άμυνες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser18282
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser18282

Καλησπέρα. Αν κάποιος έχει στείλει άμυνες σε ένα άλλο του χωριό, αλλά εγώ βαρέσω με καταπέλτες στοχεύοντας το μέρος συγκέντρωσης του χωριού από όπου προήλθαν οι άμυνες θα κερδίσω τίποτα ή όχι??
 

DeletedUser

ναι να μην μπορεσει να βαζει ή να βγαζει τα στρατεύματα μέχι περίπου 5 λεπτά(όσο κάνει για να ξαναφταχτεί το μέρος συγκέντρωσης)
 

DeletedUser15327

φιλε μαλλον δεν μπορι να ερθη η βοιθεια αλλα το μερο συγεντροσης θελει πολι λιγο απο πορους
 

DeletedUser18282

επειδή δεν πολυ κατάλαβα.
Έστω ότι ένας στέλνει βοήθειες από το χωριό Α στο χωριό Β(και τα 2 δικά του χωριά). Αν εγώ ρίξω το μέρος συγκεντρωσης του Α τότε οι άμυνες που βρίσκονται στο Β(και έχουν προέλθει από το Α) θα μπορέσουν να αμυνθούν ή θα πρέπει να φτιάξει πρώτα το μερος συγκέντρωσης στο χωριό Α?
Σόρυ αν σας μπέρδεψα:(
 

DeletedUser

επειδή δεν πολυ κατάλαβα.
Έστω ότι ένας στέλνει βοήθειες από το χωριό Α στο χωριό Β(και τα 2 δικά του χωριά). Αν εγώ ρίξω το μέρος συγκεντρωσης του Α τότε οι άμυνες που βρίσκονται στο Β(και έχουν προέλθει από το Α) θα μπορέσουν να αμυνθούν ή θα πρέπει να φτιάξει πρώτα το μερος συγκέντρωσης στο χωριό Α?
Σόρυ αν σας μπέρδεψα:(

Φυσικά και μπορούν να αμυνθούν
Το πρόβλημα είναι ότι από το χωριό Α ούτε θα μπορεί να στείλει στο Β επιπλέον άμυνες αλλά ούτε και να πάρει πίσω αυτές που ήδη έχει στείλει.

Αλλά όλο αυτό θα κρατήσει περίπου 5 λεπτά. Τόσο χρόνο θέλει για να ξαναχτιστεί το Μέρος Συγκέντρωσης και επιπλέον είναι και φτηνό σε πόρους, άρα ουσιαστικά δεν θα κερδίσεις και τίποτα εάν το καταστρέψεις.

Ο μόνος τρόπος να "εξαφανίσεις" τις επιπλέον άμυνες που έχει το χωριό Β από το χωριό Α είναι να νομπλάρεις το χωριό Α, είτε εσύ είτε κάποιος σύμμαχος σου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή