φαινομενο αλυσηδα.. αλλου τυπου ..

  • Δημιουργός θέματος Deleted User - 751811
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Deleted User - 751811

διαβαζωντας στο αρχειο βρηκα αυτο

[SPOIL]Στους παλιούς κόσμους παρατηρείται το φαινόμενο της αλυσίδας όπως το λέμε εμείς.

Είναι 10 ενεργοί παίκτες, έχουν επιτήρηση από 1-2-3 παίκτες που το παράτησαν, και για να μην κλειδώνει ο λογαριασμός, δίνουν σε κάποια φάση τον δικό τους λογαριασμό σε επιτήρηση και παίζουν με τον μέχρι τότε επιτηρούμενο, γνωρίζοντας φυσικά τους κωδικούς του.

Αυτό φυσικά και είναι προσπάθεια εξαπάτησης της ομάδας διαχείρισης. Δεν αποκλείουμε μονο τον τελευταίο επιτηρητή και αυτόν που τον χειριζόταν αλλα και οποιον άλλον είχε επιτήρηση του λογαριασμού το τελευταίο διάστημα. Αυτό σημαίνει πως θα πάτε να σώσετε 1 λογαριασμό και στο τέλος θα βρεθείτε να χάνετε 10-15 λογαριασμούς μόνιμα και ίσως με άμεση διαγραφή παίκτη ώστε να βγαίνουν τα βαρβαρα χωρίς να προλάβει κανείς να ετοιμάσει πλανα από πριν.


Το να προσπαθήσεις να παίξεις παιχνιδάκια με την ομάδα και να προσπαθήσεις να την παραπλανήσεις είναι πολύ χειρότερο από το να έχεις 50 λογαριασμούς σε έναν κόσμο, τιμωρείται πολύ χειρότερα και δεν σηκώνουμε κουβέντα στο σύστημα υποστήριξης μετά τον αποκλεισμό.

Όταν ένας παίκτης εξαφανίζεται, σημαίνει πως μέσα στα όρια που θέτουν οι κανόνες, θα πρέπει να εξαφανιστούν και τα χωρια του. Οποιαδήποτε άλλη κίνηση να κρατήσετε τα χωρια του παίκτη ενεργά εκτος οριων, παραβιάζει κανόνες και τιμωρείται.

Επαναλαμβάνω πως η προσπάθεια παραπλάνησης της ομάδας διαχείρισης είναι η χειρότερη παραβίαση που μπορεί να κάνει ένας παίκτης στο παιχνίδι. Τιμωρείται με τον χειρότερο τρόπο γιατί μας δίνει το δικαίωμα να σκεφτούμε πως το έχει ξανακάνει και έχει κάνει χειρότερες παραβιάσεις κανόνων. Όπως έλεγαν και στο χωριο μου, μην δίνεις ποτε σου δικαιώματα παιδί μου. Ακολουθήστε το, δεν θα κάνει κακό σε κανέναν.[/SPOIL]

αυτο ειναι ενα ειδους μιας αλυσηδας
αλλα θα μπορουσε να γηνει και αλλιως ?
ας παρουμε για παραδειγμα .
Ενας παιχτης Α φτιαχνει ενα λογαριασμο τον γεμιζει με co - play (Β-Γ-Δ) μετα δηνει αυτον τον λογαριασμο
σε εναν απο αυτους τους παιχτες να τον διαχηρηστει , φτιαχνωντας εναν αλλο λογαριασμο Α2 στην ιδια φυλη που ειναι,
και βαζει ξανα παιχτες ως co -play.
ο Α2 λογαριασμος ωθητε με ετοιμα χωρια απο την φυλη του ενω ο Α λογαριασμος συνεχιζει να διαχειρηζετε φαινωμενικα απο τον παιχτη ( Β-Γ-Δ) στην αλυσηδα μπορει να προστεθει ετσι συνεχος λογαριασμοι μιας και υπαρχει ενα μεγαλο παραθυρο κενο για να γηνει αυτο..

αν παρουμε ομως τους κανονες απο την αρχη .. ο πρωτος κανονας μας λεει


§1) Ένας λογαριασμός ανά παίκτη
Κάθε παίκτης μπορεί να έχει μόνο ένα λογαριασμό ανά κόσμο παιχνιδιού, με εξαίρεση όταν έχει οριστεί επιτηρητής ενός άλλου λογαριασμού. Απαγορεύεται η γνωστοποίηση ή/και η κοινή χρήση του κωδικού πρόσβασης ενός λογαριασμού με άλλον παίκτη που έχει λογαριασμό στον ίδιο κόσμο με εσάς. Λογαριασμοί που μοιράζονται την ίδια σύνδεση, απαγορεύεται να γνωρίζουν ο ένας τον κωδικό του άλλου. Η απαγόρευση αυτή ισχύει ακόμη και για λογαριασμούς που ανήκουν σε μέλη της ίδιας οικογένειας.

εδω βλεπουμε πως ενας παιχτης θα μπορουσε να εχει παραπανω λογαριασμους απο εναν αρκει να βρει εστω φιλαρακια να μπορεσει να δωσει τον πρωτο λογαριασμο...

και επιδη αυτο το φαινωμενο ηδη υπαρχει στους κοσμους που παιζουμε .
ρωταω λοιπον πως μπορει να γηνει δικαιο για ολους τους υπολιπους λογαριασμους .
ο ενας και μοναδικος λογαριασμος...
 

DeletedUser

Δυστυχώς, το φαινόμενο αυτό εξαπλώνεται συνεχώς. Όλο και συχνότερα διάφοροι coplay αποσχίζονται - προσχεδιασμένα ή όχι, δεν μπορώ να ξέρω, αλλά όσοι νομίζουν ότι αυτό που κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι σκύλος που μιλάει ξένες γλώσσες μάλλον πλανώνται πλάνην οικτράν - και ξεκινούν δικούς τους, αυτόνομους και καλά, λογαριασμούς. Ωθούνται όσο δεν παίρνει άλλο και σε ελάχιστο χρόνο τους βλέπουμε να γιγαντώνονται. Και ο χορός καλά κρατεί... Με τα τεχνικά δεν τα πάω καλά, αλλά πέρα από τον έλεγχο αλλαγής κωδικού και e-mail - που φαντάζομαι ότι κανείς δεν είναι τόσο ανόητος να μην το κάνει - ίσως ο έλεγχος των IP να μπορούσε να ρίξει φως σε τέτοιες υποθέσεις. Υποθέτω ότι είναι καθαρά στο χέρι και την διάθεση της Ο.Δ. να το ψάξει. Ας το πράξει, για να ισχύει όντως και για όλους ο ένας και μοναδικός λογαριασμός.
 

Deleted User - 751811

και τι γινετε σε περιπτωσεις που ενας απο τους co -play ενω αποσχιζετε απο τον λογαριασμο , τηρει τις διαδιακασιες για να γηνει η φαινωμενικα η αποσχιση για τα ματια και την ιδια στιγμη ωθητε ξανα απο τους αλλους λογαριασμους. στην ουσια δεν παιζει με δυο λογαριασμους..?
 

DeletedUser

Η λογική απάντηση είναι ότι παίζει σε δύο λογαριασμούς, απλά αλληλοδιαδόχως. Μ΄ αυτό τον τρόπο, πιστεύει, και μέχρι στιγμής πετυχημένα, ότι παρέκαμψε το σύστημα και ξεγέλασε την Ο.Δ. Η ατιμωρησία τέτοιων περιπτώσεων, απλά δείχνει το δρόμο και σε άλλους, φοβάμαι. Ίσως είναι απαραίτητο να γίνουν πιο αυστηροί οι κανονισμοί και οι έλεγχοι σε τέτοιες περιπτώσεις.
 

DeletedUser26916

βασικα για κατι τετοιο σε ωθει μονο του το γκαμε ... γιατι?

γιατι μπορεις να καλεσεις διπλα σου καποιον... αν καλεσεις διπλα ενα φιλο που στο μελλον θα παιξεται ενα ακκαουντ απλα ανεβαζεται και τα δυο ακκαουντ και μετα ο ενας παταει διαγραφη και παιζεις κο-πλαι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Deleted User - 751811

βασικα για κατι τετοιο σε ωθει μονο του το γκαμε ... γιατι?

γιατι μπορεις να καλεσεις διπλα σου καποιον... αν καλεσεις διπλα ενα φιλο που στο μελλον θα παιξεται ενα ακκαουντ απλα ανεβαζεται και τα δυο ακκαουντ και μετα ο ενας παταει διαγραφη και παιζεις κο-πλαι!

οχι φιλε μου εκει πρεπει να παιξουν και οι δυο λογαριασμοι να κερδισουν μαχες και να συνεχισουν μαζι και μετα να κανουν μια ενωση..

οταν ομως γινετε αποσχιση απο εναν λογαριασμο που παιζετε απο 2 και παραπανω παιχτες , και αυτοι με την σειρα τους ανοιγουν ξανα τον δευτεροτριτο τους λογαριασμο ( θειες ,ξαδερφια ποτε δεν βγαζεις ακρη) .
και στην συνεχεια ωθουντε ξανα απο τους παιχτες που παιζουν μεσα σε μια φυλη στον ιδιο κοσμο κατι δεν παει καλα.
εκει δεν μηλαμε για ενωση αλλα για μεθοδευμενη εξαπατηση ολων των αλλων λογαριασμων.

ετσι μπορει ενας παιχτης απο το παρεακι να βρεθει σε σημειο αλλο να αωθηθει οσο δεν παει αλλο και να μην παιξει φαιρ πλεη σε σχεση με ολους τους αλλλους.

ειναι κατι υπαρκτο αυτο και για αυτο η ερωτηση μου,.
και αν ανατρεξουμε παλι σε κανονες και σε περιπτωσεις που εχουν ανακοινωθει δημωσια απο την Ο,Δ θα δουμε οτι εκτος απο τους ιδιους τους λογαριασμους εχουν ευθηνες και οι δουκες μιας και γνωριζουν η μεθωδευουν να γηνει κατι τετοιο...
η κανω λαθος..?
 

DeletedUser

Μα τις περισσότερες φορές, οι λογαριασμοί των ηγητόρων είναι αυτοί που μεταχειρίζονται τέτοια κόλπα... Τουλάχιστον στην δική μου αντίληψη αυτό έχει υποπέσει. Σπάνια έχω δει λογαριασμό χωρίς προνόμια να μεταχειρίζεται αυτή την πρακτική.
 

Deleted User - 751811

χωρις φωτια δεν βγαινει καπνος και δυστιχος μας εχει πνηξει,...
το θεμα ειναι τι γηνετε σε τετεις περιπτωσεις ...
 

DeletedUser

Μέχρι στιγμής πάντως, πρέπει να παραδεχθούμε ότι έχει βρεθεί η τρύπα στο σύστημα και τα ποντίκια την έχουν κάνει Εγνατία οδό προς την επικράτηση της φυλής τους, την πρωτιά του λογαριασμού τους, την τόνωση του εγώ τους ότι ξεγέλασαν την Ο.Δ., όπως διατυμπανίζουν skypeκώς... Προσωπικά έχω ακούσει τρεις διαφορετικούς να το λένε, και μάλιστα με ιδιαίτερη περηφάνεια...
 

DeletedUser26916

πολυ ωραια τα λετε .. αλλα αφου επιτρεπονται οι κο-πλει και αφου δεν παιζουν 2 ακκανουαντ απο μια ΙΠ, πως γινεται να κανει κατι η Ο.Δ?
 

Deleted User - 751811

εσενα σου φαινετε δικαιο

Α) ενας λογαριασμος αρχιζει με 3 co play (υπερτερει σε σχεση με τους απλους λογαριασμους εφωσον ενα ατομο δεν μπορει να καθετε 24 ωρες πανω απο ενα πσ. ενω 3 μοιραζωντε το χρονο. )

αυτοσ ο λογαριασμοσ αλαζει παιχτες και συνεχιζει να αναπτησετε οπως θα εκανε ο καθενας με η χωρης κο πλεη.

Β ) οι αρχικοι παιχτες ξαναφτιαχνουν δευτερους λογαριασμους που ωθουντε αμεσα η εμεσα ( μεσα απο την φυλη) με ετοιμα χωρια ,πορους , κλπ/ σε διαφορετικα σημεια απο οτι χειρηζωντουσαν το πρωτο λογαριασμο πχ στο ριμ.
η στην αντιπαλη φυλη εκει αλαζει και το ηθικο* η ο τροπος που τους βλεπεις στον χαρτη.

Γ) οι δευτεροι λογαριασμοι πρωχωρανε σε ενωσεις η φτιαχνουν αλλους κο πλαη και σε περιπτωση μπαν εχουν παλι το σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη..
και παμε ξανα απο την αρχη.
αυτος ο παιχτης ποσους λογαριασμους ειχε στον κοσμο..?
που ολοι οι αλλοι ειτε με κο ειτε χωρης διαχειριζωντουσαν μονο εναν?




η να στο πω αλλιως μπαινω εγω ο μπαμπης ο μητσος σε ενα κοσμο με εναν λογαριασμο.
καιγωμαστε και οι 3 και φτιαχνουμε ενα μεγαλο λογαριασμο.
αποφασηζουμε για να μπορεσουμε να καλυτερεψουμε το παιχνιδι μας
να κανουμε αποσχιση αλους δυο λογαριασμους .
ενω ο αρχικος λογαριασμος την ωρα που φτιαχνουμε τους καινουργιους μας ωθει ,
απο εκει και περα ηβαζουμε και αλους κο η συνεχιζουμε χωρης .
απο την αρχη ο καθενας μας χρησημοπειει τουλαχιστον 2 λογαριασμους ασχετα με το αν επραξε συμφωνα με τουσ κανονες για να ειναι απλα τυπικος . και να ξεγελασει το συστημα .
εσυ απεναντι και ο καθενας μας ειχε τους ισους ορους και σταθμα με ολους τους υπολιπους ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser26916

κοιτα αφου υπαρχει το παραθυρακι γινεται και δεν μπορεις να κανεις και κατι γι αυτο!

αλλα πιστεψε με υπαρχουν ακκαουντ που με 2 ενεργους κο-πλαι παιχτες να κανουν πολυ καλο σταρτ απ χωρις να εχουν μποοσταρισμα με καλο χωριο απο φιλο ας πουμε!

υπαρχει το πρεμ που μπορεις να ανεβεις γρηγορα , υπαρχει η ενεργητικοτητα και υπαρχει και αυτο που λες εσυ που μπαινουν σαν διαφορετικα ακκαουντ και καλα και μετα περνουν ο ενας τα χωρια του αλλου και φτιαχνουν λογαριασμο!

οποτε μην εισαι τοσο σιγουρος οτι αν γινει αυτο που λες το ακκαουντ που θα παρει χωρια ειναι απιαστο!
 

Deleted User - 751811

εγω μπορω να μηλησω για αυτα που βλεπω και για τον κοσμο που παιζω,
δεν ειδα ουτε καλο σταρτ απ ουτε να χαλαει πρεμ . και δεν με ενδιαφερει αυτο ο καθενας παιζει οπως θελει
ειδα καθαρα παλιο κο πλεη να φτιαχνει καινουργιο λογαριασμο/ μεσα σε 15 μερες να εχει παρει 5 χωρια 10000 ( απο παιχτη που φαγανε ολη η φυλη) να μπει για συγκεκριμενο λογο και στοχους με την καλυψη και την καθοδηγηση τησ φυλης του.

δεν μηλαμε για στρατιγικη δεν μηλαμε για μαχες αλλα για εξαπατηση του συνολου των υπολιπων παιχτων.
και επιδη αυτο δεν ειναι μονο η πρωτη φορα οπως ακουγετε γηνετε με συστημα μπορει να γηνει σε ολους τους κοσμους υπαρχει μια αλυσιδα που κανει κακο σε ολους τους παιχτες που θελουν να παιξουν το παιχνιδι //
 

DeletedUser

κοιτα αφου υπαρχει το παραθυρακι γινεται και δεν μπορεις να κανεις και κατι γι αυτο!

αλλα πιστεψε με υπαρχουν ακκαουντ που με 2 ενεργους κο-πλαι παιχτες να κανουν πολυ καλο σταρτ απ χωρις να εχουν μποοσταρισμα με καλο χωριο απο φιλο ας πουμε!

υπαρχει το πρεμ που μπορεις να ανεβεις γρηγορα , υπαρχει η ενεργητικοτητα και υπαρχει και αυτο που λες εσυ που μπαινουν σαν διαφορετικα ακκαουντ και καλα και μετα περνουν ο ενας τα χωρια του αλλου και φτιαχνουν λογαριασμο!

οποτε μην εισαι τοσο σιγουρος οτι αν γινει αυτο που λες το ακκαουντ που θα παρει χωρια ειναι απιαστο!

Θα απαντήσω στην πρώτη πρόταση, φίλε μου. Το παραθυράκι υπάρχει, αλλά ακριβώς γι αυτό υπάρχει κι αυτό το φόρουμ, να υποδεικνύονται τέτοια "παραθυράκια" και να βρίσκει η Ο.Δ. τρόπους να εξασφαλίζει δίκαιο παιχνίδι στους παίκτες. Ή, αν το προτιμάμε όπως είναι και της μόδας, να εξασφαλίζει ίσους όρους παιχνιδιού στους πελάτες της.
Για τα υπόλοιπα, συμφωνώ απόλυτα, δεν είναι ανάγκη να υπάρξει ώθηση για να ανέβει ένας λογαριασμός, ούτε καν η χρήση των δυνατοτήτων του premium. Αλλά εκεί μιλάμε για ενεργητικότητα και ικανότητα και τύχη, παράγοντες που είναι η ραχοκοκκαλιά του παιχνιδιού. Δεν μιλάμε για εξαπάτηση των άλλων παικτών ούτε για εξαπάτηση της Ο.Δ.
 

Deleted User - 751811

Θα απαντήσω στην πρώτη πρόταση, φίλε μου. Το παραθυράκι υπάρχει, αλλά ακριβώς γι αυτό υπάρχει κι αυτό το φόρουμ, να υποδεικνύονται τέτοια "παραθυράκια" και να βρίσκει η Ο.Δ. τρόπους να εξασφαλίζει δίκαιο παιχνίδι στους παίκτες. Ή, αν το προτιμάμε όπως είναι και της μόδας, να εξασφαλίζει ίσους όρους παιχνιδιού στους πελάτες της.
Για τα υπόλοιπα, συμφωνώ απόλυτα, δεν είναι ανάγκη να υπάρξει ώθηση για να ανέβει ένας λογαριασμός, ούτε καν η χρήση των δυνατοτήτων του premium. Αλλά εκεί μιλάμε για ενεργητικότητα και ικανότητα και τύχη, παράγοντες που είναι η ραχοκοκκαλιά του παιχνιδιού. Δεν μιλάμε για εξαπάτηση των άλλων παικτών ούτε για εξαπάτηση της Ο.Δ.

Το πρωτο πραγμα που περημενω και εγω ειναι μια θεση της Ο.Δ πανω σε αυτο το θεμα.
Δευτερων τα Ελληνικα μυαλα βρισκουν σε λαγουμια παραθυρα αυτο οφειλουμε να το παραδεχτουμε ολοι...
τριτον μου κανει εντυπωση που ολοι λενε '' ενταξη μωρε γηνετε αλλα τι να κανουμε αφου υπαρχει ...''
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΜΕ ΝΟΟΤΡΟΠΟΙΑ ....
 

DeletedUser17129

Αφήστε τους άσχετους να παίζουν με 10-15 λογαριασμους και τι εγινε στην τελικη, θα σας κλεψουν το σπιτι θα σας παρουν τα λεφτα που εχετε στην τραπεζα

Όλα οσα αναφέρατε ενα πραγμα δείχνει:
Η παιχτική ανικανότητά τους να αντιμετωπίζουν άλλους παίχτες ή σαν φυλή άλλες φυλές, τους ωθεί στο να βρουν εξτρα χωρια ή εξτρα λογαριασμους ούτως ώστε να μπορεσουν να ανταπεξέλθουν παιχτικα αλλα και ακομα περισσοτερο να υπερτερήσουν απεναντι σε αλλους αφου δεν μπορουν με αλλο τρόπο με απώτερο σκοπο μπας και καταφερουν σαν φυλη να κλείσουν καποιο κόσμο

Ας το κανουν λοιπον γιατι κατα βάθος όλοι αυτοί (ακομα και κοσμο να κλεισουν και τι εγινε) γνωρίζουν οτι στην πραγματικότητα είναι τυχαίοι μικροπαίχτες χωρίς μελλον ακόμα και ασ μην το παραδέχονται μπροστά σε άλλους ή στους κολλητούς τους.

Χαίρομαι να υπαρχουν τέτοιοι παίχτες για να σπάμε πλάκα οι υπολοιποι που παίζουμε με ενα και μόνο λογαριασμο.
Στην τελική ενα παιχνιδι παίζουμε να περνάμε ευχάριστα το χρόνο μας και να γελαμε και να διασκεδαζουμε γενικοτερα!

Συνεχιστε παιδια, το μπορειτε, ειστε οι διασκεδαστες των φυλετικων μαχων!
 

DeletedUser32596

Είναι θέμα ηθικής και νομιμότητας το να μην υπάρχουν τέτοια γεγονότα και το να τα συγχωρείς ή να συμβιβάζεσαι με αυτά σε κάνει επί της ουσίας συνένοχο και όχι ανώτερο. Ας έρθουμε τώρα στο πρακτικό.

Μία προφανής λύση θα ήταν να απαγορευτούν τα co-play. Βέβαια αυτό θα σηκώσει θύελλα αντιδράσεων από πολλούς μεγάλους λογαριασμούς και μάλλον θα αφήσει πίσω την εταιρεία οικονομικά, οπότε - και λογικό είναι - δε μου φαίνεται και κάτι το εφαρμόσιμο.

Άλλη μία ιδέα θα ήταν να υπάρχει κάποιου είδους δήλωση των co-play όπως και αυτή της μοιρασμένης σύνδεσης. Ο κάθε co-player να πρέπει να δηλώνει για παράδειγμα είτε έναν παλαιότερο λογαριασμό είτε (σε περίπτωση που δεν υπάρχει) να δηλώνει αυτός e-mail στο λογαριασμό είτε κάτι άλλο που τώρα δε μου έρχεται γιατί είναι βράδυ και με πλησιάζει ο Μορφέας.

Αυτά προς το παρόν, πείτε και οι άλλοι καμία ιδέα. Μη μένουμε μόνο στις κουβέντες! :)
 

DeletedUser

Θα συμφωνήσω με τους δύο προηγούμενους, τουλάχιστον στη βασική ιδέα των λόγων τους. Μία ελαφρά διαφοροποίηση, όμως, σε σχέση με την ανάρτηση του intacto09. Μπορεί να δείχνει μικρή παικτική ικανότητα, αλλά όταν η παρατυπία αυτού του είδους - φαντάζομαι συμφωνούμε όλοι ότι πρόκειται για παρατυπία - δίνει προβάδισμα, εγώ βλέπω ότι όλο και συχνότερα και καλύτερων επιδόσεων παίκτες την ακολουθούν, προκειμένου να καλύψουν το προβάδισμα που δίνει αυτή η πρακτική σε άλλους ή να αποκτήσουν προβάδισμα έναντι καλύτερών τους παικτών. Και ακριβώς εκεί αρχίζει η "αλυσίδα", όσο αυτό επιτρέπεται και δίνει πλεονέκτημα σε κάποιους, όλο και περισσότεροι θα το εφαρμόζουν, για να μη "μείνουν πίσω". Απόλυτα σύμφωνο με βρίσκει ο OldFashioned, καθώς ακόμη κι αν οι κανονισμοί δεν το απαγορεύουν - κι έχω τις αμφιβολίες μου επ΄ αυτού, αλλά είναι θέμα της Ο.Δ. κι όχι δικό μου - είναι θέμα ηθικής. Δεν είναι σωστό, δημιουργεί μη νόμιμη ανισότητα - εννοώ ανισότητα που δεν οφείλεται στις ικανότητες του κάθε παίκτη και τις γνώσεις του - και θα πρέπει να βρεθεί τρόπος αντιμετώπισής του.
 

Deleted User - 751811

Είναι θέμα ηθικής και νομιμότητας το να μην υπάρχουν τέτοια γεγονότα και το να τα συγχωρείς ή να συμβιβάζεσαι με αυτά σε κάνει επί της ουσίας συνένοχο και όχι ανώτερο. Ας έρθουμε τώρα στο πρακτικό.

Μία προφανής λύση θα ήταν να απαγορευτούν τα co-play. Βέβαια αυτό θα σηκώσει θύελλα αντιδράσεων από πολλούς μεγάλους λογαριασμούς και μάλλον θα αφήσει πίσω την εταιρεία οικονομικά, οπότε - και λογικό είναι - δε μου φαίνεται και κάτι το εφαρμόσιμο.

Άλλη μία ιδέα θα ήταν να υπάρχει κάποιου είδους δήλωση των co-play όπως και αυτή της μοιρασμένης σύνδεσης. Ο κάθε co-player να πρέπει να δηλώνει για παράδειγμα είτε έναν παλαιότερο λογαριασμό είτε (σε περίπτωση που δεν υπάρχει) να δηλώνει αυτός e-mail στο λογαριασμό είτε κάτι άλλο που τώρα δε μου έρχεται γιατί είναι βράδυ και με πλησιάζει ο Μορφέας.

Αυτά προς το παρόν, πείτε και οι άλλοι καμία ιδέα. Μη μένουμε μόνο στις κουβέντες! :)

Το να καταργηθουν οι co play δεν νομιζω οτι γηντε αν και την εταιρια την συμφερει να εχει πιο πολλους λογαριασμους γιατι αναγκαζωντε πιο πολλοι λογαριασμοι να χρησημοποιουν τις δυνατοτητες. το θεμα αυτο δεν νομιζω να μας αφορα.

Υπαρχουν πολλοι λογαριασμοι που δεν εξαπατουν το συστημα η δεν το σκευτικαν απλα γιατι παιζουν το παιχνιδι.

Ομως για τους λογαριασμους που εξαπατησαν το συστημα και κηνηθικαν με βαση αυτης της αδυναμιας θα δανειστω τα λογια του mad στην αναλογη περιπτωση,,,

Αυτό φυσικά και είναι προσπάθεια εξαπάτησης της ομάδας διαχείρισης. Δεν αποκλείουμε μονο τον τελευταίο επιτηρητή και αυτόν που τον χειριζόταν αλλα και οποιον άλλον είχε επιτήρηση του λογαριασμού το τελευταίο διάστημα. Αυτό σημαίνει πως θα πάτε να σώσετε 1 λογαριασμό και στο τέλος θα βρεθείτε να χάνετε 10-15 λογαριασμούς μόνιμα και ίσως με άμεση διαγραφή παίκτη ώστε να βγαίνουν τα βαρβαρα χωρίς να προλάβει κανείς να ετοιμάσει πλανα από πριν.


Το να προσπαθήσεις να παίξεις παιχνιδάκια με την ομάδα και να προσπαθήσεις να την παραπλανήσεις είναι πολύ χειρότερο από το να έχεις 50 λογαριασμούς σε έναν κόσμο, τιμωρείται πολύ χειρότερα και δεν σηκώνουμε κουβέντα στο σύστημα υποστήριξης μετά τον αποκλεισμό.

Όταν ένας παίκτης εξαφανίζεται, σημαίνει πως μέσα στα όρια που θέτουν οι κανόνες, θα πρέπει να εξαφανιστούν και τα χωρια του. Οποιαδήποτε άλλη κίνηση να κρατήσετε τα χωρια του παίκτη ενεργά εκτος οριων, παραβιάζει κανόνες και τιμωρείται.

Επαναλαμβάνω πως η προσπάθεια παραπλάνησης της ομάδας διαχείρισης είναι η χειρότερη παραβίαση που μπορεί να κάνει ένας παίκτης στο παιχνίδι. Τιμωρείται με τον χειρότερο τρόπο γιατί μας δίνει το δικαίωμα να σκεφτούμε πως το έχει ξανακάνει και έχει κάνει χειρότερες παραβιάσεις κανόνων. Όπως έλεγαν και στο χωριο μου, μην δίνεις ποτε σου δικαιώματα παιδί μου. Ακολουθήστε το, δεν θα κάνει κακό σε κανέναν.

με λιγα λογια για παραδειγματισμο για να αποτρεψουμε την εξαπλωση αυτης και να το θυμουντε ολοι θα πρωτινα την διαγραφη απο τους κοσμους που εντοπιστικε το προβλημα αρχικα αυτων και των δουκων τους.

και συχρωνος για να μην ξαναγηνει κατι τετοιο παιζεις co- play. ΔΗΛΩΝΕΙς ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΑΙ IP ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..

αν και εκανα απο την αρχη ερωτηση σε ενα θεμα που ανακαλυψα απο λογαριασμο που κηνηθικε ετσι, περημενα εστω μια απαντηση απο την Ο.Δ εδω στο φορουμ,
η εστω μια θεση στο στεκουν αυτα που λεμε,
μετα λυπης μου διαπιστοσα παιχτες να λενε ε ναι γηνετε η μπορει να γηνει και να ειναι οι πιο πολλοι απαθεις και αυτοι που αρχιζουν να περνουν θεση σιγα σιγα να ζητανε να γηνει κατι..
 

DeletedUser

Δήλωσα και πιο πάνω ότι με τα τεχνικά δεν τα καταφέρνω. Αλλά πιστεύω ότι ένας έλεγχος IP, ώστε να αποτραπεί το φαινόμενο, συν ό,τι άλλο μπορούν να σκεφτούν τα παιδιά της Ο.Δ., θα βάλει μια τάξη. Όχι ότι δεν θα βρεθούν τρόποι παράκαμψης του συστήματος, αλλά όταν εντοπίζεται κάποιος, είναι, πιστεύω, και θέμα αξιοπιστίας της Ο.Δ. να καλύπτει τους παίκτες που παίζουν νόμιμα και θέλουν ίσους όρους στο παιχνίδι.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή