στιγμές του κόσμου 2

  • Δημιουργός θέματος papdim
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

δεν δηλωνεις στο μεγαλο φορουμ τα χωρια σου !!!!μονο στο φορουμ της φυλης σου!!!!
 

DeletedUser

τελικά έχει μείνει λίγο πίσω αυτό το τόπικ ή είναι η ιδέα μου?
 

DeletedUser7140

Έπεσα μέσα :)

Παλιό ποστ με πρόβλεψη για το ποιός θα έμενε.Αν θεωρήσω οτι GA και freaks είναι πάνω κάτω οι ίδιοι έπεσα 2/3 μέσα!Η mojito μου ξέφυγε :(



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24-04-09

Λοιπόν παίρνω μια μια τις φυλές ή οικογένειες φυλών οι οποίες πιστεύω οτι έχουν τα φόντα να κρατηθούν μέχρι το τέλος...Προσωπικές απόψεις αλλά θα γράψω και παρατυπίες το μόνο σίγουρο...

1)R.I.P

Η δύναμη της βασιζόταν ανέκαθεν στην καλή και επιθετική διπλωματία της.Έχει ενα σύστημα συμμαχιών με τοπ φυλές του κόσμου 2 αλλά για μένα χάνει λιγάκι επικοινωνιακά στο εξωτερικό φόρουμ...Είναι ισχυρή φυλή ωστόσο δε θα πόνταρα στους RIP αφού δείχνουν στον ισοδύναμο πόλεμο απο αποψη χωριών με CB και P.M να χάνουν έδαφος...

2)CB

Η προσωπικη μου συμπάθεια...Για μένα έχει κορυφαία οργάνωση και τους κορυφαίους παίκτες στο σέρβερ...Ωστόσο για μένα όπως και όλες οι υπόλοιπες φυλές "επιλέκτων" (όπως η QQ , elite , FG) κινδυνεύει απ'το inactivity παικτών της...Ενώ έχουν σοβαρό πυρήνα έχουν δύσκολη θέση στο χάρτη και μετά απο εκτεταμένους πολέμους με ΠΜ RIP κτλ και χωρίς να έχουν ενα δίκτυο ακαδημιών να καλύπτουν απώλειες , κάποια στιγμή θα κουραστούν...Είναι και ο κόσμος τέτοιος που κουράζει με αυτή τη ταχύτητα πόσο μάλλον αν είσαι κέντρο του χάρτη και 50 παίκτες πρέπει να διαχειρίζονται 6000 χωριά...

3)Π.Μ.

Πολύ καλή οργάνωση και πολύ δυνατά συμβούλια...Με δυνατές ακαδημίες.Νομίζω οτι αν καταφέρουν να λυγίσουν freaks και Rip δύσκολα να μη μείνουν πρώτοι μέχρι το τέλος...Ήδη ελέγχουν το βορειοανατολικό τμήμα του χάρτη...Με εξαίρεση τους CB βεβαίως βεβαίως!

4)DA

Σχεδόν απόλυτη κυριαρχία στο βορειοδυτικό τμήμα του κόσμου...Δε νομίζω οτι οι bravo και YCR έχουν τη δύναμη να αμφισβητήσουν τον έλεγχο της γειτονιάς...Ίσως η KENT3 νυν mojito.Οπότε και η DA δίνει καλό συντελεστή...

5)CRS

Ενώ ανήκει στην οικογένεια RIP πλέον έχει πιστεύω κάποια ημιαυτονομία...Νομίζω οτι έχουν αποδέιξει την αξία τους και ενώ βρίσκονται σε δύσκολο σημείο του χάρτη έχουν δυνατό πυρήνα μετά την κατάλειψη της μισής κ54...Πάντως πιστεύω οτι υστερούν σε ποιότητα απέναντι της CB...Θα δείξει...

6)FREAKS

Πιέζονται απο ΠΜ ωστόσο διαθέτουν το ίδιο και ίσως μεγαλύτερο βάθος με πανίσχυρες ακαδημίες...Τόσο ισχυρές που φοβάμαι οτι το μόνο που θα μπορούσε να τους κουνήσει απτον έλεγχο της περιοχής θα ήταν να ανεξαρτητοποιηθούν όπως εγινε και με ΚΕΝΤ3 ΚΕΝΤ4 στην οικογένεια των κεντάυρων...Νομίζω οτι ο πόλεμος με ΠΜ καιρό με καιρό τους ωριμάζει και τους δίνει εμπειρία...Οι καλές σχέσεις με RIP είναι ενα +

7)ΤΜ

Οι TOOTD και ΜΙ μόνο τυχαίοι δεν είναι ωστόσο τους θεωρώ πολύ πιο απειροπόλεμους στο ποιό ρευστο τεταρτημόριο του χάρτη...Ίσως υπερισχύουν σε χωριά αλλά δεν έχουν κάποιον πυρήνα είναι διάσπαρτοι...

8)HEAVY

Καλή διπλωματία...Δυνατά αδρφάκια για τα δεδομένα της περιοχής...Με 2-3 ισχυρούς πυρήνες και ικανότητα να βγάζουν κάποιες συντονισμένες επιθέσεις...Αλλά κατα τη γνώμη μου έχουν ελάχιστους hard core παίκτες...

9)UNΑντέξανε FG μόνοι τους στο πρώτο διάστημα και ενώ δεν έχουν δείξει στοιχεία τρελής ομαδικότητας για μένα είναι καλύτεροι παίκτες και πιο εμπειροπόλεμοι απο όλους στη γειτονιά...Ένα + στο οτι είναι πρωην ΚΕΝΤ με οτι θετικές συνέπειες έχει αυτό στη διπλώματία τους...

10)mojito

Στη πιό δύσκολή εποχή των ΚΕΝΤ οι ΚΕΝΤ3 στεκόταν καλύτερα απ'ολες...Για να μη μιλήσω για ARTE και άλλους πολέμους που νομίζω οτι σαρώσανε...Έχουν μέλλον!

11)ΚΕΝΤΑ

Έχασε τις ισχυρές ακαδημίες της αλλα είναι ακόμα ζωντανή και με βάση το οτι λογικά έχει καλές σχέσεις με τις πρωην ΚΕΝΤ ( UN,mojito) νομίζω οτι έχει ακόμα μέλλον...

12)Εψιλον

Σε μια περιοχή πνιγμένη απο ΠΜ δε νομίζω οτι έχει δυνατότητες να αναπτυχθεί άλλο.Και σίγουρα δεν έχει πυρήνα...Πάντως για Ε άκουγα ανέκαθεν αρκετά καλά...

Συνοψίζω...

Η ΠΜ δίνει 1.90
Η DA 2.50
και η FREAKS 5.50

και πάμε ταμείο!Θα βαζα και RIP πρώτη τριάδα αλλά μου βγάζουν μια ηττοπάθεια με ποστς του στυλ "μας βαράνε όλοι" και τέτοια...Πάντως ο πόλεμος RIP-FREAKS vs ΠΜ-CB-E θα κρίνει πολλά...

Αυτά!Αν έχω γράψει και καμιά παρατυπία σορυ...Εχω γίνει ρεσταρτ και μπορεί να έχω χάσει επεισόδια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Iris-dp

Team Leader - FOE CoMa
Βαθμολογία αντίδρασης
0
[iris] Δε θέλω να σε στεναχωρήσω.... αλλά πρέπει να σε έχουν πάει σε restart πάνω από ένα χρόνο τώρα ....

ρίξε μια ματιά στα στατιστικά.... στο φόρουμ... μίλα και με κανέναν παλιό παίκτη του Κ2 που παίζει ακόμα....

και έλα πάλι αύριο να βγάλουμε καινούργια προγνωστικά... :doh: [/iris]
 

DeletedUser7140

...

Ίσως έχουν περάσει και 2 χρόνια απο τότε που έγινα ρεσταρτ :)

To post αυτό είχε γίνει στις 24-04-09


Το ξέθαψα απο παλιά γιατί βαριόμουν και κοιτούσα κάποια παλιά ποστς και βλέπω οτι έπεσα σχετικά μέσα στις προβλέψεις μου. Δεν κατάφερα ωστόσο να προβλέψω την εκπληκτική πορεία της mojito
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Ίσως έχουν περάσει και 2 χρόνια απο τότε που έγινα ρεσταρτ :)

To post αυτό είχε γίνει στις 24-04-09


Το ξέθαψα απο παλιά γιατί βαριόμουν και κοιτούσα κάποια παλιά ποστς και βλέπω οτι έπεσα σχετικά μέσα στις προβλέψεις μου. Δεν κατάφερα ωστόσο να προβλέψω την εκπληκτική πορεία της mojito

Το φαβορί το πέτυχες ολα τα αλλα ειναι περιττά προσλαμβάνεσαι :clap:
 

DeletedUser

Στις δύσκολες αυτές μέρες που περνάμε ο αυτοκράτορας για ακόμα μια φορά μας δείχνει τη μεγαλοψυχία του δίνοντας θέσεις εργασίας !!! :clap:
 
Κορυφή