Premium

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser26439
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser26439

Καλησπέρα παιδιά,
Έχει αρκετό καιρό να ασχοληθώ με φυλετικές μάχες και ο λόγος που δεν ξεκινάω ξανά είναι απλώς..
ΠΡΕΜΙΟΥΜ ΠΑΝΤΟΥ.. ναι το ξέρω ότι πρέπει να βγάζουν κέρδος αυτή που μας προσφέρουν το παιχνίδι αλλά έχει
παραγίνει (γνώμη μου).. Θυμάμαι παλιά το μόνο που χρειαζόταν να βάλεις (και αν) ήταν απλά το συνηθισμένο πρέμιουμ.
Τώρα? σημαίες, +20% πόροι, βοηθός, διαχειριστής λογαριασμού, μέχρι και να παίρνεις πόρους στην αγορά ..
Δηλαδή εκεί που φαίνονταν ποιοι ήταν πραγματικά καλοί παίκτες των φυλετικών.. τώρα φαίνονται ποιοι είναι καλά οικονομικά.. Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω κανένα θα ήταν καλό π.χ να ανοίγονται και κόσμοι χωρίς όλα αυτά τα extra
και να ανοίγονται και κόσμοι με αυτά για να μπορούν να απολαύσουν όλοι αυτό το ωραίο παιχνίδι όπως μπορούν.. αυτή είναι η ιδέα μου. Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να υλοποιηθεί πάντως εμένα δεν θα μου άρεσε να ανταγωνίζομαι παίχτες οι οποιοι είναι
''καλοί'' λόγω του πρεμιουμ που ρίχνουν για το ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Αντιθέτως θα μου άρεσε να παίζω σε ένα κόσμο που όλοι να χρησιμοποιούν μόνο το απλό πρέμιουμ γιατί εκεί γίνεται το ωραίο παιχνίδι..
Φιλικά Αντρέας
 

DeletedUser31881

Ωραία το θέτεις, αλλά δεν έχεις παρατηρήσει και το γεγονός ότι αυτοί που παίζουν με πρίμιουμ, στον 1ο, το πολύ 2ο μήνα, δεν έχουν χωριό?
Παρόλ'αυτά, ο βοηθός είναι ένα εργαλείο που όλοι πλέον το χρησιμοποιούμε καθώς "κερδίζεις" πολλά clicks.
Με το διαχειριστή απλά διαχειρίζεσαι καλύτερα τα χωριά σου, παρόλ'αυτά, αν σ'αρέσουν οι δυσκολίες, παίζεις και χωρίς αυτόν.
Δεν είναι θέμα τόσο των χρημάτων..
Αν δεν υπήρχαν όλα αυτά, δε θα υπήρχαν και οι φυλετικές, απ' τη στιγμή που δεν είναι μη κερδοσκοπική εταιρία, αλλά έχει ως στόχο της την αύξηση εσόδων.

Τέλος, ένας παίκτης μπορεί να παίξει χωρίς premium, απλά θα χρειάζεται περισσότερο χρόνο αφιέρωσης στο παιχνίδι και πιο πολύ κούραση.
 

DeletedUser

Στον διεθνή server των φυλετικών tribalwars.net υπάρχουν κόσμοι που μπορεις να βάλεις μόνο τα βασικά (Premium Account, Βοηθό Farming , Διαχειρηστή χωριών ) και όχι τα υπόλοιπα ( +20% πόροι, άμεσο κτίσιμο , μισοί πόροι για κτίρια , αγορές πόρων για premium). Καλό θα ήταν να γίνει και εδώ αλλα δεν το βλέπω σύντομα. Ο ελληνικοός server είναι πολυ πίσω σε σχέση με τον διεθνή
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή