GR42 **SOL vs STOP**

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser33703
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποια φυλή πιστεύεται ότι θα είναι η νικήτρια του κόσμου 42;

  • SOL

    Ψήφοι: 81 65,9%
  • STOP

    Ψήφοι: 38 30,9%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 3,3%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    123
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Τι κάνεις Μαράκι; Ελπίζω να σαι καλά ;) Όλα τα 20χρονα εκεί μαζευτήκατε ε; Αν κι εσυ νομίζω είσαι 24 αλλα τεσπα :p

Ασχετο, Χρόνος λειτουργίας server: 167 ημέρες = 5,5 μήνες ήταν σύμμαχοι οι STOP με τους SOL, σωστά; Τόση συμμαχική αγάπη δεν έχω ξαναδεί να ξετυλίγεται σε forum :D (πλακα κανω, classic ειναι) Αγαπα με να σ'αγαπω μέχρι να σε κάνω εχθρό :p Σαν τις γυναικες που ειναι με καποιον 5 χρονια και οταν τις κερατωσει αποδεικνύεται ο πιο μακάκας άντρας του κόσμου. Keep fighting αλλα "πολιτισμένα" μην σας το κλειδώσουν ειναι κρίμα...
 

DeletedUser34705

Να τα λες σωστα κουμαν.Κεντρο ειμασταν και ειχαμε βορρα,νοτο,ανατολη κοκκινα μονοι μας(10 ατομα ειμασταν κοντα) και εισασταν 3-4 φυλες που το γυρισατε παιρνοντας βαρβαρα και αποκτοντας ογκο και με το που βαλαμε συμμαχους τα animals(αν θυμαμαι καλα οτι λεγονταν ετσι) η δικια σου φυλη τα παρατησε γιατι εχασε και εμεινε η συμμαχια σου με εναν nikolaos28 ή καπως ετσι.Και ενω καλα καλα δν ειχαμε τελειωσει με τα απομειναρια σας και ετοιμαζομασταν να βρουμε τα νουμερα 11880 και αλλες 5-6 φυλες που χανε μας βαρεσανε κατι τυπαδες που χαμε σ.ε σε μια ηπειρο με αδεια χωρια.Ινστα διαγραφη εφυγε εκει.Δεν εστειλες κανενα πυξιδα εσυ :p

Παιζει να χω κανει doublepost για 2 ακυρα πραγματα.ουπς :D

Ψηλο καλα τα θυμασαι αλλα οχι και τελεια , ο πολεμος με τους 20 τελέιωσε με νικη της Μ.Β. ειχαμε μονο μια συμαχια με νουμερο και κυκλικα μας στο κεντρο που ειμασταν και εμεις μας κοκκινησανε ολοι , μετα απο την διαλυση σας δεν θυμαμαι που πηγατε ( ο Μητσος ειναι καλος δηπλωματης μπορει να σταματησατε σαν φυλη αλλα τους ετρεψε ολους εναντιον μας ) εμεις τοπτε φαγμε 6 συνεχομενα μπαν η δυο μεγακλυτεροι λογαριασμοι μας DROP IN και XASIKLIS7 καπως ετσι λεγοντουσαν μετα εφαγε και ο αρχηγος μας και σταματησαμε ολοι μαζι , ωραιος κοσμος τον ευχαριστηθηκαμε και οι 2 μεριες ,οχι οπως τωρα που ειναι τα πραγμαατ επι 6 μηνες βαραγαμε ο ενας τον αλλον και τοτε με τους περισσοτερους χωρις την στοιιωδη γνωση στο παιχνιδι ( οπως και εγω ) δεν ηξερα καθολου αμυνα ο Drop in και ο Λευκος τιγρης με εμαθε. Ωραιοι κοσμοι οπως και αν εχει και τι δεν θα εδεινα για εναν τετοιο κοσμο ας υπηρχαν τα νουμερα χ6 φυλές :p
 

DeletedUser34473

Bουβουζελα εισαι ο καλυτερος δεν πιστευω στο αυριο ελπιζω σε εσενα
 

DeletedUser28662

Τι κάνεις Μαράκι; Ελπίζω να σαι καλά ;) Όλα τα 20χρονα εκεί μαζευτήκατε ε; Αν κι εσυ νομίζω είσαι 24 αλλα τεσπα :p

Ασχετο, Χρόνος λειτουργίας server: 167 ημέρες = 5,5 μήνες ήταν σύμμαχοι οι STOP με τους SOL, σωστά; Τόση συμμαχική αγάπη δεν έχω ξαναδεί να ξετυλίγεται σε forum :D (πλακα κανω, classic ειναι) Αγαπα με να σ'αγαπω μέχρι να σε κάνω εχθρό :p Σαν τις γυναικες που ειναι με καποιον 5 χρονια και οταν τις κερατωσει αποδεικνύεται ο πιο μακάκας άντρας του κόσμου. Keep fighting αλλα "πολιτισμένα" μην σας το κλειδώσουν ειναι κρίμα...

Κωστάκη μας ξέχασες... Καλά είμαι μεγαλώνω και ομορφαίνω τον κόσμο :oops:
(όσο για το 24 θα σου στείλω λουλούδια και τούρτα μαζί :D:D:D χαχαχαχαχα)
Όπως έχεις δει δεν γράφω εξωτερικό πλέον, αλλά όταν είδα τόση βαρβατίλα να ξεχιλίζει απειλιτικά, είπα ας σχολιάσει και ένα θηλυκό έτσι για αλλαγή :p
Τεσπα θεωρώ απαράδεκτες τις απειλές παραπάνω και έχω το δικαίωμα να το παραθέσω όπως οποισδήποτε άλλος. όσο για το "πιτσιρίκια" ειρωνικά το ανέφερα. (αυτό για τους αντιρρησίες της κατάθεσης της άποψης μου)

22 ειναι οχι και 24 ειπαμε.
Δικαστά το παράκανες δεν θα μας πιστέψουν χαχαχαχαχα ;)
 

chessknight

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
221
Δεν σας ξέχασα αλλά προσπαθώ :D Είμαι μοναχικός χαρακτήρας τί να κάνουμε...
Έτσι είμαστε οι άντρες, μεσα στη βαρβατίλα από μικρά παιδιά. Στην αρχή τσακωνόμαστε για το ποιος θα παίξει με το τηλεκατευθυνόμενο αυτοκινητάκι, μετά τσακωνόμαστε για μια μπάλα, μετα για μια γυναίκα και όταν ωριμάσουμε τσακωνόμαστε για 1 χωριό :cool: Οπότε εσείς τα θηλυκά στην άκρη όταν ξεχειλίζει η τετοστερόνη :p

tumblr_m7xrlgSiR61qlxdpeo1_500.gif
 

DeletedUser34860

Τεσπα θεωρώ απαράδεκτες τις απειλές παραπάνω και έχω το δικαίωμα να το παραθέσω όπως οποισδήποτε άλλος. όσο για το "πιτσιρίκια" ειρωνικά το ανέφερα. (αυτό για τους αντιρρησίες της κατάθεσης της άποψης μου)

σοβαρα? εγω νομιζα πως δεν υπαρχει κατι απαραδεκτο σε μια φυλη που εχει ατομα που διαρκως βριζουνε συκοφαντουνε προσβαλουνε απειλουνε και το κανουνε ειτε για την πλακα τους ειτε για να πικαρουνε τον αντιπαλο τους.
 

DeletedUser33711

Το παιχνιδι αυτο λεγεται φυλετικες μαχες. Μερος του παιχνιδιου ειναι η προπαγανδα και το trash talk οπως γινεται και σε αλλα παιχνιδια. Εαν μερικοι δεν αντεχετε τοτε παιξτε sim city δεν ειστε για φυλετικες. Η απειλη ομως της ανθρωπινης ακεραιοτητας δεν ειναι μερος του παιχνιδιου. Δεν συμφωνω για βρισιδια επι προσωπικου και οσοι με ξερουν ξερουν οτι δε βριζω γενικα, αλλα σε οτι αφορα το παιχνιδι με βρισκει συμφωνο στο πλαισιο του ανταγωνισμου. Εαν δεν υπαρξει λιγη κοντρα χανετε το νοημα , παρε παραδειγμα το τελευταιο all star game σκετη ξενερα διχως λιγη κοντρα. Καλες μαχες σε ολους, ευχομαι να μην ξεφυγουμε ουτε εμεις ουτε οι απεναντι σε προσωπικο επιπεδο και οσο μπορουμε ολες οι πλευρες να μεινουμε στο παιχνιδι και μονο στο παιχνιδι!
 

DeletedUser34860

Το παιχνιδι αυτο λεγεται φυλετικες μαχες. Μερος του παιχνιδιου ειναι η προπαγανδα και το trash talk οπως γινεται και σε αλλα παιχνιδια. Εαν μερικοι δεν αντεχετε τοτε παιξτε sim city δεν ειστε για φυλετικες. Η απειλη ομως της ανθρωπινης ακεραιοτητας δεν ειναι μερος του παιχνιδιου. Δεν συμφωνω για βρισιδια επι προσωπικου και οσοι με ξερουν ξερουν οτι δε βριζω γενικα, αλλα σε οτι αφορα το παιχνιδι με βρισκει συμφωνο στο πλαισιο του ανταγωνισμου. Εαν δεν υπαρξει λιγη κοντρα χανετε το νοημα , παρε παραδειγμα το τελευταιο all star game σκετη ξενερα διχως λιγη κοντρα. Καλες μαχες σε ολους, ευχομαι να μην ξεφυγουμε ουτε εμεις ουτε οι απεναντι σε προσωπικο επιπεδο και οσο μπορουμε ολες οι πλευρες να μεινουμε στο παιχνιδι και μονο στο παιχνιδι!

η φυλη σου εχει ξεπερασει κατα πολυ αυτα που λες ,οταν καθεστε βριζετε μανες αντιπαλων ευχεστε καρκινους στους ιδιους και στις οικογενειες τους ,προσβαλετε γυναικες παιχτριες και τις βριζετε με τον ποιο χυδαιο τροπο,συκοφαντητε ατομα, λεγοντας ψεματα δημιουργοντας παρομιους λογαριασμους.βαζετε co-play σε λογαριασμους που θελετε να ελενγχετε και μετα αλλαζετε κωδικους και email,απειλετε σε καθε κοινωνικο μεσω skype facebook οποιονδηποτε αντιπαλο σας.
ε οχι φιλε μου επετρεψε μου να σου πω δεν ειναι απλα trash talk ειναι συμπεριφορα χωρις ορια.
 

DeletedUser33711

Τα 3/4 αυτων που ειπες ειναι στο πλαισιο του παιχνιδιου και της προπαγανδας. Και οπως προανεφερα δεν συμφωνω με καρκινους και μανες τα μοναδικα μεμπτα δηλαδη.
 

DeletedUser34860

τα 3/4 εσυ εχεις αυτο το οριο ,καποιοι αλλοι συμπαιχτες σου δεν το εχουνε καν.
και βγαινουνε λοιπον 2-3 αντιπαλοι σας απο αντιδραση και σας απειλουνε σωματικα ή ο αλλος λεει πως θα σας ενοχοποιεισει θα σας βαλει πρεζα σπιτι κλπ.
βγαινετε ολοι και λετε απαραδεκτο
εννοειτε απαραδεκτα
αλλα για αρκετους ολα οσα προειπα ειναι απαραδεκτα

οτι ξεφευγει απο το παιχνιδι ειναι απαραδεκτο το να προσβαλεις καποιον με οποιονδηποτε τροπο το να τον συκοφαντησεις δεν σε κανει καλυτερο παιχτη και φυσικα ουτε και ανθρωπο.
 

DeletedUser33711

Το ενα εχει σχεση με το παιχνιδι και το αλλο εχει σχεση με την ανθρωπινη ακεραιοτητα. Εαν δεν το καταλαβαινεις αυτο δεν ειναι δικο μου προβλημα αυτο.

Οταν τον κραζεις για το παιχνιδι και βγαινει και σε απειλει ναι υπαρχει τεραστια διαφορα την οποια εαν δεν μπορεις να αντιληφθεις η κανεις πως δεν μπορεις να αντιληφθεις δε με νοιαζει :)
 

DeletedUser34860

δεν καταλαβαινομαστε μαλλον,ποιο απο τα 3/4 ειναι στα πλαισια του παιχνιδιου?

το μεγαλυτερο ποσοστο των μελων της φυλης σου βγαινει και βριζει χυδαια ,προσβαλει(skype κλπ)αρκετους αντιπαλους,
παραδειγματα απειρα ολοι το ξερουνε, ειναι στα πλαισια του παιχνιδιου??
για εμενα οχι για αυτους που το κανουνε ναι
 

DeletedUser33711

Οταν ασχολεισαι για το παιχνιδι και προκαλεις για το παιχνιδι τι ειναι ? Το οτι λεμε καποιους ασχετους και φυλετικα σκουπιδια σε τι αναφερομαστε. Στο οτι θα δουν πυξιδα και ολα τα παρελκομενα. Σου ειπα μανες και καρκινους καταδικαζω.

Οταν ο αλλος του λεει ετοιμαστειτε ερχεται ο πολεμος θα φατε πυξιδες και βγαινει ο αλλος και τον απειλει δεν καταλαβαινεις την διαφορα ?

Εγω πιστευω οτι δε θελεις να καταλαβεις την διαφορα. Εαν παλι σε ενοχλουν οι προκλησεις επανω στο παιχνιδι σου ειπα εισαι για sim city μαλλον και οχι για φυλετικες.
 

DeletedUser34860

δεν καταλαβες
αυτα που λες ειναι τα καλα του παιχνιδιου μια χαρα ειναι και εχουνε και πολυ γελιο,κανεναν σοβαρο ανθρωπο δεν τον ενοχλουνε αυτα.
για τα αλλα λεω που δεν θελεις να καταλαβεις εσυ. και δεν μιλαω για μεμονομενη περιπτωση

το να μου πεις θα φαω πυξιδα ουτε και θα με νοιαξει,αντε ακομη και να βαλεις φυτευτο co-play και να μου αλλαξει κωδικο μαιλ και να χασω τον λογαριασμο αντε παλι θα χαλαστω καπως αλλα θα το αφησω

ομως το να μου βρισεις την μανα την γυναικα μου τα παιδια μουκαι να γινεται διαρκως ,να κανεις παρομοιο λογαριασμο για να με συκοφαντησεις για πραγματα εκτος παιχνιδιου
να βρεις τα στοιχεια μου και με ενοχλεις ή να ενοχλεις την οικογενεια μου.
αυτα ειναι τα σοβαρα που ενοχλουνε για αυτα μιλαω
 

dark tornado

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
429
Ρε φιλε αμα σας ενοχλουν οι βρισιες στο σκαιπ και καλα κανουν και σας ενοχλουν απλα delete οποιονδηποτε σε βαζει σε τετοιο ρουμ και βγες απο το ρουμ.απο τι στιγμη που καθεσαι τα ακους μονο και μονο για να κραξεις εισαι ελαχιστα καλυτερος απο αυτους που σε βριζουν

Αλλα το αστειο ειναι πως χρησιμοποιητε το ολο θεμα στο σκαιπ σαν δικαιολογια για οσα κανετε μεσα στο παιχνιδι

Η διαφορα ειναι πως εσεις μπορειτε να αγνοησετε οσα λεγονται σκαιπ ομως αυτα που πρατεται ινγκειμ δεν αλαζουν οποτε μην ακουσω παλι πως ηΣΟΛ χαλασε την συμφωνια πρωτη

Και στην τελικη να σου πω κατι?εδω ειμαστε να μιλισουμε για την επερχομενη πυξιδα σας ας μη χαλαμε αυτο το ομορφο γεγονος
 

DeletedUser33711

Αυτα ειναι σαφως απαραδεκτα, αλλα δεν εκφραζουν την πλειοψηφια της συμπεριφορας μας και το ξερουμε και οι δυο. Απο κει και περα η συζητηση γινεται για αυτα που βλεπουμε στο φορουμ που διαβαζουμε εδω. Δε μπορω να κανω ουτε εσυ τον τροχονομο κανενος και σιγουρα ολες οι φυλες εχουν τετοιου ειδους μαργαριταρια. Το ολο θεμα ξεκινησε για την παραβιαση των κανονων του φορουμ και οπως ειδαμε επιλυθηκε απο τον αρμοδιο. Τσαμπα σπαμαρουμε νομιζω για κατι που απο οτι φαινεται συμφωνουμε κιολας.

ΥΓ1: Το παρομοιος λογαριασμος για συκοφαντεια ειναι μερος προπαγανδας παντως. Αλλα ο καθενας εχει τη δικια του γνωμη σιγουρα. Για αυτο υπαρχουν οι κανονες του φορουμ ομως.
ΥΓ2: Επειδη εχω παιξει καταρχην αντιπαλος της SoL στον 33 , σε εναν κοσμο με πολυ περισσοτερες δυσκολιες κανεις δε με ειχε βρισει ουτε ειχε πει για τη μανα μου ουτε καρκινους ουτε τιποτα. Αρα ολοι καποιο δικαιωμα δινουν και παιρνουν την εν λογω συμπεριφορα.
 

DeletedUser33703

ε οχι φιλε μου επετρεψε μου να σου πω δεν ειναι απλα trash talk ειναι συμπεριφορα χωρις ορια.

τα όρια υπάρχουν για τους μέτριους , αν κάποιος θέλει να έχει ελπίδες για να μας αντιμετωπίσει θα τον περιμένουμε έξω από αυτά
 

Da viΝci

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
301
δεν καταλαβες
αυτα που λες ειναι τα καλα του παιχνιδιου μια χαρα ειναι και εχουνε και πολυ γελιο,κανεναν σοβαρο ανθρωπο δεν τον ενοχλουνε αυτα.
για τα αλλα λεω που δεν θελεις να καταλαβεις εσυ. και δεν μιλαω για μεμονομενη περιπτωση

το να μου πεις θα φαω πυξιδα ουτε και θα με νοιαξει,αντε ακομη και να βαλεις φυτευτο co-play και να μου αλλαξει κωδικο μαιλ και να χασω τον λογαριασμο αντε παλι θα χαλαστω καπως αλλα θα το αφησω

ομως το να μου βρισεις την μανα την γυναικα μου τα παιδια μουκαι να γινεται διαρκως ,να κανεις παρομοιο λογαριασμο για να με συκοφαντησεις για πραγματα εκτος παιχνιδιου
να βρεις τα στοιχεια μου και με ενοχλεις ή να ενοχλεις την οικογενεια μου.
αυτα ειναι τα σοβαρα που ενοχλουνε για αυτα μιλαω

Δεν εχετε δει τιποτα ακομα, δεν εχεις ιδεα τι σας περιμενει. Οτι εχεις ακουσει για εμας ισχυει αλλα 100 φορες χειροτερα απο οτι νομιζεις.
 

DeletedUser

Δεν εχετε δει τιποτα ακομα, δεν εχεις ιδεα τι σας περιμενει. Οτι εχεις ακουσει για εμας ισχυει αλλα 100 φορες χειροτερα απο οτι νομιζεις.

χαλάρωσε λίγο και πρόσεχε μην σκίσεις κάνα καλτσών.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή