GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
παρε παραδειγμα το τελευταιο all star game σκετη ξενερα διχως λιγη κοντρα.
Το τελευταίο dunk contest γιατι το all star δεν το δα, μονο highlights :rolleyes: Αλλα εκει που εισαι ναυλωμενος απο τον περσινο διαγωνισμό καρφωμάτων είδα αυτη τη μλκια 3 το πρωι επαναληψη και καραξενερωσα. Απο το best dunk contest ολων των εποχων σε μια απο τις μεγαλυτερες μπουρδες που ειδα φετος :p Και για να μείνω εντός θεματος ναι χρειαζεται η κοντρίτσα, πολεμο σε μια βδομαδουλα εχετε αλλωστε... τι θα πειτε; καλή επιτυχία στον αντίπαλο;
 

DeletedUser34860

τα όρια υπάρχουν για τους μέτριους , αν κάποιος θέλει να έχει ελπίδες για να μας αντιμετωπίσει θα τον περιμένουμε έξω από αυτά

εκτος απο τους μετριους ξερεις τι αλλο δεν εχει ορια....
η βλακεια


Δεν εχετε δει τιποτα ακομα, δεν εχεις ιδεα τι σας περιμενει. Οτι εχεις ακουσει για εμας ισχυει αλλα 100 φορες χειροτερα απο οτι νομιζεις.

το χειροτερο που εχω ακουσει ειναι οτι εχεις το genlin δασκαλο αυτο βεβαια αντι για φοβο μου προκαλεσε γελιο

περα απο την πλακα και ολα τα εκτος παιχνιδιου που σας κραζει η μιση κοινοτητα του παιχνιδιου ειστε το φαβορι για τη νικη, αλλα μια συμβουλη απο εναν sim citα που λεει και ο aser κρατηστε χαμηλα την μπαλα δεν ξερετε τι θα σας ξημερωσει
 

DeletedUser

Το τελευταίο dunk contest γιατι το all star δεν το δα, μονο highlights :rolleyes: Αλλα εκει που εισαι ναυλωμενος απο τον περσινο διαγωνισμό καρφωμάτων είδα αυτη τη μλκια 3 το πρωι επαναληψη και καραξενερωσα. Απο το best dunk contest ολων των εποχων σε μια απο τις μεγαλυτερες μπουρδες που ειδα φετος :p Και για να μείνω εντός θεματος ναι χρειαζεται η κοντρίτσα, πολεμο σε μια βδομαδουλα εχετε αλλωστε... τι θα πειτε; καλή επιτυχία στον αντίπαλο;
κώστα από μαχητής έγινες σχολιαστής?:)
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
Με δικια μας επιλογη μας κραζει η μιση κοινοτητα του παιχνιδιου, εμεις το προκαλεσαμε γιατι οι ασχετοι αγκαλιτσες που χαλανε το παιχνιδι μας αηδιαζουν. Προκαλεσαμε τους παντες για 6 μηνες για να μπουν στον 42, μπηκαν αρκετες φυλες που εχουν κερδισει κοσμους αλλα μεχρι τωρα απλα κανουμε παρελαση.

υγ. Ο Genlyn εχει να λεει οτι εμαθε τα βασικα στον Da viNci εσυ τι εχεις κανει στο παιχνιδι?
 

Tribal Troubles

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
507
Παρακαλω οι παιχτες kpap και Μανιασμενη Βουβουζελα να μην ξεφευγουν απο το θεμα και να μην ανεβαζουν το επιπεδο της συζητησης .(μητσο δεν ισχυει το δευτερο για εσενα ..αραξε)
ΘΑ ΤΟΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ειναι ετη φωτος μπροστα το ατομο.
 

DeletedUser34860

Με δικια μας επιλογη μας κραζει η μιση κοινοτητα του παιχνιδιου, εμεις το προκαλεσαμε γιατι οι ασχετοι αγκαλιτσες που χαλανε το παιχνιδι μας αηδιαζουν. Προκαλεσαμε τους παντες για 6 μηνες για να μπουν στον 42, μπηκαν αρκετες φυλες που εχουν κερδισει κοσμους αλλα μεχρι τωρα απλα κανουμε παρελαση.

υγ. Ο Genlyn εχει να λεει οτι εμαθε τα βασικα στον Da viNci εσυ τι εχεις κανει στο παιχνιδι?

θα σου απαντησω κατι απο εναν φιλο μου που ειναι ισως κοντα στο δικο σας επιπεδο
ακομη και ταβλι να παιξεις δεν θα παιξεις με καποιον ενοχλητικο,
σκεψου πως δεν ειναι μονο οτι φοβουνται οτι θα χασουνε αλλα οτι δεν θελουνε να παιξουνε με εσας
παιχνιδι ειναι ειτε συμπαιχτης ειτε αντιπαλος το επιλεγεις

στο παιχνιδι δεν εχω κανει κατι νουμπακι ειμαι αλλα δεν με νοιαζει
το χειροτερο βεβαια ειναι να χασει καποιος που το παιζει καλος απο ενα νουμπακι.
 

DeletedUser

Με δικια μας επιλογη μας κραζει η μιση κοινοτητα του παιχνιδιου, εμεις το προκαλεσαμε γιατι οι ασχετοι αγκαλιτσες που χαλανε το παιχνιδι μας αηδιαζουν. Προκαλεσαμε τους παντες για 6 μηνες για να μπουν στον 42, μπηκαν αρκετες φυλες που εχουν κερδισει κοσμους αλλα μεχρι τωρα απλα κανουμε παρελαση.

υγ. Ο Genlyn εχει να λεει οτι εμαθε τα βασικα στον Da viNci εσυ τι εχεις κανει στο παιχνιδι?
τα βασικά στα έμαθε μονος του η μαζί με το κάρβουνο?
μη μου πεις ότι εxεις παίξει και στη ιστορική φυλη sos.
σας λυπούνται γιατί είσαστε πανάσχετη για αυτό δεν μπήκε κανεις κακομοίρη.
που αλλου εχεις παίξει εκτος από sos?:p xaxaxax
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
ΥΓ2: Επειδη εχω παιξει καταρχην αντιπαλος της SoL στον 33 , σε εναν κοσμο με πολυ περισσοτερες δυσκολιες κανεις δε με ειχε βρισει ουτε ειχε πει για τη μανα μου ουτε καρκινους ουτε τιποτα. Αρα ολοι καποιο δικαιωμα δινουν και παιρνουν την εν λογω συμπεριφορα.

Και να προσθεσω οτι όχι μονο σφαζομασταν ingame 6 μήνες χωρίς τα βρισίδια που λετε (αν κ επεφταν κ αυτα που κ που) αλλα σε φαση που ειμασταν 1000 κατακτησεις ο ενας 1000 ο αλλος (ισως 50 παραπανω εμεις χαχα αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα) είχαμε και κοινό forum που τα λεγαμε ωραια και πολιτισμενα με ένα βασικο forum moderation και όλα καλα. Οποτε ναι συνηθως για να σου βριζει ο αλλος μαναδες κλπ κατι θα έχει παιχτεί εκτός αν είναι τελείως γκάου.

κώστα από μαχητής έγινες σχολιαστής?:)
Ναι retired πλεον :cool: Απο αυτους που σε διαγωνισμους καρφωματων καθονται και σηκωνουν τα ταμπελακια με τη βαθμολογία, ε καπως έτσι :D Αλλα οχι και μαχητής, μας παρακολουθεί και η Αγγελική, 10 χρόνια βαρβαρα έπαιρνα :rolleyes:
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
τα βασικά στα έμαθε μονος του η μαζί με το κάρβουνο?
μη μου πεις ότι εξής παίξει και στη ιστορική φυλη sos.
σας λυπούνται γιατί είσαστε πανάσχετη για αυτό δεν μπήκε κανεις κακομοίρη.
που αλλου εξής παίξει εκτος από sos?:p xaxaxax

Ειμαι δουκας στην καλυτερη φυλη του .gr σου φτανει?

υγ. εσυ παντως μπηκες με το mister axe και πηγες πυξιδα με μισο πλανο
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
με αυτό που μόλις έγραψες γελάνε τα μπετά,τα τσιμέντα ακόμα και τα τούβλα.:)

Συμφωνα με στατιστικολογους 1+1=2 2+2=4 μεχρι εκει φτανεις νομιζω εσυ οποτε αραξε σε μια παραλια με τα κουβαδακια σου και ασε το παιχνιδι για μερικους που μαθανε να μετρανε μεχρι το 10 τουλαχιστον
 

DeletedUser

Συμφωνα με στατιστικολογους 1+1=2 2+2=4 μεχρι εκει φτανεις νομιζω εσυ οποτε αραξε σε μια παραλια με τα κουβαδακια σου και ασε το παιχνιδι για μερικους που μαθανε να μετρανε μεχρι το 10 τουλαχιστον

εσέι ποιος είσαι πάλι,έχεις παίξει και εσέι sos?
δούκας και εσει?
 

DeletedUser33711

Το τελευταίο dunk contest γιατι το all star δεν το δα, μονο highlights :rolleyes: Αλλα εκει που εισαι ναυλωμενος απο τον περσινο διαγωνισμό καρφωμάτων είδα αυτη τη μλκια 3 το πρωι επαναληψη και καραξενερωσα. Απο το best dunk contest ολων των εποχων σε μια απο τις μεγαλυτερες μπουρδες που ειδα φετος :p Και για να μείνω εντός θεματος ναι χρειαζεται η κοντρίτσα, πολεμο σε μια βδομαδουλα εχετε αλλωστε... τι θα πειτε; καλή επιτυχία στον αντίπαλο;


Ε δεν εχασες πραγματικα τιποτα , μηδεν αμυνες εμεις να παιζαμε 10 ποντους τους βαζαμε ευκολα. Για αυτο λεω χωρις αντισταση δεν εχει γουστο το οποιοδηποτε παιχνιδι.
 

DeletedUser34437

Γελανε μεχρι και τα καγκουρο της Αυστραλιας με τις δηλωσεις μερικων εδω μεσα
 

DeletedUser34705

ΘΑ ΤΟΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ειναι ετη φωτος μπροστα το ατομο.


Αρζυ μου εδω δεν μου απαντησες κατι γιατι ;;;;
Στο ξαναβαζω γιατι μπορει να ξεχαστηκες....


ΧΑχαχαχαχα γιατι μιλησε και αρθρωσε λογο περα των 2 συλλαβων και εκτος απο Ουγκ ? Εκτος αν λεμε για αλλη για πες ?
Αυτη που στο κ30 κανιβαλιστηκε εν ριπη οφθαλμου οταν πηγε να βγαλει γλωσσα και να παρει βαρβαρα για να κερδισει κοσμο?Αυτη που τρωει την μια πυξιδα ή μπαν το ενα μετα την αλλο και τωρα παιζει στην Στοπ? Αυτη που σας "εδινε" στο κ36 και κατηγορουσαν εσενα για ρουφιανο?Πες την "θειτσα " για να καταλαβουμε ολοι για ποια πρόκειται μας μπερδευεις με τα ονοματα .

Ελα μωρε εγω εμαθα οτι πηρες το playstasion 4 και τα δινεις ολα εκει .Να στειλω εκει πακετακι χαρτομαντηλα ή δεν φτανει μονο ενα?
Δεν ξερω βρε Ατζυ αν μας ρουφιανευε , δεν με ενδιαφερει ο 36 βασικα , για εμενα εχει διαγραφτει αυτος ο κοσμος . Οπψς δεν με ενδιαφερει αυτο το διδυμο αυτου του λο9γαριασμου πλεον.
Εγω στο ειπα καθαρα γιατι ξερω οτι στην τελευτα συνομιλια σας σε τάπωσε ασχημα δημοσια , αν θυμαμαι καλα σε ειπε ανικανη να κανεις οικογενεια και οτι τα παιδια σου εχουν μικροτερη αξια απο τον υπολογιστη σου , κατι τέτοιο .. γι αυτο σου ειπα κρατα τα χαρτομαντηλα μηπως τα ξαναχρειαστεις..
Εγω δεν εχω κατι μαζι σου τα εχουμε πει αλλωστε ισα ισα μου αρεσουν οι κομπλεξικοι ανθρωποι :p dasfidania , paka Atzi.
 

DeletedUser34837

Ειμαι δουκας στην καλυτερη φυλη του .gr σου φτανει?


πολλους σας φανηκε τραγικη η απαντηση αυτη του ντα.πραγματικα δε μπορω να καταλαβω τι γινεται με αυτη τη παλαιομανια που εχει πιασει τους ελληνες.μαλλον θα φταινε οι πολιτικοι και μας εχει μεταφερθει σε ολα τα πραγματα της καθημερινοτητας.Η sol δεν υστερει σε τιποτα.θυμαστε ας πουμε τους QQ του κοσμου 2(αν ειστε τοσο παλιοι) και λετε αυτη τη φυλη δε θα τη πιασει κανενας.Μα δεν εκαναν τιποτα,απλα ηξεραν να φαρμαρουν,να στηνουν σωστα τα χωρια τους και να κολλανε επιθεσεις.Κατι που τους εβαζε πολυ μπροστα απο το επιπεδο του .gr τοτε αλλα αν τα σκεφτεις τωρα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.CxC μια φυλη που αποτελουνταν απο καλους παικτες κατω απο μια παρα πολυ καλη διοικηση.....και??!!Για καθε ελληνικη φυλη που εχει ξεχωρισει παλιοτερα μπορειτε να βρειτε απλα πραγματα που την εκαναν να ξεχωρισει,πραγματα που δεν λειπουν απο την sol σιγουρα.Εγω δε θα πω οτι η sol ειναι η καλυτερη φυλη του .gr αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι χειροτερη απο αυτες που εχουν ξεχωρισει και σιγουρα θα ειχαμε ενα ενδιαφερον 1vs1 με οποιαδηποτε.Τελος,εχοντας παιξει απο την αρχη του .gr(με αρκετους κοσμους να μην εχω συμμετασχει βεβαια) δε θυμαμαι να μπαινει καποια φυλη στον τελικο πολεμο με την αντιπαλη να εχει 50% περισσοτερα χωρια απο αυτη.
 

DeletedUser

πολλους σας φανηκε τραγικη η απαντηση αυτη του ντα.πραγματικα δε μπορω να καταλαβω τι γινεται με αυτη τη παλαιομανια που εχει πιασει τους ελληνες.μαλλον θα φταινε οι πολιτικοι και μας εχει μεταφερθει σε ολα τα πραγματα της καθημερινοτητας.Η sol δεν υστερει σε τιποτα.θυμαστε ας πουμε τους QQ του κοσμου 2(αν ειστε τοσο παλιοι) και λετε αυτη τη φυλη δε θα τη πιασει κανενας.Μα δεν εκαναν τιποτα,απλα ηξεραν να φαρμαρουν,να στηνουν σωστα τα χωρια τους και να κολλανε επιθεσεις.Κατι που τους εβαζε πολυ μπροστα απο το επιπεδο του .gr τοτε αλλα αν τα σκεφτεις τωρα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.CxC μια φυλη που αποτελουνταν απο καλους παικτες κατω απο μια παρα πολυ καλη διοικηση.....και??!!Για καθε ελληνικη φυλη που εχει ξεχωρισει παλιοτερα μπορειτε να βρειτε απλα πραγματα που την εκαναν να ξεχωρισει,πραγματα που δεν λειπουν απο την sol σιγουρα.Εγω δε θα πω οτι η sol ειναι η καλυτερη φυλη του .gr αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι χειροτερη απο αυτες που εχουν ξεχωρισει και σιγουρα θα ειχαμε ενα ενδιαφερον 1vs1 με οποιαδηποτε.Τελος,εχοντας παιξει απο την αρχη του .gr(με αρκετους κοσμους να μην εχω συμμετασχει βεβαια) δε θυμαμαι να μπαινει καποια φυλη στον τελικο πολεμο με την αντιπαλη να εχει 50% περισσοτερα χωρια απο αυτη.

σαν φυλη η sol απότι ξέρω έπαιξε 30 χωρίς να κάνει κάτι ιδιαίτερο και στον 33 που πήγε στη τελική ευθεία με την φυλη του κώστα chessknight και έκλεισε τον κόσμο με πλαγια μέσα.οποτε δεν νομίζω να έχει απόδειξη πως είναι κάτι το ιδιαίτερο ως φυλή.
με την cxc αντίπαλο σορί παιδιά αλλα δεν θα είχατε καμια τύχη.
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Θα συμφωνήσω billy με τη μονη ένσταση ότι κάθε πραγμα πρεπει να το κοιτάς με βαση την εποχη του. π.χ. στο σκακι όλοι ξερετε τον kasparov ή τον fisher... τον carlsen όμως δεν τον ξερουν πολλοι και ας ειναι ο νο1 τωρα στον κόσμο. Σαν επιπεδο παιχνιδιού ίσως ο Carlsen να είναι καλύτερος και απο τους αλλους 2 ακόμα και ίσως ως ταλένο, ο Carlsen όμως παίζει την εποχή των υπολογιστών, αν ο Fisher το 1970 είχε βοήθεια στις αναλύσεις του απο υπολογιστή θα τον έτρωγε σαν χαπάκι τον Carlsen (μαλλον). :p

Ναι η QQ ή καθε QQ στην εποχή της είχε τεράστια διαφορά αλλά και πάλι τη συγκεκριμένη εποχή έχασε και ξέρεις γιατί; Λόγω όγκου των κόσμων. Αν και η τωρινη SOL έπαιζε σε κόσμο με ξερω γω 16 ηπείρους δεν θα ήταν το ίδιο. Εκτός απο το skill θελει και αντοχες να παιξεις 2-3-4 χρονια τον ίδιο κόσμο. Παρε παραδειγμα εμενα, στον 13 βαρεθηκα και μονο που εβλεπα το χαρτη και ειπα να μπω 16 να παιξω κατι πιο γρηγορο. Οσοι ειχαν παραπανω αντοχες με κερδισαν φυσικα. Και οταν λεμε αντοχες δεν εννοω απαραιτητα οτι εγω δεν θα παιξω 2 χρονια αλλα ο αλλος θα παιξει, είναι τι σε νοιαζει στο παιχνιδι. Αν θες να παιξεις δεν θα κατσεις π.χ να μαζευεις βαρβαρα μισο χρονο για να λες οτι κερδισες ενα κοσμο αλλα θα πας στον επομενο και ας φας πυξιδα πολεμωντας. Αν πεις πχ στον aser παμε bill στον Κ1 να μαζευουμε ανενεργους και βαρβαρα να κλεισουμε τον κόσμο θα παει; δεν νομίζω.

Προσωπικα αν και δεν εχω την τελεια μνημη με εντυπωσιασε η νικη της Nobles στον 22 με την ταχυτητα που κερδισαν την GTP και τον κοσμο. Αν π.χ. η SOL κανει κατι αντιστοιχο θα ειναι εντυπωσιακο και ας ειναι μονο 4 ηπειρων κοσμος. Απλα επισημαινω οτι αν δεν ηταν κοσμος 4 ηπειρων και ηταν 14 αλλαζουν τα δεδομενα και μην προδικαζουμε οτι επειδη η SOL θα ηταν καλυτερη ποιοτικα, θα κερδιζε κιολας.

Τελος οσα χρονια επαιζα πχ speed (κι εσυ νομιζω) παντα ελεγα οτι πολλα πιτσιρικια εχουν περισσοτερο skill απο πολλους μεγαλους παιχτες όμως σε slow κοσμο δεν μπορουν να παιξουν λογω υπομονης, χρονου, σχολειου ή δεν ξερω τι αλλο. Τα παντα ειναι σχετικα λοιπον. Ναι η QQ/Nobles ειναι μαλλον το νο1 σαν ιστορικο top (κατι σαν τον fisher στο σκακι), η CxC είναι το νο1 σε διαρκεια (κατι σαν τον κασπαροβ) και η SOL, η DnD ή αλλες φυλες που φαινονται στο σημερα είναι η γενια Carlsen :p Και ναι φυσικα η SOL μπορει να κερδισει την CxC με τις παρουσες συνθηκες των 4 ηπειρων και του κοσμου διαρκειας 6-12 μηνων αλλα πριν 6-7 χρονια ισως ηταν αλλιώς.

Οπως και να χει είναι πολυ ωραιο να παιζεις σε δυνατη/ δεμενη φυλή να ευχαριστιέσαι το παιχνίδι και η ιστορία θα γραφτεί απο μονη της δεν χρειάζεται να την πιεζεις. Ελπιζω να μην κουρασα παλι lol

έκλεισε τον κόσμο με πλαγια μέσα
Οχι καθολου πλαγια μεσα, μια χαρα πολεμος ηταν. επεσαν ban και χαλασε ο κοσμος αλλιως θα παιζαμε 6 μηνες ακομα ανετα. Και η φυλη δεν ηταν του chessknight αλλα του uppercut :p
______________________________
ΥΓ. Α και να προσθεσω και τον παραγοντα premium. Αν ενας κοκκινος δρακος μπορουσε να περασει εμενα σε χωρια επειδη εχει ρηξει ξερω γω 3000€ premium κι εγω το μονο premium που πατουσα ποτε σε κοσμους ήταν το οπλοποιειο 20 στο 1ο χωριο ε ναι προφανως εχει edge εναντιον μου. τα 1000 χωρια μειον που ειστε τωρα σε 4πλασιο ογκο κοσμου θα ηταν 4000-5000 χωρια και αντε γυρνα το οση ποιοτητα και να χεις :p
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή