Νεος κοσμος σαν τα παλια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31340
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Το mundial αγορι μου γίνεται καθε 4 χρόνια και κρατάει 1 μήνα.

Αν γινόταν κάθε 4 χρόνια και κρατούσε 4 χρόνια, θα σου έλεγα εγώ αν θα είχε ενδιαφέρον. χαχα :D

Αν μου αρέσει εμένα το speed2 ή τα πολλά βαρβαρα ρώτα άλλους να σου πουν. Αλλα οχι, δεν μου αρέσει να παίζω σε έναν κόσμο 4 χρόνια. Εσας που σας αρέσει καλά κανατε και βάλατε την ιδέα και μακάρι να σας φτιάξουν ένα κόσμο στα μέτρα σας και μακάρι να προσελκύσετε 30.000 παίχτες και 300 φυλές και να παίζετε όσες δεκαετίες θέλετε...

Ναι είμαι υπέρ τον νέων ιδεών, ναι είμαι υπέρ της "αναρχίας" στον τρόπο σκέψης, τίποτα να μην είναι δεδομένο δηλαδή κλπ αλλά να είσαι κι εσύ υπέρ στον αντίλογο γιατί εσείς βάλατε ένα θεματάκι και περιμένετε Likes όχι συζήτηση. Αντε σας αφήνω να συνεχίσετε... ciao

Ο enjoy μιλησε σωστα και δεν μιλησε για αντιλογο.

Το μουντιαλ για μενα εχει σημασια γιατι ολος ο κοσμος ασχολειται με την χωρα του και ολοι δημιουργουμε μια ωραια ατμοσφαιρα.
Αν γινοταν καθε χρονο η διαρκουσε παρα πολυ θα ακολουθουσε το δρομο του ελληνικου ποδοσφαιρου.
Χαμηλη ποιοτητα ολο το χρονο.

Καθε κοσμος βγαινει περιπου καθε 6-7 μηνες αναλογως την ενεργητικοτητα που υπαρχει στους προηγουμενους,
αν ηδη μια φυλη εχει η μια συμμαχια εχει κλεισει τον 28 σε 6 μηνες τοτε η διοικηση θα βγαλει καινουργιο κοσμο.

Αλλο τρεις μηνες φιλε μου και αλλο δεκα χρονια.
Καλο βραδυ
 

DeletedUser18787

Για να παιχτει κοσμος με μεγαλη διαρκεια οπως παλια, πρεπει να μαζευτουν ξανα οι παλιοι εμπειροι παιχτες που εχουν σταματησει το παιχνιδι. Για να εχουμε πιθανοτητες να μαζευτουν ξανα οι παλιοι αυτοι παιχτες, πρεπει το παιχνιδι να 'γυρισει πισω' 2 χρονια τουλαχιστον. Απο τη στιγμη που δε γινεται αυτο, δε θα υπαρξει κοσμος με τη διαρκεια και ποιοτητα που ειχε τοτε. Συνεπεια ολων αυτων ειναι οτι πλεον οι περισσοτεροι σημερινοι παιχτες βγαζουν skill και ενεργεια μεχρι το πολυ 1,5 χρονο και η αντοχη εχει κανει φτερα.

Βρε παλικάρια σοβαρα τώρα, τί ακριβως προτείνετε; Να ανοίξει κόσμος που θα μπουν 30.000 ατομα και θα μπορείτε να παίξετε 3-4 χρόνια; Πόσοι είναι αυτοί που θα κάτσουν να παίξουν σε ένα κόσμο 4 χρόνια έχετε αναρωτηθεί;

Οταν βλεπω στο σκυπε απο τους 10 παλιους τον 1 να παιζει,τους 2 να παιζουν για χαβαλε και τους υπολοιπους 7 να ειναι εκτος, ω ναι φιλε chessknight προσωπικα διαφωνω και πιστευω οτι δεν ηταν πλασματικο νουμερο το 150000+ παιχτες που ειχαμε εδω στους πρωτους 5 κοσμους.

Ο μόνος λόγος που παλια εμεναν 3-4 χρονια σε κοσμο καποιοι ηταν επειδη δεν ανοιγε αλλος κοσμος για μεγαλο διαστημα. Αν ειχαν επιλογη να παίξουν αλλού θα το εκαναν.

Ο μονος λογος που εμεναν οι παλιοι ειναι γιατι ηθελαν να παιξουν μεχρι το τελος κι ας κερδιζε ο καλυτερος. Ειχαν αντοχη να παιξουν στα δυσκολα. Υπηρχαν παιχτες (κι εγω μεσα) που οσο κρατουσε ο κοσμος εμπαιναν να παιξουν κι αλλου. Το μυαλο τους ομως ηταν στον κοσμο που αρχισαν πιο πριν.

Τί εννοείτε με το να ανοίξει η ΟΔ ενα "old school" κοσμο; Γιατί εγώ ξέρω οτι βγαίνουν νέες ήπειροι με την είσοδο νέων παιχτών όχι όποτε μας καπνίσει κάνουμε τον κόσμο mini ή maxi :p

Σε αυτο εχεις δικιο. Για να γινει ενας κοσμος οπως παλια, πρεπει να υπαρχει συμμετοχη. Το εγραψα στην αρχη, οπως ειναι τωρα το παιχνιδι, πιστευω οτι αυτο δε θα γινει ποτε.

Αυτοί που αντέχουν να παίζουν χρόνια φυλετικές το κάνουν ήδη, δεν έχει σημασία αν κλείσεις 1 κόσμο σε 3 χρόνια ή κλείσεις 2 κόσμους σε 3 χρόνια. Αν για εσάς έχει τεράστια διαφορά για μένα δεν έχει. Οποιος θέλει παίζει φυλετικές και προσαρμόζετε στις ρυθμίσεις του κάθε κόσμου.

Διαφωνω με τις δυο πρωτες προτασεις, συμφωνω με την τελευταια. Αν φιλε θεωρεις αντοχη καποιος να παιζει 1,5 χρονο και να κλεινει κοσμο, νομιζω πως κανεις λαθος. Επισης, υπαρχουν παιχτες που αντεχουν μια χαρα, αλλα το οτι δεν παιζουν δεν οφειλεται στο οτι τους ελειψε η αντοχη. Σε αυτο που λες και συμφωνω ειναι οτι οι καλοι παιχτες πρεπει να προσαρμοζονται στις ρυθμισεις και να δοκιμαζονται κι εκει. Αλλα φιλε το προβλημα δεν ειναι οι ρυθμισεις, ειναι οι αλλαγες του ιδιου του παιχνιδιου με τις νεες εκδοσεις.

Τελος, για μένα στους old school κοσμους η μεγάλη πλειοψηφία των παιχτών που μένουν ως το τέλος είναι κάποιοι κανίβαλοι που θέλουν να παρουν 4000-5000 χωριά να έχουν να λένε οτι είχαν λογαριασμό ενώ στις περισσότερες περιπτωσεις όταν πολεμούσε η φυλή τους στην αρχή, χάζευαν από την κλειδαρότρυπα. Επίσης, σε διάστημα 3-4 ετών οι λογαριασμοί αλλάζουν συνήθως τουλ/τον 2-3 φορές χέρια οπότε η "φυλή" σας θα έχει περάσει από 2-3 πλαστικές εγχειρήσεις για να κερδίσει τον κόσμο :D

Στο τελος του κοσμου υπαρχουν αυτοι οι κανιβαλοι που λες (ας γραφουν ο,τι θελουν στο προφιλ τους), αλλα υπαρχουν και οι παιχτες που εφαγαν αμετρητες ωρες πανω στα χωρια τους να πολεμουν και δεν τους θεωρω μειοψηφια. Επισης, αν αλλαξει χερια λογαριασμος δεν ειναι υποχρεωτικα κουραση, ειναι τοσοι αλλοι παραγοντες που συμβαλλουν σε αυτο. Συνεπως, ο χαρακτηρας μιας φυλης ειναι ευκολο να αλλαξει σε οποιονδηποτε κοσμο, οχι μονο σε παλιο.
 

DeletedUser31340

ΟΚ. θα το ΞΑΝΑΠΩ.
10.000 συμμετοχες ειναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΕΣ αν υπαρχουν βαρβαρα που να γεμιζουν ολες της ηπειρους μεχρι την 15 και την 85 και οι παιχτες να ειναι διασπαρτα!!!Ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος πλεον
 

DeletedUser

Χωρις να θελω να φερω αντιρηση φιλε vampire στον κοσμο 28 βλεπω οτι υπαρχουν ατομα κατω των 100 ποντων.
Αυτοι διαγραψαν το λογαριασμο, ειτε γιατι ο λογαριασμος ηταν ψευτικος, για να μπορει ο παικτης να βγαλει ενα βαρβαρο ακριβως διπλα του
ειτε γιατι ο παικτης δεν θελει να παιξει στον κοσμο ή τον καλεσαν και αλλαξε nickname.
Πιστευω οτι σε μια-δυο βδομαδες θα "δημιουργηθουν" βαρβαρα απο αυτους τους παικτες.
 

DeletedUser31340

Απο την Πολη ερχομαι και στην κορυφη αλατοπιπερα. Δεν ειναι το θεμα τα βαρβαρα για να ξανανοιξει κοσμος σαν τους παλιους. Το ευρως του χαρτη ειναι το προβλημα που πρεπει να μπουν πολλα βαρβαρα που να πιανει ολες σχεδον τις ηπειρους και να ειναι κανονικες αποσασεις χωριων.

http://prntscr.com/2n61zl ΔΕΙΤΕ ΚΟΣΜΟΣ 102 ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ. μετα απο 102 κοσμους υπαρχει ενδιαφερον.Ενω εδω μολις 28κοσμοι και 0ενδιαφερον εδω και 15κοσμους.
 

DeletedUser

Μην το λες αυτο. Στον κοσμο 26 υπαρχει αρκετο ενδιαφερον.
Γινεται σφαγη καθημερινα.
 

DeletedUser31340

καλα ηρεμησε ουτε 6μηνες δεν ειναι ανοιχτος.Μην βγαζεις ακομα συμπερασμα.Κατσε να περασουν αλλοι 6 μηνες.Α ξεχασα σε 6μηνες θα εχει κλεισει ο κοσμος η θα εχει μεινει η cxc με μια αλλη και θα ειναι στα προθυρα κλεισιματος ο κοσμος
 

DeletedUser32173

Αρκετα ενδιαφερον κοσμος δυστηχως δεν καταφερα να παιξω απο την αρχη του κ5 αλλα οταν ξεκινησα να παιζω ....με τους τιμημενους 300 :p τους ειχα πρωτογνωρισει πριν ξεκινησουν ολες αυτες οι φασαριες και αναταραχες με αποτελεσμα να δωθει ενα ευκολο κλεισιμο κοσμου στους Mod και μπραβο τους μιας κα ειχανε καλυτερη συνεργασια..Στο θεμα μας πολυ ωραια θα ητανε να υπαρξει ακομα ενας τετοιος κοσμος!
 

DeletedUser31340

Θα μπορουσαμε να εχουμε απαντησει απο καποιον δειχαηρηστη η τον co-ma για να μας πουν αν ειναι εφτικτη η ιδεα η αν στον επομενο κοσμο θα κανουν κατι τετοιο;
 

DeletedUser19585

Φίλε μου έδωσες αφορμή να ξυπνήσω γίγαντες που περιμένουν κάτι τέτοιο.... +30 απο εμένα και τους δικούς μου!
 

DeletedUser31881

Aπ τις καλύτερες ιδέες που έχουν προταθεί..
Έτσι δε θα βαριόμαστε και εμείς ωρέ...
Άσε που θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον το παιχνίδι...
Και απ το να ανοίγει καινούριος κόσμος ανά 2-3 μήνες, ας ανοίγει 2 φορές το χρόνο..
 

DeletedUser

Εγω θα ημουν χαρουμενος αν επεζα σε εναν κοσμο με 8 ηπειρους γεματες,
τωρα να εχει 70 ηπειρους ,και να ειναι οι παιχτες διασκορπισμενοι αηδια ...
 

DeletedUser13719

Είμαι ο μόνος που έχω κουραστεί από τέτοιου είδους posts ακριβώς μετά το άνοιγμα κάποιου νέου κόσμου ή κάνω λάθος? :hmmm: 6000 παίχτες βλέπω έχετε μπει στον 28, καλα δεν είναι;

Βρε παλικάρια σοβαρα τώρα, τί ακριβως προτείνετε; Να ανοίξει κόσμος που θα μπουν 30.000 ατομα και θα μπορείτε να παίξετε 3-4 χρόνια; Πόσοι είναι αυτοί που θα κάτσουν να παίξουν σε ένα κόσμο 4 χρόνια έχετε αναρωτηθεί;

Ο μόνος λόγος που παλια εμεναν 3-4 χρονια σε κοσμο καποιοι ηταν επειδη δεν ανοιγε αλλος κοσμος για μεγαλο διαστημα. Αν ειχαν επιλογη να παίξουν αλλού θα το εκαναν.

Τί εννοείτε με το να ανοίξει η ΟΔ ενα "old school" κοσμο; Γιατί εγώ ξέρω οτι βγαίνουν νέες ήπειροι με την είσοδο νέων παιχτών όχι όποτε μας καπνίσει κάνουμε τον κόσμο mini ή maxi :p

Eχω παίξει σε κάμποσους κόσμους, αυτό που έχω δει ειναι οτι οι περισσότεροι μπαίνετε για ένα start up 1-2 μήνες με τσακωμούς στο external για τα πρώτα lc, για τα λίγα βάρβαρα που έβγαλαν δίπλα σας, για τους ρουφιάνους που δεν σας άφησαν να συνεχίσετε, ... για για... και από ουσία μηδέν.

Αυτοί που αντέχουν να παίζουν χρόνια φυλετικές το κάνουν ήδη, δεν έχει σημασία αν κλείσεις 1 κόσμο σε 3 χρόνια ή κλείσεις 2 κόσμους σε 3 χρόνια. Αν για εσάς έχει τεράστια διαφορά για μένα δεν έχει. Οποιος θέλει παίζει φυλετικές και προσαρμόζετε στις ρυθμίσεις του κάθε κόσμου.

Τελος, για μένα στους old school κοσμους η μεγάλη πλειοψηφία των παιχτών που μένουν ως το τέλος είναι κάποιοι κανίβαλοι που θέλουν να παρουν 4000-5000 χωριά να έχουν να λένε οτι είχαν λογαριασμό ενώ στις περισσότερες περιπτωσεις όταν πολεμούσε η φυλή τους στην αρχή, χάζευαν από την κλειδαρότρυπα. Επίσης, σε διάστημα 3-4 ετών οι λογαριασμοί αλλάζουν συνήθως τουλ/τον 2-3 φορές χέρια οπότε η "φυλή" σας θα έχει περάσει από 2-3 πλαστικές εγχειρήσεις για να κερδίσει τον κόσμο :D

Αντε καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους....

+1 Στα λεγόμενα σου.


Αλλά ξέχασες τα ωραία του 7? Δεν ξέρω αν είχες παίξει σε προηγούμενους κόσμους στον 7 πάντως κρατήσαμε σαν dN περίπου 1 χρόνο και εγώ έπαιξα ως το τέλος... Προσωπικά δεν έχω ξαναπαίξει τόσο ωραίο κόσμο σαν τον 7, με μοναδική εξαίρεση ίσως τον 5. Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι θεωρούν τους παλιούς κόσμους καλύτερους...Το γεγονός ότι το κλείσιμο ενός κόσμου βασιζόταν σε 10 φυλές αντί για 2 πιστεύω ότι έκανε ένα κόσμο πιο ενδιαφέρον!!

Συν ότι στον 5 που έπαιξα πρώτη φορά έφαγα πυξίδα μετά από ένα μήνα και συνέχισα να παίζω ξαναμπαίνοντας με χωριά στο μέτωπο του πολέμου!! Η πυξίδα τότε δεν σήμαινε αυτόματη διαγραφή και αναμονή για το άνοιγμα του επόμενου κόσμου!!Γιατί τώρα αν φας πυξίδα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μπεις co-player σε άλλο λογαριασμό!
 

DeletedUser24216

Γιατι ο κοσμος 29, θα εχει σημαιες, μυστικα, τεχνολογιες, raid σε instants, mana για τον Παλαντιν, πρεμιουμ για τα ολα, ηβεντς με επιθεσεις εξωγηινων, δυνατοτητα αλλαγης των τσεκουριων σε las-rifles, τανκς, καρατε, σεξ.
 

DeletedUser

Τώρα πλάκα κάνεις;
Κάτι τέτοιο περιμένω.Δηλαδή χάθηκε ο κόσμος να μας κάνουν τη χαρη;
Έχω δώσει σε αυτήν την εταιρία πάνω από 400 ευρό τα τελευταία 5,ή μήπως 6,χρόνια.Νομίζω πως μας το χρωστάνε στην τελική.
Πραγματικά θέλω έναν κόσμο με τη μαγεία των παλιών,που πιθανώς να μαζέψει και παλιούς.
+άπειρο από εμένα κτλ κτλ
 

DeletedUser31340

δειτε τον κοσμο 28! με το ζορι χωρα σε μια ηπειρο!!! 3000μελη σε μια μερα ενω σε αλλους παλιους κοσμους 3000εμπαιναν στην 1η ωρα! σαν να μην φτανει αυτο ειναι κολλημενα τα χωρια και ολα αυτα μαζι χωρανε χαλαρα σε μονο μια ηπειρο!

Αν σας αρεσει αυτο το πραγμα τοτε τι να πω...
 

DeletedUser

Εγω νομιζω να κρατησουμε αυτα που υπαρχουν και να μπει οριο αναμεσα στις επιθεσεις 350ms ετσι για να γινουν ολα τα ιδια μπας και σταματησουμε μαζικα απο το .gr μπας και το ξανα φτιαξουν
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή