Δώσε μου την ιδέα σου!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6091
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6091

[mad]

Πάμε να το δουλέψουμε αλλιώς...

Έχω μια ιδιαίτερη έλξη προς τρελες ιδέες.

Τι θέλω τώρα από εσάς? Να μου δώσετε μια περίεργη ρύθμιση για τον επόμενο γύρο. Κάτι που γουστάρεις να το δεις αλλα σε έναν απλό κόσμο δεν το έχεις δει. Κάτι που θες να δοκιμάσεις ως παίκτης αλλα δεν λέμε να στο δώσουμε με τίποτα.

Παράδειγμα που σκέφτομαι να προσθέσω σε νέους κόσμους ως κριτήριο για το κλείσιμο:
Κυνήγι θησαυρού:
10 περίεργα χωρια, γεμάτα στρατό όσο δεν μπορείς να φανταστείς. Κάθε βδομάδα δίνουμε τις συντεταγμένες για 1 από αυτά μονο στις 5 μεγαλύτερες φυλές του κόσμου, οποια καταφέρει να πάρει και να κρατήσει τα 6 από αυτά θα είναι και η νικήτρια φυλή. (+κάποια αλλα που θα βρίσκετε μέσα στα χωρια αλλα δεν είναι ακόμα ώρα να τα πούμε)

Τέτοιες ιδέες λοιπόν, λίγο περίεργες, λίγο χαζές, λίγο γιούχου.

Μερικά πράγματα που δεν μπορούμε να κάνουμε:
Νέες μονάδες
Νέα κτίρια
Αφαίρεση ηθικού
Αφαίρεση premium


Γράφετε εδώ αυτό που θα θέλατε, κάνω edit και λέω αν μπορεί να γίνει η όχι.

Όσα πάρουν έγκριση ως εφικτά (άσχετα αν μου αρέσουν εμενα η όχι) θα πάνε σε ψηφοφορία. Οποιο η οποια (θα δούμε μαζί μετά αν μπορεί να υπάρξει συνδυασμός κινήσεων) θα μπούν στον επόμενο γύρο.


Μην σχολιάζουμε όμως την ιδέα του αλλου εδώ, όσες πάρουν έκγριση θα μπούν σε νέο θέμα μονο για σχολιασμό.

Σκεφτείτε το και πείτε μου, εγώ είμαι εδώ και διαβάζω. Και περιμένω να ακούσω ιδέες και από όσους είπαν πως απέτυχε ο γύρος... Εδώ σε θέλω κάβουρα (έτσι δεν το λένε? :/)


[/mad]
 

DeletedUser

1.χωριο με κτιρια κανονικα δλδ 1 επιτελειο 1 αποθηκη 1 μερος 1 αγροκτημα και με πορους 30(κλασσικη ρυθμιση που γινεται συχνοτατα στην πολωνια σε σπιντ)

2.χωρια με αναπτυγμενα επιπεδα(βλεπε speed)..οχι παρα πολυ ξερω γω ν3 αλλα κατι σαν ν2 το 26 ποντοι κατανταει βαρετο και αρκετοι παιχτες το βαριουνται!

3.κοσμος με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ βαρβαρα! τουλαχιστον χ4 απο αυτα που υπαρχουν! μιλαω για ενα πραγμα σαν την κ44 του κοσμους 15 αλλα οπως ειναι τωρα να ειναι απο την αρχη! δηλαδη τετοια ναναι η αναλογια!οχι να γινεται ετσι με τον καιρο και τα ρισταρτσ!

4.καθε παιχτης να εχει το δικαιωμα καποιες ωρες (προτιμω 4) να μην μπορει να δεχθει επιθεση κατι σαν κατασταση υπνου

5.στους κοσμους με ταχυτητα 1 να μπαινει μοναδα με ταχυτητα 2

6.στους κοσμους με 15 επιπεδα τεχνολογιων οταν ανεβαζεις το επιπεδο μιας μοναδας εκτος απο την δυναμη της να ανεβαζεις και το ποσο μπορει να φαρμαρει

7.στους απλους κοσμους με 26 ποντους,ο οδηγος να σ δινει δωρο και καποια ελαφρα! πχ 100

παρακαλω μην σχολιασετε τις ιδεες μου,θα πει ο μαντ αν γινονται οι οχι καποιες απο αυτες και μετα θα τις κρινεται εσεις στην ψηφοφορια


[mad]1. Όχι

Δεν μπόρεσα να βρω αυτό που λες στις ρυθμίσεις. Μέχρι να βρω τον Πολωνό συνάδελφο μου στο skype παραμένει όχι για τεχνικούς λόγους καθαρά. [/mad]


[mad] 2. Ναι [/mad]
[mad] 3. Ναι [/mad]
[mad] 4. Ναι [/mad]
[mad] 5. Ναι [/mad]
[mad] 6. Όχι [/mad]
[mad] 7. Όχι
είσαι εκτος θέματος, δεν μιλάμε για απλούς κόσμους! [/mad]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser26850

Καθε φυλη να εχει ενα αμυντικο χωριο που να το διαχηριζονται οι δουκες( να μην εχει πορικα,να πρεπει να του στελνουν πορους τα μελη,αλλα να ξεκινανει με καμια 500 δορια και ξηφοι) προηποθεση η φυλη να εχει 16 παικτες


[mad] Όχι [/mad]
 

DeletedUser

Δεν ξέρω αν γίνεται αλλα θα μου άρεσε ένας HP χωρίς εμπιστοσύνη οπου μόλις συμπληρωθούν 4 (ή καποιος άλλος αριθμός) επιθέσεις με αρίστους σε ένα χωριό να νομπλάρετε και αφότου κατακτηθεί να ξαναχρειαστούν 4 επιθέσεις για το επόμενο νομπλαρισμα (χωρίς να είναι αναγκαίο οι επιθέσεις αυτές να έχουν γίνει απ'τον ίδιο παίκτη)


[mad] Οχι [/mad]
 

DeletedUser19040

Οι αριστοι να ταξιδευουν χωρις οριο ωρων δλδ να ταξιδευει απο την μια ακρη στην αλλη με λιγα λογια και να μπορει να νομπλαρει κανονικα...


[mad] Ναι [/mad]
 

DeletedUser

Μιας και οι HP ειναι μικρης χρονικης διαρκειας, να μην χρειαζεται να περασει ενας ολοκληρος μηνας, για να επιτραπει το ελευθερο εμποριο. Αλλα να ειναι ενεργοποιημενο εξ' αρχης. Δεν ειναι απλα μια ιδεα. Ειναι κατι που επιβαλλεται να ισχυει.


[mad] Ναι [/mad]
 

DeletedUser8866

HP

Να μην υπάρχει ηθικό μεταξύ παιχτών.

Φτάνουμε σε σημείο να πετάμε 3 νιούκες για να καθαρίσουμε
ένα αμυντικό.


[mad] Ναι
Υπό προϋποθέσεις σχετικά με την διάρκεια του κόσμου[/mad]
 

DeletedUser

ξευξυ6ρξθ6ρτ

1) να μπορούν να παίζονται 2 ΗΡ ταυτόχρονα και να μπορείς να μπεις και στους 2 όποτε γουστάρεις .
2) ο ενας ΗΡ να ειναι σχετικά αργός
3) και ο αλλος να ειναι αρκετά γρήγορος(ισως πιο γρηγορος απο αυτον τον ΗΡ)
4) κάθε φορά που κερδίζεις ένα βραβείο νορμάλ (πχ:εφτασες τους 20 πρωτους) να παίρνεις κάτι σαν αντάλαγμα
δηλαδή να μπορείς να επιλέξεις αν θες το δώρο σου να ειναι απο την κατηγορία στρατός/κτηρια/πόροι.
ξαναεξηγώ:
αν πάρεις το βραβείο λέμε τώρα των 10.000 πόρων να σου βγαζει ενα κουτακι που να θες να διαλέξεις 1 δώρο απο μία μονο κατηγορία.
αν διαλέξεις την κατηγορία στρατός να παίρνεις δώρο 10lc (ανάλογα με το μέγεθος του βραβείου που πήρες να ειναι και η αμοιβη) ή αν θες 50spear ή ότι θες και ας μην το έχεις εξερευνήσει ακόμα
αν διαλέξεις την κατηγορία κτήρια να σου επιτρέπει να πάρεις δωρεαν ενα κτηριο οποιο θέλεις και να του μειώσεις την ωρα 50% ή και 80% ανάλογα με το μέγεθος του βραβείου σου
αν διαλέξεις την κατηγορία πόροι να σου δίνει πόρους πχ 1000 απο ολα ανάλογα με το μέγεθος του βραβείου σου
5)όποιος κερδίζει ένα ημερίσιο βραβείο να παίρνει 10pp ή 5pp
6)να βγουν καινούρια βραβεία και να ανοίξει ένα ποστ ειδικά διαμορφωμενο(εχω την εντυπωση ότι την γράφω λάθος την λέξη:p)για να λέμε ιδέες για καινούρια βραβεία
7)ο αργός σπιντ να ξεκινάει με Ν3 και ο γρηγορος με Ν2 χωριά
8)να ειναι ενεργοποιημενο το ελευθερο εμποριο απο την αρχη
9)να μεγαλώσει ο αριθμός των μελών της φυλής
10) να μικρύνει ο αριθμός των παιχτών σε κάθε ΗΡ (πχ:μάξ 200 παίχτες)
11)να δίνει πιο πολλούς πόρους η εισαγωγή-βοήθημα
12) να ανοίξει ένας ΗΡ που να είναι όλα έτοιμα (!!!!) και να κρατήσει από 3 εβδομάδες μέχρι 2 μήνες το πολύ!
13)τα βαρβαρα να ειναι σε αναλογία 4 βαρβαρα για κάθε παίχτη(L)


αυτάαα τα ολίγα από εμένα(L)



[mad] Όχι

Εσύ ζητάς επιπλέον server και αυτό δεν μπορεί να γίνει. [/mad]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser26498

Νομιζω το βρηκα..... Αυτο που λειπει απο εναν ΗΡ ελληνικο, ειναι ο Μπαστακας....και εξηγω

στην θεση 500|500 θα υπαρχει ενα υπερχωριο με αγροκτημα 60'η 70 η στην τελικη οτι νανε, απλα θα ειναι το χωριο φοβητρο....θα το εχει ο CO (ο εκαστοτε...για να μην παρεξηγουμε) και αυτο το χωριο θα τιμωρει τους παραβατες....Φαντασου να τρως νουκ με 45000 τεκ και 20.000 ελαφρι. Ουτε Μπαν να εχει,ουτε τιποτα...μονο αυτο το χωριο.Η τιμωρια μπαν πρεπει να καταργηθει,αλλωστε με τοσους λογαριασμους που ξεκειναει ο καθε νας...αν φαει μπαν στον εναν, εχει τον αλλο και παιζει.:axe: Γιατι στην τελικη αν δεν καναν καποιοι πουσ..τιες αυτο θα ηταν το καλυτερο παιχνιδι.:clap:

Εγκλημα και τιμωρια στο παιχνιδι


[mad] Όχι [/mad]
 

DeletedUser26498

δεν σχολιαζουμε ειπαμε.......

Επισεις να καταργηθει το 100μσ... που το πηγαινει το συστημα στο οριο...ακομα και αν δηλαδη εσυ το κανεις σε 010μσ αυτο σε πηγαινει αυτοματα στα 100.....(μιλαμε για την επιθεση)
Βεβαια το οριο 240μς να υπαρχει.....για τραινακι(εκει να δουμε ποσα απιδια χωραει ο σακος)

οποιος ειναι πιο κατω απο 240μσ...σπιτακι του......Πιο πανω απο 240...δεν πειραζει......


[mad] Ναι
Το συγκεκριμένο είναι κάτι που ίσως γίνει ακόμα και αν απορριφθεί από την ψηφοφορία μιας και είναι μια σκέψη που έχω ακόμα και για τους κανονικούς κόσμους.[/mad]
 

DeletedUser22879

Tα βάρβαρα να παράγουν και στρατό δικό τους. ΑΜΥΝΤΙΚΟ
οχι πολυ βέβαια, ανάλογα με τους πόντους τους.
Να δουμε αν εκει καποια προγραμματάκια που χρησιμοποιούν μερικοί για να φαρμάρουν αυτόματα στέλνωντας 5 και 10 ελαφρια θα πιασουν μια...
Δε μπορει καποιος να φαρμαρει 2500 φορες τη μερα και να εχουμε την απαίτηση να το καταπιούν οι υπόλοιποι οτι το κανει με το χέρι απλα και μόνο επειδή δεν εχει βρεθει τροπος να τον ανακαλύψουν. Ειναι το λιγότερο αστείο κατι τέτοιο.


[mad] Όχι [/mad]
 

DeletedUser20772

Ένας HP με τα κτήρια να είναι Ν3.Να είναι με Farming και ταχύτητα 4.Και ταχύτητα μονάδα 0.9.Μέλη φυλής 20.Με φτηνά νομίσματα,με πολλά βάρβαρα,με τοξότες.




[mad] Όχι

Δεν ζητήσαμε τις ρυθμίσεις του επομενου κόσμου, ζητήσαμε μια ιδέα... [/mad]
 

DeletedUser

ξερω οτι δεν γινετε γιατι λεγεται φυλετικες μαχες.αλλα αν μπορουσα να το κανω θα εκανα το εξης..

1.για τον πρωτο μηνα χωρις φυλη((ωστε να μεινουν οι καλυτεροι)
2.στα χωρια με τους θησαυρους να υπηρχε και zonk

[mad] 1. Όχι [/mad]
[mad] Όχι
Μήπως να βάλω και τον Μικρούτσικο να ανοίγει κουτιά και κουρτίνες? (Αυτό με τα μυστικά θα το δείτε αναλυτικά στην ανακοίνωση της 8 σε λίγες μέρες.)[/mad]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

No barbs
no loots
όχι δυνατότητα επανεκκίνησης
χωριο 1254 + - πόντων
3 μέρες προστασία
τυχαία τοποθέτηση στο χάρτη
φυλή 40 ατόμων
με πακέτα οι άριστοι

Έτσι ούτε τα noobs θα κλαίνε που δεν μπορούν να καούν η καίγονται με τον λάθος τρόπο ούτε ο μπάμπης θα τρώει warnings. Επίσης οι προπό παίκτες θα πρέπει να σκεφτούν 2 φορες αν θα pan για επίθεση η θα κοιτάξουν να κάνουν μια κάποια στρατηγική ώστε να μην πάει η "πρεμαδε" φυλή τους διάσπαρτη στο rim.


Μια δεύτερη εκδοχή ανάλογης του κυνηγιού του θησαυρού, το κυνήγι τις κλεμμένης γκόμενας του paladin. Σε random ώρες και σε random αριθμούς να μπαίνουν "παλαδινισες" σε βαρβαρα χωρια (προφανώς όχι στο καταπληκτικό μοτίβο που ανέφερα παραπάνω) και οποια φυλή φτάσει πχ τις 50 να παίρνει και το ανάλογο έπαθλο, προφανώς όχι κάτι εικονικό παντελώς σαν τα βραβεία αλλα κάτι σε πόρους η σε νομίσματα σε όλους τους παίκτες τις φυλής. Η "παλαδινισα" όμως να "πέφτει" από επιθέσεις παικτών που συνοδεύονται από τον paladin και η αναφορά να δείχνει όχι μια απλή ξενέρωτη εικόνα σμίξhς paladin και "παλαδινισας" αλλα ολόκληρη τελετή να την πάει στην εκκλησια του χωριου και να παντρεύονται με papa και με κουμπάρο και τον μπάμπη να κρατάει τσίλιες μην γίνουν αλλαξοκωλιές )).




[mad] Όχι

μου δίνεις ρυθμίσεις επομενου κόσμου και όχι μια ιδέα η κάτι που δεν έχει γίνει ξανά. Το άρχισες καλά αλλα το γύρισες σε μια άποψη για ρυθμίσεις στο τέλος. [/mad]
 

DeletedUser27079

Εγώ λέω να ξεκινήσουμε έναν κόσμο που θα χει μόνο 4 φυλές δηλαδή αντί να διαλέγεις που θες να χτίσεις το χωριό σου (βόρειο ανατολικά,Νότια, μπλα,μπλα) θα διαλέγεις την φυλή που θες ώστε έτσι Βόρεια θα ναι μία φυλή, ανατολικά θα ναι η άλλη δυτικά η άλλη και νότια η τελευταία, εάν μία φυλή είναι παραγεμισμένη τότε θα γράφει αυτή η φυλή είναι γεμάτη διάλεξε μία από της άλλες (Κάποτε δηλαδή θα τελειώσουν και οι εγγραφές)


[mad] Όχι [/mad]
 

DeletedUser6091

[mad]Έσβησαν τα spam μηνύματα και μπήκαν απαντήσεις στις ιδέες σας.

Μια παράκληση να μην μας προτείνετε ιδέες για στάνταρ ρυθμίσεις όπως ταχύτητα κόσμου η μονάδων. Είναι κάτι που το αποφασίζουμε σύμφωνα με τις άλλες ρυθμίσεις αυτό. Δηλαδή πρώτα αποφασίζουμε τα αλλα και μετά την ταχύτητα που μπορεί να υποστηρίξει τις άλλες ρυθμίσεις. Πρέπει να έχουμε τις ιδέες σας πρώτα για τα υπόλοιπα και μετά να καταλήξουμε στην ταχύτητα που μπορεί να μπει πάνω σε αυτές τις ιδέες.


[/mad]
 

DeletedUser16330

Ενα χωριο-αποθηκη πορων για καθε φυλη ετσι ωστε τα μελη να μπορουν να κανουν καταθεσεις και αναληψεις πορων αναλογα τις αναγκες τους
 

DeletedUser

οσο αφορα τις παραπανω ιδεες μου που απορηφθηκαν!
1. μαντ αυτο που εκανε ο μεταλλερ σε σπιντ εχθες λεω! ειχε πορους 30 αποθηκη 30 αγροκτημα 22-23 δν θυμαμαι ακριβως και ολα τα αλλα κτιρια στο 1 !!
7.δεν με καταλαβες,εννοω οταν τα χωρια ειναι 26 ποντων να δινονται 100λς! αν τυχον μας αρχησουν τα χωρια με ανεπτυγμενα επιπεδα κτιριων... ε τοτε οχι :p
 

DeletedUser

ειπες να πουμε κατι τρελο

καντε εναν κοσμο στον οποιο θα επιτρεπονται ολων των ειδων οι παρανομιες, τα παρανομα script, διπλοι τριπλοι κτλ λογαριασμοι, προγραμματα , proxy κτλ

δηλαδη κατι σαν unmod γυρο
 
Κορυφή