LOCA vs DND ( Στατιστικά και σχολιασμός στατιστικών )

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser21068
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser21068

Παρακαλώ όλους να μείνουν εντός του θέματος στα σχόλια αυτου του πολέμου.

Πλευρά 1:
Φυλές: LOCA, LOCA., LOCΑ
Πλευρά 2:
Φυλές: DnD, DnD+

Timeframe: Τελευταίες 48 ώρες


Συνολικές κατακτήσεις ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 4
Πλευρά 2: 7
Διαφορά: 3

chart


Τιμή πόντων συνολικών κατακτήσεων:

Πλευρά 1: 427,590
Πλευρά 2: 332,965
Διαφορά: 94,625

chart


Τιμή πόντων συνολικών κατακτήσεων ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 36,502
Πλευρά 2: 56,372
Διαφορά: 19,870

chart
 

DeletedUser21068

Στατιστικά 29/02/2015


Πλευρά 1:
Φυλές: DnD, DnD+
Πλευρά 2:
Φυλές: LOCΑ, LOCA, LOCA.

Timeframe: Τελευταίες 48 ώρες

Συνολικές κατακτήσεις ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 38
Πλευρά 2: 53
Διαφορά: 15

chart


Τιμή πόντων συνολικών κατακτήσεων:

Πλευρά 1: 599,864
Πλευρά 2: 1,050,612
Διαφορά: 450,748

chart


Τιμή πόντων συνολικών κατακτήσεων ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 354,706
Πλευρά 2: 489,286
Διαφορά: 134,580

chart
 

DeletedUser33570

Και πάντα μιλάμε για το σημερινό πλάνο!

Καθώς τα στατιστικά απο τότε που αισθάνθηκαν δυνατοί (δεν μπορεσαν να τηρησουν ΟΥΤΕ αυτα που οι ίδιοι δηλώναν σαν ημερομηνία λήξης της ΣΕ...)

Δηλαδή απο την ώρα που σκεφτηκαν ετσι να κανουν ακομα 1 αγγαλια (ξεφτίλας) και να χτυπησουν αιφνιδιαστικά και χασαν (διαφορα) 5 χωρια μετώπου....!!

Οποτε παμε σε Συνολικό +4 χωρια υπέρ της LOCA (μετα το 1ο μαζικό πλάνο).

Αλλά ποιοτικα χαρακτηριστικα του 1ου πλάνου της LOCA ειναι:

1ος εως 3ος επιθετικοί παικτες της ημέρας είναι της DnD....xaxaxaxaa... το πλάνο ειναι της LOCA ετσι... το θυμόματσε αυτο...

Συγχαρητήρια διότι βρεθηκε συγκυριακά ο αδύναμος κρίκος, ο οποίος εδωσε την δυνατότητα στη LOCA να κρατήσει κανα χωριό... (στο μέλλον δεν θα υπαρχει αυτη η συγκυριά - εχει γλετήσει αρκετα την πρωην -NES-, θα γλεντησει σιγουρα και τους πουρεδες....)

1 πλάνο αχριτεκτονικά στημμένο για να παρει χωρια ο ανωθεν δημιουργός του, φυσικά με τραγικά αποτελεσματα όλων των υπολοιπών παικτών της LOCA....

Παρόλα αυτα θα ήθελα να συγχαρώ για την συμμετόχη
και τη μαζικότητα των επιθετικών που χρησιμοποιήθηκαν,σπαταλα και ανουσια για μενα βεβαια (αλλά η συμμετοχή ήταν εντυπωσιακή).

Τέλος εάν αυτα τα αποτελεσματα, με τη δεδομένη συμμετοχη, σας αφηνουν ικανοποιημένους.... (εστω και στο ελάχιστο...)

Σας ευχομαι απο καρδιάς Παντα Τετοια αποτελέματα!!
 

DeletedUser21068

να γραφεις σωστα τα στατιστικά

Προβολή συνημμένου 1249

Καλησπέρα φίλτατε .

Νομίζω πως αναφέρεροντε στο ποστ μου ξεκάθαρα τα εξης :

Στατιστικά 29/02/2015
Timeframe: Τελευταίες 48 ώρες

οπότε δεν έχω κάποιο λάθος.


- - - Eνημερώθηκε - - -

Καλησπέρα και σε εσάς φίλτατε ταραχη.

Ναι είναι τα στατιστίκα του σημερηνου πλάνου και μόνο στο όποιο πρώτη φορά ενεπλάκη η Μητρική φυλη LOCA.

Όσο αναφορά τα ποιοτικά χαρακτηριστικά του πλάνου ,

Καταρχήν μιλάμε για το πρώτο πλάνο το οποίο παντα είναι αναγνωριστικό και οχι τόσο για να κρατηθουν χωρία.

Επιθετικοι παίκτες της ημέρας , πόσος μας ενδιαφέρει γιατί οπώς ειδατε δεν δώσαμε τόση βάση να σας καθαρήσουμε τα άδεια σχεδον χωρία σας γι αυτο και βάλαμε μόνο 4 επιθετικά πριν τους αρίστους. Οπως και αφήσαμε μερικοι παίκτες τα επιθετικά μας μέσα σάν πρώτη άμυνα μέχρι να μπούν η κανονικές , άθρησκα λοιπον επιθετικα που σας έδωσαν αυτες τις απωλείες και οτί πήρατε σε απωλειες ακόμα απο τα ρεκλειμ που κάνατε ή προσπαθήσατε να κάνετε.

Στο θέμα που αναφέρατε για την "συγκυρία" , δεν θα απαντήσω και γενικά δεν θα απαντάω σε μηνυμάτα που περιέχουν άσχημους χαρακτηρισμούς .

Οσο αναφορά το στήσιμο του πλάνου , μιας και αναφερθηκατε στον φημιουργό του , ενολιγης σε εμένα ,είχαμε ποσοστο συμμετοχης απο αυτους που δωθηκε το πλάνο 97% στο κανονικο πλάνο και 70% στο φείκ αριστων πλάνο. Αν καιι δεν πρέπει να μπω σε αυτη την διαδικασία , το πλάνο βγηκε ανάλογα με την δυνατοτητα του παικτη στον χάρτη .
Δηλαδή παικτες που είχαν χωρια μέτωπο ( Στα πεδία που βγήκε το πλάνο ) νομπλάρανε μπροστά τους , π.χ. Αξεχαστος , Μανιασμένη βουβουζέλα , The Snipers , kill bill94 , shark2isB κλπ.
Να τονίσω οτι τα πεδία που βγήκαν για νομπλάρισμα μου τα έδωσε η ηγεσία της φυλης , δεν ήταν δικία μου επιλογή . Το άν κράτησα λοιπόν τα 4 απο τα 5 που σας νομπλάρα οφείλετε καθαρά στην άμεση καλυψη και την εκκλησία που υπάρχη ή φτιάχτηκε γρήγορα εκεί. Οποτε η τοποθέτηση σας "για να παρει χωρια ο ανωθεν δημιουργός του" δεν στέκει.

Όταν λέτε "τραγικα αποτελέσματα" μου δείχνει οτι έχετε έλειψη εμπειρίας του παιχνίδιου , είναι ταγικο αποτέλεσμα που χάσατε 53 χωρία μέχρι τώρα , και σε αυτα που κανατε ρεκλειμ ξεκινάτε απο το μηδεν ; οτι χάσατε άμυνες και επιθετικά σε αρκετά πεδία σας στο μέτωπο με το πλάνο και με την προσπάθεια σας για ρεκλειμ ; οτί περιμετρικά σας έχουν κατεδαφιστοι πάρα πολλα κτήρια με βασικό το οπλοποείο ; οτι σας πήραμε και κρατήσαμε , το ξαναλέω μέχρι τώρα 15 χωρία μέσα σας είναι τραγικο για πρώτο πλάνο ; που είναι καθαρά πλάνο χαρτογράφισης και ενημερωτικό ;

Οχί φίλτατε , τραγικό αποτέλεσμα είχατε εσείς , που χάσατε 53 χωρία ενώ σας βαζαμε άριστους απο 61 ώρες μακρύα και τα -53 για εμένα δεν αντιπροσωπευει την φυλή σας.

Ευχαριστούμε ομως για τα καλα σας λόγια "θα ήθελα να συγχαρώ για την συμμετόχη " εβελπιστουμέ στο μέλλον να σας δώσουμε περισσότερες τέτοιες χαρές και καλύτερες ακόμα.

Στο επανιδείν λοιπόν , όσο αναφορα τις ευχές σας.

Εγω προσωπικα θέλω να πώ , οτί η συμμετοχή μου στην ενεργή δοιήκηση της φυλής έγινε μέτα την αποφαση να σας χτυπήσουμε , οπότε δεν έχω να σας πώ κατι πάνω σε αυτα που λέτε του τύπου "δεν μπορεσαν να τηρησουν " το μόνο που ξέρω απο προσωπικη μου εμπειρία απεναντι σας είναι οτι τουλάχιστον σας κάνανε μια φορά οτι κάνατε τόσα χρόνια ( Ημουν ΜΑΟ )

Ευχομαι απο την μερία μου να συνέχισουν ή σωστες και ενεργές μάχες για να έχει νόημα αυτό το παχνίδι.
 

DeletedUser16877

Ωραίος .... Μια χαρα μας τα λες .
Αν ετσι σε βολεύουν μαζι σου .....
Τα στατιστικά όμως λένε οτι εχεις 10.000.000 παραπάνω απώλειες σε στρατο για +15 ....
Μην αναφέρεις οτι πειρες 60 η 70 χωρια .... Η ουσία ειναι το +15 . Λιγο ακρυβα δεν το αγόρασες ?...
 

DeletedUser15970

Τι αναγνωριστικο βρε λες τωρα. Εχετε 3 ηπειρους και βαρατε σε 3 διαφορετικα σημεια. Ακου εκει αναγνωριστικο. Απλα νομιζατε θα φοβηθουμε απο τον ογκο σας και θα κλειναμε pc. Και οσο για τους επιθετικους της μερας π ματαια προσπαθεις να εξηγησεις δν εγιναν γτ αφηνατε μεσα τα επιθετικα, αλλα γιατι πισω απο καθε αριστονουκ ειχε και ενα επιθετικο μας. Εγω παντως το χαρηκα, ιδιαιτερως. Παμε για το επομενο!
 

DeletedUser2749

http://prntscr.com/a9mhc2

οσο και να θελεις να πεις τα δικα σου....εμεις βλεπουμε μονο αυτα τα στατιστικα...του παιχνιδιου...εσυ μπορει να λες οτι πηρατε και 100 χωρια..το αποτελεσμα λεει -7 ...οκ μειον ημαστε..πλανο φαγαμε...απο τυχη ειναι το -7 και το ξερετε και εσεις αυτο...

παμε παρακατω λοιπον...σας περιμενουμε με αγωνια στα ζεστα χωρια μας...ολα θα εχουν και μια εκπληξη...η ενα γλεντη...κατι θα γινει ομως...ετσι ευκολα δεν πεφτουμε...


μην αφιερωνετε χωρια ...μας ανεβαζετε τοσο πολυ που γουσταρουμε..
 

DeletedUser33711

Αντικειμενικα , το πλανο της Loca ηταν αυτο που επρεπε ως ενα πλανο με αριστονουκ κατα βασην, υπηρχαν λαθη κατα την εκτελεση φυσικα. Το 70% των στοχων χτυπηθηκαν με αριστονουκ. Το αποτελεσμα σε χωρια δεν πιστευω οτι ειναι αυτο που θα ηθελε η Loca μιας και με γεματα επιθετικα και γεματα αμυντικα(λογω καιρου απραξιας και ειρηνης,επισης το ανεβασμα των στατιστικων καλο θα ηταν να γινεται μετα το περασμα του afterplan και οχι οποτε μεγιστοποιειτε ο αριθμος). Πιστευω οτι η επιτυχια του πλανου της Loca εγκειται στη ζημια που προκληθηκε στην DnD σε αποψη στρατου. Βεβαια ο στρατος ειναι για να σπαει και να ξαναβγαινει.

Σε οτι αφορα τη DnD παρεδωσε μαθηματα αμυνας νομιζω και τα αποτελεσματα θα μπορουσαν να ειναι καταστροφικα.

Νομιζω οτι αξιζουν συγχαρητηρια και οι δυο μεριες λοιπον, εαν βαλετε στην ακρη παλιες αντιπαθειες και κοντρες θα καταλαβετε την ομορφια του παιχνιδιου σημερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser21068

Τι αναγνωριστικο βρε λες τωρα. Εχετε 3 ηπειρους και βαρατε σε 3 διαφορετικα σημεια. Ακου εκει αναγνωριστικο. Απλα νομιζατε θα φοβηθουμε απο τον ογκο σας και θα κλειναμε pc. Και οσο για τους επιθετικους της μερας π ματαια προσπαθεις να εξηγησεις δν εγιναν γτ αφηνατε μεσα τα επιθετικα, αλλα γιατι πισω απο καθε αριστονουκ ειχε και ενα επιθετικο μας. Εγω παντως το χαρηκα, ιδιαιτερως. Παμε για το επομενο!

Καλή σας μέρα φίλτατε G3-Madness ,
Εάν θεωρείτε ογκο αυτό το πλάνο τότε αμφιβάλω για την εμπειρία σας σε αυτό το παιχνίδι. Όσο για το άν ήταν αναγνωρίστικο οφείλουμε να σας ευχαριστήσουμε για την άμεση χαρτογράφιση του μετώπου που μας προσφέρατε τόσο απλόχερα. :clap:
Όσο για το αν βάλατε επιθετικη δύναμη να μας φάτε τα επιθετικα εφόσον σας πήραμε τα χωρία , νομίζω οτι δεν σας τιμά ιδιέτερα ωστε να το διαλλαλείτε στο εξωτερικό φόρουμ. Και αυτό έγινε σε λίγα χωρία σε συγκρηση απο τα 55 τελικά που χάσατε κατα της άφηξη μας. Μπράβο σας αν αυτο σας τιμά εσάς σαν φυλή και σας κάνει να αισθανόσαστε καλά.



______



http://prntscr.com/a9mhc2

οσο και να θελεις να πεις τα δικα σου....εμεις βλεπουμε μονο αυτα τα στατιστικα...του παιχνιδιου...εσυ μπορει να λες οτι πηρατε και 100 χωρια..το αποτελεσμα λεει -7 ...οκ μειον ημαστε..πλανο φαγαμε...απο τυχη ειναι το -7 και το ξερετε και εσεις αυτο...

παμε παρακατω λοιπον...σας περιμενουμε με αγωνια στα ζεστα χωρια μας...ολα θα εχουν και μια εκπληξη...η ενα γλεντη...κατι θα γινει ομως...ετσι ευκολα δεν πεφτουμε...


μην αφιερωνετε χωρια ...μας ανεβαζετε τοσο πολυ που γουσταρουμε..


Καλημέρα φίλτατε Radix.

Δεν γνωρίζω την έννοια τύχη , αλλιως θα την χρησημοποιούσα και εγώ για τα δικά σας ρεκλείμ που μερικά π.χ. :
τα πήρατε στο τσακ ενα παράδειγμα για 13 δευτερόλεπτα πριν μπει φανάρι 1 λεπτο και 27 δεύτερα πρίν μπει φανάρι κλπ. αυτό που γνωρίζω είναι οτι σημερα η φυλή σας βρίσκετε πίσω με 110-130 άδεια χωρια ενώ η φυλη μου γυρνάνε όλα σχεδον πίσω γεμάτα και με φούλ πόρους , μα να κάνω 9 εκατομυρια φάρμ απο τα χωρία σας ;

Παρακαλώ να λάβετε υποψιν σας οτι θα λαμβάνετε απαντήσεις ανάλογα με το ύφος που εκφράζεστε σε αυτό το φόρουμ ενολιγης με τον ανάλογο σεβασμό χωρις βέβαια να πέσω σε μερικους στο επίπεδό τους.

Θα χαρούμε να σας επισκεφτούμε για να δούμε αν όντως ισχυουν τα λεγόμενα σας. :cop:

Και σταματήστε να κοιτάτε τα πάλια χωρία σας και την ονομάσιες τους , πέρα απο μικροπρεπείς ανθρωποι που γίνεστε χαλάτε και την διαθεσή σας βλέποντας 13 νέα κόκκινα μέσα στα χωρία σας.




__________

Αντικειμενικα , το πλανο της Loca ηταν αυτο που επρεπε ως ενα πλανο με αριστονουκ κατα βασην, υπηρχαν λαθη κατα την εκτελεση φυσικα. Το 70% των στοχων χτυπηθηκαν με αριστονουκ. Το αποτελεσμα σε χωρια δεν πιστευω οτι ειναι αυτο που θα ηθελε η Loca μιας και με γεματα επιθετικα και γεματα αμυντικα(λογω καιρου απραξιας και ειρηνης,επισης το ανεβασμα των στατιστικων καλο θα ηταν να γινεται μετα το περασμα του afterplan και οχι οποτε μεγιστοποιειτε ο αριθμος). Πιστευω οτι η επιτυχια του πλανου της Loca εγκειται στη ζημια που προκληθηκε στην DnD σε αποψη στρατου. Βεβαια ο στρατος ειναι για να σπαει και να ξαναβγαινει.

Σε οτι αφορα τη DnD παρεδωσε μαθηματα αμυνας νομιζω και τα αποτελεσματα θα μπορουσαν να ειναι καταστροφικα.

Νομιζω οτι αξιζουν συγχαρητηρια και οι δυο μεριες λοιπον, εαν βαλετε στην ακρη παλιες αντιπαθειες και κοντρες θα καταλαβετε την ομορφια του παιχνιδιου σημερα.


Καλημέρα και σε εσάς φίλτατε aser.

Καταρχήν το πλάνο της φυλης ηταν 98% με αριστονυκε , στα υπολοιπα ήταν φείκ τρένα που μερικοι θεώρησαν σωστο να βάλουν μικρή συνοδία , καθως είχαν μια εικόνα της αντιπαλης φυλης που αποτελούταν απο άδεια χωρία , και ναι έγινε και αυτο πήραμε και χωρια απο φείκ αρίστους.
Οσο για το αποτέλεσμα , καιτα γεμάτα επιθετικα θα αρκεστώ να σας ενημερώσω στο ότι δεν ήταν αυτα μόνο που είχαμε στην διαθεσή μας , καταρχήν και μόνο οτί είχαμε αλλα 140 επιθετικα στο δρόμο και σπάγανε χωρία εκτός πλάνου της μέρες του πλάνου και + ακόμα αυτα που μπορεί* να έχουμε πίσω.


Τα στατιστηκά ανέβηκαν , Χθες, 18:20
Αλλα θα τα ξαναβάλω ενημερωμένα στο τέλος του μηνύματος.

Οσο για την επιτυχία του πλάνου και πια είναι αυτή με καλύψατε και δώσατε κάποιες απαντήσεις.

Όσο για την αμυντικη λειτουργεια της αντιπαλης φυλης θα διαφωνήσω διότι στις 60+ ώρες που είχαν περιθόριο θα μπορουσα να μην έχαναν ούτε ένα χωρίο όχι 55 ουτέ 13 στην τελική.

Δεν κρατάω κακία για κανένα άνθρωπο και για κανέναν άλλο κόσμο , απλά ανέφερα την προσωπική μου γνώμη. Αλλώστε ειμαι γνώστης οτι είναι ένα εικονικό παιχνίδι και δεν δίνω τόση βάση σε ανθρώπους που βασίζοντε στην ψηφιακή μορφή , βγάζοντας εναν εαυτό που δεν θα μπορούσαν στην πραγματικότητα να το κάνουν ή δεν τους το επιτρέπει η καθημερινότητα τούς.



________


Στατιστικά Πολέμου 22 ώρων μετά το πλάνο.


Πλευρά 1:
Φυλές: DnD, DnD+
Πλευρά 2:
Φυλές: LOCA, LOCA., LOCΑ

Timeframe: Τελευταίες 48 ώρες


Συνολικές κατακτήσεις ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 42
Πλευρά 2: 55
Διαφορά: 13

chart


Τιμή πόντων συνολικών κατακτήσεων:

Πλευρά 1: 655,063
Πλευρά 2: 1,064,434
Διαφορά: 409,371

chart


Τιμή πόντων συνολικών κατακτήσεων ενάντια στην αντίπαλη πλευρά:

Πλευρά 1: 388,893
Πλευρά 2: 505,902
Διαφορά: 117,009

chart
 

EristikosOPC

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
140
Αντικειμενικα , το πλανο της Loca ηταν αυτο που επρεπε ως ενα πλανο με αριστονουκ κατα βασην, υπηρχαν λαθη κατα την εκτελεση φυσικα. Το 70% των στοχων χτυπηθηκαν με αριστονουκ. Το αποτελεσμα σε χωρια δεν πιστευω οτι ειναι αυτο που θα ηθελε η Loca μιας και με γεματα επιθετικα και γεματα αμυντικα(λογω καιρου απραξιας και ειρηνης,επισης το ανεβασμα των στατιστικων καλο θα ηταν να γινεται μετα το περασμα του afterplan και οχι οποτε μεγιστοποιειτε ο αριθμος). Πιστευω οτι η επιτυχια του πλανου της Loca εγκειται στη ζημια που προκληθηκε στην DnD σε αποψη στρατου. Βεβαια ο στρατος ειναι για να σπαει και να ξαναβγαινει.

Σε οτι αφορα τη DnD παρεδωσε μαθηματα αμυνας νομιζω και τα αποτελεσματα θα μπορουσαν να ειναι καταστροφικα.

Νομιζω οτι αξιζουν συγχαρητηρια και οι δυο μεριες λοιπον, εαν βαλετε στην ακρη παλιες αντιπαθειες και κοντρες θα καταλαβετε την ομορφια του παιχνιδιου σημερα.

Σαν τη μύγα μέσα στο γάλα είσαι...

Απορώ τι κάνεις εκεί...

Μπράβο και στις δύο μεριές για το πρώτο πλάνο.

Και στην LOCA για την συμμετοχή και στους ακατανόμαστους για την άμυνα.

Λίγη αντικειμενικότητα δε βλάπτει.

Καλές μάχες στη συνέχεια.
 

DeletedUser33711

Όσο για την αμυντικη λειτουργεια της αντιπαλης φυλης θα διαφωνήσω διότι στις 60+ ώρες που είχαν περιθόριο θα μπορουσα να μην έχαναν ούτε ένα χωρίο όχι 55 ουτέ 13 στην τελική.

Εαν παιζεις 1 ηπειρο εναντιον 3 και θελεις να κοψεις με αμυντικα 150 χωρια που δεχονται αριστονουκ και εσυ το θεωρεις efficiency αυτη την στρατηγικη τοτε εγω αμφιβαλω για την εμπειρια σου στο παιχνιδι. Σπαταλη το λιγοτερο 300 αμυντικα για να κοψεις τις 5αδες-6αδες αριστονουκ και να δω με τι θα παιξεις μετα το afterplan.
 

DeletedUser16877

Φίλε μου Βουβουζέλα ( δεν γνωρίζω το όνομα σου ) μπράβο σου για τον κόπο την οργάνωση και στην συμμετοχή. Ο κόσμος απέκτησε ουσία και παρά το 3 vs 1 η DND δείχνει να μπορεί να ανταποκριθεί .
Έχω ενστάσεις όσον αφορά τον τρόπο που ερμηνεύεις τα stats . . .

Α. Αναφέρεσαι στην χαρτογράφηση του μετώπου και της αντίπαλης φυλής , και μεις τις ίδιες αναφορές βλέπουμε , όπως και που χωροταξικά καλύψατε γρήγορα τα κατακτηθέντα και που πετάγατε χαρταετό . Άρα δεν καταλαβαίνω γιατί εσείς είστε οι κερδισμένοι από αυτό .

Β. Αναφέρεσαι σε σπασμένο στρατό της DND , έχεις 10.000.000 περισσότερο χαμένο στρατό στο σύνολο του πλάνου ( επίθεση και άμυνα ) . Πως λοιπόν το αναφέρεις στα υπερ σας αυτό ?

Γ. Αναφέρεσαι σε σπασμένα οπλοποιία και τοίχοι , να προσθέσω και ακαδημίες . Θα χτυπήσεις το επόμενο 48ωρο ? Γιατί τόσο θέλουν να ανέβουν πάλι κατα μέσο όρο , το γνωρίζεις . Σε 48 ώρες απο τώρα τα επιθετικά σας ακόμα θα επιστρέφουν .

Δ. Φάγαμε Άριστους απο 50 ώρες και δεν αντιδράσαμε να στακάρουμε . Ξέρεις καλύτερα απο μένα οτι ανάλογα την θέση υπάρχει και η αμυντική τακτική του pronoble , θα παρατήρησες φαντάζομαι τέτοιες αναφορές που κάνατε όλοι την δουλειά μόνοι σας .

Τέλος και αν θες το αποκαλύπτεις εφόσον πέρασε το πλάνο , είσαι σε όλα κατατοπιστικός αλλά δεν αναφέρεις ποιος ήταν ο στόχος σας .
15 - 20 χωριά ?
30 - 50 χωριά ?
Αυτό κρίνει την επιτυχία του πλάνου από την κάθε πλευρά .

Καλή συνέχεια σε όλους
Τάσος
 

DeletedUser21068

Φίλε μου Βουβουζέλα ( δεν γνωρίζω το όνομα σου ) μπράβο σου για τον κόπο την οργάνωση και στην συμμετοχή. Ο κόσμος απέκτησε ουσία και παρά το 3 vs 1 η DND δείχνει να μπορεί να ανταποκριθεί .
Έχω ενστάσεις όσον αφορά τον τρόπο που ερμηνεύεις τα stats . . .

Α. Αναφέρεσαι στην χαρτογράφηση του μετώπου και της αντίπαλης φυλής , και μεις τις ίδιες αναφορές βλέπουμε , όπως και που χωροταξικά καλύψατε γρήγορα τα κατακτηθέντα και που πετάγατε χαρταετό . Άρα δεν καταλαβαίνω γιατί εσείς είστε οι κερδισμένοι από αυτό .

Β. Αναφέρεσαι σε σπασμένο στρατό της DND , έχεις 10.000.000 περισσότερο χαμένο στρατό στο σύνολο του πλάνου ( επίθεση και άμυνα ) . Πως λοιπόν το αναφέρεις στα υπερ σας αυτό ?

Γ. Αναφέρεσαι σε σπασμένα οπλοποιία και τοίχοι , να προσθέσω και ακαδημίες . Θα χτυπήσεις το επόμενο 48ωρο ? Γιατί τόσο θέλουν να ανέβουν πάλι κατα μέσο όρο , το γνωρίζεις . Σε 48 ώρες απο τώρα τα επιθετικά σας ακόμα θα επιστρέφουν .

Δ. Φάγαμε Άριστους απο 50 ώρες και δεν αντιδράσαμε να στακάρουμε . Ξέρεις καλύτερα απο μένα οτι ανάλογα την θέση υπάρχει και η αμυντική τακτική του pronoble , θα παρατήρησες φαντάζομαι τέτοιες αναφορές που κάνατε όλοι την δουλειά μόνοι σας .

Τέλος και αν θες το αποκαλύπτεις εφόσον πέρασε το πλάνο , είσαι σε όλα κατατοπιστικός αλλά δεν αναφέρεις ποιος ήταν ο στόχος σας .
15 - 20 χωριά ?
30 - 50 χωριά ?
Αυτό κρίνει την επιτυχία του πλάνου από την κάθε πλευρά .

Καλή συνέχεια σε όλους
Τάσος


Καταρχήν φίλτατε Τάσο ένα μπράβο για την παιδεία σου , έχεις τοποθετηθει πολυ σωστά και κόσμια και με τα χαράς θα σου απαντήσω στα ερωτήματα σου.

Καταρχήν είμαι ο Δημήτρης.

Α)Όσο αναφορα την χαρτογραφιση , σαφως και ηταν υπέρ μας δίοτι ανακλυψαμε περισσοτερα χωρία σας το τι μέλλει γενέσθαι , είτε βλέποντας τα επιθετικά σας , είτε της άμυνες που ερχόντουσαν απο μακρινά χωρία σας , τα χωρια που σας καθαρήσαμε με ψευτο νυκε εχω μια εικονα ενολιγης για 280 μέχρι 330 χωρία σας.
Ενω εσεις μόνο τον επιθετικών μας που ακόμα και αυτά δεν ήταν όλα. εν μέρει λοιπον σε αυτο τον τομέα έχουμε το πάνω χέρι.

Β) δεν με απασχολη αυτο το κομματι διότι γυρνάει πίσω το 70% του στρατου που σας στείλαμε και η αναπληρωση επιθετικών χωρίων είναι σαφως πιο γρήγορη απο ένα αμυντικό. Οποτε και σε αυτο το κομμάτι ειμαστε οι κερδισμένοι και ας έχουμε περισσοτερες απώλιες.

Γ) Σαφώς και όλα μπορουν να αναπληροθουν αλλα πόσα μαζί ; στρατος κτήρια ; και τα 2 να γίνουν το επόμενο πλάνο πότε θα είναι και αν ειναι αυρίο ; ή σε μια εβδομάδα , στο χέρ σας είναι η άμεση αποκατάσταση αλλα οπως και να έχει δεν παυει να σας καυθστερούμε εσκεμένα σε κάποιους παράγοντες.

Δ) Σαφως και παρατήρησα αλλα όχι αρκετά για τον χρόνο που είχατε , για εμένα υπηρχνα πιο αποτελεσματικοι τρόποι οι οποιοι δεν έγιναν και δεν θα μπω σαφως σε διαδικασία αν τους εξιγήσω.

Και τέλος εφόσον θές να σου αναφέρω το προσωπικό μου στόχο μιάς και ήμουν ο δημιουργός του πλάνου και να είμαι εικρινής , ήταν 50 + χωρία εκ των οποιον θα κρατούσαμε τα 20(+-) , αλλα ξανα αναφέρω οτι τα η ερμήνια μου γι αυτο το πλάνο ηταν προπάντων η ζημία στα πρώτα 8 πεδία σας στον χάρτη και απο οτι είδαμε εκθέσατε κι αλλα πεδία ακόμα στέλνοντας οτι είχατε για να πάρετε τα χωρία που χάσατε . Όπως και οτι τα σκιλλ μου στα επιθετικά πλάνα δεν έχουν μπεί σε λειτουργεία ακόμα και δεν θα το έκανα απο το πρώτο πλάνο χωρις να ξερω την περιοχή σας. Ηταν ένα απλο πλάνο κατα την γνώμη μου.

ευχαριστώ για τον χρόνο σας , με χαρά μου να σας λύσω όποια απορία έχετε ακόμα.

Με εκτίμηση Δημήτρης.


____________

Εαν παιζεις 1 ηπειρο εναντιον 3 και θελεις να κοψεις με αμυντικα 150 χωρια που δεχονται αριστονουκ και εσυ το θεωρεις efficiency αυτη την στρατηγικη τοτε εγω αμφιβαλω για την εμπειρια σου στο παιχνιδι. Σπαταλη το λιγοτερο 300 αμυντικα για να κοψεις τις 5αδες-6αδες αριστονουκ και να δω με τι θα παιξεις μετα το afterplan.

Φιλτατέ aser

Ίσως δεν σας ενημέρωσαν σωστά για το μέγεθος των αριστονυκε , κατα την γνώμη μου υπάρχουν αποτελεσματικότερα πλάνα για την αντιμετώπηση ενως τέτοιου πλάνου έχοντας άδεια χωρία.

Να σας θυμήσω οτι είστε μια ήπειρος με κατακτηθέντα χωρία 2.500 χωρία , οι 2 ακαδημία μας μαζί έχουν 2 .000 χωρία σε σύνολο οπότε θα έλεγα να μην πηγαίνετε ανα ηπείρο αλλά κατα αναλογία που ειναι περίπου στο 1/2 υπέρ μας.

Πέρνοντας τοσα βάρβαρα χωρία έχετε κλεισει γερους και δυνατούς πυρήνες με αποτέλεσμα να είναι πιο δύσκολα τα βήματα μας.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

DeletedUser33570

Φίλτατε Δημήτρη,

Ολα προσπαθεις να τα στρογγυλεύεις, αλλά κάποια πράγματα μιλανε απο μόνα τους.

Αναφερεις οτι ριξατε τοσα επιθετικα για να πάρετε 20 χωρια!!!

Δηλαδη τα 150 χωρια που δεχθηκαν νουκ κ αριστονουκ απο πισω είχαν στοχο να σου δωσουν 20 χωρια...:wow:

Αμα θες να υπαρχει μια πολιτισμένη - σοβαρή και ουσιαστική συζήτηση να μην περνας τους συνολιλητές σου για χάνους!

Καταλαβαινω οτι εδω πρεπει να γινει και μια προπαγάνδα, ακομα και σε ασχημα αποτελέσματα - αλλά όταν μιλας οτι, βγάλατε 1 πλανο με 800+ επιθετικα (δεν ξερω εαν ηταν και παραπάνω...) για να παρετε 20 χωρια μαλλον γελιοποιήσε...

Αναφερεις οτι μας καψατε αμυνες..!!
Δεν ξερω τελικα εαν το κανεις καθαρα για λογους προπαγανδας ή ΔΕΝ νοιώθεις!!

Σας καψαμε περισσοτερα επιθετικα και αμυντικα ενω ειμασταν αμυνόμενοι!!
Αυτο τα λενε τα στατς - σας καψαμε ολα τα διπλανα αμυντικα - και να ερθεις στο καπακι - ολα αδεια να στα αφησω αμυνες ΔΕΝ θα εχεις διπλανες να τα καλύψεις...

Τα διπλανα επιθετικα τα εφαγε η γατα... απο μακρυα ριχνε ΟΣΑ θες... np

Εκει που θελαμε καιγαμε σταρτο σας και οπου ερχοσασταν σαν πασαδες απο μακρυνα σας κοβαμε ανετα και χαλαρα ή σας βαζαμε μονοι σας να καψετε τα στατευματα σας - τα οποια μάλιστα φαινονται σαν δικες σας επιθετικες απωλειες στα στατς....
ενω στην ουσια τα επιθετικα σας... καίγαν τα δικας σας στατευματα... αυτο μαλλον δεν το εχεις παρει μυρωδιά...

Γραφεις εδω και αντι να πεις 1 μπραβο, που ενα αδειο μετωπο δέχθηκε ύπουλα και αιφνιδιαστικα πλανο, με την χρησιμοποιήση των περισσοτερων επιθετικων μέχρι σημερα - απο μια φυλή που το μονο που εκανε μεχρι σημερα ήταν εσωτερικα και να φαρμαρει... τα ειχε δηλαδη ΟΛΑ ανεπαφα - και τι πετυχατε...???

Κουτοχορτο ταϊσε τους δικου σου και αμα δεν απουσιάζε και 1ας ιδιοκτητης λογαριαμσους που απο τα 13 χωρια που σας εμειναν εχασε τα 12... τωρα δεν θα ειχες ΤΙΠΟΤΑ να αναφερεις...
Βεβαια ολα στο παιχνιδι ειναι και μπραβο που εκμεταλλευτηκατε αυτη την κατάσταση για να σας δωσει μια "τροπον τινα.." επιτυχια... αλλά σκεψου τωρα στο επομενο πλανο οτι,
θα βρεις οργανωμενο μετωπο μιας φυλης που πολεμα απο την 1η μερα!
θα βρεις ολα τα account ενεργα - να μας την φερετε υπουλα δεν παίζει πλεον...
θα βρεις ολες τις αμυνες των χωριων που επεστερφαν και νομιζεις εσυ οτι έκαψες.... που το είδες αυτο παλι... μαθε να διαβαζεςι στατς!
επίσης να αναφερεις σαν επιτυχία.... οτι έριξες τα τειχοι και μερικα οπλοποιεία... σε 1 κόσμο μάλιστα τέτοιας ταχυτητας....πραγματικα διχνει πολλά για την επαφη που εχεις με το game...

Τέλος εμεις για 20χωρια στο δηλωνω απο εδω ΔΕΝ θα παμε ποτε!
Θα παμε για πολυ περισσοτερα και τα μισα επιθετικα και τα αποτελεσματα εδω θα ειμαστε να τα συζητησουμε συντομα...

Θα επαναλαβω οτι αμα αυτο το θεωρεις επιτυχια, ετσω και στο ελάχιστο... εγω λοιπον σου ευχαομαι Πάντα τετοια!

Για μενα ειναι μια ολοκληρωτική αποτυχία σε άδειο μετωπο,
δυσκολα θα μπορεις να ξαναμαζεψεις τοσα επιθετικα καθως πλεον οι ενεργειες θα ειναι ταχαιως εξελισσόμενες και θα ήθελα να μου πεις εάν με τα μισα επιθετικα σου πω βαζω στοχο 10 χωρια και αυτο ειναι επιτυχια.... πως ακουγεται... χαχαχα

Θα ειναι μετωπο διπλής ενεργειας και ελπιζω να σε βρω ξανα εδω μετα την δική μας την σειρα...
Τη θεωρια περι αναγνωριστικου πλανου που την διαβασα παραπάνω την εχω ξανακουσει πριν απο κανα 2μηνο...

Φιλε Δημητρη οπου αναγνωριστικό βαλε αποτυχημένο και τότε μιλαμε την γλώσσα της αλήθειας!
Δεν ειναι κακό να αναγνωριζει καποιος τις αποτυχίες του, αντιθετα να θελει να τις παρουσιασει ως επιτυχίες διχνει μια δοση αστάθειας - αλαζονίας και διψας για αναγνωριση επιτυχίας...

Αμα δεν μας βγει το δικό μας παλνο - θα ειμαι ο 1ος που θα βγω και θα σου πω ΜΠΡΑΒΟ σας και παμε για αλλα...
 

DeletedUser21068

Καλημέρα φίλτατε Ταράχη.



Τα επιθετικά μας ηταν καμια 80.000 και εσείς είσασταν η 300 του Λεωνίδα , που βγαίνει απο την ασπιδα τους στο εξωτερικο φορουμ "ο κανένας "και διαλαλλη με την έκφραση "γελοίο" εναν άνθρωπο που συζητάει πολιτισμένα , λεει την αποψη του και δεν έχει προσβάλη ή μειώσει κανέναν απο εσάς .

Λυπάμαι αλλα είμαι απο τους ανθρωπους που σέβοντε τον εαυτό τους και επειδή δεν θέλω να πέσω στο επίπεδο σας δεν θα απαντήσω σε θέμα δικό σας ξανα .

Δέν είναι λίγο οξυμωρο να προσβάλετε το άνθρωπο που απευθυνεστε και να περιμένετε μια απάντηση ; Αλλα ξέχασα είστε πίσω απο ενα πληκτρολόγιο νομίζοντας οτι μπορείτε να βγάλετε τον χαρακτήρα που τα σημερινά δεδομένα της κοινωνίας δεν σας το επιτρέπουν , Λυπάμαι για εσάς που έχετε χάσει την αξία αυτοθ που κάνετε εδω μέσα.

Όσο αναφορα τους υπαινιγμους σας , αφήστε καλύτερα ο χρόνος να δείξει στατιστηκά και αποτελέσματα , γιατι αν θυμάμαι καλά στο πρωτο πλανο σας στους ΝΕΣ , 2 χωρία είχατε πάρει εσείς .

Είμαι διατεθημένος να απαντάω σε ερωτήσεις άλλων , εφόσον πληρούν την ευγένια και τον σεβασμο στον γραπτό τους λόγο.
 

DeletedUser33570

Καλημέρα φίλτατε Βουβουζέλα,

Αυτά που γράφω ΔΕΝ τα γράφω γιατι περιμενω καμια απαντηση απο σένα... και πραγματικά τετοιες απλελοφιλοσοφίες σε 1 παιχνίδι μάλλον δειχνουν οτι καποιος εδω μεσα βρισκεται σε πλήρη σύγχυση...

Έτσι ειναι "η Αλήθεια πονάει" η ρημάδα....!!

Εάν παρεξηγήσε οταν ακους την αληθεια, ξυδάκι, το πρόβλημα αυτο να το κοιτάξεις....

Ολοι πισω απο 1 pc γράφουμε ή και αυτό σε πειραζει... και θες να γραφουμε ολοι στα ποστ σου, αφου πρωτα σου επισυνάψουμε το βιογραφικό μας....?

Πραγματικά καταλαβαινεις οτι σχολιαζουμε αποτελεσματα ενος πλανου σε ψηφιακά χωριά... ή πιστευεις οτι αποτελεις το κεντρο ενδιαφεροντος και όλοι πρεπει να σε σέβονται... επειδη το είπες εσυ.... μήπως πρεπει να το ¨κοιταξει¨αυτο...?

Σαν προσωπικότητα σέβομαι τον κάθε συνομιλή μου... όταν ομως γραφετε αρλούμπες θα τα ακουτε, απαντατε δεν απαντατε... ποσώς ενδιαφέρει... !!

Αϊντε με τον κάθε ψυχάκια εδω μεσα που την εχει δει "ποιος ξερει τι..." :noob:
 

DeletedUser2749

φιλε μου...απο την στιγμη που λες οτι στο πρωτο πλανο πηραμε 2 χωρια...πλεον δεν μπορω να σε παρω στα σοβαρα...και δεν θα σε ξυπνησω απο το ονειρο που ζεις...

απλα να θυμισω στο πρωτο πλανο με ΝΕΣ ειχαμε το εξεις αποτελεσμα..

Πλευρά 1: 26 DND
Πλευρά 2: 7 NES
Διαφορά: 19

τωρα εσυ το 2 που το βρηκες και το λες ενας Θεος ξερει...
 

DeletedUser33570

Καλα ρε Γιαννη,

Πως αμφισβητείς αυτα που αναγράφει ο Κος Μανιασμένη Βουβουζέλα, χωρίς πρωτα να υποβαλεις τα σέβη σου!

Δηλαδή η απάντηση θα πρεπει να ειναι παντα σε formal προτυπο.... δηλαδη καπως ετσι:

Αγαπητε κ. Βουβουζέλα Καλημέρα,

Σε συνέχεια της ως άνω αναρτησής σας, επιτρεψτε μου να διαφωνήσω.
Παρακατω παραθέτω τα αποτελεσματα με στατς πάντα (Προσοχή, αναγράφεις πληρως την βιβλιογραφία απο οπου γινεται η αναρτηση των αναφερομενων σου), απο το 1ος πλανο της DnD στη NES.
Επίσης συνημμενα υποβαλλονται τα πλήρη στοιχεια μου, για οποιαδήποτε χρήση.

Με εκτίμηση,
......


Αααα ρε βιτσα βρεμένη που θελουν καποιοι εδω μεσα.....:grrr2:
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
πολεμανε οι πανασχετοι με τους ασχετους...

ηταν ενας κοσμος με προοπτικες που κατεληξε σε μετωπο που τα πρωτα ονοματα ειναι ο βουβουζελας και ο ραντιξ... γελαει ο καθε πικραμενος....

εξαιρουνται 1-2 λογαριασμοι απο καθε πλευρα που ξερουν το αθλημα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή