοι κινητρο να συνεχισουν μεχρι τελους.

Και ναι σε πολλους αρεσει να λενε στον ταδε κοσμο ημουν στην ταδε φυλη με τοσους ποντους και εχασε η φυλη μου στον τελευταιο πολεμο η κλεισαμε τον κοσμο.Καποτε αν εκλεινες κοσμο ειχε αξια ενω τωρα ειναι συνιθισμενο.Αλλο συνεσθημα να κλεισεις τον κοσμο 1 και αλλο τον κ28. Π.χ ειχες μια θεση κενη στην φυλη σου και ειχες 2 παιχτες που ηθελαν να μπουν και ο ενας σου ελεγε οτι ειχε 30.000.000 στον κοσμο 2 και εκλεισα τον κοσμο και ο αλλος σου ελεγε εγω ειχα 1.000.000 και εκλεισα τον κ23 ποιον θα εβαζες στην φυλη σου?(Χωρις να ξερεις κανεναν απο τους 2)
 

DeletedUser

Στον 28 εχουν μπει 5000.Και αν θυμασαι καλα σε παλαιοτερους 5000εμπαιναν μονο απο τις πρωτες 10ωρες.Σε κοσμο 4 χρονια πιστευω πως πολλοι θα ηθελαν να μπουν.Εκει αποκτα ενδιαφερον το παιχνιδι οταν μετα απο εναν χρον υπαρχουν 10κυριαρχες φυλες που μαχονται για την νικη και οχι 2φυλες μονο.Ο λογος που μπαινουν για το σταρτ απ οι πιο πολλοι ειναι επειδη αργοτερα τα βρισκουν σκουρα η τρωνε πυξιδα.Με την ιδεα μου θα εχουν ολοι κινητρο να συνεχισουν μεχρι τελους.

Και ναι σε πολλους αρεσει να λενε στον ταδε κοσμο ημουν στην ταδε φυλη με τοσους ποντους και εχασε η φυλη μου στον τελευταιο πολεμο η κλεισαμε τον κοσμο.Καποτε αν εκλεινες κοσμο ειχε αξια ενω τωρα ειναι συνιθισμενο.Αλλο συνεσθημα να κλεισεις τον κοσμο 1 και αλλο τον κ28. Π.χ ειχες μια θεση κενη στην φυλη σου και ειχες 2 παιχτες που ηθελαν να μπουν και ο ενας σου ελεγε οτι ειχε 30.000.000 στον κοσμο 2 και εκλεισα τον κοσμο και ο αλλος σου ελεγε εγω ειχα 1.000.000 και εκλεισα τον κ23 ποιον θα εβαζες στην φυλη σου?(Χωρις να ξερεις κανεναν απο τους 2)

αυτο δεν αντιπροσωπεύει κάθε παίχτη ξεχωριστά..Εγω πχ έπαιξα το παιχνίδι 4 χρόνια..ναι μεν θα μου άρεσε η ιδέα ενός τέτοιου κόσμου αλλά όσοι με ξέρουν δεν περιμένουν να παίξω 2+ χρόνια για να κλείσω έναν κόσμο κ αυτο ισχύει και για αρκετούς περισσότερους
 

DeletedUser31340

Συμφωνω σε αυτο αλλα σε 2 χρονια αν παιζουν 300 ενεργοι παικτες τον κοσμο ειναι επιτυχια.Εδω ο 24 π ειναι μισο χρονο ανοιχτος εχει 1000παικτες και ενεργους μολις 350(παικτες ανω 10.000ποντων) .Οποτε εν μερει δεν σιχυει αυτο με το επιχειρημα οτι μπορουν καμποσοι να παιξουν ανω διετιας εναν κοσμο
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Π.χ ειχες μια θεση κενη στην φυλη σου και ειχες 2 παιχτες που ηθελαν να μπουν και ο ενας σου ελεγε οτι ειχε 30.000.000 στον κοσμο 2 και εκλεισα τον κοσμο και ο αλλος σου ελεγε εγω ειχα 1.000.000 και εκλεισα τον κ23 ποιον θα εβαζες στην φυλη σου?(Χωρις να ξερεις κανεναν απο τους 2)

r u talking to me? :p
Πίστεψε με από τους πιο λαθος παίχτες να κάνεις αυτή την ερώτηση. Ούτε που θυμάμαι σε πόσους παίχτες με ιστορία χιλιάδων χωριών είχα ρίξει άκυρο στο παρελθόν να μπουν σε κάποια φυλή που έπαιζα. Για μένα παίζουν ελάχιστο ρόλο στο παιχνίδι οι πόντοι ή τα χωριά σε παλιούς κόσμους. Απλά μια ένδειξη είναι. Για παράδειγμα...
Αυτό το πιτσιρίκι θα το προτιμούσα από πολλούς "εκατομμυριούχους" (L)
 

DeletedUser32059

Ο/Η chessknight έγραψε:
Είμαι ο μόνος που έχω κουραστεί από τέτοιου είδους posts ακριβώς μετά το άνοιγμα κάποιου νέου κόσμου ή κάνω λάθος? :hmmm: 6000 παίχτες βλέπω έχετε μπει στον 28, καλα δεν είναι;
Ο κοσμος 28 εχει 4775 μελη και η συγκεκριμενη ιδεα δεν εχει καμια σχεση με το ανοιγμα του. Επισης δεν κουραζομαι ποτε απο posts που εκφραζουν τις αποψεις και τις ιδεες των παικτων ακομα και αν ειναι επαναλαμβανομενα.

Ο/Η chessknight έγραψε:
Βρε παλικάρια σοβαρα τώρα, τί ακριβως προτείνετε; Να ανοίξει κόσμος που θα μπουν 30.000 ατομα και θα μπορείτε να παίξετε 3-4 χρόνια; Πόσοι είναι αυτοί που θα κάτσουν να παίξουν σε ένα κόσμο 4 χρόνια έχετε αναρωτηθεί;
Το ενδιαφερον του παικτη σταματαει οταν δεν τον ελκυει πια ο κοσμος στον οποιο παιζει και οχι οταν περασουν 1 ή 2 χρονια. Αλλωστε η εννοια του 'χρονου' στους τωρινους κοσμους σε σχεση με αυτον που εμεις προτεινουμε ειναι τελειως διαφορετικη και φυσικα μη συγκρισιμη. Και ναι οι περισσοτεροι θα κατσουν για χρονια.

Ο/Η chessknight έγραψε:
Ο μόνος λόγος που παλια εμεναν 3-4 χρονια σε κοσμο καποιοι ηταν επειδη δεν ανοιγε αλλος κοσμος για μεγαλο διαστημα. Αν ειχαν επιλογη να παίξουν αλλού θα το εκαναν.
Οταν ανοιγει ενας νεος κοσμος ο προηγουμενος χανει το ενδιαφερον του. Θα επρεπε να ξερεις οτι οσο πιο σπανια γινεται κατι τοσο περισσοτερο ενδιαφερον και προσοχη αποκτα. Thats the whole point *_*

Ο/Η chessknight έγραψε:
Τί εννοείτε με το να ανοίξει η ΟΔ ενα "old school" κοσμο; Γιατί εγώ ξέρω οτι βγαίνουν νέες ήπειροι με την είσοδο νέων παιχτών όχι όποτε μας καπνίσει κάνουμε τον κόσμο mini ή maxi :p
Εννοουμε να μην εχει το style 'pay-to-win', να εχει πολλα βαρβαρα και να καθυστερησει το ανοιγμα επομενου απο αυτον κοσμου, ωστε να παραμεινει εκει το ενδιαφερον για μεγαλο χρονικο διαστυμα. Οι νεες ηπειροι δεν προερχονται αποκλειστικα απο την εισοδο νεων παικτων αλλα γενικοτερα απο την εισοδο νεων χωριων. Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει, αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση μιλαμε για μια μεγαλη αναλογια βαρβαρων ως προς τους παικτες.

Ο/Η chessknight έγραψε:
Eχω παίξει σε κάμποσους κόσμους, αυτό που έχω δει ειναι οτι οι περισσότεροι μπαίνετε για ένα start up 1-2 μήνες με τσακωμούς στο external για τα πρώτα lc, για τα λίγα βάρβαρα που έβγαλαν δίπλα σας, για τους ρουφιάνους που δεν σας άφησαν να συνεχίσετε, ... για για... και από ουσία μηδέν.
Περαν του οτι η συγκεκριμενη 'τακτικη' των παικτων προερχεται απο την γρηγορη ταχυτητα ανοιγματος των νεων κοσμων, θα επρεπε να σου λεει κατι το οτι το μεγαλυτερο ποσοστο οσων εχουν απομεινει στο tw ειναι του style που προανεφερες.

Ο/Η chessknight έγραψε:
Αυτοί που αντέχουν να παίζουν χρόνια φυλετικές το κάνουν ήδη, δεν έχει σημασία αν κλείσεις 1 κόσμο σε 3 χρόνια ή κλείσεις 2 κόσμους σε 3 χρόνια. Αν για εσάς έχει τεράστια διαφορά για μένα δεν έχει. Οποιος θέλει παίζει φυλετικές και προσαρμόζετε στις ρυθμίσεις του κάθε κόσμου.
Η ολο και περισσοτερη μειωση των 'παικτων διαρκειας' αποδυκνυει το ακριβως αντιθετο. Καποιοι μπαινουν στο φορουμ για να συνεισφερουν με νεες ιδεες στην κοινοτητα των φυλετικων ενω καποιοι αλλοι για να τις απορριπτουν. Εφοσον για εσενα δεν εχει καμια διαφορα σε αντιθεση με εμας τοτε γιατι ασχολεισαι με το ολο θεμα? Ετσι και αλλιως δεν γινεται να με πεισεις να μου αρεσει η ταχυτητα 1, οταν εγω την προτιμαω στο 2 ^^

Ο/Η chessknight έγραψε:
Τελος, για μένα στους old school κοσμους η μεγάλη πλειοψηφία των παιχτών που μένουν ως το τέλος είναι κάποιοι κανίβαλοι που θέλουν να παρουν 4000-5000 χωριά να έχουν να λένε οτι είχαν λογαριασμό ενώ στις περισσότερες περιπτωσεις όταν πολεμούσε η φυλή τους στην αρχή, χάζευαν από την κλειδαρότρυπα. Επίσης, σε διάστημα 3-4 ετών οι λογαριασμοί αλλάζουν συνήθως τουλ/τον 2-3 φορές χέρια οπότε η "φυλή" σας θα έχει περάσει από 2-3 πλαστικές εγχειρήσεις για να κερδίσει τον κόσμο :D
Ο καθενας παιζει οπως του αρεσει. Ουτε το να κανιβαλιζεις ουτε το να λες ποσα χωρια ειχες στον ταδε κοσμο ειναι κακο. Αν το καλοσκεφτεις οι διαφορετικοι τροποι παιχνιδιου προσδιδουν ποικιλια στον κοσμο και για να πω την αμαρτια μου αρχιζουν να μου λειπουν.

Απλα γενικοτερα οταν χανουν το ενδιαφερον τους οι κοσμοι, το χανει και το παιχνιδι.
Θα σου φερω και ενα παραδειγμα για να καταλαβεις. Αν υπηρχε η δυνατοτητα να γινεται το mundial ανα 6 μηνες δεν νομιζω να υπηρχε καποιος που θα ελεγε οχι εκ πρωτης οψεως. Κιομως εαν συνεβαινε κατι τετοιο για λογους που βαριεμαι να εξηγω και ολοι καταλαβαινουμε η παγκοσμια αυτη διοργανωση θα παρακμαζε και θα εχανε το ενδιαφερον της. Το ιδιο ισχυει και στην προκειμενη περιπτωση. Το να σου δινουν την επιλογη να πας σε ενα νεο κοσμο ανα 3μηνο δεν σημαινει οτι ειναι καλο για σενα ως προς τη διατηρηση του ενδιαφεροντος σου για το παιχνιδι. Got it..?

Anw, ενας τετοιος κοσμος θα προσελκυσει πολλους απο τους παλιους παικτες μονο και μονο με την ιδεα οτι θα θυμηθουν τα παλια...
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Το mundial αγορι μου γίνεται καθε 4 χρόνια και κρατάει 1 μήνα.

Αν γινόταν κάθε 4 χρόνια και κρατούσε 4 χρόνια, θα σου έλεγα εγώ αν θα είχε ενδιαφέρον. χαχα :D

Αν μου αρέσει εμένα το speed2 ή τα πολλά βαρβαρα ρώτα άλλους να σου πουν. Αλλα οχι, δεν μου αρέσει να παίζω σε έναν κόσμο 4 χρόνια. Εσας που σας αρέσει καλά κανατε και βάλατε την ιδέα και μακάρι να σας φτιάξουν ένα κόσμο στα μέτρα σας και μακάρι να προσελκύσετε 30.000 παίχτες και 300 φυλές και να παίζετε όσες δεκαετίες θέλετε...

Ναι είμαι υπέρ τον νέων ιδεών, ναι είμαι υπέρ της "αναρχίας" στον τρόπο σκέψης, τίποτα να μην είναι δεδομένο δηλαδή κλπ αλλά να είσαι κι εσύ υπέρ στον αντίλογο γιατί εσείς βάλατε ένα θεματάκι και περιμένετε Likes όχι συζήτηση. Αντε σας αφήνω να συνεχίσετε... ciao
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή