Κλείσιμο του Κ48 – Επισκόπηση

Κατά τη γνώμη σας τα παρατηρητήρια έκαναν το παιχνίδι σας γενικά κάπως καλύτερο ή κάπως χειρότερο;

  • Κάπως καλύτερο

  • Κάπως χειρότερο


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο μετά την ψηφοφορία.
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

MantisGM

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
40
Κυρίες και κύριοι

Εύγε, καταφέρατε να νικήσετε τις ορδές βαρβάρων, τα ξένα βασίλεια, τους επίδοξους αντιπάλους και τους μοχθηρούς ιππότες ενός κόσμου που τρίτοι ονόμασαν για εμάς Κόσμο 48.

Παίξατε, λιώσατε, ξενυχτίσατε, νευριάσατε, γελάσατε, αγαπήσατε, παλέψατε, τα σπάσατε όλα και τα ξαναφτιάξατε, γνωρίσατε καλύτερα τον εαυτό σας και γίνατε καλύτεροι, μέχρι που πριν λίγο κατακτήσατε τον Κ48 και επικράτησε επιτέλους ειρήνη.

Αυτός ήταν ένας κόσμος με δύο νέα στοιχεία, τα χωριά με τους ρούνους και τα παρατηρητήρια πράγμα που σημαίνει ότι όλες οι φυλές μπήκαν σε έναν νέο χορό στον οποίον κανείς δεν είχε εμπειρία ή γνώσεις και ανακάλυπταν τον τροχό στην διάρκεια της πορείας.

Με το κλείσιμο αυτού του κόσμου κλείνω 10 Χρόνια Φυλετικές, από τον Κ2 κατευθείαν στον Κ48 και έχοντας κλείσει και τους δύο κόσμους και ως ένας από τους τρεις αρχηγούς που πέρασαν από την Trq νομίζω πως μπορώ να μιλήσω για την εξέλιξη του παιχνιδιού και συγκεκριμένα για τον Κ48.

1. Σημαίες
Αν όλα τα άλλα είναι ίσα (διάθεση πρεμ, ώρες, ενεργητικότητα, κίνηση κατά τις online ώρες -γιατί κάποιοι είναι online και απλώς βλέπουν τα χωριά τους - διαθεσιμότητα εσωτερικών) τότε οι σημαίες είναι αυτές που θα βάλουν τον παίκτη μπροστά.

Υπολόγισα ότι αν όλα τα άλλα είναι ίσα τότε ένας λογαριασμός που έχει μαύρες σημαίες τον πρώτο μήνα κερδίζει μια ολόκληρη εβδομάδα, ενώ τους πρώτους τρεις μήνες κερδίζει έναν ολόκληρο μήνα.

2. Χωριά με Ρούνους
Τα χωριά με ρούνους μπαίνουν στον στρατηγικό φυλετικό χάρτη πολύ πριν τη βλέψη για την κατάκτηση ενός κόσμου και ο λόγος είναι τα νομίσματα. Όπως όλοι διαπιστώσαμε όσο μια φυλή κατακτά χωριά με ρούνους το κόστος των νομισμάτων μειώνεται δραματικά. Μικρότερο κόσμος στα νομίσματα σημαίνει περισσότερα νομίσματα και περισσότερα νομίσματα σημαίνει περισσότεροι άριστοι.

Η έκφραση «περισσότεροι άριστοι» σημαίνει ότι μια φυλή μπορεί να κάνει περισσότερα εσωτερικά, μπορεί να ξοδέψει αρίστους για να πάρει βάρβαρα χωριά, αν ο κόσμος είναι αργός, και ότι μπορεί να κάνει πιο δύσκολα επιθετικά πλάνα. Αυτό σημαίνει πολύ πιο γρήγορη ανάπτυξη και επιθετική πίεση στους αντιπάλους.

3. Παρατηρητήρια
Τα παρατηρητήρια στην αρχή του κόσμου ενισχύουν τον αδύναμο, μετά τον ενεργό και ικανό παίκτη και στο τέλος του κόσμου τη φυλή με τα περισσότερα χωριά. Το μόνο βέβαιο είναι ότι υπάρχουν για παίκτες με μικρότερη θέληση για παιχνίδι και σε συνδυασμό με τη νυχτερινή προστασία μπορεί να επεκτείνει τη ζωή ενός κόσμου για μήνες ή και χρόνια.

Η αλήθεια είναι ότι όταν μπήκα στον Κ48 και διάβασα τις ρυθμίσεις γέλασα και είπα ότι θα είναι πολύ χαλαρός κόσμος για τα μέτρα μου. Έκανα λάθος διότι ως παίκτης μπορεί να είσαι πολύ πιο χαλαρός από τις εισερχόμενες αλλά έχεις όρια για τις εξερχόμενες ως προς τους χρόνους, ενώ ως ηγέτης μιας φυλής είσαι πάντα έρμαιο της ενεργητικότητας των παικτών σου.

Θα ήθελα πολύ να δω τη συσχέτιση παρατηρητηρίων και αγοράς πρεμ. Βοήθησε όλο αυτό για να κάνει τους Ελληνικούς σέρβερ πιο ελκυστικούς ή όχι; (ακαδημαϊκή απορία) .


Περί Κ48 – Κινήσεις φυλών και βασικά ερωτήματα

Γιατί η Trq δεν έχασε τον κόσμο;
Η Trq είχε από την αρχή μια φοβερή ενεργητικότητα ενώ 6-7 υπερ -ικανοί παίκτες κρατούσαν τη φυλή με επιτηρήσεις στα αμυντικά πλάνα. Με τη βοήθεια των παρατηρητηρίων, την ανταπόκριση στις άμυνες και πολλές επιτηρήσεις κατάφερε να ταπεινώσει τον εχθρό στις επιθέσεις που έκανε εναντίον της.

Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό είναι προφανές.

Η Trq έβαλε στο κόλπο όλες τις μικρές φυλές στον χάρτη και όλους τους μικρούς παίκτες που στήριξαν επιθετικά και αμυντικά. Σταδιακά όλες αυτές οι φυλές πέρασαν στην Trq και στη συνέχεια ελάχιστοι συνέχισαν να παίζουν ενώ οι περισσότεροι έδωσαν τα χωριά τους ως εσωτερικό ή χτυπήθηκαν βίαια από αυτήν.

Σε συνδυασμό με τις πολεμικές νίκες που είχε η Trq ειδικότερα στην Κ54 και Κ55 η σχέση των χωριών των δύο αντιπάλων έφτασαν να είναι κοντά στο 1-1 με τον συνασπισμό της Difa να είναι 400 χωριά μπροστά.

Η Trq συνέχισε να αποκτά νέους παίκτες ακόμα και κατά την διάρκεια των τριών τελευταίων μηνών του κόσμου με αποτέλεσμα να κρατήσει ζωντανή την ενεργητικότητα της αφού στην πορεία είχε χάσει βασικούς και ενεργούς παίκτες.

Γιατί η Difa δεν κέρδισε τον Κ48;
Εδώ τα πράγματα είναι απλά, δεν είχαν καλό σύμμαχο.

Ο σύμμαχός τους ήταν αφοσιωμένος από τη μία, δηλαδή δεν υπήρχε περίπτωση να τους προδώσει και πιστέψτε με προσπάθησα (χαχα). Εδώ τίθεται ένα γενικότερο θέμα για το τι είναι σύμμαχος.

Πριν αποφασίσουμε να ονομάσουμε κάποιον σύμμαχο πρέπει να δούμε τι σύμμαχο χρειαζόμαστε. Στην αρχή του πολέμου η Difa ήθελε έναν σύμμαχο που δεν θα τους βαράει γιατί θεώρησαν το θέμα της Trq εύκολο αλλά αυτό στην πορεία άλλαξε. Η Difa χρειαζόταν έναν σύμμαχο που θα έπαιζε ενεργά στην άμυνα και επίθεση και δεν θα έχανε χωριά κατά τη διάρκεια του πολέμου και αυτό δεν το είχε. Το κατάλαβε στην πορεία, για αυτό και έκανε ένωση με την PNVG, ενώ έκανε το λάθος να αφήσει την VNG να ανθίσει πράγμα που κόστισε ακριβά.

Εδώ υπάρχει ένα μάθημα που έχω πάρει από τον Κ2 και πρέπει να είναι μάθημα για τον κάθε νέο κόσμο. Μια φυλή που δεν βαράει τη δική σου ό,τι και να γίνει, δεν είναι σύμμαχος, δεν ήταν ποτέ σύμμαχος και δεν θα γίνει ποτέ σύμμαχος. Η φυλή αυτή πρέπει να φαγωθεί πριν σας φάει ή πριν σας ενσωματώσει λόγω ανε-νεργητικότητας σας γιατί κουραστήκατε να παίζετε μόνοι σας.

Φάτε τους, πριν σας φάνε, δεν τους αξίζει να υπάρχουν.


Γιατί έγινε η ένωση – γνωστή και ως αγκαλιά.
Η γνώμη μου σε αυτό το παιχνίδι δεν άλλαξε ποτέ και είναι η ακόλουθη:

Οι νεκροί δεν δικαιούνται να μιλούν.

Έρχεται μια στιγμή που μισείς περισσότερο τους ανενεργούς παίκτες της φυλής σου παρά τους πιο φοβερούς εχθρούς. Και μετά έρχεται μια στιγμή που βλέπεις ικανότατους παίκτες της φυλής σου, αυτούς που πάντα ονειρευόσουν ότι θα έκλεινες τον κόσμο μαζί να σταματάνε γιατί δεν μπορούν άλλο.

Είναι ο συνδυασμός αυτών των δυο στιγμών που σε κάνει να καλέσεις τον αντίπαλο και να του ζητήσεις μια αγκαλιά, και η απάντηση είναι πάντα ΝΑΙ.

Όσοι δεν καταλαβαίνετε τι έγραψα στις παραπάνω δυο σειρές είστε νεκροί, μη μιλάτε.


Έκβαση

Η έκβαση του Κ48 είναι δίκαιη.



Σας φιλώ και δεν θα τα ξαναπούμε ποτέ σε κανένα πεδίο μάχης.
(έτσι λέω)

Κλείνω την σταδιοδρομία μου σε αυτόν τον κόσμο όπως και στις φυλετικές μάχες σαν
1. Ένας από τους 3 αρχηγούς της Trq
2. Πρώτος παίχτης της κ44 του Κ48
3. Πρώτος παίχτης στις απώλειες σαν υποστηρικτής στον Κ48
4. Ο παίχτης που ξεκίνησε το ρολόι για το κλείσιμο με νομπλάρισμα χωριού ρούνων

Πάντα Μάχιμος
MantisGM

*Η ψηφοφορία αφορά τη γνώμη των παικτών του Κ48 και δεν σχετίζεται ή ασχολείται με τους ερχόμενους κόσμους.
 

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Ποιος ο λόγος αυτού του επιλόγου? Και γιατί τώρα που έκλεισε ο κόσμος? Γιατί μου φαίνεται περνάς αλά νταλον μνμ. Το ότι σταματάς αφοδευσαμε από εκεί που αεριζαστε να σου πω την αλήθεια.
 

MantisGM

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
40
Ποιος ο λόγος αυτού του επιλόγου? Και γιατί τώρα που έκλεισε ο κόσμος? Γιατί μου φαίνεται περνάς αλά νταλον μνμ. Το ότι σταματάς αφοδευσαμε από εκεί που αεριζαστε να σου πω την αλήθεια.
Lan άραξε, δεν υπάρχει μήνυμα εδώ.
 

Screamer

Ενεργό Μέλος
Βαθμολογία αντίδρασης
15
το σπάμε και πάμε για πόλεμο κανονίστε 20 λεπτά μετά το κλείσιμο να τσακωθείτε αχαχαχαχα
 

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Μια χαρά μνμ υπάρχουν απο τι στιγμή που αποφασίσαμε αγκαλιά για τους λόγους μας, δεν υπάρχει λόγος να βγαίνεις σαν αρχηγός και να κάνεις απολογισμό έτσι όπως τα έβλεπες εσύ, θα το δεχομουν αν δεν υπήρχε αγκαλιά τώρα να πεις προιστορια από τι δικια σου οπτικη 2 φύλων που δεν έκλεισαν τελικά τον κόσμο αλλά δημιουργήθηκε άλλη μου φαίνεται προκλητικό και ανούσιο.

Τα μνμ που παίρνας είναι τα εξής κέρδισα σαν trq τους difa και με παρακαλούσαν για αγκαλιά γιατί είχαν νουμπαδες συμμάχους.
 

MantisGM

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
40
Μια χαρά μνμ υπάρχει απο τι στιγμή που αποφασίσαμε αγκαλιά για τους λόγους μας, δεν υπάρχει λόγος να βγαίνεις σαν αρχηγός και να κάνεις απολογισμό έτσι όπως τα έβλεπες εσύ, θα το δεχομουν αν δεν υπήρχε αγκαλιά τώρα να πεις προιστορια από τι δικια σου οπτικη 2 φύλων που δεν έκλεισαν τελικά τον κόσμο αλλά δημιουργήθηκε άλλη μου φαίνεται προκλητικό και ανούσιο.
άραΖΕΝ, χαχαχ , πάω για ύπνο , φιλιά
 

Zen Master

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
583
Καλησπέρα και απο εμένα, στο κόσμο 48 είχα μικρή συμμετοχή σε 2 ακκάουντ της ανόουνς αρχικά,μετέπειτα τρικουέτρα, και κυρίως στο λογαριασμό Cyron defensor black dog παρέα με τον Ανθούλη.

Για το κόσμο 48 θα πω οτι ήταν η απόλυτη δυσφήμιση των φυλετικών μαχών όπως τις ονειρεύονται οι περισσότεροι..Σε αυτό το κόσμο είδαμε πολλές συμμαχίες προκειμένου να βαρέσουν ένα κοινό εχθρό,ρουφιάνους και απο τις 2 πλευρές σε ακραίο βαθμό, το επίπεδο γενικά δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο αλλα σε αυτό δεν βοήθησαν και οι ρυθμίσεις καθώς τα παρατηρητήρια σε συνδυασμό με το όριο φέικ έκαναν τα πλάνα εξαιρετικά προβλέψιμα.

Όσον αφορά την αγκαλιά στο τέλος ήταν κάτι το οποίο προσωπικά διαφώνησα γιαυτό και τοποθέτησα το ακκ μου που έπαιζα τις επιτηρήσεις στη φυλή Φ.Α. και στο Black dog τη συγκεκριμένη εικόνα αλλά δεν μου έπεφτε και λόγος καθώς άλλη είναι η ηγεσία της φυλής.

Κάτι με το οποίο διαφώνησα ήταν και το νομπλάρισμα του DUBFX την τελευταία μέρα του κόσμου...

Βέβαια απο τις δύο φυλές ξεχώρισαν κάμποσα άτομα όπως Rosa Negro, Ιoύδας,Μάντης,BaldMamba,dj paradise,donkey donkey,los poulos,bloodwalker,esperto και προς το τέλος ενεργοποιήθηκαν και άλλοι λογαριασμοί όπως ο eristikos,o sxolare,o snitsel και το black dog

Απο την άλλη πλευρά ο κέρας είχε ενεργή συμμετοχή απο τη ντίφα.

Ο κόσμος αρχικά ήταν υπέρ της ντίφα,οι trq μπόρεσαν να ισορροπήσουν την κατάσταση και το μέτωπο για αρκετό καιρό έμεινε στάσιμο μέχρι την απόφαση για ένωση.

Τέλος,θα αφήσω εδώ και την αγαπημένη εικόνα του κοπλέι μου στο κόσμο του anthouli,oρίστε:

https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn....=8ecc0bcfb205f668d75360387ca4ce0c&oe=5ABADACA


Καλή συνέχεια σε όλα τα μέλη του κ48, σε εχθρούς και συμπαίχτες, απο τον ΖΕΝ, το μοναδικό ψήγμα ποιότητας σε αυτό τον μέτριο κόσμο :D:D:D
 

DeletedUser33988

Τέλος και ο 48...Η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα να μπω σε αυτό τον κόσμο και μέχρι τον Νοέμβριο το απέφυγα...Από αλλού ξεκίνησα αλλού κατέληξα.Όπως και να έχει χαίρομαι που έμεινα τελικά. Χαίρομαι που είχα κάποιους αξιόλογους συμπαίκτες και χαίρομαι και για κάποιους αξιόλογους αντιπάλους που είχα. Χαίρομαι επίσης και για τη παρέα που δημιουργήθηκε στο τέλος.
Προσωπικά δεν ήμουν υπέρ της αγκαλιάς,κρίμα τα ξενύχτια μας,αλλά και πάλι δεν είχα θέμα γιατί οι αξιόλογοι αντίπαλοι έγιναν συμπαίκτες και έστω και στο τέλος παίξαμε λίγο μαζί.

Θέλω να ευχαριστήσω για αρχή τον μοντάνα,που έβαλε στον κόσμο,τον paradise για την παρέα στα ξενύχτια και την βοήθεια του όπου χρειάστηκε,τον blacko για την εμπιστοσύνη του,την Εβελίνα...ξέρει αυτή γιατί. Τον Δόγμα που άντεξε την απεριόριστη γκρίνια μου.....Τον bloodwalker φυσικά,το παιχνίδι με τον Λάζαρο και τον Κώστα ήταν κάτι πολύ ευχάριστο και τελικά μας βγήκε καλή παρέα μέσα από αυτό.Το ίδιο ισχύει για τον Φίλιππο και τον Γιώργο.Περάσαμε πολλά....Εσείς περισσότερα από μένα χαχαχα. Τον indecision που βοήθησε να μένω ξύπνια (τελικά ανίχνευση δεν μου πήρε όμως) και επειδή δεν θα σταματήσω ποτέ ευχαριστώ όλους όσους έμειναν μέχρι και το τέλος....Ο καθένας σας ξέρει γιατί,μην κουράζω και τον ζεν που θα τα διαβάζει :p btw ζεν ευχαριστώ και εσένα για πολλούς λόγους. Ξέρεις ότι όσο και να νευριάζω μαζί σου,σε συμπαθώ.

Τέλος όμως θέλω να πω ξεχωριστό ευχαριστώ στον baldamamba.Τάσο ευχαριστώ που με βοήθησες κυριολεκτικά μέχρι το τελευταίο λεπτό του κόσμου!

'Ηταν ένας καλός κόσμος με συγκινήσεις,νεύρα,χαρές...Δεν μπορώ να πω ότι κέρδισε η μια φυλή και έχασε η άλλη...θα ήταν άδικο και καθόλου σωστό.Ειδικά όταν αυτές οι δυο φυλές έγιναν μια. Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπε ο λανι.
Επίσης είναι ανούσιο αυτό το ποστ να δημιουργείτε από άκυρο άτομο! Τον κόσμο τον έκλεισε η trduck όχι η trq. Αυτό το πόστ απολογισμού θεωρώ ότι έπρεπε να γίνει είτε από τον Δόγμα είτε από τον Να μαι κ εγώ. Όχι από κάποιον τρίτο που για κάποιο διάστημα φαινόταν ως αρχηγός! (αντικειμενικά τώρα και που φαινόταν άφαντος ήταν,πρώτη φορά είδα να ψάχνουμε τον αρχηγό,οπότε ναι.....είμαι υπέρ μόνο στο μπλακο-δόγμα) Οπότε θεωρώ ότι αυτό το ποστ πρέπει να ξαναγίνει από τα σωστά άτομα.Τη διοίκηση της trduck!

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους
 

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
με κλικες(α βρε Κλαψιστερ)

Παίζεις από όσο λες από κ2 έχεις κάνει 1000+ ποστ στο φόρουμ και δεν έχεις καταλάβει ακόμα την έννοια της προπαγάνδας, το ότι σε έλεγα εσένα παίχτη της προπαγάνδας δεν σημαίνει ότι το πίστευα κιόλας απλά πίστευα ότι θα περάσω σπορακι της αμφιβολίας.
Και για σου δώσω να καταλάβεις γιατί να πω εσένα παίχτη της κλίκας και όχι το λογαριασμό του μπλακο που ήταν και πριν αρχηγός και όπως και να έχει θα έχει τα κουμάντα του και ας μην παίζει? Γιατί απλά δεν έβγαζα του, από εσένα τουλάχιστον από όσο έμαθα τις 2 εβδομαδες πριν σε πάνε εσωτερικό το πίστεψες ότι είσαι της κλίκας. Άντε κάτσε σκέψου τώρα γιατί το έκανα και αν κατάφερα τπτ... Το εξωτερικό φόρουμ δεν είναι για να γράφουμε στατιστικά πολέμου και να λέμε ο ένας τον άλλον πυξιδιαρη μόνο είναι και για να κάνεις πολιτική και προπαγανδα.
Πολιτική και προπαγανδα τι είναι? Ψεματα που προσπαθούμε να τα περάσουμε σαν αληθεια.

Υ.Γ το κλαψιστερ που λες η ειρωνεία είναι ότι στο είπαν ότι με λένε άτομα που τώρα σε κοροϊδεύουν και σε κράζουν να το κοιτάξεις αυτό.
 

DeletedUser12715

Με το κλείσιμο αυτού του κόσμου κλείνω 10 Χρόνια Φυλετικές, από τον Κ2 κατευθείαν στον Κ48 και έχοντας κλείσει και τους δύο κόσμους και ως ένας από τους τρεις αρχηγούς που πέρασαν από την Trq νομίζω πως μπορώ να μιλήσω για την εξέλιξη του παιχνιδιού και συγκεκριμένα για τον Κ48.


ο μαντης ρε παιδια εκλησε κ2 εντελη η οχι????



κ48 αν δεν τον κουβαλαγε ο τασουλης δεν θα εκλεινε.....

κυρ παντελη σε καθε κοσμο καποιος θα σου καβαλαει εντελη.....σαν αναπηρος κατι χαχαχαχααχα

και με ενημερωσαν οτι κατι εγραψες στο φορουμ αλλα δεν προλαβα να το διαβασω για να σου απαντησω.....

αλλα οκ ο κ2 δεν εχει σημασία ο καθενας εχει την πορεια του.......απλα για το φινάλε εκλεισες κ2 η πατησες διαγραφη.....

μην πεις αλλα λογια να αγαπιομαστε μια απλη ερωτησουλα ειναι σε αυτο που αναφερες
 

DeletedUser35456

γτ εσενα δε σε κουβαλησαν στο 48 γελαω χαχαχαχα
 

DeletedUser35456

και τελος παντων σταματηστε αυτο παρθηκε μια κοινη αποφαση στο 48 απο τους αρχηγους οσοι απο τους παικτες συμφωνησαν μπηκαν σε αυτη τη φυλη γτ στο 48 οσοι παιξαν ξερουν οτι ηταν πολεμος 10 ατομων και πολλων επιτηρησεων και απο τις 2 πλευρες οσο αξιζαν τα παιδια της trq να κλεισουν (αυτοι που επαιξαν ) αλλο τοσο αξιζαν και αυτοι της ducks (που επαιξαν) και η αλλοι μπηκαν για να συμπληρωθει η 40 αδα .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Lannister1988

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
194
Μην κλαις τοσο Κλαψιστερ και θα τα πουμε σε αντιπαλα στρατοπεδα καποια στιγμη

Ούτε καν γιατί αποφάσισα μετά την εμφάνιση ενός ατόμου στην διαχείριση ο Κ48 να είναι ο τελευταίος μου κόσμος στον gr από εδώ και εμπρός ούτε για πρεμ αγορίνα, σορρυ.
 

MantisGM

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
40
ο μαντης ρε παιδια εκλησε κ2 εντελη η οχι????

Γιάννη την Trq την κουβάλησαν και οι τρεις αρχηγοί και ο καθένας (στο περίπου) τον καιρό του, 3 μήνες o blaco μέχρι που πήγε φαντάρος το παλικάρι γιατί δεν είχε άλλο λόγο να σταματήσει, 3 μήνες εγώ και 4 μήνες ο Τάσος ο οποίος έχει και τα εύσημα της ένωσης και τους κλεισίματος. Ο καθένας στήριξε ο ένας τον άλλον, δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα ανέμασά μας και σπρώξαμε την φυλή με τα ταλέντα μας όπως και με τα υπόλοιπα παιδιά/ταλέντα που παίζαμε μαζί. Ήμασταν μια ωραία παρέα και θα παραμείνουμε. Εγώ από τον Δεκέμβριο ήμουν απλός παίχτης στην φυλή λόγω μεγάλου όγκου εργασιών στην δουλειά και ο κανόνας μου λέει ότι αν δεν μπορείς να κουβαλήσεις βγαίνεις από την ηγεσία γιατί κάνεις κακό στην φυλή.

Για τον Κ2 να σου απαντήσω ευθέως:

Ήσουν από τότε ένας διπρόσωπος, είχες πάντα αυτή τη λίγδα πάνω σου. Λειτουργούσες πάντα με γνώμονα το δικό σου συμφέρον (ελπίζω όχι πάντα, αλήθεια), όταν
βοηθούσες το έκανες γιατί είχες πάντα συμφέρον (ελπίζω να υπήρχαν εξαιρέσεις).

Έκανες 2 φορές συμβούλιο στην φυλή σου για να μας χτυπήσετε από κάτω και σε σταμάτησαν οι κολλητοί μου που ήταν στην φυλή σου, την δεύτερη φορά σε απείλησαν
με διαγραφές και ο ένας βγήκε από την φυλή. Με είχαν ενημερώσει και οι τρεις, ο καθένας ξεχωριστά. Δεν είχα πει τίποτα σε κανέναν αλλά εγώ το ήξερα.

Το ότι έκανες συμβούλιο να χτυπήσεις την αδελφική σου είναι αιτία πολέμου.

Στην συνέχεια εσκεμμένα δεν μας έστελνες μόνιμες άμυνες όταν εμείς είχαμε 7.5 ηπείρους μέτωπο ενώ εσύ 1.5.
Το έκανες εσκεμμένα για να καούμε.
Ακολουθούσες στον πόλεμο αλλά δεν ακολουθούσες.

Το να μην στέλνεις άμυνες μόνιμες την ώρα που σου φτάνουν και σου περισσεύουν, και την ώρα που εμείς καιγόμασταν, και το έκανες σε 3 πολέμους είναι αιτία πολέμου.
Άλλος θα σε βαρούσε με την πρώτη.

Στον τελευταίο πόλεμο έκανες Σ.Ε. και βγήκες από τον πόλεμο, είχαν χαλάσει οι σχέσεις μας και δεν είχα ποια κολλητούς στην φυλή σου γιατί τα είχαν παρατήσει άρα
και δεν είχαμε δικλίδα ασφαλείας αν έκανες τα ίδια. Μου είπες μετά από κάτι χρόνια ότι έβαφες το σπίτι σου, ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ; Νομπλάρεσαι.

Το να κάνεις Σ.Ε. και να βγεις από έναν πόλεμο χωρίς να ενημερώσεις την αδελφική σου αλλά και να την ενημερώσεις είναι αιτία πολέμου.

Για το αν έκλεισα τον Κ2:
Έκλεισα την συμφωνία που έκλεισε τον Κ2, έκατσα να παίξω μέχρι να συμπληρώσουμε το 60-65% που χρειαζόταν από το 72% για να κλείσει ο Κόσμος και πάτησα
διαγραφή χωρίς να ενημερώσω κανέναν για πολύ σοβαρούς λόγους υγείας. Δεν είχα άλλο λόγω να πατήσω διαγραφή για να κλείσει ο λογαριασμός μου ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΑ τον κόσμο
και τότε δεν υπήρχαν τα επιτεύγματα ,
μια επιτήρηση να έδινα και θα έκλεινε. Δεν έπρεπε εγώ όμως να συνεχίζω να παίζω για τους λόγους υγείας.

Αυτό βέβαια το γνωρίζεις, άρα γιατί με κάνεις να το ξαναλέω;

Το κάνεις για να καλύψεις την παραγραφούλα που έγραψα παραπάνω, εκεί που λέω ότι πρέπει κανείς να δει τι είναι συμμαχική φυλή, όταν δεν είναι όλοι σύμμαχοι και ότι
τέτοιες φυλές πρέπει να τρώγονται και όχι να μεγαλώνουν με τις πλάτες άλλων. Είναι ο τρόπος του παιχνιδιού σου που όχι μόνο κουβαλάνε εσένα αλλά και ολόκληρη την φυλή σου.
Αν εσύ είσαι ο αρχηγός τότε την φυλή σου την κουβαλάει άλλος, είναι ότι πιο χυδαίο υπάρχει στις φυλετικές και η κοινότητα θα πρέπει να αποβάλει τον οποιονδήποτε μπορεί μόνο με αυτή την ταχτική.

Η τακτική σου αυτή στον Κ48 έκανε την ζωή της Difa πολύ δύσκολη κατά την γνώμη μου και φυσικά έχασες και ολόκληρη την φυλή σου μιας και μπήκατε όλοι στην Difa. Βέβαια θα μπορούσε να
ήσουν Difa από την αρχή άρα κοροϊδευτες τους παίχτες της Project από την αρχή. Δεν μου αρέσει καμία από τις 2 εκδοχές αλλά είναι ο μόνος τρόπος για σένα να νικήσεις.

Εγώ σε ξέρω πριν μάθεις το game και πριν μάθεις να καλύπτεις καλά τις λαδιές σου.

Και που σε οδήγησε η τακτική σου στον Κ2;
Σε οδήγησε στο να λιώσω τον λογαριασμό σου και να τον νομπλάρω για ένα μήνα, πήγες από 5000 χωριά (πόσα είχες..)σε 180 και σε έβλεπα με χαμηλό ηθικό, ΑΡΑ, κέρδισα και το στοίχημα
το οποίο δεν πλήρωσες ποτέ. Αυτό που φάγατε (όλη η φυλή σου) δεν ήταν απλή ήττα, ήταν ξεφτίλισμα, ξέσκισμα. Καταλαβαίνω ότι δεν το ξεπέρασες ποτέ. Καλά να πάθεις.

Χαιρετώ όλα τα παιδιά που παίξανε και καήκανε για τον Κ48 και υπενθυμίζω ότι όσα γράφω σε αυτό το φόρουμ αυτή τη στιγμή εκπροσωπούν την γνώμη μου και καμία φυλή.

Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια τελείωσε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser12715

γτ εσενα δε σε κουβαλησαν στο 48 γελαω χαχαχαχα

αν μιλάς για μενα...... ολοι ξερουν οτι εμεινα για τον μαντη......ειχα 100 χωρια και τα 97 ηταν αμυντικα επεξα τον λολομπα στο σουπερ πλανο σας να τον στακαρω,,,μετα τον πηρε ο ναμε και εγω και πηρα και τον παυλος 7 να τον στακαρω στο δευτερο καταπληκτικό πλανο σας......και αν θυμαμε καλα εσυ προσπαθησες να παρεις χωριο πολλες φορες παντα το εβλεπες αδειο και οταν ερχόσουν ηταν γεμάτο.........

αλλα να λεμε και τα καλα γιατι δεν εθελοτυφλο ενα μπράβο στην ενεργητικότητα τον παιδιων τις τρκ......αυτο που μου αρεσε παρα πολλη ηταν τα συχρονησμενα πλανα σας και το οτι φευγαν ολα τα επιθετικα.......σίγουρα πολλα δεν γινόντουσαν με το χερι αλλα οκ και αυτο πλεον στο παιχνιδι ειναι.....καποια στιγμη θα γνωρισω ορισμενα παιδια οχι σαν αντιπαλος αλλα σαν συμπαίχτης......
 

DeletedUser35456

επισης θυμαμαι οταν εχανες τα χωρια απο esperto και donkey και εδωσες τα μπροστα και κρατησες το ριμ

και δεν εισαι τιποτα το ιδιαιτερο για να κοροιδευεις τα πλανα μας και να ριχνεις υπονοουμενα για bot

για αυτο για τα αδεια π λες συμφωνω εγινε 3-4 φορες οντως πηγα για βουτια δε μ βγηκε κλαιν
 

DeletedUser12715


Γιάννη την Trq την κουβάλησαν και οι τρεις αρχηγοί και ο καθένας (στο περίπου) τον καιρό του, 3 μήνες o blaco μέχρι που πήγε φαντάρος το παλικάρι γιατί δεν είχε άλλο λόγο να σταματήσει, 3 μήνες εγώ και 4 μήνες ο Τάσος ο οποίος έχει και τα εύσημα της ένωσης και τους κλεισίματος. Ο καθένας στήριξε ο ένας τον άλλον, δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα ανέμασά μας και σπρώξαμε την φυλή με τα ταλέντα μας όπως και με τα υπόλοιπα παιδιά/ταλέντα που παίζαμε μαζί. Ήμασταν μια ωραία παρέα και θα παραμείνουμε. Εγώ από τον Δεκέμβριο ήμουν απλός παίχτης στην φυλή λόγω μεγάλου όγκου εργασιών στην δουλειά και ο κανόνας μου λέει ότι αν δεν μπορείς να κουβαλήσεις βγαίνεις από την ηγεσία γιατί κάνεις κακό στην φυλή.

Για τον Κ2 να σου απαντήσω ευθέως:

Ήσουν από τότε ένας διπρόσωπος, είχες πάντα αυτή τη λίγδα πάνω σου. Λειτουργούσες πάντα με γνώμονα το δικό σου συμφέρον (ελπίζω όχι πάντα, αλήθεια), όταν
βοηθούσες το έκανες γιατί είχες πάντα συμφέρον (ελπίζω να υπήρχαν εξαιρέσεις).

Έκανες 2 φορές συμβούλιο στην φυλή σου για να μας χτυπήσετε από κάτω και σε σταμάτησαν οι κολλητοί μου που ήταν στην φυλή σου, την δεύτερη φορά σε απείλησαν
με διαγραφές και ο ένας βγήκε από την φυλή. Με είχαν ενημερώσει και οι τρεις, ο καθένας ξεχωριστά. Δεν είχα πει τίποτα σε κανέναν αλλά εγώ το ήξερα.

Το ότι έκανες συμβούλιο να χτυπήσεις την αδελφική σου είναι αιτία πολέμου.

Στην συνέχεια εσκεμμένα δεν μας έστελνες μόνιμες άμυνες όταν εμείς είχαμε 7.5 ηπείρους μέτωπο ενώ εσύ 1.5.
Το έκανες εσκεμμένα για να καούμε.
Ακολουθούσες στον πόλεμο αλλά δεν ακολουθούσες.

Το να μην στέλνεις άμυνες μόνιμες την ώρα που σου φτάνουν και σου περισσεύουν, και την ώρα που εμείς καιγόμασταν, και το έκανες σε 3 πολέμους είναι αιτία πολέμου.
Άλλος θα σε βαρούσε με την πρώτη.

Στον τελευταίο πόλεμο έκανες Σ.Ε. και βγήκες από τον πόλεμο, είχαν χαλάσει οι σχέσεις μας και δεν είχα ποια κολλητούς στην φυλή σου γιατί τα είχαν παρατήσει άρα
και δεν είχαμε δικλίδα ασφαλείας αν έκανες τα ίδια. Μου είπες μετά από κάτι χρόνια ότι έβαφες το σπίτι σου, ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ; Νομπάρεσαι.

Το να κάνεις Σ.Ε. και να βγεις από έναν πόλεμο χωρίς να ενημερώσεις την αδελφική σου αλλά και να την ενημερώσεις είναι αιτία πολέμου.

Για το αν έκλεισα τον Κ2:
Έκλεισα την συμφωνία που έκλεισε τον Κ2, έκατσα να παίξω μέχρι να συμπληρώσουμε το 60-65% που χρειαζόταν από το 72% για να κλείσει ο Κόσμος και πάτησα
διαγραφή χωρίς να ενημερώσω κανέναν για πολύ σοβαρούς λόγους υγείας. Δεν είχα άλλο λόγω να πατήσω διαγραφή για να κλείσει ο λογαριασμός μου ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΑ τον κόσμο
και τότε δεν υπήρχαν τα επιτεύγματα ,
μια επιτήρηση να έδινα και θα έκλεινε. Δεν έπρεπε εγώ όμως να συνεχίζω να παίζω για τους λόγους υγείας.

Αυτό βέβαια το γνωρίζεις, άρα γιατί με κάνεις να το ξαναλέω;

Το κάνεις για να καλύψεις την παραγραφούλα που έγραψα παραπάνω, εκεί που λέω ότι πρέπει κανείς να δει τι είναι συμμαχική φυλή, όταν δεν είναι όλοι σύμμαχοι και ότι
τέτοιες φυλές πρέπει να τρώγονται και όχι να μεγαλώνουν με τις πλάτες άλλων. Είναι ο τρόπος του παιχνιδιού σου που όχι μόνο κουβαλάνε εσένα αλλά και ολόκληρη την φυλή σου.
Αν εσύ είσαι ο αρχηγός τότε την φυλή σου την κουβαλάει άλλος, είναι ότι πιο χυδαίο υπάρχει στις φυλετικές και η κοινότητα θα πρέπει να αποβάλει τον οποιονδήποτε μπορεί μόνο με αυτή την ταχτική.

Η τακτική σου αυτή στον Κ48 έκανε την ζωή της Difa πολύ δύσκολη κατά την γνώμη μου και φυσικά έχασες και ολόκληρη την φυλή σου μιας και μπήκατε όλοι στην Difa. Βέβαια θα μπορούσε να
ήσουν Difa από την αρχή άρα κοροϊδευτες τους παίχτες της Project από την αρχή. Δεν μου αρέσει καμία από τις 2 εκδοχές αλλά είναι ο μόνος τρόπος για σένα να νικήσεις.

Εγώ σε ξέρω πριν μάθεις το game και πριν μάθεις να καλύπτεις καλά τις λαδιές σου.

Και που σε οδήγησε η τακτική σου στον Κ2;
Σε οδήγησε στο να λιώσω τον λογαριασμό σου και να τον νομπλάρω για ένα μήνα, πήγες από 5000 (πόσα είχες;) σε 180 και σε έβλεπα με χαμηλό ηθικό, ΑΡΑ, κέρδισα και το στοίχημα
το οποίο δεν πλήρωσες ποτέ. Αυτό που φάγατε δεν ήταν απλή ήττα, ήταν ξεφτίλισμα, ξέσκισμα. Καταλαβαίνω ότι δεν το ξεπέρασες ποτέ. Καλά να πάθεις.

Χαιρετώ όλα τα παιδιά που παίξανε και καήκανε για τον Κ48 και υπενθυμίζω ότι όσα γράφω σε αυτό το φόρουμ αυτή τη στιγμή εκπροσωπούν την γνώμη μου και καμία φυλή.

Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια τελείωσε.
πω πω αυτο ειναι που λενε οταν τσουζη γραφης πολλα για να μπερδευτουν χαχαχχαχαχχα οκ παμε 1-1

στο πρωτο δεν με απασχολεί ......για μενα το γραφεις για να δειξεις το εγω σου.

στο δευτερο κ2 μην λες ψεματα αν ηθελα να σε χτυπησω θα πηγενα π.μ πρωτος το ξερεις οτι ειχα προταση πριν απο εσενα θα πηγενα μοχιτο να σε χτυπησω εδω ειναι ο τασουλης να στο πει....το ψεμα σου ειναι για χαζα μικρα παιδια........οτι ηθελαν να σε χτυπησουν ορισμενα μελοι τις φυλης μου ειναι αληθεια........εγω το απετρεπα παντα........και το ξερης οτι ειχα παντα πρωταση να παω με την παρεα μου στην π.μ..............αρα ημουν μεχρι το τελος συμαχος...καλητερα αδελφικη φυλη....
και δεν θα κατσω να γραφω κατεβατα απλα θα πω την ιστορια συνοπτικα
συμαχοι και αδελφικες φυλες τις ριπ
αδερφικες
crs
g.a
συμαχικες
c.b
hevi
friks
rebel
doykato
t.m
συμβαση ειρηνης
moxito
αν θυμαμε καλα μπωρη να ειναι και αλλες αλλα οκ δεν εχει συμασια........ψηνουμε την freks την rebel να βαρεσουμε βαρανε αυτοι εσυ δεν βαρεσες τους κρεμασες και τους μυραστικες με π.μ και εμενα.......
καταλαβενη ο μανος το κολπο σου και παει μαζι με μοχιτο να χτυπησουν c.b να δυναμοσουν να παιξουν με π.μ σου τραβαει σφαλιαρα η π.μ και σε στελνει να το κοψεις..........πας και τους πηθεις να σταματησουν (σε αυτα εισαι μανουλα)...βαζεις σε πολεμο cb.-g,a-rip...και η crs με μοχιτο μενουν αμετοχη σου λεω μην παμε σε πολεμο να περιμενουμε και αυτους λες οχι θα τους γα-----σουμε ......στο πρωτο πλανο απο π.μ ψαχναμε να βρουμε τους παιχτες τις c,b και τις rip για αλλη μια φορα.........η μοχιτο με τα παιδια απο crs τα (αδερφια μας) σε φτηνουν κανουν ενωση και τρωνε οτι μπορουν απο c.b α και χεβι και παει λεγοντας.........κ.λ.π=κ.λ.π συνοπτικα αυτα εβαλες ολες τις φυλες να πολεμησουν για την rip την φυλη του αισταιν και μια μια εξαφανιζόταν........κανονικα δεν θα επρεπε να σε λενε μαντι αλλα μαγο κυρ παντελη.........

και στα δικα μας ψευτακο η g.a και τα μελοι τις δεν σε βαρεσανε ποτε και αποφασησανε απο το να μπουν στην π.μ που ακομα και οταν με χτυπησες μπορουσα να παρω 10 μελοι και να κλεισω κοσμο....αποφασημε να πατησουμε διαγραφη απο το να γινουμε υποτακτηκοι σε ενα εικονικο παιχνιδι................αντιθετα εσυ εγινες.................και οσο για την αρωστεια σου ηλικρινα δεν το θυμαμε.....αλλα θα μπορουσες να αφησεις την αρχηγεια σε αλλον.....τοσο ενεργοι φυλη δεν υπηρχε αλλος να κανει τα κουμαντα?......χαχαχχαχαχαχα


αντε να πω και το τελευτεω............αφου δεν μου ειχες καμια εμπιστοσηνη μετα απο αυτα που σου εκανα στον κ2 γιατι ηρθες να κανεις συμφωνεια μαζι μου στον κ48 ........γιατι μου στελνεις το τηλεφωνο σου να σε παρω τηλ λες και ψαχνω γκομενα?

τα ψεματα σου σε μικρα παιδακια μονο αυτα μπωρεις να κοροιδεψεις πλεον εγω σε εμαθα και τελειωσαμε στον κ2...........

απλα ξερεις οτι εκανες πουστια και μου δινεις το τηλ να σε παρω........πες φτιαξε ιστοριες κανε οτι θες αυτοι που παιξαν κ2 ακομα και ο τασκη που τον εβριζες οταν δεν αντεξε τις βλακειες σου και την κοπανησε ....... ειναι το μονο ατομο που με βριζει οπως με εβριζε τοττε και τον ακουω γιατι κυρ παντελη ειχε δικιο..............που σε εφτυσε νωρις..................α και ξερεις γιατι σε ρωταω συνεχεια για κ2? ???? αντε να στο πω θελω να δω ποτε θα μεγαλωσεις πραγματικα ισος τοττε να σε παρω τηλ....καλη συνεχεια και προσεχε μην μου ξανα αρωστησεις..............στα αλλα δεν θα κατσω να σου απαντησω
Και που σε οδήγησε η τακτική σου στον Κ2;
Σε οδήγησε στο να λιώσω τον λογαριασμό σου και να τον νομπλάρω για ένα μήνα, πήγες από 5000 (πόσα είχες;) σε 180 και σε έβλεπα με χαμηλό ηθικό, ΑΡΑ, κέρδισα και το στοίχημα
το οποίο δεν πλήρωσες ποτέ. Αυτό που φάγατε δεν ήταν απλή ήττα, ήταν ξεφτίλισμα, ξέσκισμα. Καταλαβαίνω ότι δεν το ξεπέρασες ποτέ. Καλά να πάθεις.
ρε μεγα ψευτη 3000 χωρια πατησα διαγραφη ????? χαχαχχαχαχα ρε δεν ξερεις οτι εχει στατηστικα ακομα απο κ2????????με ενα απλο κοπι δες για να δουν και τα εικονικα φιλαρακια σου το μεγαλείο του ψεματος σου........ http://gr.twstats.com/gr2/index.php?page=player&mode=conquers&id=64894&type=&pn=1

ουτε στα μαθηματικα εισαι καλος ουτε στα ψεματα χαχαααχαχαχα http://prntscr.com/ix6ith και σε πριν 3000 χωρια διαγραφη απο το να ξεφτιλιστώ τσουτσεκακι κυρ παντελη......κανε κοκο κο και το κουνελι παλι να ξερεις οτι οπου σε βρησκω θα σε ρωταω για κ2 ακομα δεν εμαθες να λες καλα ψεματα χαχαχαχαχαχαχαχα
 

DeletedUser12715

επισης θυμαμαι οταν εχανες τα χωρια απο esperto και donkey και εδωσες τα μπροστα και κρατησες το ριμ

και δεν εισαι τιποτα το ιδιαιτερο για να κοροιδευεις τα πλανα μας και να ριχνεις υπονοουμενα για bot

για αυτο για τα αδεια π λες συμφωνω εγινε 3-4 φορες οντως πηγα για βουτια δε μ βγηκε κλαιν
δες καλητερα τα στατιστικα μου και θα δεις
1.δεν ασχοληθικα κ48 οσο η συμαχεια ειχε το πανω χερι
2.ασχοληθικα οταν πηρατε τον γκρατσιανι και εκανα αμυντικα χωρια για να σας καθηστερησω γιατι μετα απο μενα ηταν.....μην πω θα το ονομασω το χαος.......
3.ασχοληθικα σε 2 πλανα σας αυτο ειπα.....και λεω οτι δεν χασαμε χωριο.........αυτο δεν οφηλετε σε εμενα αλλα στην ομαδικοτιτα...
4.για τα **** δεν ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν απλα καπου πηρε κατι το αφτη μου.....ισος να κανω και λαθος αλλα δεν εχω ξαναδει να παιζει παιχτεις και να πηγενη με 30 ελαφρη και τετραδα η αριστοι και ολες η νιουκ να πηγενουν να κολανε πισο απο τους αριστους..........μαλλον θα ειναι καποιο καινουργιο κολπο και δεν ακυρωνε ο παιχτης.........
5.τα μπαν ειναι παντα αδικα....¨χαχαχαχαχαχ"
 

MantisGM

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
40
Γιάννη μου βγήκαν τα μάτια και δεν κατάλαβα τίποτα επί της ουσίας. Όσα έγραψα ισχύουν ότι και να λες.
Τα στατσ του Κ2 γράφουν MantisGM ξεσκίζει τον aggelosdleta ασταμάτητα, έβαλες έναν να σε παίξει επιτήρηση και να κάνει
που και που reclaim.

Σου είπα να μιλήσουμε και να με πάρεις τηλέφωνο γιατί πέρασαν 7 χρόνια από τότε και νόμιζα το ξεπέρασες.
Αλλά μάλλον δεν με ξεπέρασες ποτέ, χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Στο τέλος του Κ2 σε έβριζαν και οι GA, τουλάχιστον εμένα οι δικοί μου άνθρωποι δεν με έβρισαν ποτέ.
(εκτός από την jina που μαλώναμε για ερωτικούς λόγους , χαχαχαχαχα )

Αν δεν αλλάξεις το παιχνίδι σου θα είσαι πάντα μια βδέλλα στα αχαμνά των άλλων.
ciaoooo
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή