Υπαρχει αριστη επιθεση!

  • Δημιουργός θέματος dodis
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

καλησπερα σε ολους ειναι νεος παιχτης κ παιζω στον 8ο κοσμο κ καποιος με ειπε οτι μπορω να κανω 4 αριστες επιθεσεις κ μπορω να καταλαβω ενα αλλο χωριο αλλου παιχτη αλλα ακομα δν εχω κανει ακαδημια μπορειτε παρακαλω να μου πειτε αν ειναι εφικτο αυτο κ πως!

ευχαριστω!
 

DeletedUser

φιλε μου μπορεις να μας εξηγησεις τι εννοεις με το "αριστες επιθεσεις"?
 

DeletedUser

Προφανώς εννοούσε 4 επιθέσεις με άριστους. Αν είναι έτσι, ναι, είναι εφικτό, αλλά μόνο αν έχεις φτιάξει ακαδημία (για να φτιάξεις και άριστους).
 

DeletedUser

ελα ντε κ μενα ετσι με ειπαν οτι με λενε το μεταφερω!μακαρι να ηξερα τι εννοει!σας ειπα ειμαι νεος στο παιχνιδι!κ αυτος που το ειπε ειναι κ απο την φυλη μου κ ξερει σε τι σταδιο ειμαι πανω κατω λογο των ποντων μου!
 

DeletedUser10774

ελα ντε κ μενα ετσι με ειπαν οτι με λενε το μεταφερω!μακαρι να ηξερα τι εννοει!σας ειπα ειμαι νεος στο παιχνιδι!κ αυτος που το ειπε ειναι κ απο την φυλη μου κ ξερει σε τι σταδιο ειμαι πανω κατω λογο των ποντων μου!

Ρε σεις, μήπως ενοεί το γνωστό τρενάκι; γιατί κάτι τέτοιο κατάλαβα απο το πρώτο ποστ που κάτι είπε για 4 αρίστους
 

DeletedUser

Δεν είναι τίποτα το περίπλοκο. Όταν χτίζεις ακαδημία, θα μπορείς να φτιάξεις άριστους (aka αριστοκράτες). Με τους αριστοκράτες, μπορείς να ρίξεις την εμπιστοσύνη ενός χωριού. Μόλις η εμπιστοσύνη πέσει κάτω από το 0, παίρνεις το χωριό. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Δεν είναι τίποτα το περίπλοκο. Όταν χτίζεις ακαδημία, θα μπορείς να φτιάξεις άριστους (aka αριστοκράτες). Με τους αριστοκράτες, μπορείς να ρίξεις το ηθικό ενός χωριού. Μόλις το ηθικό πέσει κάτω από το 100, παίρνεις το χωριό. :)

κάτω απο το 0 ενοείς!
 

DeletedUser

Ναί, συγγνώμη για το λάθος. Διόρθωσα το προηγούμενο πόστ μου. :)
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Δεν είναι τίποτα το περίπλοκο. Όταν χτίζεις ακαδημία, θα μπορείς να φτιάξεις άριστους (aka αριστοκράτες). Με τους αριστοκράτες, μπορείς να ρίξεις το ηθικό ενός χωριού. Μόλις το ηθικό πέσει κάτω από το 0, παίρνεις το χωριό. :)

στον κ8 ομως σε καθε χωριο ακαδημια παει μεχρι επιπεδο 3, που σημαινει 3 αριστους (ανα χωριο)! Οχι 4! Απο ενα χωριο μονο δεν μπορεις να στειλεις 4 αριστους (τρενακι) σε ενα αλλο χωριο... Μονο αν στειλεις συγχρονισμενες επιθεσεις απο περισσοτερα χωρια!

Υ.Γ: Κανε ενα edit ακομα, εμπιστοσυνη λεγεται κανονικα και οχι ηθικο! Πολλοι συγχεουν αυτα τα 2!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Δεν ανέφερα ότι μπορείς να στείλεις τραινάκι από ένα χωριό, άρα δεν νομίζω πως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν επιχείρημα εναντίον μου. Όσο για την εμπιστοσύνη/ηθικό, άντε θα σου κάνω το χατίρι γιατί σ' αγαπάω βρε! :D

Ο dodis δεν ανέφερε σε ποιό κόσμο παίζει, γι' αυτό αν πάρουμε την αναλογία, είναι 1 προς 8 (για τα χωριά που χρειάζονται 3 άριστους) ==> 12,5% πιθανότητες να παίζει σε κόσμο που χρειάζονται 3 άριστους.
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Δεν ανέφερα ότι μπορείς να στείλεις τραινάκι από ένα χωριό, άρα δεν νομίζω πως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν επιχείρημα εναντίον μου. Όσο για την εμπιστοσύνη/ηθικό, άντε θα σου κάνω το χατίρι γιατί σ' αγαπάω βρε! :D

Ο dodis δεν ανέφερε σε ποιό κόσμο παίζει, γι' αυτό αν πάρουμε την αναλογία, είναι 1 προς 8 (για τα χωριά που χρειάζονται 3 άριστους) ==> 12,5% πιθανότητες να παίζει σε κόσμο που χρειάζονται 3 άριστους.

ρε δεν λεω κατι εναντιον σου! Αμεσως θιχτηκες! Θα σε φαω οπως λες και στο μηνυμα! Αχ... :p Το λεει παντως το παιδι:

καλησπερα σε ολους ειναι νεος παιχτης κ παιζω στον 8ο κοσμο κ καποιος με ειπε οτι μπορω να κανω 4 αριστες επιθεσεις κ μπορω να καταλαβω ενα αλλο χωριο αλλου παιχτη αλλα ακομα δν εχω κανει ακαδημια μπορειτε παρακαλω να μου πειτε αν ειναι εφικτο αυτο κ πως!

ευχαριστω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Σεβάσου ρε την κατάστασή μου! 00:30 το βράδυ χωρίς ύπνο, με διαγώνισμα μαθηματικών το πρωί. :p Λογικό δεν είναι; :p

Τέλος πάντων, αν παίζει στον Κόσμο 8, όχι, χρειάζεσαι 3 άριστους για να νομπλάρεις το χωριουδάκι. (credits to DEATHWINNER)
 

DeletedUser

kati akoma

loipon 8a h8ela na kanw k kana 2 erwthseis akoma!ama steilw se ena paixth strato k ton katatrwposw to h8iko tou pefth h prepei panta na einai sthn apostolh k akadhmaikos k kati akoma to oplopoleion ama to paw 20 8a mporw na kanw oles tis anaba8miseis gia oles tis stratiwtikes mou monades dor,xif,aloga,katapeltes ktlp?
 

DEATHWINNER

Δεινόσαυρος του forum
Βαθμολογία αντίδρασης
1
Αρχικα δεν καταλαβα τι εννοεις και ποια ειναι η ερωτηση σου! Τωρα οσο αναφορα τις αναβαθμισεις των μοναδων επισκεψου την ΒΟΗΘΕΙΑ και συγκεκριμενα στην ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ ΜΟΝΑΔΩΝ!
 

DeletedUser

loipon 8a h8ela na kanw k kana 2 erwthseis akoma!ama steilw se ena paixth strato k ton katatrwposw to h8iko tou pefth h prepei panta na einai sthn apostolh k akadhmaikos k kati akoma to oplopoleion ama to paw 20 8a mporw na kanw oles tis anaba8miseis gia oles tis stratiwtikes mou monades dor,xif,aloga,katapeltes ktlp?

Το ηθικό πέφτει μόνο αν η επίθεση έχει άριστο!
ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην τον στείλεις μόνο του τον άριστο:p

Όχι δεν παίζει ρόλο το επίπεδο του οπλοποιείου και 1 να είναι μπορείς να ανεβάσεις lvl στις μονάδες
 

DeletedUser

...

Εξερευνημένες τεχνολογίες: 15
Μέγιστες τεχνολογίες: 15

ayto to bgazei sto oplopoleio katw katw k exw porous alla dn mporw na kanw anaba8mishs!yparxei ena maximum dld k dn mporw na kanw oles tis anaba8miseis?
 
Κορυφή